Poznaj średnie ceny mieszkań w Lublinie

Listopad 2023

header

10 243 zł

Średnia cena za m2

+10%

Rok do roku

561 091 zł

Średnia cena ofertowa

+11%

Rok do roku

2925

Liczba mieszkań

-16%

Rok do roku

Ogółem
Kawalerki
2 pokojowe
3 pokojowe
4+

Średnie ceny mieszkań w Lublinie:

10 243 zł/m2

Średnie ceny kawalerek w Lublinie:

11 842 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Lublinie:

10 447 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Lublinie:

9 993 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Lublinie:

9 969 zł/m2

Średnie ceny mieszkań w Lublinie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 10 243 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 10% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny kawalerek w Lublinie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 11 842 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 2% rok do roku, a także stagnację względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Lublinie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 10 447 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 13% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Lublinie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 9 993 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 9% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Lublinie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 9 969 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 18% rok do roku, a także stagnację względem ubiegłego miesiąca.

Mapa nowych inwestycji w Lublinie

Potrzebujesz profesjonalnych danych?

Nasza platforma BigData prezentuje aktualne, zagregowane dane na podstawie 4000 monitorowanych inwestycji mieszkaniowych rocznie, zamieszczanych na portalu rynekpierwotny.pl, realizowanych przez ponad 1000 deweloperów w całej Polsce.

przejdź do bigdata

Często zadawane pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Lublinie?

Za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym w Lublinie we wrześniu 2023 roku zapłacimy 9 982 zł. Dla kupujących jest to porównywalny wydatek do podobnych aglomeracji w kraju, a ceny mieszkań w Lublinie przypominają m.in. te w Olsztynie i Rzeszowie.

Ile kosztuje mieszkanie w Lublinie?

Ceny mieszkań w Lublinie zależą przede wszystkim od lokalizacji, ale i metrażu. Kawalerki w Lublinie potrafią kosztować średnio 11 614 zł za metr kwadratowy, mieszkania dwupokojowe mogą być wystawiane na sprzedaż za 10 109 zł za metr kwadratowy, a trzypokojowe - nawet za 9 765 zł za metr kwadratowy. Jeśli szukasz tanich nieruchomości w Lublinie, ceny mieszkań z rynku pierwotnego będą najbardziej atrakcyjne na dzielnicach obrzeżnych, czyli m.in. Węglinie, Sławinie oraz Ponikwodzie. Relatywnie atrakcyjne ceny mieszkań w Lublinie utrzymują się także na Zemborzycach i Abramowicach, chociaż zależy to od położenia - im bliżej granicy z Wrotkowem i Dziesiątą, tym drożej. Najwyższe ceny mieszkań w Lublinie notowane są z kolei na dzielnicach centralnych, czyli m.in. Śródmieściu i Starym Mieście, ale również rejonach cieszących się sprawną komunikacją miejską - Wieniawie, Kalinowszczyźnie czy Czechowie Południowym.

Gdzie kupić mieszkanie w Lublinie?

Ceny mieszkań w Lublinie powodują, że zwłaszcza młode rodziny szukają nieruchomości na obrzeżach miasta. Przykładowo w dzielnicy Głusk ceny mieszkań z rynku pierwotnego są o wiele bardziej atrakcyjne niż w przypadku Bronowic. Na dzielnice centralne często decydują się z kolei single oraz inwestorzy indywidualni. Dla nich ciekawą opcją będą z pewnością wcześniej wspomniane Bronowice, ale również Wieniawa, Rury lub Tatary.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: