Maj 2022
Kraków
Wybierz ranking

Ranking najlepszych inwestycji w Krakowie

Zobacz najpopularniejsze inwestycje w czerwcu 2022

1
1 miejsce
Mieszkaj w mieście - etap Pianistów budynek I.

Mieszkaj w mieście - etap Pianistów budynek I.

Kraków, Bronowice, ul. Wizjonerów

1
I miejsce
2
2 miejsce
Murapol Parki Krakowa

Murapol Parki Krakowa

Kraków, Prądnik Biały, ul. Pachońskiego

2
II miejsce
3
3 miejsce
Lokum Vista etap IIIb

Lokum Vista etap IIIb

Kraków, Podgórze Duchackie, ul. Walerego Sławka

3
III miejsce
Pachońskiego Sky
Wyróżnienie

Pachońskiego Sky

Kraków, Prądnik Biały, ul. Pachońskiego

Wyróżnienie
Mieszkaj w mieście - etap Reżyserów budynek J
Wyróżnienie

Mieszkaj w mieście - etap Reżyserów budynek J

Kraków, Bronowice, ul. Wizjonerów

Wyróżnienie
Green Park Villa etap III
Wyróżnienie

Green Park Villa etap III

Kraków, Bronowice, ul. Truszkowskiego / ul. Tetmajera

Wyróżnienie
Banacha II - budynek B2
Wyróżnienie

Banacha II - budynek B2

Kraków, Prądnik Biały, ul. Banacha

Wyróżnienie
Lokum Vista etap IIIa
Wyróżnienie

Lokum Vista etap IIIa

Kraków, Podgórze Duchackie, ul. Walerego Sławka

Wyróżnienie
Zodiak
Wyróżnienie

Zodiak

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul. Domagały

Wyróżnienie
Kapelanka-Pychowicka
Wyróżnienie

Kapelanka-Pychowicka

Kraków, Dębniki, ul. Pychowicka

Wyróżnienie

Zobacz inne rankingi dla miasta Kraków

Jak przygotowujemy ranking najlepszych inwestycji deweloperskich?

1

Bazujemy na informacjach, otrzymywanych co miesiąc od ponad 500 tys. użytkowników.

2

Zbieramy informacje o tym, które inwestycje są najbardziej interesujące. Uwzględniamy zapytania do dewelopera, wykonane telefony czy liczbę obejrzanych ofert w danej inwestycji.

3

Nasz algorytm tworzy finalne zestawienie, na bazie którego powstaje Ranking Inwestycji.

4

Na początku każdego kwartału ogłaszamy trzy najlepsze inwestycje oraz przyznajemy wyróżnienia w danym regionie.

Ranking Inwestycji w Krakowie

Przedstawiamy wyniki Rankingu Inwestycji! Kraków oczywiście znajduje się wśród miast, które biorą w nim aktywny udział. W konkursie branych jest pod uwagę wiele kryteriów. Niemniej najważniejsze z nich związane są z zainteresowaniem użytkowników daną inwestycją. W jaki sposób zbierane są dane na temat popularności konkretnych przedsięwzięć deweloperskich? Brana jest pod uwagę m.in. ilość zapytań użytkowników.

Statystyki są gromadzone przez portal RynekPierwotny.pl. To właśnie na ich podstawie możemy określić, które inwestycje w Krakowie - i pozostałych 17 miastach - cieszą się największym zainteresowaniem a także są poważnie brane pod uwagę w procesie zakupowym. Ranking Inwestycji w Krakowie kolejny raz oddaje ocenę najlepszego projektu w ręce użytkowników portalu.

Na jakie udogodnienia oferowane przez deweloperów zwracają uwagę mieszkańcy stolicy województwa małopolskiego? Ranking Inwestycji w Krakowie jednoznacznie pokazuje, że szczególnym zainteresowaniem - niezależnie od edycji - cieszą się projekty zlokalizowane w sąsiedztwie zieleni i miejsc przeznaczonych do rekreacji. Również dostępność miejsc parkingowych i poziom bezpieczeństwa - odgrywają ważną rolę w procesie zakupowym krakowskich nieruchomości.

Kraków - najlepsza lokalizacja dla inwestycji

Co wyróżnia projekty deweloperskie zlokalizowane w stolicy Małopolski? Wyniki Rankingu Inwestycji w Krakowie wskazują, że użytkownicy portalu doceniają m.in. atrakcyjną lokalizację a także szereg dodatkowych udogodnień, jakie wpływają bezpośrednio na komfort przyszłych mieszkańców. Ogrodzony teren inwestycji, monitoring, bezproblemowy dojazd do osiedla - to już niemal standard krakowskich przedsięwzięć deweloperskich.

Kraków to zdecydowanie miasto warte uwagi, niezwykle atrakcyjne dla osób zainteresowanych zakupem nieruchomości. Dlaczego to właśnie w Krakowie opłaca się kupić własne M? Na to pytanie odpowiada Jacek Majchrzak, Prezydent Miasta.

Korzystna demografia i dobra kondycja gospodarki w Krakowie znajdują odzwierciedlenie w stanie rynku nieruchomości. Kraków jest największym regionalnym rynkiem powierzchni biurowych, posiada także najwięcej w kraju skategoryzowanych hoteli oraz zajmuje czołowe miejsce wśród polskich miast pod względem liczby mieszkań oddanych do użytku.

(...) Miasto jest centrum kulturalnym kraju i zajmuje czołowe miejsca w rankingach najlepszych miejsc do życia. Nowe mieszkania cieszą się zainteresowaniem zarówno wśród osób prywatnych, jak również inwestorów nastawionych na wysoką stopę zwrotu z tej inwestycji. Jako zaawansowany ośrodek akademicki i start-upowy, Kraków przyciąga również rzesze studentów i młodych przedsiębiorców, którzy mają swój udział w obrocie na rynku sprzedaży i wynajmu nieruchomości.

A jakie dzielnice Krakowa cieszą się największym zainteresowaniem deweloperów i ich klientów? W zestawieniu przodują Krowodrza, Prądnik Biały i Zwierzyniec – są to dzielnice najczęściej wyszukiwane przez nabywców nowych mieszkań. Oferują one dobry dojazd do centrum miasta, dużo zieleni i miejsca na aktywność fizyczną oraz dobrze rozbudowaną infrastrukturę handlowo-usługową. Nie bez znaczenia jest fakt, że stosunek cen do atutów tych dzielnic wypada korzystnie.

Ranking Inwestycji w Krakowie - perspektywy

Kraków może pochwalić się też bardzo dużą ilością rewitalizowanych kamienic. Ich urok przyciąga wielu nabywców, stanowią zatem godną konkurencję dla nowoczesnych projektów. Tym bardziej, że - biorąc pod uwagę komfort mieszkańców - na etapie rekonstrukcji stosuje się w nich szereg nowoczesnych rozwiązań.

Niewątpliwie konkurencja w Krakowie jest bardzo silna. Z roku na rok powstaje wiele ciekawych inwestycji zarówno w centrum, jak i na obrzeżach miasta. Wiele z nich posiada liczne udogodnienia dla mieszkańców. Co warte podkreślenia, deweloperzy zwracają uwagę na potrzeby związane z przestrzenią oraz dużą ilością zieleni - obydwu tych cech nierzadko brakuje w stolicy Małopolski, podobnie jak w innych, większych aglomeracjach. Zwłaszcza centrum jest przeładowane pod względem gęstości zabudowy. To może być szansa dla deweloperów, którzy budują na obrzeżach i peryferiach.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: