Wybierz ranking
2022
Poznań

Ranking najlepszych inwestycji w Poznaniu

Zobacz najpopularniejsze inwestycje w 2022

1 miejsce
Malta Point

Malta Point

Poznań, Nowe Miasto, Rataje, ul. Brneńska

I miejsce
2 miejsce
Murapol Zielony Żurawiniec

Murapol Zielony Żurawiniec

Poznań, Stare Miasto, Naramowice, ul. Sielawy

II miejsce
3 miejsce
Fama Jeżyce etap 3

Fama Jeżyce etap 3

Poznań, Jeżyce, Osiedle Jeżyce, ul. Dąbrowskiego

III miejsce
Wyróżnienie
Żeromskiego

Żeromskiego

Poznań, Jeżyce, Ogrody, ul. Żeromskiego 13/15

Wyróżnienie
Wyróżnienie
Murapol Nowe Miasto

Murapol Nowe Miasto

Poznań, Nowe Miasto, Starołęka-Minikowo-Marlewo, ul. Wagrowska

Wyróżnienie

Zobacz inne rankingi dla miasta Poznań

Zobacz, jak powstał ranking

step-image
1

Bazujemy na informacjach, otrzymywanych co miesiąc od ponad 500 tys. użytkowników.

step-image
2

Zbieramy informacje o tym, które inwestycje są najbardziej interesujące. Uwzględniamy zapytania do dewelopera, wykonane telefony czy liczbę obejrzanych ofert w danej inwestycji.

step-image
3

Nasz algorytm tworzy finalne zestawienie, na bazie którego powstaje Ranking Inwestycji.

step-image
4

Ogłaszamy trzy najlepsze inwestycje oraz przyznajemy wyróżnienia w danym regionie.

Ranking Inwestycji Poznań - kolejna odsłona plebiscytu

Ranking Inwestycji Poznań to co miesięczna aktualizacja wyników oraz wyróżnienia kwartalne. Dzięki temu można wskazać także te projekty, które cieszyły się największą popularnością wśród użytkowników przez dłuższy okres. W konkursie może wziąć udział każdy deweloper - wystarczy, że ogłoszenie o jego inwestycji znajdzie się na portalu RynekPierwotny.pl.

Poznańskie trendy na rynku deweloperskim

Przeglądając ogłoszenia deweloperów, można zauważyć nowe trendy na rynku mieszkaniowym. Wiele z nich widocznych było już w poprzednich edycjach Rankingu Inwestycji w Poznaniu. Od kilku lat znacznie większą popularnością cieszą się nisko kondygnacyjne bloki lub te z pięknym widokiem na miasto. Osiedla zamknięte i monitorowane wygrywają z tymi, które są pozbawione tych usług. Otoczenie zieleni jest wybierane częściej niż typowa betonowa dżungla. Niezwykle istotne są miejsca parkingowe. Ważne stają się również udogodnienia dla mieszkańców, jak duże powierzchnie dodatkowe typu balkony i loggie, oraz części wspólne: place zabaw, dziedzińce, wózkownie i rowerownie. Poznaniacy stają się coraz bardziej wymagający w stosunku do deweloperów, co wynika również z większych możliwości finansowych.

Ranking Inwestycji w Poznaniu - popularne dzielnice

W Rankingu Inwestycji w Poznaniu niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się projekty deweloperskie realizowane poza ścisłym centrum i Starym Miastem. To na Grunwaldzie i Ławicy chcą mieszkać przyszli nabywcy nowych mieszkań. Dzielnice cieszą się coraz większą popularnością wśród poznaniaków, zarówno pod względem mieszkania, jak i prowadzenia biznesu. Warto przypomnieć, że to właśnie tu znajduje się słynna siedziba Allegro.

Na szczególną uwagę zasługują również Winiary - ten obszar już od dawna zajmuje wysokie miejsce, jeśli chodzi o dzielnice idealne do zamieszkania w Poznaniu. Jego zalety doceniają zarówno młodzi, jak i starsi.

Ranking Inwestycji Poznań - miejsce na podium

Ranking Inwestycji w Poznaniu to kolejna okazja do sprawdzenia, czego szukają nabywcy mieszkań. Na co zwracają większą uwagę - lokalizację, cenę, udogodnienia? Na podstawie danych można wnioskować, że to nie centrum stało się wymarzoną lokalizacją nowych pokoleń, ale obszary spokojniejsze i bardziej “rodzinne” niż rozrywkowe.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: