Poznaj średnie ceny mieszkań w Rzeszowie

Listopad 2023

header

9 932 zł

Średnia cena za m2

+14%

Rok do roku

543 729 zł

Średnia cena ofertowa

+24%

Rok do roku

1110

Liczba mieszkań

-40%

Rok do roku

Ogółem
Kawalerki
2 pokojowe
3 pokojowe
4+

Średnie ceny mieszkań w Rzeszowie:

9 932 zł/m2

Średnie ceny kawalerek w Rzeszowie:

10 685 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Rzeszowie:

9 379 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Rzeszowie:

10 019 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Rzeszowie:

10 577 zł/m2

Średnie ceny mieszkań w Rzeszowie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 9 932 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 14% rok do roku, a także spadek -1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny kawalerek w Rzeszowie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 10 685 zł za m2, co oznacza spadek rzędu -2% rok do roku, a także stagnację względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Rzeszowie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 9 379 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 7% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Rzeszowie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 10 019 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 19% rok do roku, a także spadek -2% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Rzeszowie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 10 577 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 25% rok do roku, a także spadek -4% względem ubiegłego miesiąca.

Mapa nowych inwestycji w Rzeszowie

Potrzebujesz profesjonalnych danych?

Nasza platforma BigData prezentuje aktualne, zagregowane dane na podstawie 4000 monitorowanych inwestycji mieszkaniowych rocznie, zamieszczanych na portalu rynekpierwotny.pl, realizowanych przez ponad 1000 deweloperów w całej Polsce.

przejdź do bigdata

Często zadawane pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Rzeszowie?

Za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym w Rzeszowie we wrześniu 2023 roku zapłacimy 9 709 zł. Dla kupujących jest to znacząco niższy wydatek jak w przypadku nieco większych aglomeracji, a ceny mieszkań w Rzeszowie przypominają bardziej te z Lublina niż np. z Katowic.

Ile kosztuje mieszkanie w Rzeszowie?

Ceny mieszkań w Rzeszowie zależą przede wszystkim od lokalizacji, ale i metrażu. Kawalerki w Rzeszowie potrafią kosztować średnio 10 862 zł za metr kwadratowy, mieszkania dwupokojowe mogą być wystawiane na sprzedaż za 9 207 zł za metr kwadratowy, a trzypokojowe - nawet za 9 996 zł za metr kwadratowy. Jeśli szukasz tanich nieruchomości w Rzeszowie, ceny mieszkań z rynku pierwotnego będą najbardziej atrakcyjne na osiedlach obrzeżnych - najlepszym tego przykładem jest Przybyszówka. Relatywnie atrakcyjne ceny mieszkań w Rzeszowie utrzymują się także na osiedlach wschodnich, chociaż zależy to od położenia - im bliżej granicy ze Śródmieściem, tym drożej. Najwyższe ceny mieszkań w Rzeszowie notowane są z kolei na osiedlach centralnych - oprócz Śródmieścia Północnego i Południowego chodzi m.in. o osiedle Pułaskiego, Tysiąclecia czy Króla Stanisława Augusta.

Gdzie kupić mieszkanie w Rzeszowie?

Ceny mieszkań w Rzeszowie powodują, że zwłaszcza młode rodziny szukają nieruchomości na obrzeżach miasta. Przykładowo atrakcyjne ceny mieszkań znajdziemy m.in. na osiedlu Biała. Dla porównania kilkukrotnie wyższe ceny mieszkań w Rzeszowie znajdziemy w rejonie Kmit. Na osiedla centralne często decydują się z kolei single oraz inwestorzy indywidualni. Dla nich ciekawą opcją będzie z pewnością osiedle Mieszka I, ale również wcześniej wspomniane Kmity lub mało już dostępne Śródmieście.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: