Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe domy Łomianki

Znaleziono 10 ofert w 1 inwestycji
map

Zobacz na mapie

 • Osiedle Pieńków
  od: 4 326 zł/m2

  Osiedle Pieńków

  Osiedle Pieńków

  Dom Pieńków, mazowieckie, nowodworski
  Pieńków 90 G-I
  7.7 km od Warszawy
  • Oddanie: gotowe
  • Metraż: 138 m2
  • Domów: 10
  • Pokoje: 5
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Łomianek:

Łomianki to miejscowość położona na północ od Warszawy, ok. 14 km od centrum stolicy. Niewielkie miasteczko niejednego zdziwić może swoim miejskim krajobrazem. Zwykle małe miejscowości kojarzą się z rzadką zabudową, zwłaszcza na obrzeżach. Tu jest inaczej. Bloki i domy w Łomiankach stanowią zwartą i gęstą sieć, pomiędzy którą występuje zieleń. Piękne krajobrazy zapewniają zwłaszcza tereny nadwiślane oraz bliskość Kampinoskiego Parku Narodowego. Łomianki zyskały miano miasta satelickiego przez wzgląd na bliskość Warszawy. Co to znaczy? Wiele osób korzysta z oferty tej miejscowości w bardzo ograniczony sposób, wybierając bardziej rozbudowaną Warszawę w zakresie edukacji czy rozrywki. Z drugiej strony, Łomianki nie mają też czym konkurować z miastem stołecznym w zakresie ofert pracy i innych. Dlatego wiele osób kupuje tu nieruchomość, ale większość dnia spędza w Warszawie, tam właśnie pracując, ucząc się i korzystając z oferty kulturalnej czy sportowej. Łomianki zyskują w oczach głównie ze względu na niższe ceny nieruchomości, a zwłaszcza domów. Innymi walorami są te, które bezpośrednio łączą się ze statusem małego miasta.

Sypialnia Warszawy

Łomianki to jedna z wielu miejscowości wokół stolicy, które zyskały miano miast satelickich. Zazwyczaj mianem tym określa się aglomeracje w dużej mierze uzależnione od najbliżej położonego dużego miasta. Niemal każda stolica wojewódzka ma swoje miasta satelickie. Mieszkania i domy w Łomiankach kupują najczęściej ludzie, którzy większość czasu spędzają w stolicy - tam pracują, tam się uczą, chodzą do kina czy do muzeów. Nie oznacza to wcale, że okoliczne miasteczka nie mają nic do zaoferowania. Po prostu nie są w stanie konkurować z bogatą ofertą dużego miasta w wielu aspektach.

Tym, w czym Łomianki pokonują Warszawę, są niższe ceny, dużo zieleni, cisza, spokój. Wiele osób chwali sobie możliwość załatwienia wszystkich spraw w jednym urzędzie, a także lepszą znajomość sąsiadów. Popularnością cieszą się tu mieszkania i domy. Łomianki stanowią świetny wybór dla ludzi, którzy nie chcą, aby w krótkim czasie piękny widok z okien domu zasłoniły im bloki. Większa prywatność, przestrzeń, ale także bezpieczeństwo sprawiają, że przenoszą się tu zwłaszcza rodziny i ludzie preferujący aktywny tryb życia na świeżym powietrzu.

Dom w Łomiankach czy w Warszawie?

Zarówno stolica, jak i wiele okolicznych miejscowości, prześcigają się w ofertach deweloperskich. Rynek nieruchomości jest tu niezwykle dynamiczny, nawet w tych małych miasteczkach. Co przemawia za tym, by kupić dom w Łomiankach, a co za tym, by wybrać jednak Warszawę? Poniżej krótkie zestawienie zalet i wad dużej i małej miejscowości.

Duże miasto oznacza więcej ofert pracy, anonimowość, rozwiniętą sieć dróg i bogatą ofertę edukacyjną. Działa tu wiele instytucji kulturalnych, rozrywkowych, sportowych. Nie ma problemu, żeby iść w środku nocy na siłownię, zamówić jedzenie czy posiedzieć w barze. Z drugiej jednak strony ciągły hałas i zanieczyszczone powietrze dają się we znaki. Korki i konieczność poświęcenia dużej ilości czasu na zakupy oraz jeżdżenie po urzędach rozlokowanych w najróżniejszych częściach miasta to kolejne minusy. Domy w Łomiankach powstają na niewielkich osiedlach nieruchomości jednorodzinnych. W Warszawie deweloperzy lokują je, gdzie się da. Co za tym idzie - za chwilę dom może zostać otoczony blokami, które zasłonią światło, a sąsiedzi z góry będą zaglądać do ogródków. Stolica nie zapewni też takiej prywatności, jak mała miejscowość.

Za zakupem domu w Łomiankach przemawiają te cechy, które są charakterystyczne dla większości małych miast. To prywatność, bezpieczeństwo, lepsza znajomość sąsiadów. W krótkim czasie można załatwić niemal wszystko dzięki niewielkiej powierzchni miasta. Brak korków sprawia, że po mieście jeździ się szybko i przyjemnie. Duża ilość terenów zielonych nie jest wiecznie zajęta przez tłumy ludzi. Można tu przyjemniej spędzić czas również w jednej z wielu instytucji kulturalno-sportowych. Domy w Łomiankach buduje się w przyjemnych okolicach, pełnych zieleni i podobnej zabudowy. Z drugiej strony, miasteczko nie jest w stanie konkurować z ofertą warszawską w zakresie pracy czy ilości imprez, oferty edukacyjnej. Tu nie ma klubów, teatrów i spektakularnych koncertów. Sielska atmosfera nie każdemu może przypaść do gustu. W jednym natomiast Łomianki przewyższają Warszawę - są to ceny.

Ile kosztuje dom w Łomiankach?

Stereotyp o tym, że nieruchomości w mniejszych aglomeracjach zawsze są tańsze, nie dotyczy wszystkich miejscowości. Przykładem może tu być Sopot, w którym ceny są niesamowicie wysokie. Statystycznie domy w Łomiankach są znacznie tańsze niż te w stolicy. Ich średnia cena to ok. 4 500 zł/mkw. Jednak wartość nieruchomości w dużym stopniu jest uzależniona od wielu czynników. Zatem oferty domów z rynku pierwotnego w Łomiankach różnią się między sobą ceną. Jedne kosztują ok. 4 500 zł/mkw., inne ok. 5 400 zł/mkw. Mimo wszystko to nic w porównaniu z cenami w Warszawie, gdzie średnio za dom zapłaci się ok. 5 900 zł/mkw., a przeważają oferty znacznie droższe. Warto tu zaznaczyć, że nieruchomości budowane w stolicy w większości charakteryzują się tym samym standardem, co w okolicznych miejscowościach. Ich wyższe koszty wynikają chociażby z droższych terenów pod zabudowę.

Cena domu w Łomiankach jest niższa oczywiście również ze względu na mniejszy popyt czy status miasta. Stanowi wabik dla wielu osób, które marzą o nieruchomości jednorodzinnej, ale nie chciałyby mieszkać w drogim mieście czy wsi, w której nic nie ma. Dodatkowo można się łatwo dostać do Warszawy dzięki licznym drogom i świetnej komunikacji miejskiej. Wiele zalet przemawia tu na korzyść Łomianek. Jakie jeszcze korzyści warto wymienić?

Dom w Łomiankach - idealny dla rodziny

Standard nieruchomości w tej małej miejscowości często nie odbiega od tego oferowanego w Warszawie. Dzięki temu w wielu przypadkach nabywca płaci znacznie mniej za te same udogodnienia i możliwości. Najczęściej domy w Łomiankach budowane są w systemie zabudowy bliźniaczej. Ich średni metraż wynosi ok. 80 mkw., z tym że dodatkowo nieruchomości te zawierają możliwe do zagospodarowania poddasze i ogromne ogrody. Posiadanie własnej działki wiąże się z wieloma możliwościami, zwłaszcza dla posiadaczy psów czy rodziny. Ogród można dowolnie urządzić, a jego duża powierzchnia gwarantuje, że zmieści się tam niemal wszystko. Grill, basen, aleje kwiatowe czy miejsce zabaw dla dzieci - właściciele mają duży wybór.

Nowoczesne budownictwo wyróżnia się znaczną energooszczędnością, dzięki czemu mieszkanie w domu nie jest już tak kosztowne, jak kiedyś. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu wielu nowych systemów, mieszkańcy mogą cieszyć się przyłączem wodno-kanalizacyjnym do miejskiej sieci. Nie muszą bawić się w budowanie szamba, kopanie studni itp. Gwarantuje to bezpieczeństwo, ale również zapewnia większą wygodę mieszkania w domu. Łomianki to świetne miejsce dla osób, którym zależy na komforcie, a jednocześnie chcą mieszkać w bardzo kameralnej okolicy.

Łomianki - bez samochodu też da radę!

Miejscowość, mimo że niewielka, jest bardzo dobrze skomunikowana z okolicą. Przez środek, z południa na północ, przebiega tu droga krajowa nr 7, która łączy się z jednej strony z obwodnicą Warszawy, a z drugiej prowadzi do Gdańska. Dzięki niej samochodem do ścisłego centrum stolicy można dotrzeć w ok. 25 minut. Oprócz tej głównej arterii, istotne z punktu komunikacyjnego są również ulice: Brukowa, Wiślana, Warszawska, Rolnicza. Poza nimi w Łomiankach znajduje się również wiele lokalnych dróg i dróżek, które usprawniają ruch.

Komunikacja publiczna stoi na bardzo wysokim poziomie. Od stycznia 2018 jej spora częścią zarządza Komunikacja Miejska Łomianki na zlecenie ZTM w Warszawie - jednocześnie Łomianki zostały włączone jako I strefa biletowa aglomeracji warszawskiej. Dzięki temu osoby codziennie dojeżdżające do stolicy nie muszą kupować dwóch biletów - wystarczy im ten odpowiedni dla I strefy. Oprócz tego pozostawiono linie lokalne łączące miejscowość z sąsiednimi, np. Kiełpinem, Dziekanowem Leśnym czy Dąbrową. Przejazd nimi jest całkowicie bezpłatny. Latem można dostać się promem pieszo-rowerowym na Białołękę w Warszawie, a ponadto przez miasteczko przejeżdżają także autobusy PPKS. Bardzo wygodnie jest poruszać się po Łomiankach także rowerem.

Czy jest tu co robić?

Wielu przeciwników małych miast uważa, że zwyczajnie nie ma w nich co robić. Jednak nie zawsze tak jest, co można pokazać na przykładzie Łomianek. W miasteczku funkcjonują ośrodki kultury i sportu, z których najważniejsze to: Dom Kultury i Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe im. Jana Pawła II. Czynna jest biblioteka, w której odbywają się warsztaty, spotkania z autorami i konkursy. Działa tu ok. 12 klubów i drużyn sportowych, w tym Arcus SMS Łomianki - żeńska drużyna koszykówki, która dostała się do ekstraklasy. Miejscowość słynie z szeroko pojętej muzycznej działalności Niepublicznej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, która organizuje m.in. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego. Dodatkowo w mieście odbywa się wiele międzynarodowych imprez i wydarzeń kulturalnych, jak chociażby Mistrzostwa Warszawy w Tańcu Towarzyskim.

Dodatkowo Łomianki słyną z dużej ilości terenów zielonych. Niedaleko znajduje się Wisła i tereny przybrzeżne, a z drugiej strony Kampinoski Park Narodowy. Fani sportów bardziej ekstremalnych mogą wybrać się na tor motocrossowy, który również położony jest w pobliżu Łomianek.

Informacje o Łomiankach

W Łomiankach dostępnych jest 60 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 2 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Łomiankach mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 34 do 67 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (17 mieszkań).
 • 2-pokojowe (10 mieszkań).
 • 3-pokojowe (23 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich w Łomiankach dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchni 138 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Łomiankach kosztuje 316 592 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 599 000 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: