Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Poznaj średnie ceny mieszkań w Bydgoszczy

Maj 2024

header

9 830 zł

Średnia cena za m2

+8%

Rok do roku

532 186 zł

Średnia cena ofertowa

+7%

Rok do roku

2228

Liczba mieszkań

-24%

Rok do roku

Ogółem
Kawalerki
2 pokojowe
3 pokojowe
4+

Średnie ceny mieszkań w Bydgoszczy:

9 830 zł/m2

Średnie ceny kawalerek w Bydgoszczy:

11 316 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Bydgoszczy:

10 020 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Bydgoszczy:

9 508 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Bydgoszczy:

9 741 zł/m2

Średnie ceny mieszkań w Bydgoszczy w stanie deweloperskim w maju wynoszą 9 830 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 8% rok do roku, a także stagnację względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny kawalerek w Bydgoszczy w stanie deweloperskim w maju wynoszą 11 316 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 14% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Bydgoszczy w stanie deweloperskim w maju wynoszą 10 020 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 9% rok do roku, a także stagnację względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Bydgoszczy w stanie deweloperskim w maju wynoszą 9 508 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 6% rok do roku, a także stagnację względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Bydgoszczy w stanie deweloperskim w maju wynoszą 9 741 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 10% rok do roku, a także stagnację względem ubiegłego miesiąca.

Mapa nowych inwestycji w Bydgoszczy

Potrzebujesz profesjonalnych danych?

Nasza platforma BigData prezentuje aktualne, zagregowane dane na podstawie 4000 monitorowanych inwestycji mieszkaniowych rocznie, zamieszczanych na portalu rynekpierwotny.pl, realizowanych przez ponad 1000 deweloperów w całej Polsce.

przejdź do bigdata

Często zadawane pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Bydgoszczy?

Za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym w Bydgoszczy w styczniu 2024 roku płaciliśmy 9 404 zł. Dla kupujących jest to ciekawa alternatywa względem pobliskiego Torunia, a także innych miast wojewódzkich Północy kraju.

Ile kosztuje mieszkanie w Bydgoszczy?

Ceny mieszkań w Bydgoszczy zależą przede wszystkim od lokalizacji, ale i metrażu. Kawalerki w Bydgoszczy potrafią kosztować średnio 10 616 zł za metr kwadratowy, mieszkania dwupokojowe w stolicy regionu mogą być wystawiane na sprzedaż za 9 665 zł za metr kwadratowy, a trzypokojowe - nawet za 9 093 zł za metr kwadratowy. Jeśli szukasz tanich nieruchomości w Bydgoszczy, ceny mieszkań z rynku pierwotnego będą najbardziej atrakcyjne w dzielnicach obrzeżnych, czyli m.in. na znacząco oddalonych od centrum osiedlach Łęgowo, Fordon, Prądy czy Opławiec. Relatywnie atrakcyjne ceny mieszkań w Bydgoszczy utrzymują się także na Jachcicach, chociaż zależy to od położenia - im bliżej granicy z Okolem, tym drożej. Najwyższe ceny mieszkań w Bydgoszczy notowane są z kolei na osiedlach centralnych (m.in. Śródmieściu, Skrzetusku, Bielawach, Bocianowie).

Czy ceny mieszkań w Bydgoszczy spadną?

Prognozy ceny mieszkań w Bydgoszczy są relatywnie stabilne, a deweloperzy wciąż realizują atrakcyjne inwestycje. Zastanawiając się, jak kształtują się ceny mieszkań, Bydgoszcz wymyka się schematom znanym m.in. z turystycznego Olsztyna. W stosunkowo niedużej aglomeracji znaczący wpływ na stawki ma ogromna dynamika rozwoju miasta. Ceny nowych mieszkań w Bydgoszczy reagują przede wszystkim na przypływ singli, młodych par, rodzin, a także studentów, chociaż najistotniejsza jest coraz większa obecność obcego kapitału i biznesu. Jeśli chodzi o ceny mieszkań, Bydgoszcz najpewniej będzie coraz droższa ze względu na dynamiczny rozwój lokalnych przedsiębiorstw i przypływ nowych mieszkańców.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023