Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Suwałki

Znaleziono 85 ofert w 2 inwestycjach

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 6 096 zł/m²

map

Zobacz na mapie

 • Piano Park etap III

  Piano Park etap III

  Racis Development Sp. z o.o.

  Mieszkanie Suwałki
  ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego
  2.1 km od centrum
  • Oddanie: 4 kw. 2023
  • Metraż: 50-62 m2
  • Mieszkań: 12
  • Pokoje: 3
 • Sobola Biel

  Sobola Biel

  Sobola Biel

  Mieszkanie Suwałki
  ul. Aleksandry Piłsudskiej
  2.6 km od centrum
  • Oddanie: 1 kw. 2024
  • Metraż: 27-93 m2
  • Mieszkań: 73
  • Pokoje: 1-5
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Suwałk:

Suwałki to miasto o powierzchni 65,5 km2, znajdujące się w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim. Jest drugim, zaraz po Białymstoku, największym i najbardziej rozwiniętym miastem w tym rejonie. Ze względu na wpływ arktycznych mas powietrza, to najzimniejszy rejon w kraju, w którym zimy są dość długie, a lato krótkie, ale upalne. Miejscowość jest zewsząd otoczona terenami zielonymi, w większości chronionymi. Dzięki temu stanowi obowiązkowy punkt na liście miłośników przyrody. Suwałki są bardzo istotnym miastem z punktu widzenia biznesu: przebiega przez nie szlak transportowy łączący Europę Zachodnią i Wschodnią, co powoduje, że wiele znanych koncernów posiada tu swoje siedziby. Utworzono także specjalne strefy biznesowe, które mają przyciągnąć inwestorów. Przedsiębiorcy mogą tu skorzystać z wielu ulg i ułatwień. To z kolei powoduje, że coraz więcej osób jest zainteresowanych podjęciem pracy i kupnem mieszkania w Suwałkach. Obecnie miasto zamieszkuje ok. 69 600 osób. Przybywa także wielu obcokrajowców, zwłaszcza zza wschodniej granicy.

Rynek nieruchomości: mieszkania w Suwałkach

Dzięki znacznemu ożywieniu w całej Polsce, także na północy Polski powstaje bardzo dużo inwestycji deweloperskich związanych z budową lokali mieszkalnych oraz biurowych. W 2016 roku oddano do użytku ok. 392 mieszkania w Suwałkach. Jest to największa ilość od 2011 roku.Stale wzrastająca liczba oddanych nieruchomości ma swoją przyczynę przede wszystkim w zwiększającym się popycie, a także, w mniejszym stopniu, w programie rządowym Mieszkanie dla Młodych. Popyt na mieszkania w Suwałkach wynika z kilku przyczyn, których należy upatrywać chociażby w dość niskim stopniu bezrobocia, lepszych zarobkach przyciągających ludzi z okolic, a także stale poszukiwanych osób do pracy. Niemały wpływ na taki stan rzeczy ma również wzrost wymagań Polaków dotyczący mieszkań. Wyższy standard najłatwiej dostępny jest w nowych inwestycjach, w związku z czym cieszą się one sporą popularnością. Rozwija się też nisza inwestycji w nieruchomości, w celu ich wynajmu chociażby turystom i pracownikom sezonowym. Całość wpływa na pojawianie się większej ilości nowych i w lepszym standardzie osiedli w Suwałkach.

Cena mieszkania: Suwałki

W województwie podlaskim koszt zakupu nowej nieruchomości jest stosunkowo niewielki w porównaniu z okolicznymi województwami. Przy cenach warszawskich lub nawet białostockich, suwalskie wydają się niewielkie. Średnia cena mieszkania w Suwałkach wynosi ok. 3 200 zł/mkw. Wiele zależy tu oczywiście od standardu i lokalizacji. Nowe inwestycje z wieloma udogodnieniami to koszt wyższy, bo nawet 4 600 zł/mkw. W tę cenę wliczają się często komórki lokatorskie, przestronne balkony lub loggie, drzwi antywłamaniowe. Dodatkowo komfort mieszkańców podnoszą miejsca parkingowe na- lub podziemne, cichobieżne windy, szerokie korytarze, zabezpieczenia wejścia do bloku, monitoring, place zabaw znajdujące się na terenie osiedla. Nowe mieszkania w Suwałkach przeważnie są bezczynszowe - zarządza nimi wspólnota mieszkaniowa, a często także prywatna firma deweloperska. Ich koszt jest wyższy niż lokali z rynku wtórnego, ale warto zwrócić uwagę, że używane nieruchomości zazwyczaj trzeba wyremontować, co również wiąże się z kosztami i czasem.

Mieszkania do wynajęcia: Suwałki

Suwałki to popularny obszar turystyczny w Polsce. Funkcjonuje tu także wiele stref biznesowych, dzięki którym wzrasta liczba nowych mieszkańców w mieście - wielu z nich przybywa z okolic lub z zagranicy w celu podjęcia pracy. Z tego względu popularniejsze staje się inwestowanie w nieruchomości. Mieszkania do wynajęcia w Suwałkach są bardzo zróżnicowane pod kątem standardu i kosztu: średnio jest to od 700 do nawet 1 500 zł za miesiąc, za powierzchnię ok. 40 mkw. Takie różnice wynikają oczywiście z wielu czynników: lokalizacji, standardu, wyposażenia, rodzaju budownictwa… Niemniej mieszkania do wynajęcia w Suwałkach mogą być pewnym sposobem na dodatkowy zarobek, zwłaszcza wynajem turystom i pracownikom sezonowym. Ze względu na korzystne ceny, inwestycje w nieruchomości coraz bardziej się opłacają. Mowa tu nie tylko o wynajmie, ale także kupnie mieszkania na sprzedaż w Suwałkach. Odpowiednie wyposażenie może znacznie podnieść cenę nieruchomości, którą następnie można sprzedać z zyskiem. Warto obserwować rynek nieruchomości w tym mieście, ponieważ rozwija się on dynamicznie, a mieszkania są coraz droższe.

Gospodarka i rynek pracy

Suwałki są miastem bardzo rozwiniętym pod kątem gospodarczym. Znajduje się tu wiele stref biznesowych, m.in.: Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach Sp. z o.o., Stowarzyszenie Samorządów Polskich Euroregionu „Niemen”, Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach, Suwalski Ośrodek Innowacji – Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Najwięcej firm prowadzi działalność związaną z przemysłem drzewnym, materiałów budowlanych oraz spożywczym. W mieście znajduje się wiele punktów handlowo-usługowych, wśród których dominują te związane z turystyką. Jeśli chodzi o rynek pracy, jest on zdominowany właśnie przez przemysł oraz sektor usługowy. Stopa bezrobocia jest dość niska, jak na województwo podlaskie - wynosi ok. 7,4%. Do miasta przyjeżdża zdecydowanie więcej osób w celu podjęcia pracy, niż z niego wyjeżdża. Nic zatem dziwnego, że coraz popularniejszy staje się wynajem mieszkania w Suwałkach. Warto zaznaczyć, że stopa bezrobocia spada rok do roku i jest obecnie najmniejsza co najmniej od 12 lat.

Komunikacja

Suwałki są niezwykle istotnym punktem na mapie Polski z racji swojej lokalizacji. Przebiega przez nie jeden z najważniejszych szlaków handlowych między Europą Wschodnią a Zachodnią. Do tego obecnych jest tu wiele szlaków turystycznych związanych z okolicznymi parkami krajobrazowymi oraz bliskością granicy z Litwą. Zaczynając od dróg, przez Suwałki przebiega droga krajowa nr 8, która prowadzi od przejścia granicznego z Czechami aż do granicy z Litwą. Tym samym jest to jedna z najdłuższych dróg w kraju, która w dodatku przebiega przez niemal całą Polskę. Ponadto łączy się tu wiele dróg wojewódzkich, które usprawniają komunikację między największymi miastami północno-wschodniej części kraju. W Suwałkach dobrze funkcjonuje transport publiczny autobusowy. Oprócz tego działa PKP oraz PKS, za pomocą których bez problemu można się bezpośrednio dostać w niemal każdą część kraju. Planowane są także inwestycje w miejskie lotnisko - obecnie istnieje trawiaste lotnisko wykorzystywane do ćwiczeń oraz przez pogotowie ratunkowe; a także obwodnica miasta.

Zabytki i atrakcje przyrodnicze

Miasto może się poszczycić wieloma zabytkami. Należą do nich m.in. konkatedra św. Aleksandra, kościół św. Piotra i Pawła, cerkiew prawosławna Wszystkich Świętych, ratusz, pomnik Marii Konopnickiej, kościół św. Trójcy. To jednak nie zabytki przyciągają turystów i poszukujących mieszkania w Suwałkach, ale okoliczna zieleń. Suwałki otoczone są przez Zielone Płuca Polski - unikatową przyrodę, która zachowała się w niemal nienaruszonym stanie. Zaletami tego rejonu są chociażby zrównoważony rozwój miast, czyste powietrze, różnorodność natury, ilość dobrze rozwiniętych lasów i akwenów wodnych oraz wiele innych. W skład Zielonych Płuc Polski należy środkowa część oraz cały północno-wschodni teren Polski, w tym Wigierski Park Narodowy - jeden z największych w kraju. Jego powierzchnia obejmuje ok. 150 km2 i obejmuje liczne jeziora oraz lasy. W niedalekiej odległości znajdują się także inne rejony zielone: Las Kaletnik, Uroczysko Węgielnia, Biebrzański Park Narodowy, Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej i inne. Warto również wybrać się za wschodnią granicę, dokładnie na Litwę, ponieważ tuż za granicą czekają kolejne piękne parki krajobrazowe.

Kultura i inne atrakcje

Suwałki są aglomeracją posiadającą bogate zaplecze kulturalne oraz sportowe. Do tego pierwszego należą 3 radiostacje, kino, a także wiele galerii i ośrodków kulturalnych. W mieście odbywają się regularne imprezy, m.in. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek, Źródliska, Letnia Filharmonia Aukso, Teatr-Akcje, Suwalski Jarmark Folkloru, Suwalski Maraton Szantowy, Suwałki Blues Festival oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Ars Musica” w Suwałkach. W mieście funkcjonują również dwa muzea: Muzeum Okręgowe w Suwałkach i Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach. Funkcjonuje tu również Muzeum Historii i Tradycji Żołnierzy Suwalszczyzny. Jeśli chodzi o sport, największy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji. Miłośnicy pływania mogą skorzystać z plaży miejskiej nad Zalewem Arkadia. Dodatkowo Suwałki słyną z ogromnej ilości gospodarstw agroturystycznych, w których można odpocząć od miejskiego zgiełku. Niewątpliwie okolica ta jest świetnym wyborem zarówno turystycznym, jak i na stałe.

Informacje o Suwałkach

W Suwałkach dostępnych jest 91 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 3 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Suwałkach mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 27 do 93 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (2 mieszkania).
 • 2-pokojowe (23 mieszkania).
 • 3-pokojowe (50 mieszkań).
 • 4-pokojowe (8 mieszkań).
 • 5-pokojowe (2 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich w Suwałkach nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Suwałkach kosztuje 173 875 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: