Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

+0 km

Lokalizacja

Czas dojazdu

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Dodaj lokalizację

filtruj

sortuj

alerty

Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Zagrodowa
  Oferta archiwalna
  Osiedle domów w zabudowie bliźniaczej i bliźniaczej podwójnej zlokalizowane w spokojnej dzielnicy Stare Stawy, z przeważającą niską zabudową. W pobliżu znajduje się przedszkole, apteka, minimarket i inne sklepy. Położenie inwestycji umożliwia dogodny dojazd do centrum miasta zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. W pobliżu również wyjazd na trasę Kraków – Tychy. Inwestycja obejmuje

  Zagrodowa

  ul. Zagrodowa, Oświęcim(1.6 km od centrum)
  Dombud S.A.

Przyspiesz swoje poszukiwania

W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Skonfiguruj mieszkanie

Wiadomości na temat Oświęcimia:

Nowe domy w Oświęcimiu – jak i gdzie szukać ofert?

Niewielki, leżący na skraju województwa małopolskiego Oświęcim jest bardzo ważnym ośrodkiem turystycznym ze względu na Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jest to jednak również lokalny ośrodek kulturalny i przyjemne miejsce do życia. Miasto ciągle się rozwija i powstają w nim zarówno nowe miejsca pracy, jak i atrakcyjne nowe domy czy mieszkania. Dowiedz się więcej o pierwotnym rynku nieruchomości w tej miejscowości oraz cenach i dostępności nowych domów.

Rynek nieruchomości w Oświęcimiu – nowe domy

Oświęcim jest średniej wielkości miastem i siedzibą powiatu. Do stolicy województwa małopolskiego jest stąd niecałe 70 km. Jeszcze bliżej znajdują się Katowice – w odległości ok. 35 km. Przez miasto przebiega droga krajowa 44, która pozwala dojechać do obu tych ośrodków. Jednocześnie jednak Oświęcim znajduje się nieco na uboczu, dzięki czemu jest spokojny i zaciszny. Turystyka nakręca jednak gospodarkę, przez co poziom życia jest wysoki.

Rynek nieruchomości w Oświęcimiu jest znacznie mniejszy niż w Krakowie, Katowicach, czy nawet pobliskich Tychach. Nie brakuje tu jednak inwestycji deweloperskich. Najatrakcyjniejsze działki w obrębie całego miasta są zamieniane w funkcjonalne, nowoczesne osiedla. Są to zarówno typowe bloki, choć raczej w niewysokiej, kameralnej zabudowie, jak i nowe domy – najczęściej w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej. Dzięki temu chcąc zamieszkać w Oświęcimiu, można wybierać spośród nieruchomości dostosowanych do różnych potrzeb. Nowe domy zazwyczaj oferują przestronne wnętrza oraz prywatne ogródki i tarasy, dlatego stanowią znakomity wybór dla osób poszukujących komfortu.

Nowe domy w Oświęcimiu – gdzie powstają?

Gdzie w Oświęcimiu szukać kameralnych inwestycji składających się z nowych domów? Powstają one przede wszystkim na obrzeżach, w pobliżu terenów zielonych oraz innej zabudowy jednorodzinnej – na przykład na spokojnym południu miasta, nieopodal stawów. Niekiedy nowe ciekawe inwestycje realizowane są również w sąsiedztwie dróg wylotowych z miasta – są one idealne dla osób, którym zależy na dobrym skomunikowaniu z okolicą. Za atrakcyjne można też uznać tereny nad Sołą oraz okalającą Oświęcim od północy Wisłą. Powstają tam zarówno nowe domy, jak i eleganckie apartamenty.

Ceny nieruchomości w Oświęcimiu – nowe domy

Ceny nieruchomości w Oświęcimiu oscylują wokół średniej krajowej. Tym samym można uznać tę lokalizację za atrakcyjną, szczególnie że w pobliżu znajduje się wiele miejsc, w których nowe domy i mieszkania są droższe (Tychy, Bielsko-Biała, Katowice i cały GOP). W Krakowie za tę samą cenę można kupić lokal o dwukrotnie mniejszej powierzchni niż w Oświęcimiu. Jeśli zatem zależy Ci na dużej przestrzeni życiowej i zamieszkaniu w nowoczesnym domu od dewelopera, ta spokojna miejscowość może być właściwym miejscem dla Ciebie.

Jesteś zainteresowany wynajmem nieruchomości w województwie małopolskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych domów w Oświęcimiu na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023