Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Częstochowa

Znaleziono 194 oferty w 2 inwestycjach

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 6 200 zł/m²

map

Zobacz na mapie

 • Osiedle Neonowe

  Osiedle Neonowe

  Pekabex Development Sp. z o.o.

  Mieszkanie Częstochowa
  ul. Katedralna 15
  0.3 km od centrum
  • Oddanie: 4 kw. 2023
  • Metraż: 26-114 m2
  • Mieszkań: 177
  • Pokoje: 1-4
 • Osiedle Gardenia etap II
  od: 6 200 zł/m2

  Osiedle Gardenia etap II

  Gamma Developer Sp. z o.o.

  Mieszkanie Częstochowa
  ul. Gajowa
  3.7 km od centrum
  • Oddanie: 2 kw. 2023
  • Metraż: 37-64 m2
  • Mieszkań: 17
  • Pokoje: 2-3
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Częstochowy:

Częstochowa znajduje się w województwie śląskim, choć pod względem kulturowym bliżej jej do małopolskiego. Zajmuje powierzchnię 159,7 km2, co daje jej 13 miejsce w rankingu największych miast w Polsce. Jest kojarzona zwłaszcza z Jasną Górą - obiektem kultu maryjnego, w którym znajduje się słynny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Z tego powodu co roku przybywa tu wielu pielgrzymów, w tym maturzystów, którzy przy okazji zwiedzają miasto. Częstochowa to również znany ośrodek przemysłowy - działa tu ponad 26 tysięcy przedsiębiorstw z różnych branż. Przyciągają ich preferencyjne warunki oferowane w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także dobra lokalizacja miasta. Częstochowa jest położona wśród parków narodowych i atrakcyjnych szlaków turystycznych, co sprawia, że przybywa tu wiele osób w celach turystycznych. Coraz większy rozwój gospodarczy i kulturalny to powód, dla którego wiele osób szuka tu mieszkania. Częstochowa staje się atrakcyjnym miastem do życia, z gotową infrastrukturą miejską, pięknymi terenami przyrodniczymi i atrakcyjną ofertą dla przedsiębiorców.

Mieszkania: Częstochowa

Panujący w Polsce boom deweloperski nie ominął także stolicy powiatu Częstochowskiego. Oferta deweloperów skupiła się głównie na nowoczesnych osiedlach z niską zabudową mieszkalną. W 2016 roku oddano do użytku aż 447 mieszkań w Częstochowie, czyli aż ok ok. 150 więcej niż rok wcześniej. Większość z nich to lokale o przeznaczeniu indywidualnym - aż 221. Następne pod względem ilości są nieruchomości na wynajem lub na sprzedaż - było ich 144. Najmniej oddano do użytku lokali komunalnych i spółdzielczych. Mieszkania w Częstochowie są budowane coraz częściej na prywatnych osiedlach, co również powoduje wzrost zainteresowania wśród kupujących. Nowe nieruchomości posiadają wiele udogodnień, w tym miejsca parkingowe podziemne, szerokie balkony czy prywatne place zabaw dla mieszkańców osiedla. W porównaniu do innych miast o podobnym stopniu rozwoju w tym regionie (Gliwice, Mysłowice), ilość nieruchomości powstałych tutaj w 2016 roku jest dość wysoka. Mieszkania w Częstochowie cieszą się większym popytem, a samo miasto stanowi atrakcyjne miejsce do życia.

Cena mieszkania: Częstochowa

Koszty zakupu nieruchomości w województwie śląskim są bardzo zróżnicowane. Wiele zależy tu od ich standardu i lokalizacji, statusu miasta, ale także popytu. Średnia cena mieszkania w Częstochowie to ok. 3 500 zł/mkw. Rośnie ona rok do roku o 4-8%, w zależności od tego, czy mowa o rynku wtórnym, czy pierwotnym. Warto zaznaczyć, że w średnią cenę wliczana jest każda nieruchomość, w związku z tym na rynku można znaleźć zarówno tańsze, jak i droższe oferty sięgające nawet 7 000 zł/mkw. W porównaniu do Katowic, koszty zakupu mieszkania w Częstochowie są bardziej atrakcyjne. Za podobny standard i jakość płaci się tu nawet o ok. 2 000 zł/mkw mniej. Wynika to oczywiście w głównej mierze z braku statusu stolicy województwa, ale również mniejszego stopnia rozwoju pomimo podobnej powierzchni i atrakcyjnej lokalizacji. Niemniej ze względu na bliskość obydwu aglomeracji, wiele osób wybiera kupno mieszkania w Częstochowie. Ma na to wpływ nie tylko cena, ale także czystsze powietrze i bliskość wielu terenów zielonych, co łagodzi charakter miasta przemysłowego.

Mieszkania na sprzedaż i do wynajęcia: Częstochowa

Inwestycja w nieruchomości w tym rejonie może być bardzo opłacalna. Choć rynek nadal opiera się w dużej mierze na kupnie lokali na potrzeby prywatne, pojawia się coraz więcej osób chętnych zainwestować w mieszkania na wynajem. Częstochowa przyciąga bowiem coraz więcej osób, które przybywają tu albo w celach turystycznych, albo biznesowych, albo zawodowych. Wielu z nich nie potrzebuje kupować nieruchomości, tylko właśnie wynajmować. Szczególnie dużą popularnością cieszą się mieszkania na wynajem w Częstochowie dla pielgrzymów. Ich niewielka ilość pojawia się przez cały rok, natomiast większe grupy przyjeżdżają kilka razy do roku. Wśród nich są osoby, które wolą zapłacić za lepsze warunki.

Do miasta przybywa także coraz więcej obcokrajowców, którzy również szukają mieszkania do wynajęcia. Częstochowa stanowi jeden z głównych ośrodków przemysłowych, co przekłada się na zwiększającą się ilość pracowników z kraju i zagranicy. Ze względu na stale rosnący popyt na nieruchomości, często opłaca się je kupić, by za kilka lat sprzedać. Mieszkania na sprzedaż w Częstochowie są dostępne zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Ich cena jest zróżnicowana i zależy od standardu: wyposażenia, udogodnień, obecności miejsc parkingowych. Zysk ze sprzedaży takiego lokalu może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Komunikacja

Częstochowa jest bardzo dobrze skomunikowana, zarówno biorąc pod uwagę ilość i rodzaj dróg, jak i możliwości komunikacji publicznej. Przez miasto przebiegają drogi krajowe nr: 1, 43, 46, 91. Łączą one Częstochowę praktycznie z całą Polską, dzięki czemu dojazd do dużych miast, jak Katowice, Kraków, Łódź czy Warszawa jest szybki i bezproblemowy. Znajduje się tu również wiele dróg wojewódzkich: 483, 491, 494, 706, 908. Do ważniejszych arterii drogowych w mieście można zaliczyć ulice: Legionów, Mirowską, Jana Kilińskiego, Kiedrzyńską, Łódzką, Konwaliową oraz Aleję Niepodległości. Jeśli chodzi o komunikację kolejową, funkcjonują tu pociągi na trasach Lubliniec - Kielce, a także Warszawa Centralna - Katowice, z uwzględnieniem odgałęzienia do magistrali węglowej. Mieszkańcy miasta mogą skorzystać z transportu miejskiego w postaci linii tramwajowych oraz autobusowych miejskich i podmiejskich. Funkcjonują również prywatni przewoźnicy oraz PKS. Osoby szukające mieszkania w Częstochowie nie mogą zatem narzekać na brak możliwości komunikacyjnych. W okolicach funkcjonuje również prywatne lądowisko Częstochowa-Rudniki. Najbliższe lotnisko znajduje się w okolicach Katowic.

Gospodarka i rynek pracy

Miasto jest bardzo rozwinięte pod kątem gospodarczym. Funkcjonuje tu ok. 26 tysięcy przedsiębiorstw, z czego wiele znajduje się w obrębie Częstochowskiego Ośrodka Przemysłowego lub Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Utworzone zostały także 3 klastry przemysłowe: Klaster Przetwórstwa Polimerów "Plastosfera", Częstochowski Klaster Komunalny "Aglomeracja" oraz Regionalny Częstochowski Klaster Budownictwa i Infrastruktury „Budosfera”. Działają tu takie firmy jak: ISD Huta Częstochowa, TRW Automotive, CSF Poland, Brembo Poland, Koksownia Częstochowa Nowa, Metalplast-Częstochowa, ViperPrint. Ze względu na dużą ilość przedsiębiorstw, stopa bezrobocia jest dość niska - w 2016 roku wynosiła 6,3%. Najwięcej osób zatrudnionych jest w przemyśle i budownictwie (ponad 37%) oraz usługach (ok. 23%). Częstochowa jest miastem przemysłowym, w którym ilość fabryk równoważy się ilością zieleni. Stąd powietrze nie jest tu tak zanieczyszczone, jak w innych miastach, np. Nowym Targu. Ze względu na dobre warunki oraz duże możliwości znalezienia pracy, aglomeracja przyciąga wielu młodych ludzi, zwłaszcza z okolicznych miejscowości.

Atrakcje i infrastruktura miejska

Największą popularnością w Częstochowie cieszy się oczywiście Jasna Góra wraz z zespołem klasztornym, w którym znajduje się słynny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Kolejnymi zabytkami sakralnymi, które warto zobaczyć są także: archikatedra Świętej Rodziny, kościół św. Jakuba, kościół św. Zygmunta, bardzo ciekawa architektonicznie katedra Matki Boskiej Królowej Apostołów, cerkiew Częstochowskiej Ikony Matki Bożej. Poza nimi miasto pełne jest również innych zabytków. Trudno przeoczyć najpopularniejszą ulicę w Częstochowie, czyli Aleję Najświętszej Maryi Panny i kamienice wybudowane wzdłuż niej. Kolejnymi ciekawymi obiektami są Ratusz w Częstochowie oraz stary rynek. Warto przejść się do muzeów: Górnictwa Rud Żelaza, Częstochowskiego, Produkcji Zapałek, Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, Haliny Poświatowskiej. Osoby lubiące spacery mogą wybrać się do jednego z wielu parków, np. podjasnogórskich, Leśnych Aniołów, Lisiniec, promenady Czesława Niemena i wielu innych. W mieście obecnych jest wiele szlaków turystycznych: Orlich Gniazd, Jury Wieluńskiej, Walk 7 Dywizji Piechoty, Częstochowa – Olsztyn im. Z. Łęskiego, Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. W mieście działa wiele instytucji i ośrodków kulturalnych, sportowych, edukacyjnych. Mieszkańcy mogą skorzystać z szerokiej oferty lokali usługowych, sklepów, centrów handlowych.

Informacje o Częstochowie

W Częstochowie dostępnych jest 199 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 3 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Częstochowie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 26 do 114 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (32 mieszkania).
 • 2-pokojowe (110 mieszkań).
 • 3-pokojowe (40 mieszkań).
 • 4-pokojowe (12 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich w Częstochowie nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Częstochowie kosztuje 218 581 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: