Mieszkania, Domy

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Pokoje

Powierzchnia

Piętra

Termin oddania

Cena

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Szukasz nowe mieszkania Częstochowa

153 oferty w 2 inwestycjach

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 8 834 zł/m²

Polecane
Najnowsze
Najtańsze
Najtańsze (za m2)
Termin oddania
 • Osiedle Neonowe
  4 kw. 2023
  PONIŻSZE INFORMACJE NIE STANOWIĄ OFERTY HANDLOWEJ W ROZUMENIU KODEKSU CYWILNEGO. PREZENTOWANE WIZUALIZACJE MAJĄ JEDYNIE CHARAKTER POGLĄDOWY.Osiedle Neonowe to nowoczesna inwestycja deweloperska stworzona dla świadomych mieszkańców Częstochowy pragnących żyć blisko centrum miasta.Pierwszy etap inwestycji powstanie przy ulicy Katedralnej 15 i obejmował będzie sześciokondygnacyjny budynek, mieszczący 177 mieszkań o metrażach od 26 do 114 m2 oraz 5 lokali usługowych. Deweloper zrealizuje również drugi etap inwestycji, w którym powstaną 133 lokale mieszkalne, łączenie w całej inwestycji powstanie 310 mieszkań.W inwestycji powstaną Apartamenty na najwyższym piętrze z przestronnymi tarasami, a mieszkania na parterze będą posiadały prywatne ogródki. Na poziomie -1 znajdzie się podziemna hala garażowa z miejscami postojowymi przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych i komórkami lokatorskimi.Inwestycja powstanie w technologii modułowej Pekabex, która oprócz zwiększenia parametrów termoizolacyjnych i wytrzymałości elewacji budynków redukuje emisję szkodliwych dla środowiska substancji. Certyfikat BREEAM potwierdza, że podczas realizacji naszej inwestycji zapewniamy najwyższy stopień eliminacji odpadów produkcyjnych oraz ekologiczny charakter inwestycji.Planowany termin realizacji: IV kwartał 2023r.Pekabex Development, jako część Grupy Pekabex (www.pekabex.pl), światowego lidera nowoczesnego budownictwa systemowego oraz prefabrykacji, korzysta z jej 50.letnich doświadczeń na rynkach światowych. Od 2015 r. firma notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.Produkcja wysokiej jakości prefabrykatów w Pekabex odbywa się zgodnie z procedurami technologii i poszanowaniem zasad ekologii. Firma, wyznaczając standardy innowacyjności, dba o środowisko naturalne, stosując zasady gospodarki obiegu zamkniętego, poprzez dążenie do jak najwyższego stopnia eliminacji odpadów produkcyjnych.Dewizą firmy jest hasło: "Projektujemy, produkujemy i budujemy z myślą o ludziach i dla ludzi”. W praktyce oznacza to pełną sukcesów współpracę z klientami indywidualnymi, biznesowymi i instytucjonalnymi. O jej powodzeniu decydują wysoka skuteczność działań oraz gwarancja rozsądnych cen na każdym etapie – od pozyskania nieruchomości i finansowania – po finalizację.POWYŻSZE INFORMACJE NIE STANOWIĄ OFERTY HANDLOWEJ W ROZUMENIU KODEKSU CYWILNEGO. PREZENTOWANE WIZUALIZACJE MAJĄ JEDYNIE CHARAKTER POGLĄDOWY.

  Osiedle Neonowe

  ul. Katedralna 15 , Częstochowa(0.3 km od centrum)
  Pekabex Katedralna Sp. z o.o.
 • Osiedle Gardenia etap II
  2 kw. 2023
  Wszystkich Państwa szukających swojego miejsca na ziemi i zastanawiających się, jaki powinien być mój wymarzony kąt, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.OSIEDLE GARDENIA to nowoczesny zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z garażami podziemnymi. Budynki zaprojektowane zostały w nowoczesnych technologiach gwarantujących wysokie parametry izolacji cieplnej oraz o wysokim standardzie wykończenia zewnętrznego i przestrzeni wewnętrznej. Zastosowano nowoczesną i energooszczędną instalację wentylacji mechanicznej niskociśnieniowej higrosterowanej zapewniającą całodobową wymianę powietrza w zależności od poziomu wilgotności wewnątrz pomieszczeń.Wśród mieszkań przyszli nabywcy znajdą lokale o zróżnicowanej powierzchni i rozkładach pomieszczeń. Do wszystkich mieszkań zaprojektowano duże balkony lub tarasy. Mieszkania można łączyć i dowolnie aranżować wnętrza.Budynki wyposażone będą w windy od garażu podziemnego po ostatnią kondygnację. W ramach zabudowy mieszkaniowej OSIEDLA GARDENIA zapewniamy przestrzeń rekreacyjną z placykiem zabaw, miejscem do wypoczynku i zielenią.

  Osiedle Gardenia etap II

  od 6 200 zł/m2
  ul. Gajowa , Częstochowa(3.7 km od centrum)
  Gamma Developer Sp. z o.o.
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Nowa Częstochowa
  Oferta archiwalna
  NOWA CZĘSTOCHOWA to nowoczesne budownictwo, doskonała lokalizacja, funkcjonalna architektura oraz rozwiązania zapewniające maksymalny komfort użytkowania.Lokalizacja osiedla Nowa Częstochowa w dzielnicy Parkitka otwiera przed mieszkańcami wiele możliwości jakie daje życie w centrum miasta, a jednocześnie pozwala na odprężenie się po pracy w spokojnej okolicy. Wszystko czego potrzebujesz znajduje się w jednym miejscu. Dzięki dobrej komunikacji szybko dojedziesz do pracy lub na spotkanie ze znajomymi.

  Nowa Częstochowa

  od 6 600 zł/m2
  ul. Okulickiego/Poleska , Częstochowa(2.3 km od centrum)
  Nowa Deweloper Sp. z o.o.
 • Osiedle Gardenia
  Oferta archiwalna
  Wszystkich Państwa szukających swojego miejsca na ziemi i zastanawiających się jaki powinien być mój wymarzony kąt?”, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.OSIEDLE GARDENIA to nowoczesny zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z garażami podziemnymi, zlokalizowany przy ulicy Gajowej w przytulnej dzielnicy Częstochowy – Wrzosowiak. Budynki zaprojektowane zostały w nowoczesnych technologiach gwarantujących wysokie parametry izolacji cieplnej oraz o wysokim standardzie wykończenia zewnętrznego i przestrzeni wewnętrznej. Zastosowano nowoczesną i energooszczędną instalację wentylacji mechanicznej niskociśnieniowej higrosterowanej zapewniającą całodobową wymianę powietrza w zależności od poziomu wilgotności wewnątrz pomieszczeń.Wśród mieszkań przyszli nabywcy znajdą lokale o zróżnicowanej powierzchni i rozkładach pomieszczeń. Do wszystkich mieszkań zaprojektowano duże balkony lub tarasy. Mieszkania można łączyć i dowolnie aranżować wnętrza. Budynki wyposażone będą w windy od garażu podziemnego po ostatnią kondygnację. W ramach zabudowy mieszkaniowej OSIEDLA GARDENIA zapewniamy przestrzeń rekreacyjną z placykiem zabaw, miejscem do wypoczynku i zielenią.

  Osiedle Gardenia

  ul. Gajowa , Częstochowa(3.6 km od centrum)
  Gamma Developer Sp. z o.o.
 • Apartamenty Sortis - Etap II
  Oferta archiwalna
  Osiedle „SORTIS” zostało zaprojektowane jako kameralny kompleks 4 nowoczesnych apartamentowców, ogrodzone i przygotowane do instalacji monitoringu. W I etapie został wybudowany apartamentowiec z 17 mieszkaniami. W II etapie inwestycji oddamy do Państwa dyspozycji 3 nowoczesne apartametowce (A, B i C), a w każdym z nich 8 mieszkań o powierzchni od 50 do 126 m2.Budynki A, B i C zostaną wyposażone w windy. Wszystkie apartamenty posiadają tarasy lub balkony. Usytuowanie apartamentów zapewnia optymalne nasłonecznienie tarasów i balkonów od wczesnych godzin porannych aż do zachodu słońca. W kondygnacji podziemnej budynków znajdują się garaże i pomieszczenia gospodarcze. Ogrodzony teren z możliwością instalacji monitoringu zwiększy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.W trakcie realizacji inwestycji szczególny nacisk kładziemy na jakość użytych materiałów i atrakcyjność oraz praktyczność przyjętych rozwiązań. Indywidualnie aranżowane klatki schodowe zostaną wykończone najwyższej jakości płytami gresowymi, a elementy drewniane wykończone okleiną naturalną – orzech. Zastosowano nowoczesne przesuwne okna balkonowe. Część apartamentów wyposażono w instalację wentylacyjno–nawiewną umożliwiającą montaż kominków.W części rekreacyjnej, dostępnej wyłącznie dla mieszkańców Osiedla SORTIS zaprojektowano m.in. plac zabaw dla dzieci.Obecnie realizowany jest II etap tej unikatowej inwestycji, w którym powstają kolejne trzy budynki (A, B i C).Budynki składają się z trzech kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnej. W każdym budynku znajduje się 8 mieszkań.W ofercie dostępne są mieszkania o powierzchni od 50 do 126 m2.Wszystkie apartamenty posiadają duże tarasy lub przestronne balkony.W każdym apartamentowcu znajduje się parking podziemny oraz pomieszczenia gospodarcze lub boksy garażowe.Dla podniesienia wygody i komfortu mieszkańców budynki wyposażone są dodatkowo w nowoczesne windy.Cała inwestycja została zaprojektowana jako kameralne a zarazem luksusowe osiedle, które nawiązuje do charakteru dzielnicy.Podczas projektowania i realizacji zwróciliśmy szczególną uwagę na detale architektoniczne, jakość wykonania i rodzaj użytych materiałów.Osiedle SORTIS jest zrealizowane w cichej, spokojnej części dzielnicy Lisiniec, a jednocześnie w bliskiej odległości od głównych ciągów komunikacyjnych.Na terenie Osiedla i w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się dużo zieleni, a także wydzielona część rekreacyjna

  Apartamenty Sortis - Etap II

  od 5 517 zł/m2
  ul. Legnicka , Częstochowa(3.9 km od centrum)
  P. Krawczyński i Wspólnicy Sp. j.
 • Platinium Park II
  Oferta archiwalna
  Platinium Park II to nowa jakość na rynku nieruchomości, to kompromis pomiędzy domem, a mieszkaniem w apartamentowcu. To inwestycja o kameralnej zabudowie w nowoczesnym stylu, realizowana przez spółkę Mariott Development. Projekt powstający przy ul. Kisielewskiego 48 w Częstochowie to kolejny etap osiedla mieszkaniowego w portfolio firmy, które będzie zupełną nowością na lokalnym rynku. Mieszkania na parterze z prywatnym ogrodem oraz dwupoziomowe apartamenty na piętrze z przestronnymi tarasami. Do każdego z nich przewidziano miejsca w podziemnej hali garażowej.

  Platinium Park II

  ul. Kisielewskiego 48 , Częstochowa(3.5 km od centrum)
  Mariott Development Sp. z o.o.
 • Osiedle Aurora etap IV
  Oferta archiwalna
  Osiedle Aurora to zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z usługami w poziomie parteru oraz garażami podziemnymi, zlokalizowany u zbiegu ulic Łódzkiej i Okulickiego, w najatrakcyjniejszej dzielnicy Częstochowy Parkitka, w pobliżu centrum miasta i Jasnej Góry.Lokalizacja ta zapewnia łatwy- wręcz bezpośredni dostęp do środków komunikacji miejskiej jak również infrastruktury społecznej tj. szkół, przychodni, oraz wielu obiektów użyteczności publicznej.Budynki zaprojektowane zostały w nowoczesnych technologiach gwarantujących wysokie parametry izolacji cieplnej oraz o wysokim standardzie wykończenia zewnętrznego i przestrzeni wewnętrznej.Zastosowano nowoczesną i energooszczędną instalację wentylacji mechanicznej niskociśnieniowej higrosterowanej zapewniającą całodobową wymianę powietrza w zależności od poziomu wilgotności wewnątrz pomieszczeń.Dla inwestorów komercyjnych zapewniamy możliwość nabycia lokali handlowo-usługowych w zaprojektowanej w parterze budynku galerii, dzięki czemu podniesiemy komfort dostępności do usług dla mieszkańców naszych budynków. Wśród mieszkań przyszli nabywcy znajdą lokale o powierzchni od ok. 40 do ponad 100 m2 o zróżnicowanych rozkładach, zarówno z wydzielonymi kuchniami jak i aneksami kuchennymi, w ofercie znajdą się również dwupoziomowe apartamenty.Do wszystkich mieszkań zaprojektowano duże balkony lub tarasy, a na ostatniej kondygnacji penthousy z dużymi tarasami na dachu budynku.Mieszkania można łączyć i dowolnie aranżować wnętrza.Budynki wyposażone będą w windy od garażu podziemnego po ostatnią kondygnację.W ramach zabudowy mieszkaniowej OSIEDLA AURORA zapewniamy przestrzeń rekreacyjną z placykiem zabaw, miejscem wypoczynku i zielenią.

  Osiedle Aurora etap IV

  ul. Łódzka , Częstochowa(1.9 km od centrum)
  Gamma Developer Sp. z o.o.
 • Osiedle Bardowskiego
  Oferta archiwalna
  Buszrem Nieruchomości oferuje wygodne i ciepłe mieszkania wybudowane w nowej technologii z elementów keramzytobetonowych.W budynku o kształcie litery L na 4 kondygnacjach nadziemnych znajduje się 56 funkcjonalnych mieszkań o metrażach od 31 m2 do 58 m2, z balkonami lub loggiami, z osobną kuchnią lub aneksem kuchennym.Budynek został w całości podpiwniczony głównie dla potrzeb wielostanowiskowego garażu podziemnego z 19 miejscami postojowymi.Na dachu została umieszczona kotłownia gazowa zapewniająca ciepło i ciepłą wodę.Standard i wykończenie są ważne dla przyszłych mieszkańców, dlatego wszystkie części wspólne są oddane z dbałością o każdy detal. Budynek z elewacją w kolorach: białym, pomarańczowym, żółtym i szarym idealnie komponuje się z balustradami balkonów i loggii o konstrukcji stalowej.Wokół budynku zaplanowana jest strefa zieleni, plac zabaw oraz 38 miejsc parkingowych.

  Osiedle Bardowskiego

  od 4 400 zł/m2
  ul. Bardowskiego 25 , Częstochowa(2.4 km od centrum)
  Buszrem S.A.
 • Osiedle Aurora
  Oferta archiwalna
  Osiedle Aurora to zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z usługami w poziomie parteru oraz garażami podziemnymi, zlokalizowany u zbiegu ulic Łódzkiej i Okulickiego, w najatrakcyjniejszej dzielnicy Częstochowy Parkitka, w pobliżu centrum miasta i Jasnej Góry.Lokalizacja ta zapewnia łatwy- wręcz bezpośredni dostęp do środków komunikacji miejskiej jak również infrastruktury społecznej tj. szkół, przychodni, oraz wielu obiektów użyteczności publicznej.Budynki zaprojektowane zostały w nowoczesnych technologiach gwarantujących wysokie parametry izolacji cieplnej oraz o wysokim standardzie wykończenia zewnętrznego i przestrzeni wewnętrznej.Zastosowano nowoczesną i energooszczędną instalację wentylacji mechanicznej niskociśnieniowej higrosterowanej zapewniającą całodobową wymianę powietrza w zależności od poziomu wilgotności wewnątrz pomieszczeń.Dla inwestorów komercyjnych zapewniamy możliwość nabycia lokali handlowo-usługowych w zaprojektowanej w parterze budynku galerii, dzięki czemu podniesiemy komfort dostępności do usług dla mieszkańców naszych budynków. Wśród mieszkań przyszli nabywcy znajdą lokale o powierzchni od ok. 40 do ponad 100 m2 o zróżnicowanych rozkładach, zarówno z wydzielonymi kuchniami jak i aneksami kuchennymi, w ofercie znajdą się również dwupoziomowe apartamenty.Do wszystkich mieszkań zaprojektowano duże balkony lub tarasy, a na ostatniej kondygnacji penthousy z dużymi tarasami na dachu budynku.Mieszkania można łączyć i dowolnie aranżować wnętrza.Budynki wyposażone będą w windy od garażu podziemnego po ostatnią kondygnację.W ramach zabudowy mieszkaniowej OSIEDLA AURORA zapewniamy przestrzeń rekreacyjną z placykiem zabaw, miejscem wypoczynku i zielenią.Zakończenie budowy przewidziane jest na IV kw 2016, a oddanie do użytku I kw 2017.

  Osiedle Aurora

  ul. Łódzka , Częstochowa(1.9 km od centrum)
  Gamma Developer Sp. z o.o.
 • Zacisze Loretańska
  Oferta archiwalna
  Zacisze Loretańska to przyjazny, rodzinny projekt mieszkaniowy usytułowany przy ulicy Loretańskiejw wartościowej historycznie dzielnicy Podjasnogórska, zaledwie kilka minut od głównych ulic miasta.Kompleks dwóch nowoczesnych, trzykondygnacyjnych budynków otoczony jest domami jednorodzinnymi co sprawia, że cisza i spokój najbliższego sąsiedztwa zapewnią mieszkańcom upragniony relaks. Niewysoka zabudowa, starannie zaprojektowana zieleń ogrodowa oraz bezpieczny plac zabaw sprawiają, że jest to miejsce przyjazne do życia.Wysoki standard życia, który odnajdziesz jako mieszkaniec Zacisza Loretańska to zasługa dobrze zaprojektowanej architektury. Dbałość o detale elewacji w postaci drewnianych dodatków, stonowana kolorystyka, oraz powierzchnie wspólne w najwyższym standardzie, czynią to miejsce eleganckimi jednocześnie ciepłym. Odpowiednio duże okna, przestronne tarasy i balkony sprawią, że otaczająca zieleń stanie się częścią aranżacji Twojego mieszkania.Zacisze Loretańska to eleganckie i komfortowe osiedle, które będzie wyróżniać swoich mieszkańcówi zapewniać im maksimum użyteczności oraz wygodę.  Zaś możliwość indywidualnej aranżacji przestrzeni Twojego mieszkania pozwoli na stworzenie optymalnych warunków do pracy i odpoczynku.

  Zacisze Loretańska

  Loretańska 37/ 39 , Częstochowa(2 km od centrum)
  S-Group Development
 • Wierzbowa 11
  Oferta archiwalna
  Nowoczesny budynek już oddany, miejsca postojowe pod budynkiem, dwie klatki, w każdej klatce winda, działająca z poziomu miejsc postojowych, blisko przystanki tramwaj, autobus miejski, centrum Handlowe Jagielończycy, centrum Handlowe Simply, czynsz 3,47 zł/m/kw, centralne płatne w sezonie grzewczym wrzesień- kwiecień 3,40 zł/m/kw do rozliczenia, zaliczka na ciepłą wodę 40 zł/os, zimna woda 16 zł/osWyposażenie mieszkania :- tynki wewnętrzne gipsowe- podłoża- drzwi zewnętrzne anty-włamaniowe- okna PCV- parapety- instalacje wewnętrzne: wod-kan, c.c.w.,c.o., elektryczna, telefoniczna, telewizyjna w 2 pokojach, internetowa, domofonowa.- podejścia dopływowe i odpływowe do pralki automatycznej- opomiarowanie: wodomierz na zimna wodę i ciepłą wodę,  zawory z głowicą termostatyczną typu “DANFOS”- łączniki jedno i dwubiegunowe ( wyłączniki i przełączniki )- gniazda wtykowe zwykłe i bryzgoszczelne- gniazdo telefoniczna- gniazdo internetowe- gniazdo TV- dzwonek- unifon

  Wierzbowa 11

  ul. Wierzbowa 11 , Częstochowa(3.7 km od centrum)
  Metalurg
 • Osiedle Jordanowskie
  Oferta archiwalna
  Dziel się szczęściem z najbliższymiPrzychodzi taki moment, gdy pragniesz otoczyć najbliższych opieką, znaleźć i stworzyć Wasz wspólny dom. Takie miejsce, w którym będziecie czuli się komfortowo i bezpiecznie. Miejsce do życia, nie tylko do mieszkania.Znajdź Wasze szczęśliwe miejsce. Zamieszkaj na Osiedlu Jordanowskim, u zbiegu ulic Św. Kazimierzai Noskowskiego i Pułaskiego.Ciesz się bliskością miasta i zieleniOsiedle Jordanowskie to miejsce o nowoczesnej architekturze, jednocześnie w centrum miasta i blisko terenów rekreacyjnych. Po zaledwie 10-minutowym spacerze Ty i Twoi bliscy będziecie mogli cieszyć się zielonymi terenami Parku im. Stanisława Staszica i Parku 3 Maja. Lubicie spędzać czas aktywnie? Nieopodal Waszego nowego domu znajdziecie sportową strzelnicę i lodowisko. A wszystko to zaledwie minutę drogi od samego centrum Częstochowy!Stworzone by cieszyćOsiedle Jordanowskie to mieszkania stworzone na miarę Twoich potrzeb, w metrażach od 43,5 do 59,6 mkwa. Każdy z lokali został wyposażony w balkon, który będziesz mógł zaaranżować wedle własnego uznania. Zaprojektowaliśmy przestrzeń również dla Twojego samochodu – w bezpiecznych, podziemnych garażach. Aby wszystko czego potrzebujesz było blisko – wokół Osiedla znajdą się najpotrzebniejsze usługi i punkty handlowe. Wewnątrz osiedla stworzyliśmy wyjątkowe, przeszklone patio – Twoją własną, zieloną strefę wypoczynku. Wszystko po to, abyś mógł cieszyć się z bliskimi szczęściem na wyciągnięciem ręki!Przyjdź. Wybierz. Zamieszkaj w nowym szczęśliwym domu

  Osiedle Jordanowskie

  od 3 875 zł/m2
  ul. Św. Kazimierza 5A , Częstochowa(1.5 km od centrum)
  Testowy Deweloper
 • Inwestycja przy ul. Śląskiej 22
  Oferta archiwalna
  Obiekt zlokalizowany jest w samym centrum miasta, w pobliżu budynków użyteczności publicznej (poczta, Urząd Miasta, Urząd Powiatowy, Aleje, park, szkoły i przedszkola).Budynek wybudowany został w technologii tradycyjnej jako obiekt pięciokondygnacyjny w całości podpiwniczony, w którym znajdują się 22 lokale wyposażone w instalacjęwod.-kan., c.o., elektryczną. Lokale znajdujące się na parterze mogą stanowić doskonałą lokalizację dla sklepów oraz firm usługowych.Zakres prac prowadzonych w budynku przewiduje wymianę:instalacji wodno-kanalizacyjnej z rozprowadzeniem w mieszkaniach;instalacji elektrycznej z rozprowadzeniem na klatkach schodowych do tablicy rozdzielczej (wykonanie instalacji w mieszkaniach we własnym zakresie);instalacji elektrycznej w piwnicach i bramie przejazdowej;instalacji domofonowej i teletechnicznej.W mieszkaniach zostaną wykonane prace:wymiana stolarki okiennej oraz drzwi wejściowych do mieszkań;wymiana grzejników c.o.wyrównanie poziomu podłoży.Części wspólne budynku zostaną wykończone w sposób standardowy (malowanie, okładziny podłogowe, itp.), elewacja budynku docieplona z wyprawą elewacyjną. Planowany jest ponadto remont nawierzchni dojść i dojazdów.

  Inwestycja przy ul. Śląskiej 22

  ul. Śląska 22 , Częstochowa(0.7 km od centrum)
  Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o.
 • Inwestycja przy ul. Mościckiego
  Oferta archiwalna
  W zacisznym miejscu wśród zieleni, w dzielnicy Parkitka w Częstochowie (u splotu ulic Mościckiego i Kujawskiej) powstanie nowoczesny, 4 - kondygnacyjny budynek z wielostanowiskowym parkingiem w przyziemiu.Architektura budynku nawiązuje do naszych wcześniejszych projektów - jest prosta i nowoczesna. Połączenie wysokiej jakości materiałów: szkła, stali nierdzewnej i naturalnego drewna na elewacji oddaje ideę naszego projektu. ‘’Nowoczesność i natura’’ to symbole naszych czasów. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne, a także dobra izolacja termiczna i akustyczna, zapewniają ekonomiczne i komfortowe użytkowanie mieszkania.Plany mieszkań są dokładnie analizowane tak aby każdy lokal nawet przy niewielkim metrażu spełniał wszystkie funkcje a przyszły klient mógł go dogodnie zaaranżować. W większości mieszkań strefa dzienna - salon z aneksem kuchennym i jadalnią jest oddzielona od części prywatnej i bardziej intymnej z sypialniami, łazienkami i garderobą. Proponowane mieszkania mają ponadstandardową wysokość, duże ustawne balkony i tarasy, ogromne przeszklenia, które doskonale doświetlą mieszkania dodając im przestrzeni.Budynek posiada dwie przestronne klatki schodowe z nowoczesnymi, cichobieżnymi windami z poziomu garażu. Na każdym poziomie tuż przy windzie znajdują się pomieszczenia gospodarcze.Wszystkie chodniki, podejścia i podjazdy dostosowane są dla osób niepełnosprawnych i dla rodzin z małymi dziećmi.Bezpieczeństwo zapewniać będzie ogrodzony teren w okół budynku, z bramą wjazdową otwieraną przy użyciu pilota a przy wejściu zostaną zainstalowane domofony.

  Inwestycja przy ul. Mościckiego

  ul. Mościckiego , Częstochowa(2.4 km od centrum)
  ParkLand Inwestycje s.c.

Wiadomości na temat Częstochowy:

Częstochowa znajduje się w województwie śląskim, choć pod względem kulturowym bliżej jej do małopolskiego. Zajmuje powierzchnię 159,7 km2, co daje jej 13 miejsce w rankingu największych miast w Polsce. Jest kojarzona zwłaszcza z Jasną Górą - obiektem kultu maryjnego, w którym znajduje się słynny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Z tego powodu co roku przybywa tu wielu pielgrzymów, w tym maturzystów, którzy przy okazji zwiedzają miasto. Częstochowa to również znany ośrodek przemysłowy - działa tu ponad 26 tysięcy przedsiębiorstw z różnych branż. Przyciągają ich preferencyjne warunki oferowane w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także dobra lokalizacja miasta. Częstochowa jest położona wśród parków narodowych i atrakcyjnych szlaków turystycznych, co sprawia, że przybywa tu wiele osób w celach turystycznych. Coraz większy rozwój gospodarczy i kulturalny to powód, dla którego wiele osób szuka tu mieszkania. Częstochowa staje się atrakcyjnym miastem do życia, z gotową infrastrukturą miejską, pięknymi terenami przyrodniczymi i atrakcyjną ofertą dla przedsiębiorców.

Mieszkania: Częstochowa

Panujący w Polsce boom deweloperski nie ominął także stolicy powiatu Częstochowskiego. Oferta deweloperów skupiła się głównie na nowoczesnych osiedlach z niską zabudową mieszkalną. W 2016 roku oddano do użytku aż 447 mieszkań w Częstochowie, czyli aż ok ok. 150 więcej niż rok wcześniej. Większość z nich to lokale o przeznaczeniu indywidualnym - aż 221. Następne pod względem ilości są nieruchomości na wynajem lub na sprzedaż - było ich 144. Najmniej oddano do użytku lokali komunalnych i spółdzielczych. Mieszkania w Częstochowie są budowane coraz częściej na prywatnych osiedlach, co również powoduje wzrost zainteresowania wśród kupujących. Nowe nieruchomości posiadają wiele udogodnień, w tym miejsca parkingowe podziemne, szerokie balkony czy prywatne place zabaw dla mieszkańców osiedla. W porównaniu do innych miast o podobnym stopniu rozwoju w tym regionie (Gliwice, Mysłowice), ilość nieruchomości powstałych tutaj w 2016 roku jest dość wysoka. Mieszkania w Częstochowie cieszą się większym popytem, a samo miasto stanowi atrakcyjne miejsce do życia.

Cena mieszkania: Częstochowa

Koszty zakupu nieruchomości w województwie śląskim są bardzo zróżnicowane. Wiele zależy tu od ich standardu i lokalizacji, statusu miasta, ale także popytu. Średnia cena mieszkania w Częstochowie to ok. 3 500 zł/mkw. Rośnie ona rok do roku o 4-8%, w zależności od tego, czy mowa o rynku wtórnym, czy pierwotnym. Warto zaznaczyć, że w średnią cenę wliczana jest każda nieruchomość, w związku z tym na rynku można znaleźć zarówno tańsze, jak i droższe oferty sięgające nawet 7 000 zł/mkw. W porównaniu do Katowic, koszty zakupu mieszkania w Częstochowie są bardziej atrakcyjne. Za podobny standard i jakość płaci się tu nawet o ok. 2 000 zł/mkw mniej. Wynika to oczywiście w głównej mierze z braku statusu stolicy województwa, ale również mniejszego stopnia rozwoju pomimo podobnej powierzchni i atrakcyjnej lokalizacji. Niemniej ze względu na bliskość obydwu aglomeracji, wiele osób wybiera kupno mieszkania w Częstochowie. Ma na to wpływ nie tylko cena, ale także czystsze powietrze i bliskość wielu terenów zielonych, co łagodzi charakter miasta przemysłowego.

Mieszkania na sprzedaż i do wynajęcia: Częstochowa

Inwestycja w nieruchomości w tym rejonie może być bardzo opłacalna. Choć rynek nadal opiera się w dużej mierze na kupnie lokali na potrzeby prywatne, pojawia się coraz więcej osób chętnych zainwestować w mieszkania na wynajem. Częstochowa przyciąga bowiem coraz więcej osób, które przybywają tu albo w celach turystycznych, albo biznesowych, albo zawodowych. Wielu z nich nie potrzebuje kupować nieruchomości, tylko właśnie wynajmować. Szczególnie dużą popularnością cieszą się mieszkania na wynajem w Częstochowie dla pielgrzymów. Ich niewielka ilość pojawia się przez cały rok, natomiast większe grupy przyjeżdżają kilka razy do roku. Wśród nich są osoby, które wolą zapłacić za lepsze warunki.

Do miasta przybywa także coraz więcej obcokrajowców, którzy również szukają mieszkania do wynajęcia. Częstochowa stanowi jeden z głównych ośrodków przemysłowych, co przekłada się na zwiększającą się ilość pracowników z kraju i zagranicy. Ze względu na stale rosnący popyt na nieruchomości, często opłaca się je kupić, by za kilka lat sprzedać. Mieszkania na sprzedaż w Częstochowie są dostępne zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Ich cena jest zróżnicowana i zależy od standardu: wyposażenia, udogodnień, obecności miejsc parkingowych. Zysk ze sprzedaży takiego lokalu może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Komunikacja

Częstochowa jest bardzo dobrze skomunikowana, zarówno biorąc pod uwagę ilość i rodzaj dróg, jak i możliwości komunikacji publicznej. Przez miasto przebiegają drogi krajowe nr: 1, 43, 46, 91. Łączą one Częstochowę praktycznie z całą Polską, dzięki czemu dojazd do dużych miast, jak Katowice, Kraków, Łódź czy Warszawa jest szybki i bezproblemowy. Znajduje się tu również wiele dróg wojewódzkich: 483, 491, 494, 706, 908. Do ważniejszych arterii drogowych w mieście można zaliczyć ulice: Legionów, Mirowską, Jana Kilińskiego, Kiedrzyńską, Łódzką, Konwaliową oraz Aleję Niepodległości. Jeśli chodzi o komunikację kolejową, funkcjonują tu pociągi na trasach Lubliniec - Kielce, a także Warszawa Centralna - Katowice, z uwzględnieniem odgałęzienia do magistrali węglowej. Mieszkańcy miasta mogą skorzystać z transportu miejskiego w postaci linii tramwajowych oraz autobusowych miejskich i podmiejskich. Funkcjonują również prywatni przewoźnicy oraz PKS. Osoby szukające mieszkania w Częstochowie nie mogą zatem narzekać na brak możliwości komunikacyjnych. W okolicach funkcjonuje również prywatne lądowisko Częstochowa-Rudniki. Najbliższe lotnisko znajduje się w okolicach Katowic.

Gospodarka i rynek pracy

Miasto jest bardzo rozwinięte pod kątem gospodarczym. Funkcjonuje tu ok. 26 tysięcy przedsiębiorstw, z czego wiele znajduje się w obrębie Częstochowskiego Ośrodka Przemysłowego lub Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Utworzone zostały także 3 klastry przemysłowe: Klaster Przetwórstwa Polimerów "Plastosfera", Częstochowski Klaster Komunalny "Aglomeracja" oraz Regionalny Częstochowski Klaster Budownictwa i Infrastruktury „Budosfera”. Działają tu takie firmy jak: ISD Huta Częstochowa, TRW Automotive, CSF Poland, Brembo Poland, Koksownia Częstochowa Nowa, Metalplast-Częstochowa, ViperPrint. Ze względu na dużą ilość przedsiębiorstw, stopa bezrobocia jest dość niska - w 2016 roku wynosiła 6,3%. Najwięcej osób zatrudnionych jest w przemyśle i budownictwie (ponad 37%) oraz usługach (ok. 23%). Częstochowa jest miastem przemysłowym, w którym ilość fabryk równoważy się ilością zieleni. Stąd powietrze nie jest tu tak zanieczyszczone, jak w innych miastach, np. Nowym Targu. Ze względu na dobre warunki oraz duże możliwości znalezienia pracy, aglomeracja przyciąga wielu młodych ludzi, zwłaszcza z okolicznych miejscowości.

Atrakcje i infrastruktura miejska

Największą popularnością w Częstochowie cieszy się oczywiście Jasna Góra wraz z zespołem klasztornym, w którym znajduje się słynny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Kolejnymi zabytkami sakralnymi, które warto zobaczyć są także: archikatedra Świętej Rodziny, kościół św. Jakuba, kościół św. Zygmunta, bardzo ciekawa architektonicznie katedra Matki Boskiej Królowej Apostołów, cerkiew Częstochowskiej Ikony Matki Bożej. Poza nimi miasto pełne jest również innych zabytków. Trudno przeoczyć najpopularniejszą ulicę w Częstochowie, czyli Aleję Najświętszej Maryi Panny i kamienice wybudowane wzdłuż niej. Kolejnymi ciekawymi obiektami są Ratusz w Częstochowie oraz stary rynek. Warto przejść się do muzeów: Górnictwa Rud Żelaza, Częstochowskiego, Produkcji Zapałek, Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, Haliny Poświatowskiej. Osoby lubiące spacery mogą wybrać się do jednego z wielu parków, np. podjasnogórskich, Leśnych Aniołów, Lisiniec, promenady Czesława Niemena i wielu innych. W mieście obecnych jest wiele szlaków turystycznych: Orlich Gniazd, Jury Wieluńskiej, Walk 7 Dywizji Piechoty, Częstochowa – Olsztyn im. Z. Łęskiego, Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. W mieście działa wiele instytucji i ośrodków kulturalnych, sportowych, edukacyjnych. Mieszkańcy mogą skorzystać z szerokiej oferty lokali usługowych, sklepów, centrów handlowych.

Informacje o Częstochowie

W Częstochowie dostępne są 153 oferty nowych mieszkań i domów znajdujących się w 2 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Częstochowie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 26 do 114 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (27 mieszkań).
 • 2-pokojowe (75 mieszkań).
 • 3-pokojowe (41 mieszkań).
 • 4-pokojowe (9 mieszkań).
 • 5-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich w Częstochowie nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Częstochowie kosztuje 232 190 zł.

Pobliskie Lokalizacje

Oferty w Częstochowie

Pozostałe oferty

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: