Poznaj średnie ceny mieszkań w Kielcach

Listopad 2023

header

8 915 zł

Średnia cena za m2

+8%

Rok do roku

517 673 zł

Średnia cena ofertowa

+18%

Rok do roku

524

Liczba mieszkań

-40%

Rok do roku

Ogółem
Kawalerki
2 pokojowe
3 pokojowe
4+

Średnie ceny mieszkań w Kielcach:

8 915 zł/m2

Średnie ceny kawalerek w Kielcach:

9 783 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Kielcach:

9 044 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Kielcach:

8 728 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Kielcach:

8 869 zł/m2

Średnie ceny mieszkań w Kielcach w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 8 915 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 8% rok do roku, a także stagnację względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny kawalerek w Kielcach w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 9 783 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 10% rok do roku, a także spadek -1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Kielcach w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 9 044 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 6% rok do roku, a także stagnację względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Kielcach w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 8 728 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 8% rok do roku, a także stagnację względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Kielcach w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 8 869 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 13% rok do roku, a także stagnację względem ubiegłego miesiąca.

Mapa nowych inwestycji w Kielcach

Potrzebujesz profesjonalnych danych?

Nasza platforma BigData prezentuje aktualne, zagregowane dane na podstawie 4000 monitorowanych inwestycji mieszkaniowych rocznie, zamieszczanych na portalu rynekpierwotny.pl, realizowanych przez ponad 1000 deweloperów w całej Polsce.

przejdź do bigdata

Często zadawane pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Kielcach?

Za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym w Kielcach we wrześniu 2023 roku zapłacimy 8 828 zł. Dla kupujących jest to znacząco niższy wydatek niż w większych aglomeracjach kraju, a ceny mieszkań w Kielcach są o wiele atrakcyjniejsze niż nawet w miastach porównywalnych obszarowo typu Olsztyn czy Lublin.

Ile kosztuje mieszkanie w Kielcach?

Ceny mieszkań w Kielcach zależą przede wszystkim od lokalizacji, ale i metrażu. Kawalerki w Kielcach potrafią kosztować średnio 9 795 zł za metr kwadratowy, mieszkania dwupokojowe w stolicy regionu mogą być wystawiane na sprzedaż za 8 972 zł za metr kwadratowy, a trzypokojowe - nawet za 8 675 zł za metr kwadratowy. Jeśli szukasz tanich nieruchomości w Kielcach, ceny mieszkań z rynku pierwotnego będą najbardziej atrakcyjne na dzielnicach obrzeżnych, czyli m.in. Nałęczowie, Dobromyślu oraz Pietraszkach. Relatywnie atrakcyjne ceny mieszkań w Kielcach utrzymują się także na Dyminach i Bukówce chociaż zależy to od położenia - im bliżej granicy z dzielnicami zlokalizowanymi w kierunku Centrum, tym drożej. Najwyższe ceny mieszkań w Kielcach notowane są z kolei na dzielnicach centralnych, ale również rejonach cieszących się dostępem do sprawnej komunikacji miejskiej.

Gdzie warto kupić mieszkanie w Kielcach?

Ceny mieszkań w Kielcach powodują, że zwłaszcza młode rodziny szukają nieruchomości na obrzeżach miasta. Przykładowo w dzielnicy Posłowice ceny mieszkań z rynku pierwotnego będą znacząco tańsze w porównaniu z inwestycjami na osiedlu Sady. Na dzielnice centralne często decydują się z kolei single oraz inwestorzy indywidualni. Dla nich ciekawą opcją będzie z pewnością osiedle Barwinek, ale również Czarnów lub Pakosz.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: