Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Warszawa, Wesoła

Znaleziono 59 ofert w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 10 626 zł/m²

map

Zobacz na mapie

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Wesołej:

Wesoła to jedna z 18 dzielnic Warszawy. Przed 2002 rokiem funkcjonowała jako osobna miejscowość. Stosunkowo niedawno przyłączona do stolicy, dość szybko się rozwija. Co niezwykle ciekawe, po włączeniu Wesołej do Warszawy nie zmieniono nazw dublujących się ulic, choć tak się zwyczajowo przyjęło. Można zatem wyróżnić ponad 260 nazw, które są tożsame w stolicy i Wesołej. Dzielnica znajduje się po prawej stronie Wisły, w znacznej odległości od centrum. Graniczy z miejscowościami: Zielonka, Wiązowna, Sulejówek oraz dzielnicami Wawer i Rembertów. Jej powierzchnia liczy ok. 23 km2. Wesoła składa się z kilku osiedli, które kiedyś stanowiły osobne miejscowości: Wola Grzybowska, Wesoła-Centrum, Groszówka, Grzybowa i Zielona, Stara Miłosna, Plac Wojska Polskiego. Obecnie powstaje tu wiele nowych inwestycji, w tym domy i mieszkania. Wesoła jest jednym z najbardziej zielonych terenów Warszawy, co zachęca wiele osób do przeprowadzenia się właśnie tam, zamiast do podwarszawskich miejscowości. Czym charakteryzują się nowe inwestycje w tej dzielnicy?

Mieszkania: Wesoła pełna zieleni

Współczesna architektura bardziej niż kiedykolwiek jest nastawiona na potrzeby mieszkańców. Z tego względu nie buduje się już wysokich bloków z wielkiej płyty. Ich miejsce zajęły nisko kondygnacyjne budynki z szerokimi loggiami, zawierające niewielką ilość mieszkań. Wesoła jest pełna zieleni i to właśnie wykorzystują deweloperzy, którzy tworzą osiedla w otoczeniu parków i lasów. Również na terenie osiedli znajduje się dużo zielonych dziedzińców, roślin ozdobnych, klombów. Współczesna architektura współgra z przyrodą także w odniesieniu do wyglądu budynków i elewacji. Często stosowane są materiały, takie jak szkło czy drewno, a także kolorystyka biała, piaskowa, jasno brązowa. Niska zabudowa nie wybija się ponad korony drzew. Mieszkania w Wesołej są położone w przyjemnym miejscu, idealne dla osób mocno związanych z przyrodą, które potrzebują odpocząć od zgiełku miasta.

Nowych inwestycji w tej dzielnicy powstaje coraz więcej, a popyt na nie rośnie. Przyczynia się do tego nie tylko wspomniany wyżej przemyślany projekt osiedli, ale również dobra komunikacja, wciąż rozwijana infrastruktura miejska, jak również duża ilość przestrzeni pełnej zieleni. Wesoła jest położona w dobrej lokalizacji dla osób, którym zależy na bezproblemowym dojeździe do innych dzielnic.

Cena mieszkania: Warszawa Wesoła

Prawa część stolicy jest znacznie tańsza niż lewa, choć istnieje wyjątek w postaci Pragi Północ. Niemniej dzielnice, takie jak Targówek, Wawer czy Białołęka zachęcają niskimi cenami nieruchomości w porównaniu do Żoliborza, Mokotowa i nawet Bemowa. Średnia cena mieszkania w Wesołej to ok. 6 300 zł/mkw., przy czym można znaleźć znacznie tańsze lokale, już za ok. 6 000 zł/mkw. Obliczanie ceny uśrednionej odbywa się oczywiście poprzez zliczanie wartości wszystkich nieruchomości. Oznacza to, że do puli wchodzą zarówno wille kosztujące majątek, jak i tanie lokale z rynku wtórnego. Mieszkania w Warszawie, w Wesołej charakteryzują się dość dużym poziomem zróżnicowania cenowego. Nowe są zdecydowanie droższe niż stare, co wynika z wielu udogodnień, nowszego typu budownictwa, zastosowania lepszych materiałów.

Cena mieszkania w Wesołej jest podobna do średniej wartości nieruchomości w okolicznych dzielnicach. Na Wawrze wynosi ona ok. 6 600 zł/mkw., na Rembertowie zaś 6 400 zł/mkw. Średnia dla Warszawy ogółem to ok. 8 700 zł/mkw. Mieszkania w Wesołej można nabyć o ok. 2 000 zł taniej za mkw. Dlatego też wiele osób decyduje się na jego zakup kosztem np. wydłużenia dojazdu do pracy. Niższa cena za taką samą, albo nawet lepszą jakość, skutecznie przyciąga osoby, które nie chcą brać bardzo wysokiego kredytu na własne M.

Mieszkania do wynajęcia w Wesołej

Inwestycje w rynek nieruchomości, w Warszawie przeważnie są opłacalne, zwłaszcza obecnie, kiedy popyt na nie znacznie przewyższa podaż. Jeśli chodzi o dzielnice na prawym brzegu Wisły, niezmiennie najbardziej zyskowny okazuje się wynajem. Również opisywana tu dzielnica nie odbiega od tego standardu. Mieszkania do wynajęcia w Wesołej są przede wszystkim tanie i nowe. Miesięcznie średnie ceny wynoszą ok. 1 200 zł za dużą kawalerkę i ok. 1 500 zł za dwupokojowe mieszkanie. Koszty te różnią się w zależności od lokalizacji oraz standardu. Niemniej są one bardzo atrakcyjne w porównaniu do dzielnic takich, jak Żoliborz, Mokotów czy Ursynów, na których za podobny standard płaci się ok. 2 000 zł, za kawalerkę. Mieszkania do wynajęcia w warszawskiej dzielnicy Wesoła cieszą się popularnością zwłaszcza wśród rodzin, pracujących oraz cudzoziemców, którzy przyjeżdżają do Polski sezonowo pracować.

Z powyższych względów inwestycje o charakterze kupna, a następnie wykończenia i sprzedaży nieruchomości mogą nie okazać się tak opłacalne, jak stały dochód w postaci wynajmu. Przeważnie inwestorzy decydują się właśnie na zakup mieszkania do wynajęcia w Warszawie, w Wesołej. Można na nim zarobić od 3% do 6% wartości nieruchomości w skali roku. Można pokusić się również o wynajem sezonowy, np. dla pracowników z zagranicy.

Do centrum w 50 minut

Mieszkanie w dzielnicy położonej na granicy Warszawy wiąże się z dłuższym dojazdem do centralnych rejonów miasta. Najczęściej odbywa się to drogą krajową nr 2, która stanowi również obwodnicę stolicy. Ważniejszymi arteriami są: droga krajowa nr 17, drogi wojewódzkie nr 637 i 638, a także ulice: Władysława Raczkiewicza, Juliana Ursyna Niemcewicza, Okuniewska, Armii Krajowej, Jana Pawła II. Infrastruktura drogowa jest w Wesołej dość mocno rozbudowana, remontowane i budowane są kolejne ulice, które mają usprawnić komunikację samochodową mieszkańcom.

Również komunikacja miejska stoi na wysokim poziomie. Mieszkańcy mogą skorzystać z wielu linii autobusowych dziennych oraz nocnych, a także szybkich kolei miejskich: R2 i S2. Ta ostatnia kursuje bezpośrednio na Lotnisko im. Chopina, do którego dojeżdża w ok. 50 minut. Zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem, dojazd do ścisłego centrum Warszawy zajmuje ok. 50 minut. Dzięki wielu terenom zielonym i ścieżkom rowerowym można również skorzystać z komunikacji rowerowej, zwłaszcza dzięki miejskim wypożyczalniom rowerów.

Dla ducha i ciała

Wesoła wciąż w gruncie rzeczy stanowi nieco odrębną miejscowość, która posiada swoje bogate zaplecze kulturalno-sportowe. Mieszczą się tu takie instytucje, jak Miejski Klub Sportowy na Starej Miłosnej, Ośrodek Kultury, Ośrodek Działań Twórczych Pogodna. Ponadto funkcjonuje wiele prywatnych klubów i ośrodków, np. Aqualandia. Mieszkańcy mogą skorzystać z bogatej oferty sklepów i lokali usługowych, placówek edukacyjnych, jak również ośrodków zdrowia. Niemniej wizytówką Wesołej pozostaje nadal Mazowiecki Park Krajobrazowy, który zajmuje sporo terenów południowej części dzielnicy. Oprócz tego, z atrakcji przyrodniczych warto wymienić Zielony Ług, Głaz Piłsudskiego oraz Bagno Jacka. Niemal w każdej części Wesołej znajdują się duże połacie zieleni. Walory przyrodnicze sprawiły, że Wesoła stała się ośrodkiem uwielbianym przez miłośników rajdów rowerowych, pieszych wędrówek i fotografów natury. Powstające tu w zgodzie z naturą inwestycje cieszą się dużą popularnością m.in. właśnie przez wzgląd na otoczenie przyrody.

Informacje o Wesołej

W Wesołej dostępnych jest 59 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy w Wesołej mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 40 do 94 m2, w tym lokale:

 • 2-pokojowe (27 mieszkań).
 • 3-pokojowe (27 mieszkań).
 • 4-pokojowe (5 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich w Wesołej nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Wesołej kosztuje 410 750 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: