Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

2023
Wybierz

Ranking najlepszych inwestycji w Warszawie

Odkryj, które inwestycje w Warszawie, w ubiegłym roku cieszyły się największym zainteresowaniem a przy tym posiadały wysoki standard wykonania! Ranking Inwestycji 2023 to głos setek tysięcy użytkowników połączony z eksperckim spojrzeniem na standard nieruchomości, który wpływa nie tylko na wizerunek, ale również komfort i jakość życia. w Warszawie najlepsze inwestycje mieszkaniowe łączą w sobie praktyczność, estetykę i dużą ilość zieleni. Sprawdź, które z nich wygrały w Rankingu Inwestycji.

 • 2 miejsce

  Krakowska Vita

  4,32

  Zwiń
  Projekt "Krakowska Vita" korzysta z każdego aspektu budującego standard inwestycji. Jest to przykład wyważenia nakładów i osiąganego efektu zarówno na reprezentacyjnej fasadzie, kombinacji balkonów i elementów zagospodarowania.
 • 1 miejsce

  Osiedle Urbino

  5,00

  Zwiń
  Na tle warszawskich inwestycji "Osiedle Urbino" pokazuje, w jaki sposób wykorzystać jako wyróżnik nakłady na zieleń na terenie inwestycji oraz wnętrza. Wyższe niż zazwyczaj mieszkania dopełniają efektu.
 • 3 miejsce

  Osiedle Złota Oksza

  4,14

  Zwiń
  Osiedle "Złota Oksza" wyróżnia się zewnętrznym wyglądem, nie zapominając o pozostałych kwestiach, jak wnętrza i wysokość mieszkań. Elewacje zostały pokryte dodatkowymi okładzinami. Powiększone okna i wyższe kondygnacje są niezbywalną cechą tej inwestycji.

Zobacz, jak powstał ranking

I Etap

Wybór użytkowników

Z pomocą użytkowników wybraliśmy nowe inwestycje, które cieszyły się największą popularnością. Za pomocą algorytmu sprawdziliśmy, na które projekty klienci m.in. najczęściej wysyłali swoje zapytania i dzwonili do biur sprzedaży.

Ze względu na wielkość całej oferty wzięliśmy pod uwagę 10 miast z największą liczbą nowych inwestycji.
II Etap

Ocena standardu inwestycji

Wybrane inwestycje dodatkowo oceniliśmy pod względem standardu wykonania za pomocą metodologii USI (Uniwersalnego Standardu Inwestycji), biorącą pod uwagę m.in.:
 • estetykę elewacji,
 • design części wspólnych,
 • funkcjonalny rozkład mieszkań,
 • zagospodarowanie terenu osiedla.

Tak powstało finalne zestawienie, w którym wskazaliśmy 3 laureatów i przyznaliśmy 2 wyróżnienia.

Okiem eksperta

Obraz to kluczowy sposób prezentacji inwestycji mieszkaniowych. Wizualizacje i zdjęcia zrealizowanych budynków przekazują wiele informacji i kształtują nasze emocje. Deweloperzy wykorzystują postrzeganie wzorców, barw i kształtów, aby pokazać elewacje, wnętrza i otoczenie w najbardziej atrakcyjny i przekonujący sposób. Choć pisemne deklaracje są ważne, to właśnie obrazy najmocniej wpływają na nasze odczucia. Elementy takie jak okna, balkony czy kształt budynku pozostają niezmienne, ale drzewa i zieleń będą wzrastać i rozwijać się. Projekty budynków, które odwołują się do naszych emocji, niosą ze sobą przekonanie o istotności życia w harmonii z naturą. To zadanie dla deweloperów i projektantów: stworzyć budynek, w którym chcielibyśmy zamieszkać.

Wojciech Sosnkowski

Wojciech Sosnowski

Specjalista w zarządzaniu procesem projektowym i produktem w branży deweloperskiej. Autor uniwersalnej metody oceny standardu inwestycji deweloperskich.

Ranking Inwestycji w Warszawie: najlepsze osiedla deweloperskie

Które inwestycje mieszkaniowe cieszą się uznaniem warszawiaków? W ramach Rankingu Inwestycji najciekawsze projekty wybierają sami użytkownicy portalu, a dodatkowo każda z propozycji jest szczegółowo analizowana przez niezależnego eksperta. Kto zwyciężył w tegorocznej edycji?

Jakich mieszkań szukają warszawiacy?

Ranking Inwestycji w Warszawie wskazuje, że ciekawe projekty samych budynków, ale również dbałość o komfort życia mieszkańców to aspekty, jakie są brane pod uwagę w procesie zakupowym. Do największych zalet projektów należy przede wszystkim połączenie praktycznego budownictwa, estetyki, jak również dużej ilości zieleni wkomponowanej w cały projekt. Ciekawy wygląd przykuwa wzrok, jednak to lokalizacja i cechy dodatkowe nierzadko przeważają o zwycięstwie powyższych projektów.

Niewątpliwie deweloperom pomogą profesjonalnie wykonane zdjęcia, konkretne opisy i wizualizacje. Jak wynika z poprzednich edycji plebiscytu - Ranking Inwestycji Warszawa - odpowiednie elementy wizualne i informacje pomagają użytkownikom określić, czy chętnie zamieszkaliby na terenie danego projektu.

Które dzielnice Warszawy cieszą się największym zainteresowaniem?

Ranking Inwestycji w Warszawie pokazuje, że obrzeża i prawa strona Wisły mogą stanowić silną konkurencję dla centrum. Można się spodziewać zaciekłej rywalizacji między dotychczasowymi faworytami, a dzielnicami zlokalizowanymi na prawym brzegu Wisły, jak Praga-Północ i Praga-Południe. Wiele niebanalnych projektów spotkamy również na Targówku oraz Białołęce.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023