Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz Nowe mieszkania Szklarska Poręba

-155 ofertw 5 inwestycjach
 • Centrum Park

  Inwestycja Centrum Park znajduje się w Szklarskiej-Porębie, ul. Franciszkańska 7 (4,6 km od Jeleniej Góry), sprzedaż prowadzi Apart Invest Nieruchomości. Inwestycja Centrum Park jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 29 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 35 do 74 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż jeleniogórski, Szklarska Poręba, ul. Franciszkańska 7 (4,6 km od Jeleniej Góry)
  Ceny od: 6 839 zł netto/m2

  Inwestycja polecana

  Centrum Park
  • Termin oddania: 1 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 14
  • Powierzchnia: 35 - 74 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 3
  Apart Invest Nieruchomości
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Szklarska 800

  Inwestycja Szklarska 800 znajduje się w Szklarskiej-Porębie, ul. Armii Czerwonej 10 (6,4 km od Jeleniej Góry), została zrealizowana przez dewelopera Aforta. Inwestycja Szklarska 800 została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2018 roku. Inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 36 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 26 do 56 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Nowe mieszkania na sprzedaż jeleniogórski, Szklarska Poręba, ul. Armii Czerwonej 10 (6,4 km od Jeleniej Góry)
  Ceny od: 5 400 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Szklarska 800
  Apartament wakacyjny
  • Gotowe do zamieszkania
  • Liczba mieszkań: 33
  • Powierzchnia: 26 - 56 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 3
  Aforta
  Apartamenty spełniające kryteria
 • Widok800

  Inwestycja Widok800 znajduje się w Szklarskiej-Porębie, ul. Schroniskowa (5,8 km od Jeleniej Góry), jest realizowana przez dewelopera Aforta. Inwestycja Widok800 jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 28 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 26 do 58 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Nowe mieszkania na sprzedaż jeleniogórski, Szklarska Poręba, ul. Schroniskowa (5,8 km od Jeleniej Góry)
  Ceny od: 6 150 zł netto/m2

  Inwestycja polecana

  Widok800
  Apartament wakacyjny
  • Termin oddania: 2 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 55
  • Powierzchnia: 26 - 58 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 3
  Aforta
  Apartamentów spełniające kryteria
 • Forest Park

  Inwestycja Forest Park znajduje się w Szklarskiej-Porębie, ul. Oficerska (6 km od Jeleniej Góry), jest realizowana przez dewelopera GC DEWELOPER Sp. z o.o. Forest Park Sp. K.. Inwestycja Forest Park jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 38 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 29 do 110 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Nowe mieszkania na sprzedaż jeleniogórski, Szklarska Poręba, ul. Oficerska (6 km od Jeleniej Góry)
  Ceny od: 6 500 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Forest Park
  • Termin oddania: 1 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 38
  • Powierzchnia: 29 - 110 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  GC DEWELOPER Sp. z o.o. Forest Park Sp. K.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Apartamenty Świerkowe

  Inwestycja Apartamenty Świerkowe znajduje się w Szklarskiej-Porębie, ul. Grottgera (4,8 km od Jeleniej Góry), sprzedaż prowadzi Apart Invest Nieruchomości. Inwestycja Apartamenty Świerkowe jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 16 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 28 do 49 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Nowe mieszkania na sprzedaż jeleniogórski, Szklarska Poręba, ul. Grottgera (4,8 km od Jeleniej Góry)
  Ceny od: 7 200 zł netto/m2

  Inwestycja polecana

  Apartamenty Świerkowe
  Apartament wakacyjny
  • Termin oddania: 1 kw. 2021
  • Liczba mieszkań: 15
  • Powierzchnia: 28 - 49 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 3
  Apart Invest Nieruchomości
  Apartamentów spełniające kryteria

Szklarska Poręba to jedna z najbardziej znanych miejscowości turystycznych, w Polsce. Ogłoszona stolicą Programu III Polskiego Radia, co roku staje się stacją treningową wielu sportowców, a także miejscem odpoczynku turystów. Nic dziwnego - położone w dolinie miasto jest otoczone niemal ze wszystkich stron górami. Tworzy to specyficzny mikroklimat, który nie sposób znaleźć w innej części kraju. Piękne krajobrazy i dobrze przygotowane atrakcje, związane zwłaszcza ze sportami zimowymi i wspinaczką, to kolejne powody, dla których Szklarska Poręba jest odwiedzana przez liczne rzesze turystów. To także jedno z najlepiej zachowanych miast pod względem zabytków. Stąd obecne tu są perełki architektoniczne, przede wszystkim z początku XX wieku. Wszystkie te czynniki powodują, że pojawia się coraz więcej chętnych, by kupić tu mieszkania. Szklarska Poręba nie może się pochwalić dużą ilością nowych inwestycji, stąd ich ceny są bardzo wysokie. Nie powoduje to jednak zmniejszenia popytu na nieruchomości. Liczną grupę stanowią inwestorzy, którzy szukają mieszkania na sprzedaż w Szklarskiej Porębie w celu jego późniejszego wynajęcia.

Mieszkania: Szklarska Poręba

Rynek nieruchomości w tym mieście nie jest duży, ale za to dość dynamiczny, głównie za sprawą zyskowności zakupu lokali na wynajem. W 2016 roku oddano do użytku 147 mieszkań w Szklarskiej Porębie, w tym ponad połowa została od razu przeznaczona na sprzedaż lub wynajem, a reszta na cele indywidualne. Co ciekawe, wśród lokali o przeznaczeniu indywidualnym tylko ok. 3% zostawiono na użytek prywatny, a aż ok. 97% to mieszkania na wynajem lub sprzedaż. Powyższe dane wyraźnie pokazują, że rynek nieruchomości jest zdominowany przez inwestycje w celu osiągnięcia zysku z ich obrotu lub wynajmu. Nic dziwnego, bowiem zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym, mieszkania do wynajęcia w Szklarskiej Porębie poszukuje ogromna ilość turystów, sportowców i pracowników sezonowych. Dotychczas rok 2016 był rekordowy pod kątem ilości oddanych mieszkań, w ubiegłych latach bowiem budowano tych inwestycji znacznie mniej. Popyt na nie wzrasta, co zachęca deweloperów do lokowania swoich inwestycji właśnie w tym turystycznym mieście.

Cena mieszkania w Szklarskiej Porębie

Podobnie, jak w innych turystycznych miejscowościach, tak i tutaj wartość nieruchomości jest dość wysoka. Wpływa na to atrakcyjna lokalizacja, duży popyt i niewielka ilość inwestycji. Średnia cena nowego mieszkania w Szklarskiej Porębie to ok. 8 150 zł/mkw. Można jednak znaleźć mieszkania znacznie tańsze, np. w inwestycji Apartamenty Szklarska bud. B zaczynają się już od 5 500 zł/mkw. Tak wysoka średnia cena wynika z dużej ilości luksusowych apartamentowców i willi w tej miejscowości, na które również jest wysoki popyt. Jeśli porównać średnią cenę mieszkania w Szklarskiej Porębie z okolicznymi większymi miejscowościami, np. Jelenią Górą (ok. 3 000 zł/mkw) czy Świeradowem-Zdrój (ok. 5 000 zł/mkw), można zauważyć, że jest ona o wiele wyższa. Jednak wpływ na to ma przede wszystkim atrakcyjna lokalizacja. Usytuowanie miasta między górami oraz świetnie przygotowana infrastruktura pod turystów sprawia, że mieszkania do wynajęcia w Szklarskiej Porębie na okres zimowy czy wakacyjny cieszą się o wiele większą popularnością niż w okolicznych miejscowościach.

Mieszkania do wynajęcia: Szklarska Poręba

Ze względu na walory turystyczne, miasto jest pełne przede wszystkim nieruchomości do wynajmu krótkoterminowego. Można wynająć pokój lub mieszkanie nawet na godziny! Najczęściej jednak turyści spotkają się z rozliczeniem typowo hotelowym, czyli płatnością za dobę. Cena mieszkania do wynajęcia w Szklarskiej Porębie zaczyna się nawet od 100 zł/doba, możliwe jest również wynajęcie tylko jednego pokoju w lokalu, w cenie od 35 zł/doba. Wiele zależy tu od standardu i bliskości do głównych atrakcji: zimą do wyciągów, a latem do szlaków turystycznych. Mieszkania do wynajęcia w Szklarskiej Porębie na krótki okres cieszą się coraz większą popularnością i stanowią alternatywę dla droższych hoteli oraz mniej bezpiecznych hosteli. To świetne rozwiązanie dla każdego, komu zależy na niższych kosztach, większej prywatności i bezpieczeństwie. Jak w każdym innym mieście, tak i tutaj można wynająć lokal na okres kilku lat, z czego korzystają zwłaszcza studenci, rodziny i pracownicy. Cena mieszkania na wynajem w Szklarskiej Porębie jest bardzo zróżnicowana i wynosi od 800 do nawet 4 000 zł/miesiąc.

Rynek pracy

Jak w większości miejscowości turystycznych, tak i w Szklarskiej Porębie rynek pracy opiera się w dużej mierze na turystyce, a co za tym idzie - sezonowości. Wiele osób utrzymuje się z usług noclegowych, gastronomicznych czy sklepów, które otwierane są w sezonie zimowym oraz letnim ze względu na wzmożony ruch turystów. W tym okresie najintensywniej poszukiwane są też mieszkania. Szklarska Poręba znajduje się tuż przy granicy z Czechami, co sprawia, że w mieście pojawiają się również wyroby właśnie z tego kraju. Stopa bezrobocia w Szklarskiej Porębie jest dość wysoka, wynosi aż 10,4%. Wiele osób pracuje także w ościennych miejscowościach. Ze względu na ograniczone możliwości lokalizacyjne, trudno rozwijać tu strefy biznesowo-ekonomiczne: stawianie dużych powierzchniowo przedsiębiorstw jest często nieopłacalne. Mimo to, najwięcej osób pracujących zatrudnionych jest właście w sektorze przemysłu i budownictwa - aż 37,4%. Sporo pracuje także w sektorze rolniczym - ponad 12%, najmniej w branży finansowej - 1,2%. Szklarska Poręba to miasto o dość ograniczonych możliwościach rozwoju ze względu na otoczenie gór, niemniej jej lokalizacja ma dużo plusów, które dostrzega się właśnie w branży turystycznej.

Komunikacja

Do miasta stosunkowo łatwo dostać się samochodem, głównie za pomocą drogi krajowej nr 3, która prowadzi od Świnoujścia przez zachodnią część Polski, aż do Jakuszyc - granicy z Czechami. Oprócz tego dostępne są drogi wojewódzkie: nr 358, nr 346. Ważniejszymi arteriami w mieście są ulice: Górna, Piastowska, Armii Krajowej (część drogi nr 358). Poza możliwościami samochodowymi, do Szklarskiej Poręby można się szybko dostać za pomocą kolei, i to z różnych części kraju. W mieście obecnych jest 5 stacji: Dolna, Średnia, Górna, Huta, Jakuszyce. Do Świeradowa-Zdrój w dni wolne od pracy uruchomiona została komunikacja miejska. Ze względu na położenie tuż przy granicy, turyści mają możliwość odwiedzenia zachodniego sąsiada - Czech. Ze Szklarskiej Poręby zawiezie ich tam przede wszystkim pociąg kursujący do Korenova. Mogą dojechać także drogą krajową nr 3 lub przejść się na nogach, jechać rowerem. Zwłaszcza ostatni środek transportu staje się bardzo popularny w tym rejonie. Nie wszędzie można bowiem dojechać samochodem, natomiast ze względu na dużą ilość wytyczonych ścieżek rowerowych, ten rodzaj komunikacji jest bardziej przystępny i opłacalny.

Turystyka i atrakcje

Dobrze zachowana architektura zwłaszcza z początków XX wieku to wizytówka Szklarskiej Poręby. Wśród licznych atrakcji warto wymienić takie, jak: Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Muzeum Mineralogiczne, Muzeum Tanich Win, Dom Wlastimila Hofmana, Kamienny Krąg Zbigniewa Frączkiewicza, Stara Chata Walońska "Juna", Leśna Huta, Żelazny Tygiel Waloński, dom Carla i Gerharta Hauptmannów wraz z otaczającym ogrodem o powierzchni 4,5 ha, tzw. Ogrodem Ducha Gór. Oprócz nich do zwiedzenia jest wiele willi i domów zwłaszcza wybudowanych w okresie 1905 - 1925 r. najstarszym zabytkiem jest kościół pw. MB Różańcowej z 1652 r. W mieście i okolicach położone są szlaki turystyczne rowerowe i piesze. Wokół Szklarskiej Poręby znajdują się następujące obiekty przyrodnicze: rzeka Kamienna, Karkonosze wraz ze Szrenicą i Wodospadem Kamieńczyka, Góry Izerskie z Wysokim Kamieniem i Czarną Górą, Pogórze Karkonoskie. Ciekawostką przyrodniczą są również torfowiska na terenie Gór Izerskich. Funkcjonują tu 3 koleje linowe, 4 wyciągi narciarskie oraz 5 tras zjazdowych podzielonych na łatwe, średnie i trudne. Przygotowane są trasy do narciarstwa biegowego.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij