Zmień lokalizację

Poznań

Poznań, wielkopolskie
 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Znaleźliśmy 45 deweloperów w Poznaniu

Aktualnie nasi deweloperzy w Poznaniu realizują 71 inwestycji

Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.

Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.

Deweloperzy w Poznaniu nadal dużo budują

 

Deweloperzy z Poznania mają obecnie ręce pełne pracy - od kilku lat trwa bowiem boom mieszkaniowy. Popyt znacznie przekracza podaż, co widać w ilości osób chętnych na zakup mieszkania z rynku pierwotnego. Z jednej strony wydaje się to zatem bardzo dobry czas dla firm deweloperskich, jednak z drugiej - wcale nie jest tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać. Pojawia się coraz więcej sygnałów świadczących o tym, że nie wszyscy deweloperzy z Poznania utrzymają zyski o wysokości podobnej do tej z poprzednich lat. Dlaczego? Wpływa na to wiele czynników, jak chociażby demografia - niż demograficzny powoduje zawsze spadek popytu na mieszkania w Poznaniu. Co jeszcze może stanowić problem na rynku nieruchomości? Na co z kolei powinni zwrócić uwagę nabywcy mieszkań przy współpracy z deweloperem?

Sprawdź:

https://gethome.pl/domy/na-sprzedaz/poznan/

Coraz mniej gruntów i inne problemy deweloperów z Poznania

Ten pierwszy aspekt dotyczy głównie centrum i dzielnic już rozwiniętych. Trudno uzyskać działkę budowlaną w atrakcyjnej dla nabywców lokalizacji. A jeśli już się uda - okazuje się ona bardzo droga, co nie pozostaje bez wpływu na cenę mieszkania. Deweloperzy w Poznaniu coraz częściej decydują się na budowę apartamentów właśnie na takich gruntach. Z kolei typowa i standardowa mieszkaniówka realizowana jest w dalszych częściach miasta, np. na Naramowicach. Nie każdego stać na zakup apartamentu, z drugiej strony wielu osobom zależy na dogodnym położeniu, więc kierują się w stronę rynku wtórnego. Mimo często wysokich kosztów remontu, nadal im się to opłaca.

Kolejnym problemem może być ilość wydawanych pozwoleń na budowę. Deweloperzy w Poznaniu otrzymują ich coraz mniej, a co za tym idzie - ich oferta mieszkaniowa również jest mniejsza. Tracą na tym nie tylko oni, ale i nabywcy - zmniejsza się bowiem ilość mieszkań do wyboru.

Następnym czynnikiem jest oczywiście ten związany z siłą roboczą. Nieraz zdarza się, że inwestycje deweloperskie w Poznaniu są znacznie opóźnione w wyniku braku wystarczającej ilości pracowników budowlanych. Zwiększające się koszty pracy nie pozostają bez wpływu na koszt mieszkania. Niemal każdy deweloper w Poznaniu musi podnieść ceny nieruchomości właśnie ze względu na wyższe oczekiwania płacowe firm budowlanych. Podobnie jest z materiałami, których ceny również stopniowo wzrastają.  

Innym problemem, choć jak wskazują deweloperzy, w Poznaniu nie odczuwalnym tak mocno, jest brak programów rządowych wspierających zakup nowych nieruchomości. Mieszkanie dla Młodych czy Rodzina na Swoim mocno pomogły wielu osobom, zwłaszcza w kwestii osiągnięcia wymaganych wpłat własnych. Obecnie nie tylko brakuje takich programów, ale dodatkowo wzrosła kwota wymaganego wkładu własnego do 20% wartości nieruchomości. Z tego powodu wielu osobom trudno jest szybko uzbierać potrzebne pieniądze i zakup muszą odłożyć na przyszłość. Deweloperzy z Poznania jednak deklarują, że nie odczuli tak mocnych skutków braku programów rządowych, jak mogłoby się wydawać. Większość z ich klientów to obecnie inwestorzy lub osoby o wyższych przychodach skupiające się na poszukiwaniu nieruchomości o podwyższonym standardzie.

 

Jak kupić mieszkanie od dewelopera z Poznania?

Popularność zakupu inwestycji deweloperskich w Poznaniu na ten moment nie spada - wręcz przeciwnie. Oprócz Polaków dużą grupę kupców stanowią cudzoziemcy, a wśród nich - Ukraińcy. Dlatego mimo licznych zapowiedzi, że koniunktura spowalnia, na razie nie widać drastycznych spadków w ilościach kupujących. Za to zwiększają się ich wymagania, są także lepiej chronieni przez prawo niż kiedyś - zwłaszcza w przypadku ogłoszenia upadłości przez dewelopera. Poznań w ostatnich latach stał się dla nich idealnym miejscem do zakupu mieszkania. Wpływa na to chociażby bardzo niska stopa bezrobocia, która przyciąga osoby z różnych stron Polski.

Wzrastające wymagania nabywców również nie pozostają bez wpływu na ceny nieruchomości. Jednak wydaje się, że nie stanowi to problemu i większość osób woli mieszkać w nowym, monitorowanym i estetycznie wyglądającym budownictwie. Z drugiej strony duży popyt na mieszkania doprowadził do pojawienia się firm, które wykonują swoją pracę niedbale. Do największych wad wskazywanych przez nabywców w licznych komentarzach należą: brak kontaktu po podpisaniu umowy, źle wykonana konstrukcja budynku, brak terminowego wykonywania napraw - lub w ogóle ich brak. Na co zatem uważać przy zakupie mieszkania od dewelopera z Poznania?

Zakup inwestycji deweloperskiej w Poznaniu powinno się poprzedzić wnikliwą analizą informacji na temat danego dewelopera. Przydatne będą wszelkie opinie osób trzecich - znajomych, ale także internautów. Mowa zwłaszcza o konkretnych przykładach zaniedbań podawanych na forach. Jeśli dana osoba wypowiada się na temat problemów zauważonych podczas mieszkania na konkretnym osiedlu, warto tę opinię zapamiętać. Można również wybrać się na miejsce i podpytać mieszkańców - może oni będą w stanie dokładniej naświetlić sytuację. Z pewnością warto takiego dewelopera w Poznaniu unikać. Podobnie jest z firmami, które nie mają żadnej przeszłości w budownictwie i nie są w ogóle znane. Może się okazać, że to oszuści. Obecnie na szczęście nabywcy w większości korzystają z rachunków powierniczych lub systemu 10:90 (10% wartości inwestycji deweloperskiej z Poznania płacą przy podpisaniu umowy, 90% przy odbiorze kluczy). Możliwości oszustw są zatem ograniczone, ale to nie znaczy, że nie istnieją w ogóle.

Do najbardziej znanych przykładów oszukiwania nabywców przez deweloperów w Poznaniu należy użycie o wiele niższej jakości materiałów niż te deklarowane w prospekcie i w umowie. Co to oznacza w praktyce? Po pierwsze, nieruchomość może się okazać mniej trwała i bardziej problematyczna przy naprawach. Konieczność częstszych napraw wiąże się oczywiście z kosztami, a z czasem ich wykonywanie staje się mało opłacalne. Po drugie, w takiej sytuacji deweloper z Poznania zwyczajnie wzbogacił się na oszukaniu nabywcy. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę przy odbiorze mieszkania na użyte materiały - jeśli stwierdzi się ich gorszą jakość niż deklarowana, można bezkosztowo zerwać umowę. W ostateczności sprawa zostaje skierowana do sądu.

 

Kto sprzedaje mieszkania od dewelopera z Poznania?

Jeszcze przed zakupem warto zwrócić uwagę na to, czy ktoś będzie pośredniczył w podpisywaniu umowy z deweloperem. W Poznaniu stosunkowo rzadko zdarza się, aby firma deweloperska bezpośrednio obsługiwała nabywców. Jest to jednak znacznie lepsza sytuacja niż ta, w której pośrednictwem zajmuje się biuro sprzedaży nieruchomości. Dlaczego? Przede wszystkim bezpośredni sprzedawcy deweloperów wiedzą znacznie więcej o danej inwestycji, często też posiadają większe uprawnienia, a komunikacja z nimi jest szybsza. Pośrednicy z biur nieruchomości obsługują naraz kilka czy kilkanaście podmiotów, ich czas jest zatem bardziej ograniczony, a ponadto nie znają tak dobrze każdej sprzedawanej inwestycji. Do tego nie mają uprawnień, by np. deklarować dostosowanie mieszkania pod indywidualne preferencje kupców.

Jednak niektórzy deweloperzy z Poznania preferują sprzedaż lokali tylko i wyłącznie przez pośredników. Warto wtedy zwrócić uwagę na jakość obsługi - czy sprzedawca jest odpowiednio przygotowany do rozmowy? Czy ma jakieś materiały, które może przekazać nabywcy? Jak traktuje rozmówcę? Jaki jest z nim kontakt mailowy i telefoniczny? Można również sprawdzić opinie o biurze nieruchomości w internecie. Na pewno dużym minusem będzie przewaga informacji, z których wynika, że pośrednik po podpisaniu umowy między nabywcą a deweloperem w Poznaniu urywa kontakt z kupcem. Nie podaje też kontaktu do nikogo, z kim nabywca może się skontaktować po stronie firmy deweloperskiej.

 

Szukasz mieszkania w Poznaniu? Sprawdź poniższe oferty!

 

Popularne części miasta:

Chartowo

Główna

Górczyn

Grunwald

Jeżyce

Junikowo

Naramowice

Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria

Piątkowo

Sołacz

Stare Miasto

Wilda

Winiary

 

Rosnąca popularność:

Antoninek-Zieliniec-Kobylepole

Fabianowo-Kotowo

Nowe Winogrady Wschód

Podolany

Rataje

Stare Winogrady

Stary Grunwald

Strzeszyn

Wola

Zielony Dębiec

Zegrze

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: