+0 km

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Sprawdź nowe mieszkania na sprzedaż Olkusz

5 ofert w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 7 458 zł/m²

+0 km

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Zobacz na mapie
Polecane
Najnowsze
Najtańsze
Najtańsze (za m2)
Termin oddania
 • Piłsudskiego 20
  4 kw. 2023
  Nowa inwestycja przy ul. Piłsudskiego 20 w Olkuszu powstaje w miejscu dawnego liceum, którego historia sięga 1921 r.. Wyremontowany i odświeżony historyczny obiekt, wraz z nowo wybudowaną częścią, stanowią idealne miejsce do zamieszkania dla osób w każdym wieku. 3-kondygnacyjny obiekt obejmuje 30 lokali mieszkalnych. W naszej ofercie znalazły się 2, 3 i 4-pokojowe mieszkania dostosowane zarówno

  Piłsudskiego 20

  od 7 600 /m2
  ul. Piłsudskiego 20 , Olkusz(8 km od Dąbrowy Górniczej)
  Budomex

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Silver House Olkusz
  Oferta archiwalna
  NOWOCZESNY DESIGN NOWOCZESNE MIESZKANIA Silver house Olkusz to pierwsza taka inwestycja w nowoczesnym designie położona w centrum miasta, a jednocześnie w odległości zapewniającej ciszę i spokój od codziennego zgiełku. Poza parkingiem podziemnym, posiada 2 szybkobieżne i ciche windy łączące wszystkie piętrzą budynku. Monitoring oraz ogrodzenie zwiększają bezpieczeństwo przekładając się na komfort

  Silver House Olkusz

  ul. Budowlanych , Olkusz(7 km od Dąbrowy Górniczej)
  Antrans Invest Sp. z o.o.
 • Mieszkania w Olkuszu
  Oferta archiwalna
  Istniejący budynek był kamienicą wielorodzinna, trzykondygnacyjną z dwoma klatkami schodowymi w całości podpiwniczony w którym znajdowało się osiemnaście samodzielnych lokali mieszkalnych. Wzniesiony został w 1958 r. w technologii tradycyjnej murowanej. W wyniku przebudowy powstały cztery dodatkowe mieszkania o metrażu ok. 60 m2. Dużym atutem zaprojektowanych mieszkań jest ich ciekawa

  Mieszkania w Olkuszu

  od 4 200 /m2
  ul. Staszica 4 , Olkusz(7.2 km od Dąbrowy Górniczej)
  Everest-Investment Gryłko i Wspólnicy Spółka Jawna
 • Osiedle Dworska Olkusz
  Oferta archiwalna
  Mamy do zaoferowania 44 mieszkania o bardzo wysokim standardzie znajdujące się w bloku wielorodzinnym w Olkuszu przy ul. Dworskiej i Al. 1000-lecia. Budynek został wybudowany w ramach inwestycji Osiedle Dworska. Mieszkania sprzedawane na własność, oddawane w stanie deweloperskim z możliwością wykończenia pod klucz. Mieszkania o zróżnicowanym metrażu od 44-92 m2, jedno-, dwu- i trzypokojowe.

  Osiedle Dworska Olkusz

  ul. Dworska 52 , Olkusz(8.6 km od Dąbrowy Górniczej)
  Infogis sp. z o.o.

Przyspiesz swoje poszukiwania

W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Skonfiguruj mieszkanie

Nowe mieszkania – Olkusz z rozwijającym się rynkiem pierwotnym

Olkusz to średniej wielkości miasto w województwie małopolskim położone mniej więcej w równej odległości ok Katowic i Krakowa. Stabilny rozwój gospodarczy sprawia, że zapotrzebowanie na lokale mieszkalne jest tu coraz większe. Dlatego też w Olkuszu rozwija się rynek pierwotny. Dowiedz się więcej o charakterystyce tej lokalizacji nowo powstających w niej nieruchomości.

Rynek pierwotny w Olkuszu – charakterystyka

Rynek nieruchomości w Olkuszu stale się rozwija, choć wzrost w tym sektorze jest raczej powolny. Nowe mieszkania powstają zgodnie z zapotrzebowaniem mieszkańców i przyjezdnych. W mieście dominuje zabudowa o niezbyt dużej intensywności, a większość nowych inwestycji kontynuuje ten trend. Mieszkania powstają więc w kameralnych budynkach wielorodzinnych mających najczęściej od 2 do 4 kondygnacji.

Jak na nowoczesne inwestycje przystało budynki są wyposażone między innymi w windy i miejsca parkingowe, a na osiedlach powstają tereny zielone i rekreacyjne. Mieszkania są natomiast wykonywane w standardach zgodnych z współczesnymi trendami. Dlatego też cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony nabywców.

W jakich częściach miasta powstają nowe mieszkania?

Olkusz dysponuje sporą ilością terenów inwestycyjnych, co chętnie wykorzystują biura deweloperskie przy opracowywaniu kolejnych projektów. Dość często zabudowywane są wolne działki w pobliżu centrum, co pozwala zagęścić zabudowę i ujednolicić tkankę miejską, a przyszłym mieszkańcom zapewnia bardzo dogodne położenie nieruchomości. Częstotliwość powstawania nowych obiektów nie jest jednak zbyt duża – w Olkuszu rzadko realizowane są więcej niż dwie inwestycje mieszkaniowe jednocześnie.

Deweloperzy dopasowują jednak swoje oferty do potrzeb mieszkańców. Dzięki temu budowane przez nich mieszkania w Olkuszu są zróżnicowane pod względem powierzchni czy rozkładów pomieszczeń. Zazwyczaj do każdego lokalu przynależy też balkon, taras lub ogródek, co znacząco zwiększa jego atrakcyjność.

Mieszkania w Olkuszu – ceny na rynku pierwotnym

Olkusz nie należy do drogich miast, szczególnie w porównaniu z pobliskimi miastami wojewódzkimi. Dlatego jest chętnie wybierany przez osoby dysponujące mniejszym wkładem własnym i zdolnością kredytową. Ceny mieszkań w Olkuszu w przeliczeniu na 1 m2 nieznacznie przekraczają średnią krajową. Na jeszcze atrakcyjniejsze ceny można liczyć, wybierając inwestycje poza centrum lub decydując się na większy lokal.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie małopolskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych mieszkań w Olkuszu na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Olkuszu

W Olkuszu dostępnych jest 5 ofert nowych mieszkań znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy w Olkuszu mają w sprzedaży nowe mieszkania powierzchniach od 56 do 75 m², w tym:

 • mieszkania 2-pokojowe - 2 lokale
 • mieszkania 3-pokojowe - 2 lokale
 • mieszkania 4-pokojowe - 1 lokal

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Olkuszu?

Najtańsze nowe mieszkanie w Olkuszu dostępne w sprzedaży kosztuje 426 816 zł. Aktualnie średnia cena za m2 mieszkania w Olkuszu wynosi 7 458 zł.

Aktualnie na rynku pierwotnym w Olkuszu nie obowiązują oferty specjalne na mieszkania.

Olkusz - mieszkania gotowe do odbioru

Obecnie w ofercie deweloperów w Olkuszu nie ma lokali mieszkalnych oddanych do użytku.Najpóźniejszy termin oddania inwestycji lokali mieszkalnych do użytkowania to koniec IV kwartału 2023.

Oferty dostępne na portalu

Na portalu rynekpierwotny.pl dostępne są oferty nowych mieszkań w Olkuszu, dostosowane do potrzeb odbiorców, w tym:

 • mieszkania na parterze - 4 lokale
 • mieszkania na parterze z ogródkiem - 0 lokali
 • mieszkania na niskich piętrach - 1 lokal
 • mieszkania na wysokich piętrach - 0 lokali
 • mieszkania na ostatnich piętrach - 0 lokali
 • mieszkania na ostatnich piętrach z tarasem - 0 lokali

Chcesz mieszkać w domu z własnym ogródkiem? Poznaj ofertę nowych domów w Olkuszu i znajdź nieruchomość dopasowaną do swoich potrzeb.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: