Wybierz ranking
2022
Łódź

Ranking najlepszych inwestycji w Łodzi

Zobacz najpopularniejsze inwestycje w 2022

1 miejsce
Platon - kawalerki inwestycyjne

Platon - kawalerki inwestycyjne

Łódź, Polesie, Stare Polesie, ul. Stefanowskiego 24

I miejsce
2 miejsce
Murapol Nowa Przędzalnia

Murapol Nowa Przędzalnia

Łódź, Polesie, Stare Polesie, ul. Wróblewskiego 19A

II miejsce
3 miejsce
Tuwima Sky

Tuwima Sky

Łódź, Widzew, Stary Widzew, ul. Juliana Tuwima 95

III miejsce
Wyróżnienie
Kierpcowa Apartamenty

Kierpcowa Apartamenty

Łódź, Widzew, Stoki, ul. Kobozowa / ul. Kierpcowa

Wyróżnienie
Wyróżnienie
Kamienica Architekta

Kamienica Architekta

Łódź, Śródmieście, Śródmieście-Wschód, ul. Gabriela Narutowicza 128

Wyróżnienie

Zobacz inne rankingi dla miasta Łódź

Zobacz, jak powstał ranking

step-image
1

Bazujemy na informacjach, otrzymywanych co miesiąc od ponad 500 tys. użytkowników.

step-image
2

Zbieramy informacje o tym, które inwestycje są najbardziej interesujące. Uwzględniamy zapytania do dewelopera, wykonane telefony czy liczbę obejrzanych ofert w danej inwestycji.

step-image
3

Nasz algorytm tworzy finalne zestawienie, na bazie którego powstaje Ranking Inwestycji.

step-image
4

Ogłaszamy trzy najlepsze inwestycje oraz przyznajemy wyróżnienia w danym regionie.

Łódzkie najlepsze inwestycje

Łódź to jedno z 18 miast, które bierze udział w Rankingu Inwestycji! Jak wyłaniamy zwycięzców? Pod uwagę branych jest wiele czynników. Największe znaczenie mają inwestycje, które skłoniły użytkowników do podjęcia określonej akcji, np. pozostawienia numeru telefonu.

W ten sposób realizowane jest główne założenie Rankingu Inwestycji w Łodzi, czyli nagrodzenie projektów, które są najczęściej rozpatrywane jako potencjalne miejsca do zamieszkania. Zebranie takich informacji przez portal RynekPierwotny.pl służy również ustaleniu, jakie czynniki sprawiają, że użytkownicy wybierają konkretne inwestycje. Czy większe znaczenie ma cena czy lokalizacja? Czy brane są pod uwagę również udogodnienia oferowane przyszłym mieszkańcom, czy tylko sam wygląd inwestycji? Dzięki odpowiedziom na te pytania, deweloperzy mogą lepiej poznać oczekiwania nabywców nieruchomości.

Ranking Inwestycji w Łodzi

Co stanowi wyróżnik łódzkich przedsięwzięć deweloperskich? Wszystkie odsłony Rankingu Inwestycji w Łodzi jednoznacznie wskazują, że o wyróżnieniu konkretnego projektu decyduje przede wszystkim dbałość o wygodę i komfort przyszłych mieszkańców. To właśnie dlatego, inwestycje w Łodzi - wyróżnione przez użytkowników portalu - mogą pochwalić się bogatą ofertą udogodnień. Najczęściej są to podziemne miejsca postojowe, place zabaw do wyłącznej dyspozycji mieszkańców osiedla, szybkobieżne windy.

Deweloperzy budujący na terenie Łodzi dbają również o bezpieczeństwo mieszkańców, montując ogrodzenia oraz monitoring. Nie bez wpływu na wygraną w łódzkiej edycji Rankingu Inwestycji pozostaje architektura. Ciekawy wygląd, jasna elewacja, szerokie balkony i loggie, a także otoczenie zieleni - przyczyniają się do zdobycia większej ilości głosów.

Także dogodna lokalizacja ma znaczenie i może stanowić kartę przetargową do zwycięstwa konkretnego projektu w Rankingu Inwestycji w Łodzi. Szczególnie dzielnice Śródmieście i Polesie, cieszą się sporym zainteresowaniem przyszłych nabywców nieruchomości, z uwagi na świetną jakość komunikacji oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę miejską.

Łódź - potencjał inwestycyjny

Stolica województwa łódzkiego może pochwalić się sporym potencjałem inwestycyjnym. Coraz więcej osób jest bowiem zainteresowanych zakupem własnej nieruchomości właśnie w Łodzi. Co miasto oferuje swoim mieszkańcom i dlaczego to właśnie w Łodzi warto zamieszkać? Na te pytania odpowiada Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta.

Globalne wyzwania i lokalne uwarunkowania są podstawą przyjętej kilka lat temu strategii rozwoju miasta „do wewnątrz”. Ta idea stała się podstawowym wyznacznikiem kierunków podejmowanych przez Miasto działań tak, by Łódź zmieniała się nie tylko w wymiarze gospodarczym, ale także kulturalnym, wizerunkowym i społecznym. Naszym celem jest transformacja miasta: z Łodzi postindustrialnej w nowoczesną metropolię skutecznie konkurującą nie tylko o inwestorów, ale także o mieszkańców. Dlatego też programy rewitalizacyjne są naszą przyszłością. Gminny Program Rewitalizacji, w ramach którego następuje odnowienie przestrzeni publicznych (budynków, ulic, zieleni) jest impulsem do powstawania inwestycji prywatnych. Nowe projekty mieszkaniowe, biurowe i hotelowe uzupełniają wielkomiejską, secesyjną zabudowę centrum Łodzi, czego najlepsze przykłady znajdziemy w nowej dzielnicy biznesowo-mieszkalnej – Nowym Centrum Łodzi.

Jej utworzenie ma na celu podniesienie rangi miasta i jego promocję. Przestrzeń uwolniona dzięki wprowadzeniu linii kolejowej dworca Łódź Fabryczna pod ziemię staje się ofertą inwestycyjną i jest systematycznie zabudowywana także przez nową zabudowę mieszkaniową. Miasto sukcesywnie przygotowuje kolejne oferty inwestycyjne w szeroko pojętym centrum, kierowane także do deweloperów mieszkaniowych. Dodatkowo Miejska Pracownia Urbanistyczna zintensyfikowała wysiłki, by przygotować dla tych terenów miejscowe plany zagospodarowania, tak by w szybkim tempie cała strefa śródmiejska była nimi objęta, co znacznie przyśpiesza proces decyzyjny i inwestycyjny deweloperów.

Należy również wspomnieć, że Łódź systematycznie jest wyróżniana przez mieszkaniową branżę deweloperską za sprawność wydawania decyzji o warunkach zabudowy i pozwoleń na budowę. W tym Rankingu Miast przygotowywanym przez Polski Związek Firm Deweloperskich od kilku lat z dumą stajemy na podium. Dla wsparcia inwestorów zostało w ramach Urzędu Miasta Łodzi powołane dedykowane Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej. W ramach swoich zadań Biuro to m.in. służy informacją o rynku nieruchomości w mieście, o przygotowanych ofertach inwestycyjnych miejskich i prywatnych oraz wspiera inwestycje w całym procesie administracyjnym toczącym się w urzędzie. Zapraszamy do Łodzi - Miasta Przyszłości zarówno dla inwestorów, jak i dla mieszkańców.

Ranking Inwestycji w Łodzi - zwycięzcy

Jak wskazują wyniki łódzkiej edycji Rankingu Inwestycji, nadal duże znaczenie mają czynniki wpływające na komfort życia mieszkańców. Atrakcyjna lokalizacja z dobrą jakością komunikacji drogowej i publicznej oraz korzystna cena to najważniejsze cechy, na jakie zwracają uwagę użytkownicy portalu RynekPierwotny.pl. Zauważalny jest również wyraźny wzrost zainteresowania łódzkimi inwestycjami, mogącymi pochwalić się przemyślaną architekturą i atrakcyjnym otoczeniem.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: