Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Poznaj średnie ceny mieszkań w Rzeszowie

Kwiecień 2024

header

10 552 zł

Średnia cena za m2

+20%

Rok do roku

582 842 zł

Średnia cena ofertowa

+31%

Rok do roku

1041

Liczba mieszkań

-45%

Rok do roku

Ogółem
Kawalerki
2 pokojowe
3 pokojowe
4+

Średnie ceny mieszkań w Rzeszowie:

10 552 zł/m2

Średnie ceny kawalerek w Rzeszowie:

11 148 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Rzeszowie:

10 591 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Rzeszowie:

10 395 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Rzeszowie:

10 514 zł/m2

Średnie ceny mieszkań w Rzeszowie w stanie deweloperskim w kwietniu wynoszą 10 552 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 20% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny kawalerek w Rzeszowie w stanie deweloperskim w kwietniu wynoszą 11 148 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 5% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Rzeszowie w stanie deweloperskim w kwietniu wynoszą 10 591 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 18% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Rzeszowie w stanie deweloperskim w kwietniu wynoszą 10 395 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 24% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Rzeszowie w stanie deweloperskim w kwietniu wynoszą 10 514 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 27% rok do roku, a także stagnację względem ubiegłego miesiąca.

Mapa nowych inwestycji w Rzeszowie

Potrzebujesz profesjonalnych danych?

Nasza platforma BigData prezentuje aktualne, zagregowane dane na podstawie 4000 monitorowanych inwestycji mieszkaniowych rocznie, zamieszczanych na portalu rynekpierwotny.pl, realizowanych przez ponad 1000 deweloperów w całej Polsce.

przejdź do bigdata

Często zadawane pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Rzeszowie?

Za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym w Rzeszowie w styczniu 2024 roku płaciliśmy 10 183 zł. Dla kupujących jest to znacząco niższy wydatek jak w przypadku nieco większych aglomeracji, a ceny mieszkań w Rzeszowie przypominają bardziej te z Lublina niż np. z Katowic.

Ile kosztuje mieszkanie w Rzeszowie?

Ceny mieszkań w Rzeszowie zależą przede wszystkim od lokalizacji, ale i metrażu. Kawalerki w Rzeszowie potrafią kosztować średnio 10 884 zł za metr kwadratowy, mieszkania dwupokojowe mogą być wystawiane na sprzedaż za 9 758 zł za metr kwadratowy, a trzypokojowe - nawet za 10 103 zł za metr kwadratowy. Jeśli szukasz tanich nieruchomości w Rzeszowie, ceny mieszkań z rynku pierwotnego będą najbardziej atrakcyjne na osiedlach obrzeżnych - najlepszym tego przykładem jest Przybyszówka. Relatywnie atrakcyjne ceny mieszkań w Rzeszowie utrzymują się także na osiedlach wschodnich, chociaż zależy to od położenia - im bliżej granicy ze Śródmieściem, tym drożej. Najwyższe ceny mieszkań w Rzeszowie notowane są z kolei na osiedlach centralnych - oprócz Śródmieścia Północnego i Południowego chodzi m.in. o osiedle Pułaskiego, Tysiąclecia czy Króla Stanisława Augusta.

Gdzie kupić mieszkanie w Rzeszowie?

Ceny mieszkań w Rzeszowie powodują, że zwłaszcza młode rodziny szukają nieruchomości na obrzeżach miasta. Przykładowo atrakcyjne ceny mieszkań znajdziemy m.in. na osiedlu Biała. Dla porównania kilkukrotnie wyższe ceny mieszkań w Rzeszowie znajdziemy w rejonie Kmit. Na osiedla centralne często decydują się z kolei single oraz inwestorzy indywidualni. Dla nich ciekawą opcją będzie z pewnością osiedle Mieszka I, ale również wcześniej wspomniane Kmity lub mało już dostępne Śródmieście.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023