Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania otwocki, Otwock - 54 oferty w 2 inwestycjach

 • Sosnowy Zakątek

  Nowe mieszkania na sprzedaż otwocki, Otwock, ul. Andriollego 72 (5.4 km od Warszawy)
  Ceny od: 6 600 brutto/m2
  Sosnowy Zakątek
  Termin oddania: 1 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 18
  Powierzchnia: 48 - 101 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  BUD-RIM Development
 • Willa Majowa

  Nowe mieszkania na sprzedaż otwocki, Otwock, ul. Majowa 147 (2 km od Warszawy)
  Ceny od: 5 700/m2
  Willa Majowa
  Termin oddania: 1 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 36
  Powierzchnia: 85 - 99 m2
  Liczba pokoi: 4
  Kiljańczyk Development Sp. z o.o.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Osiedle Oaza Leśna etap II

  Nowe mieszkania na sprzedaż otwocki, Otwock, ul. Ługi (6.1 km od Warszawy)
  Archiwalna
  Osiedle Oaza Leśna etap II

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Marogobud
 • Tysiąclecia 36

  Nowe mieszkania na sprzedaż otwocki, Otwock, ul. Tysiąclecia 36 (5.1 km od Warszawy)
  Archiwalna
  Tysiąclecia 36

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  STOK DEVELOPER SP. z o.o.
 • Osiedle Oaza Leśna

  Nowe mieszkania na sprzedaż otwocki, Otwock, ul. Ługi (6.1 km od Warszawy)
  Archiwalna
  Osiedle Oaza Leśna

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Marogobud
 • Wczasowa 24

  Nowe mieszkania na sprzedaż otwocki, Otwock, ul. Wczasowa 24 (4.2 km od Warszawy)
  Archiwalna
  Wczasowa 24

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Wczasowa 24
 • Osiedle Klaudia

  Nowe mieszkania na sprzedaż otwocki, Otwock, Zaciszna 4A (3 km od Warszawy)
  Archiwalna
  Osiedle Klaudia

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Marogobud
 • Andriollego

  Nowe mieszkania na sprzedaż otwocki, Otwock, ul. Andriollego (5.7 km od Warszawy)
  Archiwalna
  Andriollego

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  WAWA NOVUM SP. Z O.O.

Otwock jest miejscowością o powierzchni 47,3 km2, która leży w Dolinie Środkowej Wisły nad rzeką Świder. Sąsiaduje m.in. z Józefowem, Karczewem, Pogorzelem. Znajduje się ok. 23 km od centrum Warszawy. To stolica powiatu otwockiego mieszczącego się w województwie mazowieckim. Kiedyś Otwock słynął z uzdrowisk, obecnie nie posiada już tego statusu, choć pozostało wiele zabytków po tym okresie. Zwłaszcza interesująca wydaje się stworzona przez Michała Elwiro Andriollego architektura letniskowa ochrzczona nazwą świdermajer, co ma nawiązywać do biedermeieru. Można ją podziwiać w wielu miejscowościach po wschodniej stronie Wisły.

Obecnie mieszkania w Otwocku buduje się w zupełnie innym stylu, skupiając się bardziej na komforcie mieszkańców niż wymyślnym wyglądzie elewacji. Mimo wszystko, starsza architektura dodaje Otwockowi uroku i przyciąga również wielu turystów. Miasto staje się coraz ciekawszym miejscem do życia, zwłaszcza dla osób, które mają dość zgiełku dużego miasta, a nie chcą żyć na wsi. Dlaczego warto rozważyć mieszkanie w Otwocku?

Miasto kiedyś i dziś

Byłe sanatorium z ogromną spuścizną historyczną, zwłaszcza z okresu II wojny światowej - tak w skrócie można by określić Otwock, biorąc pod uwagę jego przeszłość. Do uzdrowiskowego charakteru miasta przyczyniło się powstanie kolei nadwiślańskiej. Na przełomie XIX i XX wieku kurowali się tu znani ludzie, jak marszałek Józef Piłsudski czy pisarz Władysław Reymont. Niestety po II wojnie światowej, w 1967 roku miasto utraciło status uzdrowiska. Po tej funkcji zostało wiele zabytków związanych stricte z działalnością leczniczą, a także letniskową. Można je podziwiać, wybierając jedną z wielu tras turystycznych.

Kolejnym istotnym wydarzeniem, które trwale odcisnęło swoje piętno na Otwocku, była II wojna światowa. Powstał tu obóz dla Żydów, przeprowadzano także wiele akcji eliminujących ludność. Na pamiątkę tych wydarzeń pozostało dużo miejsc pamięci. Obecnie odbywają się także święta ku czci i chwale poległych.

Wydarzenia z przeszłości nie mają już tak dużego wpływu na jakość mieszkania w Otwocku. Powstają tu coraz nowsze osiedla, znacząco odcinające się od okolicznej architektury. Oczywiście pozostało tu wiele zabytków, które przyciągają dużą ilość turystów, zwłaszcza z Warszawy. Jednak coraz bardziej dominuje nowoczesna architektura. Mieszkania w Otwocku buduje się przede wszystkim jako całoroczne, a nie tylko letniskowe. To determinuje ich standard, a także projekt całego osiedla. Często przeprowadzają się tu osoby szukające cichego małego miasteczka, w którym dominują zieleń i piękne krajobrazy.

Jakie są nowe mieszkania w Otwocku?

Nowoczesne inwestycje w tym mieście obejmują kameralne osiedla, a także pojedyncze bloki. Zazwyczaj całość jest ogrodzona, w niektórych przypadkach monitorowana. Budynki są nisko kondygnacyjna, a w ich podziemiach mieszczą się parkingi. Można się spotkać również z wózkowniami i rowerowniami. Do części wspólnych należą zielone dziedzińce, place zabaw, a nawet ogrody. Niekiedy można się również spotkać z innymi elementami małej architektury.

Z kolei mieszkania w Otwocku zazwyczaj są rozkładowe, przestronne i słoneczne. Można się spotkać z tradycyjnymi układami, choć coraz większą popularność zdobywają dwupoziomowe lokale. Stanowią one namiastkę domu i dają większe możliwości aranżacji. Nieodłączną częścią nowych mieszkań w Otwocku są loggie, balkony, tarasy czy ogródki. Od tradycyjnych różnią się wielkością w myśl zasady “im większe, tym lepsze”. Dodatkowo można zauważyć, że w wielu inwestycjach lokale są maksymalnie wyciszone, a budynki oddalone od siebie, co sprawia, że mieszkańcy mają zapewnioną znacznie większą prywatność.

Cena mieszkania w Otwocku

Jest zdecydowanie niższa niż w Warszawie, nawet biorąc pod uwagę Wawer czy Wesołą. Dzięki temu stanowi świetną alternatywę dla osób szukających własnego M, a nie mających ogromnego majątku do wydania. Średnia cena mieszkania w Otwocku wynosi ok. 5 347 zł/mkw., jednak w ofertach deweloperów można znaleźć znacznie niższe ceny. Wiele zależy też od standardu, lokalizacji, a także popytu. Ceny dwupoziomowych apartamentów zaczynają się już od 3 600 zł/mkw. To znacznie mniej niż w Warszawie. Ponadto mieszkania w Otwocku mają również tę przewagę, że znajdują się wśród zieleni i ciszy, nie są upchnięte jeden obok drugiego, aby osiągnąć maksymalny zysk.

W 2017 roku oddano 137 mieszkań w Otwocku. Ok. ⅔ z nich zostało przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem, reszta natomiast na cele indywidualne. Jest to nieco inna sytuacja niż w Warszawie, gdzie ponad 90% nieruchomości oddanych jest na sprzedaż lub wynajem. Przeciętnie nowe mieszkania na sprzedaż w Otwocku mają po ok. 4 pokoje i ok. 100 mkw. Wynika to z popularności domów jednorodzinnych, willi i apartamentów, które wliczane są do tej średniej. Jednocześnie warto zaznaczyć, że ilość mieszkań w Otwocku rok do roku rośnie. W 2017 było ich aż 19 378, gdzie jeszcze 5 lat temu było ich ok. 600 000 mniej.

Mieszkania do wynajęcia w Otwocku

Czy opłaca się inwestować w nieruchomości, w tym niewielkim miasteczku? A jeśli tak, to bardziej zyskowne będą lokale na sprzedaż czy mieszkania do wynajęcia? Otwock niewątpliwie staje się coraz bardziej interesującym miastem pod kątem inwestycji. Jeśli chodzi o zakup i odsprzedaż, na pewno na jego rzecz będzie przemawiała coraz większa popularność miasta oraz drożejące nieruchomości. Rosnący popyt na wyprowadzkę z dużego miasta na rzecz niewielkiej miejscowości znacząco przyczynia się do wzrostu zainteresowania mieszkaniami na sprzedaż w Otwocku. Inną przyczyną jest oczywiście przeprowadzka z małych wiosek i miejscowości.

Mieszkania na sprzedaż w Otwocku można kupić również w celu ich wynajęcia. Co przemawia za tym typem inwestowania? Chociażby dynamicznie zwiększająca się popularność wynajmu krótkoterminowego wśród turystów. Mieszkania do wynajęcia w Otwocku nie są drogie, a samo miasto w sezonie turystycznym staje się pełne pracowników sezonowych i zwiedzających. Stanowią one doskonałą alternatywę dla drogich i mało komfortowych hoteli. Na mieszkaniach do wynajęcia w Otwocku można zarobić od 4% do 8% wartości nieruchomości w skali roku. Długoterminowy wynajem przynosi zazwyczaj mniejszy zysk, ale jest za to stabilniejszy niż wakacyjny. Co się bardziej opłaca? Odpowiedź na to pytanie należy rozpatrywać w ujęciu indywidualnym.

Jak się żyje w Otwocku?

Ważnym elementem dla osób szukających mieszkania w Otwocku jest komunikacja. Przez północno-wschodnią stronę miasta przebiega droga krajowa nr 17, którą można dojechać albo do drogi krajowej nr 50 na południu, albo do autostrady A2 na północy. Wokół znajduje się wiele dróg wojewódzkich i lokalnych. Do ścisłego centrum Warszawy samochodem można dojechać w ok. 50 minut. Istotnym aspektem życia jest również transport publiczny. Obecne są linie autobusowe obsługujące połączenia po Otwocku, okolicznych miejscowościach i Warszawie. Docierają tu również Szybka Kolej Miejska i Koleje Mazowieckie. Transport jest istotny zarówno dla osób pracujących w tym miasteczku, jak i w Warszawie. DLatego też warto upewnić się, że wokół nowej inwestycji, w której chce się kupić mieszkanie w Otwocku, znajdują się korzystne połączenia drogowe.

Równie ważna może być obecność wszelkiej infrastruktury. Działalność prowadzą tu zarówno duże firmy, sieciówki, jak i niewielkie przedsiębiorstwa. W Otwocku znajduje się duża ilość lokali handlowych, usługowych i innych. Funkcjonują tu przedszkola, szkoły, żłobki. Obecne są ośrodki zdrowia i szpitale. Mieszkańcy nie muszą więc jeździć daleko, by zrobić zakupy czy skorzystać z usług medycznych. Również pod kątem rozrywki mają w czym wybierać. Otwarte jest kąpielisko, odbywają się sesje kina plenerowego i wiele innych atrakcji, zwłaszcza latem.

To, co wyróżnia Otwock, to wiele znanych budynków i ośrodków. Przede wszystkim w części miasta o nazwie Świerk znajduje się jedyna w Polsce elektrownia jądrowa, w Narodowym Centrum Badań Jądrowych. Można podziwiać pozostałości po Sanatorium Zofiówka, domy letniskowe w stylu świdermajer, a także wiele innych zabytków. Nieodłącznym elementem każdej wycieczki turystycznej są również tory kolejki wąskotorowej, obecnie już nie używanej. Można także zajrzeć do Muzeum Ziemi Otwockiej.

Otwock wyróżnia się również znaczną ilością natury. Przez miasto przepływa rzeka Świder, wzdłuż której ustalono północną granicę aglomeracji. Na zachodzie Otwock zahacza o Wisłę, na południu z kolei o Mazowiecki Park Krajobrazowy. Na terenie miasta znajdują się rezerwat przyrody Na Torfach i Park Miejski.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij