Poznaj średnie ceny mieszkań w Warszawie

Listopad 2023

header

16 433 zł

Średnia cena za m2

+20%

Rok do roku

911 009 zł

Średnia cena ofertowa

+22%

Rok do roku

9744

Liczba mieszkań

-33%

Rok do roku

Ogółem
Kawalerki
2 pokojowe
3 pokojowe
4+

Średnie ceny mieszkań w Warszawie:

16 433 zł/m2

Średnie ceny kawalerek w Warszawie:

21 772 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Warszawie:

16 461 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Warszawie:

14 902 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Warszawie:

15 238 zł/m2

Średnie ceny mieszkań w Warszawie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 16 433 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 20% rok do roku, a także wzrost 2% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny kawalerek w Warszawie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 21 772 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 25% rok do roku, a także wzrost 6% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Warszawie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 16 461 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 22% rok do roku, a także stagnację względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Warszawie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 14 902 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 19% rok do roku, a także wzrost 2% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Warszawie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 15 238 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 20% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań w dzielnicach Warszawy

Potrzebujesz profesjonalnych danych?

Nasza platforma BigData prezentuje aktualne, zagregowane dane na podstawie 4000 monitorowanych inwestycji mieszkaniowych rocznie, zamieszczanych na portalu rynekpierwotny.pl, realizowanych przez ponad 1000 deweloperów w całej Polsce.

przejdź do bigdata

Często zadawane pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Warszawie?

Za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym w Warszawie we wrześniu 2023 roku zapłacimy 15 765 zł. Dla kupujących jest to znacząco większy wydatek niż w mniejszych aglomeracjach kraju, a ceny mieszkań w Warszawie nie są aż tak stabilne, jak np. w Olsztynie, Kielcach czy Rzeszowie.

Ile kosztuje mieszkanie w Warszawie?

Ceny mieszkań w Warszawie zależą przede wszystkim od lokalizacji, ale i metrażu. Kawalerki w Warszawie potrafią kosztować średnio 20 559 zł za metr kwadratowy, mieszkania dwupokojowe w stolicy mogą być wystawiane na sprzedaż za 16 226 zł za metr kwadratowy, a trzypokojowe - nawet za 14 686 zł za metr kwadratowy. Jeśli szukasz tanich nieruchomości w Warszawie, ceny mieszkań z rynku pierwotnego będą najbardziej atrakcyjne w dzielnicach obrzeżnych, czyli m.in. na Białołęce, Wesołej, lub Rembertowie. Niskie ceny mieszkań w Warszawie utrzymują się także na Ursusie, chociaż najpewniej ulegnie to zmianie przy okazji rozbudowy linii metra. Najwyższe ceny mieszkań w Warszawie notowane są z kolei w dzielnicach centralnych, czyli Śródmieściu, Żoliborzu, Ochocie oraz Woli.

Czy ceny mieszkań w Warszawie spadną?

Prognozy ceny mieszkań w Warszawie nie są optymistyczne, chociaż nadal deweloperzy realizują atrakcyjne inwestycje. Zastanawiając się, jak kształtują się ceny mieszkań, Warszawa wymyka się schematom znanym z Olsztyna czy Kielc. W tak dużej metropolii znaczący wpływ na stawki ma ogromna dynamika rozwoju miasta. Ceny nowych mieszkań w Warszawie reagują przede wszystkim na przypływ singli, młodych par, rodzin, a także studentów, chociaż najistotniejsza jest coraz większa obecność obcego kapitału i biznesu. Jeśli chodzi o ceny mieszkań, Warszawa najpewniej będzie coraz droższa również ze względu na lokalne inwestycje infrastrukturalne - głównie metro.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: