
Ceny mieszkań Lublin
11 946 zł
za m²
Szacunkowy koszt mieszkania o powierzchni 50 m² to dziś około 597 300 zł.
Ile kosztuje nowe mieszkanie w Lublinie
Pokazujemy mediany i średnie ceny ofertowe z naszej bazy – czyli kwoty, za jakie deweloperzy oferują mieszkania – i zestawiamy je z rzeczywistymi cenami transakcyjnymi z RCN. Dzięki temu widzisz, ile faktycznie płacą kupujący i jaka jest przestrzeń do negocjacji.
Liczba pokoi
Aktualna cena ofertowa
11 946 zł/m²
Aktualna kwota oczekiwana przez dewelopera – punkt wyjścia do negocjacji, nie ostateczna kwota transakcji.
Źródło: baza ofert rynekpierwotny.pl · wrzesień 2026
Cena ofertowa (II kw. 2026)
11 768 zł/m²
Średnia kwota, jakiej deweloper oczekiwał w ogłoszeniach w II kw. 2026.
Źródło: baza ofert rynekpierwotny.pl · II kw. 2026
Cena transakcyjna (II kw. 2026)
11 598 zł/m²
Średnia kwota faktycznie zapłacona, wpisana do aktu notarialnego.
Na podstawie 548 transakcji · Lublin
Źródło: RCN, II kw. 2026 · rynek pierwotny
−1,4%
170 zł/m²
Podsumowanie
W II kwartale 2026 średnia cena ofertowa nowego mieszkania w Lublinie wynosiła 11 768 zł/m², a cena transakcyjna – 11 598 zł/m². Oznacza to, że kupujący płacili średnio o 1,4% mniej niż wynikało z ogłoszeń – około 170 zł za każdy metr kwadratowy.
Ceny mieszkań Lublin wykres
Liczba pokoi
Średnie ceny mieszkań w Lublinie w stanie deweloperskim we wrześniu wynoszą 11 946 zł/m², co oznacza wzrost rzędu 4% r/r oraz wzrost rzędu 0,2% m/m. Mediana, czyli cena środkowa, wynosi 11 500 zł/m² i rośnie o 5% r/r.
Średnie ceny mieszkań w dzielnicach Lublina
Średnie ceny ofertowe nowych mieszkań w dzielnicach Lublina — stan na wrzesień 2026
Liczba pokoi
Dzielnica | Aktualna Cena ofertowa (wrzesień 2026) | Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | Trend cenowy (r/r) | Szczegóły |
|---|---|---|---|---|
| Bronowice | 10 471 zł/m² | 10 257 zł/m² | +2,1% | |
| Czechów Północny | 11 136 zł/m² | 10 745 zł/m² | +3,6% | |
| Czechów Południowy | 13 931 zł/m² | 13 563 zł/m² | +2,7% | |
| Czuby Północne | 13 526 zł/m² | 13 072 zł/m² | +3,5% | |
| Czuby Południowe | 9 177 zł/m² | 9 177 zł/m² | 0% | |
| Dziesiąta | 9 660 zł/m² | 9 902 zł/m² | −2,4% | |
| Felin | 9 900 zł/m² | 10 085 zł/m² | −1,8% | |
| Kalinowszczyzna | 11 166 zł/m² | 11 166 zł/m² | 0% | |
| Konstantynów | 11 651 zł/m² | 11 668 zł/m² | −0,1% | |
| Kośminek | 9 594 zł/m² | 9 746 zł/m² | −1,6% | |
| Ponikwoda | 10 531 zł/m² | 10 646 zł/m² | −1,1% | |
| Rury | 13 256 zł/m² | 13 242 zł/m² | +0,1% | |
| Sławin | 11 764 zł/m² | 11 603 zł/m² | +1,4% | |
| Sławinek | 11 009 zł/m² | 10 327 zł/m² | +6,6% | |
| Śródmieście | 15 157 zł/m² | 14 651 zł/m² | +3,5% | |
| Szerokie | 13 947 zł/m² | Brak danych | Brak danych |
Bronowice
Aktualna cena ofertowa | 10 471 zł/m² |
Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | 10 257 zł/m² |
Czechów Północny
Aktualna cena ofertowa | 11 136 zł/m² |
Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | 10 745 zł/m² |
Czechów Południowy
Aktualna cena ofertowa | 13 931 zł/m² |
Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | 13 563 zł/m² |
Czuby Północne
Aktualna cena ofertowa | 13 526 zł/m² |
Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | 13 072 zł/m² |
Czuby Południowe
Aktualna cena ofertowa | 9 177 zł/m² |
Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | 9 177 zł/m² |
Dziesiąta
Aktualna cena ofertowa | 9 660 zł/m² |
Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | 9 902 zł/m² |
Felin
Aktualna cena ofertowa | 9 900 zł/m² |
Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | 10 085 zł/m² |
Kalinowszczyzna
Aktualna cena ofertowa | 11 166 zł/m² |
Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | 11 166 zł/m² |
Konstantynów
Aktualna cena ofertowa | 11 651 zł/m² |
Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | 11 668 zł/m² |
Kośminek
Aktualna cena ofertowa | 9 594 zł/m² |
Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | 9 746 zł/m² |
Ponikwoda
Aktualna cena ofertowa | 10 531 zł/m² |
Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | 10 646 zł/m² |
Rury
Aktualna cena ofertowa | 13 256 zł/m² |
Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | 13 242 zł/m² |
Sławin
Aktualna cena ofertowa | 11 764 zł/m² |
Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | 11 603 zł/m² |
Sławinek
Aktualna cena ofertowa | 11 009 zł/m² |
Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | 10 327 zł/m² |
Śródmieście
Aktualna cena ofertowa | 15 157 zł/m² |
Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | 14 651 zł/m² |
Szerokie
Aktualna cena ofertowa | 13 947 zł/m² |
Dane z zeszłego roku (wrzesień 2025) | Brak danych |
Słownik pojęć
Mediana
Cena środkowa: połowa mieszkań jest tańsza, połowa droższa. Lepiej opisuje typowe mieszkanie, bo nie zawyżają jej pojedyncze, bardzo drogie nieruchomości.
Średnia
Uśredniona wartość wszystkich mieszkań w danym okresie, obliczana jako suma ich cen dzielona przez ich liczbę.
r/r
„rok do roku” – porównanie z tym samym miesiącem poprzedniego roku.
m/m
„miesiąc do miesiąca” – porównanie z poprzednim miesiącem.
Rynek pierwotny
Nowe mieszkania kupowane bezpośrednio od dewelopera.
RCN
Rejestr Cen Nieruchomości – publiczne, bezpłatne źródło danych z wykazem cen transakcyjnych mieszkań.
Najniższa cena za m² – polecane oferty
- Studio Residence to najnowsza inwestycja mieszkaniowa Centrum Zana. Nowoczesny, sześciokondygnacyjny budynek, usytuowany jest w niezwykle malowniczej i atrakcyjnej dzielnicy Helenów, w bliskiej odległości od centrum miasta. Studio Residence to idealna propozycja dla osób, które cenią minimalizm i komfort. Średnia powierzchnia mieszkań to 27 metrów kwadratowych, co czyni to miejsce idealnym dla
ul. Nałęczowska 18a, Konstantynów
Studio Residence | Studio Residence Sp. z o.o. Sp. k.
Park: 1580 mAutobus: 290 m4-5 pokoi | Metraż 111-120 m2
Gotowe do odbioru
od829 050zł7 500 zł/m2 Bez wkładu własnego
Diamentowe Tarasy to jeden budynek składający się z 6 kondygnacji nadziemnych i 2 podziemnych. Łącznie znajduje się w nim 237 funkcjonalnych mieszkań i apartamentów. Parking: podziemny i naziemny. Budynek zaprojektowano w eleganckiej tonacji kolorystycznej z wykorzystaniem materiałów wykończeniowych najwyższej jakości. Charakteryzuje się ciekawym, nowoczesnym i ponadczasowym designem orazul. Diamentowa/Wolińskiego, Wrotków
Diamentowe Tarasy | Lalak Development Sp. z o.o.
Autobus: 160 m1-4 pokoje | Metraż 35-103 m2
Gotowe do odbioru
od463 112zł7 990 zł/m2Bez wkładu własnego
ul. Generała Witolda Urbanowicza, Kośminek
Felin Park II etap 2 | Lalak Development Sp. z o.o.
Park: 670 mAutobus: 340 m1-4 pokoje | Metraż 28-61 m2
Oddanie: I kwartał 2027
od297 077zł8 100 zł/m2Bez wkładu własnego
Inwestycja Dominów Rynek skupia się na estetyce i funkcjonalności. Kompleks będzie składał się z czterech budynków oznaczonych literami A, B, C i D. Każdy z budynków oferuje po 39 mieszkań, zróżnicowanych pod względem metrażu i rozkładu pomieszczeń: Atrakcyjna lokalizacja Osiedle Dominów Rynek to nowoczesna inwestycja Multimel Invest, łącząca miejski komfort z naturą. Położone w centralnej częściul. Rynek
Dominów Rynek | Multimel
Autobus: 220 m2-3 pokoje | Metraż 34-53 m2
Oddanie: IV kwartał 2026
od352 144zł8 100 zł/m2- Unikatowa inwestycja na mapie Lublina Co stanie się, gdy zamiłowanie do architektury spotka się z pasją do historii? Tak powstało osiedle Garbarska Urban Koncept. Wyjątkowe miejsce na mapie Lublina, w którym nowoczesna architektura nawiązuje do mieszczącej się niegdyś w tej części miasta historycznej zabudowy. Garbarska Urban Koncept łączy w sobie funkcjonalne mieszkania, nowoczesny design
ul. Garbarska 8a, Kośminek
Garbarska Urban Koncept | Chrzanowscy Development
Kolej: 790 mPark: 800 mLas: 1890 mAutobus: 530 m2-4 pokoje | Metraż 44-86 m2
Gotowe do odbioru
od485 514zł8 600 zł/m2
Często zadawane pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Lublinie?
Ile kosztuje mieszkanie w Lublinie?
Gdzie szukać tańszych mieszkań w Lublinie?
Najbardziej przystępnych cenowo lokali z rynku pierwotnego warto szukać przede wszystkim na Czubach Południowych, Kośminku, Dziesiątej oraz na Felinie. Do obszarów o stosunkowo umiarkowanych stawkach należą również Bronowice i Ponikwoda.
Gdzie w Lublinie ceny mieszkań rosną, a gdzie widać stabilizację lub spadki?
Najwyższy roczny wzrost stawek widoczny jest na Sławinku, a umiarkowaną dynamikę wzrostową utrzymują także Czechów Północny, Śródmieście oraz Czuby Północne. Bardzo dużą stabilizacją wykazują się rynki na Czubach Południowych oraz na Kalinowszczyźnie. Z kolei lekkie korekty cenowe w dół rok do roku odnotowano na Dziesiątej, Felinie, Kośminku oraz Ponikwodzie.
Metodologia i źródła danych
Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) opiera się na danych z aktów notarialnych i jest prowadzony przez starostów. Dla tego regionu uwzględniono transakcje zarejestrowane od 2009 r. Dane są dostępne bezpłatnie od 13.02.2026 r.
Transakcje trafiają do rejestru z opóźnieniem – zwykle 1–3 miesięcy na rynku wtórnym i nawet do 2 lat na rynku pierwotnym, gdzie wpis następuje przy przeniesieniu własności. Dla konkretnego adresu oznacza to, że dane za ostatnie miesiące mogą być jeszcze uzupełniane o kolejne transakcje.
Ceny ofertowe pochodzą z bazy rynekpierwotny.pl, obejmującej 90% monitorowanych inwestycji deweloperskich w Polsce. Dane są aktualizowane co miesiąc.
Prezentujemy zarówno medianę, jak i średnią – przełącznik nad danymi pozwala wybrać sposób liczenia, a opisy pod wartościami zmieniają się razem z nim. Mediana jest odporniejsza na pojedyncze nietypowe transakcje niż średnia.
Przy każdej cenie transakcyjnej podajemy liczbę transakcji (N), na której została policzona – to pozwala ocenić, jak pewna jest dana wartość.
Gdy liczba transakcji jest niewielka (poniżej 10), wartość traktuj orientacyjnie. Przy małej próbie pojedyncze nietypowe transakcje mocno wpływają na wynik, a przy bardzo małej próbie (poniżej 3) danej wartości nie prezentujemy.
Ceny transakcyjne prezentujemy na poziomie miast; w podziale na dzielnice liczba transakcji jest zbyt mała, by podawać je wiarygodnie.





