Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz Nowe mieszkania Siechnice

-26 ofertw 4 inwestycjach
 • Willa Nova

  Inwestycja Willa Nova znajduje się w Siechnicach, ul. Ziemska (2,5 km od Wrocławia), została zrealizowana przez dewelopera ATOM deweloper sp. z o.o.. Inwestycja Willa Nova została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2017 roku. Inwestycja składa się z 7 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajdują się 84 lokale mieszkalne o powierzchni 75 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Wrocławski, Siechnice, ul. Ziemska (2,5 km od Wrocławia)
  Ceny od: 4 700 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Willa Nova
  • Termin oddania: oddane do użytku
  • Liczba Mieszkań: 1
  • Powierzchnia: 75 m2
  • Liczba pokoi: 4
  ATOM deweloper sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Apartamenty Zacisze 21

  Inwestycja Apartamenty Zacisze 21 znajduje się w Siechnicach, ul. Zacisze 21 (3,7 km od Wrocławia), sprzedaż prowadzi GROSS Nieruchomości. Inwestycja Apartamenty Zacisze 21 została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2018 roku. Inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego, w którym łącznie znajduje się 6 lokali mieszkalnych o powierzchni 118 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 2 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Wrocławski, Siechnice, ul. Zacisze 21 (3,7 km od Wrocławia)
  Ceny od: 4 900 zł brutto/m2

  Inwestycja polecana

  Apartamenty Zacisze 21
  • Termin oddania: oddane do użytku
  • Liczba Mieszkań: 1
  • Powierzchnia: 118 m2
  • Liczba pokoi: 4
  GROSS Nieruchomości
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Osiedle Malachit

  Inwestycja Osiedle Malachit znajduje się w Siechnicach, ul. Rataja (4,5 km od Wrocławia), jest realizowana przez dewelopera D.P.I. Malachit SP. Z O.O.. Inwestycja Osiedle Malachit jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 166 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 51 do 59 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Wrocławski, Siechnice, ul. Rataja (4,5 km od Wrocławia)
  Ceny od: 4 796 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Osiedle Malachit
  • Termin oddania: 2 kw. 2019
  • Liczba Mieszkań: 19
  • Powierzchnia: 51 - 59 m2
  • Liczba pokoi: 3
  D.P.I. Malachit SP. Z O.O.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Osiedle ZIELONE

  Inwestycja Osiedle ZIELONE znajduje się w Siechnicach, ul. Henryka III (3,8 km od Wrocławia), została zrealizowana przez dewelopera ATOM deweloper sp. z o.o.. Inwestycja Osiedle ZIELONE została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2019 roku. Inwestycja składa się z 4 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 114 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 62 do 63 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Wrocławski, Siechnice, ul. Henryka III (3,8 km od Wrocławia)
  Ceny od: 4 950 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Osiedle ZIELONE
  • Termin oddania: oddane do użytku
  • Liczba Mieszkań: 5
  • Powierzchnia: 62 - 63 m2
  • Liczba pokoi: 3
  ATOM deweloper sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria

Siechnice to niewielkie miasto o powierzchni 15,6 km2, położone w województwie dolnośląskim, ok. 13 km od Wrocławia. Stanowią siedzibę gminy Siechnice, która swym zasięgiem obejmuje niemal 100 km2. Miasto ma bogatą historię, a jego największy rozwój przypadł na XVIII-XX wiek, kiedy znacznie rozwinął się przemysł i dokonano industrializacji miasta. Wielokrotnie było ono zalewane w czasie wielkich powodzi. Wiąże się to z bliskim położeniem Odry. Siechnice były także kilka razy spalone w wyniku wojen odbywających się na przestrzeni wieków. Obecnie miasto dość szybko się rozwija, co wiąże się również w bliskością stolicy Dolnego Śląska. Wiele osób mieszkających tu pracuje we Wrocławiu, sporo pracuje również na terenie gminy w różnych fabrykach. Ze względu na to oraz stosunkowo niskie ceny, rośnie popyt na mieszkania. Siechnice to również czystsze powietrze, wiele szlaków turystycznych, możliwości kulturalnych oraz sportowych. W miasteczku były nagrywane różne filmy oraz seriale, zwłaszcza w okolicach elektrociepłowni Czechnicy.

Mieszkania: Siechnice

W mieście powstaje dość dużo nowych inwestycji, co może dziwić przy tak niewielkiej powierzchni aglomeracji. W 2016 roku oddano do użytku 149 mieszkań w Siechnicach. Tendencja jest tu spadkowa, ponieważ rok wcześniej oddano aż 295 lokali, czyli niemal połowę więcej. Niemniej, jeśli przyjrzeć się latom poprzednim, można zauważyć, że mieszkania w Siechnicach budowane są regularnie i w dużych ilościach. Ok. 90% z nich jest przeznaczona na sprzedaż lub wynajem, a tylko niewielka ilość na potrzeby indywidualne. Miasto stale się rozrasta i popyt na mieszkania wciąż rośnie, zwłaszcza na nowe osiedla zamknięte zarządzane przez wspólnotę mieszkaniową. Mają one wiele udogodnień dla mieszkańców, jak chociażby parkingi, duże balkony czy place zabaw. Dodatkowo dobre połączenie komunikacyjne z Wrocławiem sprawia, że mieszkania w Siechnicach szukają osoby właśnie ze stolicy województwa dolnośląskiego, które mają dość życia w dużym mieście. Siechnice oferują im ciszę i spokój bez rezygnacji z infrastruktury miejskiej.

Cena mieszkania: Siechnice

Nieruchomości w tym niewielkim miasteczku są dość tanie w porównaniu do Wrocławia, od którego dzieli je ok. 13 km. Przy tym mieszkańcy mają zapewniony dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej. Średnia cena mieszkania w Siechnicach to ok. 4 600 zł/mkw. Przy czym oczywiście można znaleźć inwestycje zarówno tańsze, jak i droższe. Niemniej w okolicach tej ceny znajduje się większość nowych lokali. W zestawieniu z Wrocławiem, Siechnice wypadają znacznie taniej. Średni koszt zakupu mieszkania w stolicy Dolnego Śląska to ok. 6 200 zł/mkw. A często czas potrzebny na dojazd do pracy we Wrocławiu jest taki sam w przypadku osób mieszkających i osób spoza tej miejscowości. Dlatego, jeśli komuś zależy na ciszy i spokoju, warto sprawdzić nowe inwestycje w okolicznych miastach. Ponadto warto zauważyć, że często deweloperzy oferują taką samą, lub wyższą, jakość w niższej cenie właśnie w niewielkich miasteczkach. Przykładowo: w koszt mieszkania w Siechnicach często wliczona jest już komórka lokatorska, natomiast we Wrocławiu trzeba ją dokupić osobno, co zwiększa koszty ogólne.

Rynek pracy

Siechnice mają bogatą historię związaną z gospodarką. Jej intensywny rozwój zaczął się już pod koniec XVIII wieku, kiedy to rozwinął się przemysł sukienniczy. Na przestrzeni XIX i XX wieku stworzono tam infrastrukturę kolejową z Wrocławia do Opola, wybudowano elektrociepłownię oraz fabrykę żelazostopów i materiałów spawalniczych. W Siechnicach bardzo sprawnie działał instytut hodowli zwierząt pod nadzorem Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie funkcjonuje tu elektrociepłownia Czechnica, która jest częścią Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja. Oprócz niej, w Siechnicach działają dwie fabryki: Parker Hannifin oraz Deceuninck NV i gospodarstwo ogrodnicze o nazwie takiej samej, jak miejscowości. Stopa bezrobocia w całej gminie jest niewielka i wynosi zaledwie 3,1%. W samej miejscowości stopa ta jest nieco wyższa. Wiele osób, mających mieszkania w Siechnicach, pracuje we Wrocławiu, ale też do miasteczka przyjeżdżają ludzie z okolicznych wsi i miejscowości, stąd saldo wyjazdów i przyjazdów jest dodatnie, w 2016 roku wyniosło 371.

Komunikacja

Siechnice są bardzo dobrze skomunikowane, zwłaszcza z Wrocławiem. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 94, która łączy stolicę Dolnego Śląska z Opolem. W pobliżu znajduje się także autostrada A4, prowadząca od granicy z Niemcami przez najważniejsze miasta południowej Polski (Wrocław, Opole, Gliwice, Katowice, Kraków, Rzeszów, Przemyśl), aż do granicy z Ukrainą. Oprócz niej dość blisko mieszkań w Siechnicach przebiegają także inne drogi krajowe: nr 39 oraz nr 8. Dzięki dobremu połączeniu z Wrocławiem, można tam dotrzeć zaledwie w 25 minut samochodem i w ok. 15 minut pociągiem. Między tymi dwoma miastami kursuje również komunikacja autobusowa. Dzięki niej możliwy jest dojazd również do sąsiednich wsi oraz miejscowości. Do najbliższego lotniska, mieszczącego się we Wrocławiu, można dojechać w ok. 30 minut. Oprócz tego warto skorzystać z komunikacji rowerowej - na terenie gminy Siechnice wyznaczono wiele malowniczych tras rowerowych.

Atrakcje w Siechnicach

Gmina jest bardzo ciekawym obszarem przyrodniczym oraz zabytkowym. Znajduje się tu wiele zabytków sakralnych - w ich architekturze dominuje czerwona cegła. Do najważniejszych można zaliczyć: kościół Świętej katarzyny Aleksandryjskiej w Świętej Katarzynie, kościół św. Franciszka z Asyżu w Sulimowie, kościół Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Radwanicach, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kotowicach, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żernikach Wrocławskich, kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Trestnie, zespół klasztorno-szpitalny sióstr ze Zgromadzenia Chrystusa Dobrego Pasterza w Świętej Katarzynie. Oprócz nich w Siechnicach znajdują się: wieża widokowa w Kotowicach, Rycerska Wieża Mieszkalna w Biestrzykowie, pomnik lwa w Kotowicach, krzyże pokutne w Siechnicach i Groblicach, stare cmentarze Grodziszów i Trestno, obelisk w Świętej Katarzynie, kapliczki przydrożne. Jeśli chodzi o tereny przyrodnicze, warto zaznaczyć, że przez gminę przepływają Oława oraz Odra, która nieraz była przyczyną zalania okolicznych terenów. Stąd w okolicy można natknąć się na wiele ciekawych urządzeń hydrotechnicznych, których zadaniem jest regulowanie poziomu wody w korycie rzeki. Na wycieczkę warto się wybrać do lasów siechnicko-kotowickich lub podążyć jednym w wielu szlaków rowerowych. Mieszkańcy mogą wypocząć nad jeziorami: Czarna Łacha, Stara Odra i Dziewicze. Mogą także łowić ryby czy pojeździć na koniu w jednej z licznych stadnin.

Zobacz co możesz zrobić dalej