Poznaj średnie ceny mieszkań w Gdańsku

Listopad 2023

header

14 765 zł

Średnia cena za m2

+25%

Rok do roku

810 841 zł

Średnia cena ofertowa

+22%

Rok do roku

4148

Liczba mieszkań

-31%

Rok do roku

Ogółem
Kawalerki
2 pokojowe
3 pokojowe
4+

Średnie ceny mieszkań w Gdańsku:

14 765 zł/m2

Średnie ceny kawalerek w Gdańsku:

19 682 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Gdańsku:

14 993 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Gdańsku:

13 044 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Gdańsku:

13 664 zł/m2

Średnie ceny mieszkań w Gdańsku w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 14 765 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 25% rok do roku, a także wzrost 4% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny kawalerek w Gdańsku w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 19 682 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 27% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Gdańsku w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 14 993 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 29% rok do roku, a także wzrost 6% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Gdańsku w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 13 044 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 18% rok do roku, a także wzrost 2% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Gdańsku w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 13 664 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 17% rok do roku, a także wzrost 5% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań w dzielnicach Gdańska

Potrzebujesz profesjonalnych danych?

Nasza platforma BigData prezentuje aktualne, zagregowane dane na podstawie 4000 monitorowanych inwestycji mieszkaniowych rocznie, zamieszczanych na portalu rynekpierwotny.pl, realizowanych przez ponad 1000 deweloperów w całej Polsce.

przejdź do bigdata

Często zadawane pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Gdańsku?

Za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym w Gdańsku we wrześniu 2023 roku zapłacimy 13 354 zł. Dla kupujących jest to znacząco większy wydatek niż w mniejszych aglomeracjach kraju, a ceny mieszkań w Gdańsku nie są aż tak stabilne, jak np. w Olsztynie, Kielcach czy Rzeszowie.

Ile kosztuje mieszkanie w Gdańsku?

Ceny mieszkań w Gdańsku zależą przede wszystkim od lokalizacji, ale i metrażu. Kawalerki w Gdańsku potrafią kosztować średnio 18 735 zł za metr kwadratowy, mieszkania dwupokojowe w stolicy Pomorza mogą być wystawiane na sprzedaż za 13 430 zł za metr kwadratowy, a trzypokojowe - nawet za 12 096 zł za metr kwadratowy. Jeśli szukasz tanich nieruchomości w Gdańsku, ceny mieszkań z rynku pierwotnego będą najbardziej atrakcyjne na dzielnicach obrzeżnych, czyli m.in. Kokoszkach, Orunii oraz Ujeścisku-Łostowicach. Relatywnie atrakcyjne ceny mieszkań w Gdańsku utrzymują się także na Osowie i Matarnii chociaż zależy to od położenia - im bliżej granicy z Oliwą i Brętowem, tym drożej. Najwyższe ceny mieszkań w Gdańsku notowane są z kolei na dzielnicach centralnych, czyli m.in. Śródmieściu i Wrzeszczu, ale również rejonach cieszących się dostępem do morza - Nowym Porcie, Jelitkowie, Brzeźnie czy Przymorzu Wielkim.

Gdzie warto kupić mieszkanie w Gdańsku?

Ceny mieszkań w Gdańsku powodują, że zwłaszcza młode rodziny szukają nieruchomości na obrzeżach miasta. Przykładowo w dzielnicy Kokoszki ceny mieszkań z rynku pierwotnego mogą być znacząco niższe niż na terenie Wrzeszcza. Na dzielnice centralne często decydują się z kolei single oraz inwestorzy indywidualni. Dla nich ciekawą opcją będzie z pewnością wcześniej wspomniany Wrzeszcz, ale również Przymorze, Strzyża lub Aniołki.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: