Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Inowrocław

Znaleziono 32 oferty w 2 inwestycjach

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 6 332 zł/m²

map

Zobacz na mapie

 • Loft 38
  od: 6 300 zł/m2

  Loft 38

  Perfect Home Investment

  Mieszkanie Inowrocław
  ul. ks. Piotra Wawrzyniaka
  2.5 km od centrum
  • Oddanie: 3 kw. 2022
  • Metraż: 40-90 m2
  • Mieszkań: 27
  • Pokoje: 2-5
 • Dom Ino
  od: 6 705 zł/m2

  Dom Ino

  Firma Budowlana Fijałkowski & S-KA

  Mieszkanie Inowrocław
  ul. Karola Marcinkowskiego 11
  2.2 km od centrum
  • Oddanie: gotowe
  • Metraż: 28-65 m2
  • Mieszkań: 5
  • Pokoje: 1-3
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Inowrocławia:

Inowrocław leży w północno-środkowej części Polski, dokładnie w województwie kujawsko-pomorskim, ok. 43 km od Bydgoszczy. Znany jest zwłaszcza z walorów uzdrowiskowych oraz bardzo rozwiniętej branży przemysłowej i usługowej. Walory przyrodnicze w postaci tężni solankowej przyciągają wiele osób chcących podreperować swoje zdrowie. Poza tym Inowrocław jest jednym z najładniejszych miast Polski. To stolica Kujaw Zachodnich, regionu znanego z najżyźniejszych gleb i dużych złóż soli kamiennej. Wokół miasta znajduje się wiele pól uprawnych, m.in. rzepaku. Południowa granica Inowrocławia przebiega wzdłuż Noteci, natomiast pozostałe okalają okoliczne wsie i niewielkie miejscowości. Warto dodać, że z powodu licznych walorów miasta coraz więcej osób szuka tu mieszkania na sprzedaż. Inowrocław jest świetnym ośrodkiem inwestycyjnym ze względu na turystykę, mnogość firm oraz jakość mieszkania. Do zalet należy także równomierny rozwój miasta, które chroni swoją unikalną przyrodę będącą jednocześnie źródłem turystyki i od której uzależniona jest spora część branży usługowej oraz zdrowotnej.

Mieszkanie w Inowrocławiu - same zalety!

O korzyściach płynących z tężni solankowych nikomu nie trzeba przypominać. To jeden z niewielu tak skutecznych środków w walce z problemami dróg oddechowych. Stąd do Inowrocławia przybywa wiele osób, które borykają się z kłopotami zdrowotnymi. Ale również mieszkańcy korzystają z walorów naturalnych miasta. Powstałe tężnie solankowe to jedno z ulubionych miejsc spędzania czasu. Na wysoką jakość mieszkania w Inowrocławiu wpływa również samo podejście władz miejscowości do jej rozwoju. Przede wszystkim w centralnej części znajduje się zabudowa zabytkowa i mieszkaniowa. Przemysł i duże centra handlowe są zlokalizowane na obrzeżach, co pozytywnie wpływa na ruch w miasteczku oraz jakość powietrza.

Inowrocław jest jednym z niewielu, w których stawia się na odnawialne źródła energii. W jego pobliżu można zobaczyć wiele wiatraków, które stanowią ekologiczny akcent na tle okolicznych fabryk. Innym przejawem dbałości o ekologię są liczne akcje organizowane przez miasto, które mają zachęcać m.in. do większej dbałości o przyrodę, zaczynając już od własnego mieszkania. Inowrocław to dobre miejsce dla osób, które przedkładają walory przyrodnicze nad korzyści płynące z życia w dużych aglomeracjach.

Aż 342 mieszkania w Inowrocławiu

Zostały oddane do użytku w 2017 roku. Jak na miasto o powierzchni 30,42 km2 to dość dużo. Pod koniec ubiegłego roku znajdowało się tu aż 30 174 nieruchomości. Na jednego mieszkańca przypada zatem 408 mieszkań w Inowrocławiu. Większość z nich jest jednak przeznaczona na wynajem lub sprzedaż, a tylko niewielka część na cele indywidualne czy komunalne. Wynika to oczywiście z uzdrowiskowego charakteru miasta.

Inowrocław jest znany ze świetnie zachowanej XIX-wiecznej zabudowy, zwłaszcza na rynku, a także zabytków. Oprócz części, w której znajduje się wiele kamienic, istnieją także osiedla z wielkiej płyty zbudowane w PRL-u. Charakteryzują się one bardzo wysokimi budynkami mieszkalnymi, nawet 11-piętrowymi. Największe takie osiedle znajduje się w dzielnicy Rąbin. Kolejnym typem zabudowy jest jednorodzinna, która tak naprawdę powstała w okolicznych wsiach włączonych później do Inowrocławia. Obecnie powstają całkowicie inne mieszkania w Inowrocławiu. Są one ulokowane w nisko kondygnacyjnych blokach, w których znajdują się parkingi podziemne. Bardzo różnorodny metraż sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Ile kosztują mieszkania na sprzedaż w Inowrocławiu?

Mimo ogromnych walorów turystycznych stolica Kujaw Zachodnich nie należy do najdroższych pod kątem rynku nieruchomości. Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Inowrocławiu wynosi ok. 3 400 zł/mkw., a można znaleźć znacznie tańsze oferty. Wartość lokalu jest uzależniona od standardu, dokładnej lokalizacji, a nawet jego powierzchni. Dlatego warto sprawdzać oferty deweloperów, które w Inowrocławiu bardzo szybko się rozchodzą.

W porównaniu do okolicznych miast, Inowrocław wypada korzystnie pod względem wartości nieruchomości. Przykładowo, w Bydgoszczy mieszkania kosztują średnio ok. 5 000 zł/mkw., w Toruniu 4 700 zł/mkw., we Włocławku ok. 3 000 zł/mkw., a w Gnieźnie ok. 3 200 zł/mkw. Większe miasta są oczywiście droższe, natomiast między mniejszymi nie ma zbyt dużej różnicy cenowej. Inowrocław, który posiada bogate zaplecze turystyczne i uzdrowiskowe, jest znacznie bardziej atrakcyjny, a do tego niewiele droższy niż Gniezno czy Włocławek. Wiele nowych mieszkań powstaje w atrakcyjnej lokalizacji - blisko tężni solankowej.

Mieszkania do wynajęcia w Inowrocławiu - dobra inwestycja?

Ze względu na walory zdrowotne i turystyczne stolica Kujaw Zachodnich wydaje się świetnym miastem pod kątem inwestycji w nieruchomości. Wzrasta popularność mieszkań do wynajęcia w Inowrocławiu na krótkie terminy w miejsce hoteli i hosteli. Z drugiej strony w czasie okresu wakacyjnego przyjeżdża do miasta także wielu pracowników sezonowych. Wynajem krótkoterminowy jest tu jednak średnio opłacalny ze względu na tzw. martwe sezony jesienią i zimą. Warto zatem sprawdzić również zyskowność wynajmu długoterminowego.

Mieszkania do wynajęcia w Inowrocławiu mają bardzo różne ceny - od ok. 500 do nawet ok. 2 000 zł/miesiąc. Ile można na tym zarobić? Statystycznie od 4% do nawet 8% wartości mieszkania w ciągu roku. Teoretycznie taka inwestycja jest zatem bardziej opłacalna niż np. lokaty bankowe, jednak występuje wiele czynników, które wpływają na to, że zysk jest bardzo różny. Mowa tu zwłaszcza o turystyce, która jest sezonowa. Nie zawsze też liczba turystów pokrywa się z tą z poprzedniego roku. Czasem jest ich mniej, a czasem więcej, co przekłada się bezpośrednio na zysk z mieszkania do wynajęcia. Inowrocław nie jest tak bezpiecznym rynkiem nieruchomości pod kątem inwestycji jak np. Warszawa czy Kraków.

Wszystkie drogi prowadzą do Inowrocławia

Przez środek miasta z południa na północ przebiega ulica Poznańska, która na północy łączy się z drogą krajową nr 25. ta z kolei rozwidla się na wschód i zachód. Razem z drogą krajową nr 15 tworzy wschodnią obwodnicę Inowrocławia. Przy obrzeżach miasta rozwidlają się na wschód oraz zachód. Oprócz nich przez miasto i w okolicy przebiegają drogi wojewódzkie nr 251, 252 i 412. Ważniejszymi ulicami w Inowrocławiu, oprócz wspomnianej już Poznańskiej, są: Wojska Polskiego, aleja Niepodległości, Szymborska, Andrzeja, Orłowska, Jacewska, Pileckiego, aleja Mikołaja Kopernika, Staropoznańska, Stanisława Przybyszewskiego, Wielkopolska, Mątewska.

Przez Inowrocław przebiega aż 5 linii kolejowych na trasach krajowych i zagranicznych. Dzięki temu jest to jeden z najważniejszych węzłów w Polsce. Mieszkańcy bez problemu mogą dojechać do Poznania, Chorzowa, Tczewa i wielu innych miejscowości. Również komunikacja miejska stoi na wysokim poziomie. Do dyspozycji jest 15 linii typowo miejskich i aż 16 podmiejskich. O wysokiej jakości usługach przewozowych może świadczyć fakt, że inowrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zajęło wysokie 9 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej. Ponadto mieszkańcy mają również do wyboru wielu przewoźników na dłuższych trasach.

Nie tylko uzdrowisko

Inowrocław słynie przede wszystkim z walorów przyrodniczych w postaci tężni solankowej. Oprócz niej w pobliżu miasta znajdują się dwa największe jeziora w Polsce: Gopło i Pakoskie. Przy tym pierwszym znajduje się Park Krajobrazowy Nadgoplański Park Tysiąclecia oraz obszary objęte ochroną programu Natura 2000. W samym mieście znajduje się wiele parków i obszarów zielonych.

Ale przyroda to nie wszystko. W mieście pełno jest zabytków, jak również instytucji kulturalnych, których oferta wypełnia czas mieszkańcom i turystom. Znajdują się tu m.in. Muzeum im. Jana Kasprowicza, Teatr Miejski, Teatr Letni, Kujawskie Centrum Kultury, Stała Wystawa Solnictwa, Młodzieżowy Dom Kultury Pszczółka, najstarszy klub muzyczny Hades. W Inowrocławiu odbywają się: Ogólnopolski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych, Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych Arlekinada, Wojewódzki Profilaktyczny Festiwal Teatralny poPaTrz, festiwal muzyki rockowej Ino-Rock Festival.

Również w zakresie sportu wiele się dzieje. W obiektach takich, jak hala widowiskowo-sportowa, Stadion Miejski im. Inowrocławskich Olimpijczyków czy Stadion Miejski nr 2 odbywają się imprezy, mecze i rywalizacje sportowe. Poza nimi w mieście działa wiele innych placówek sportowych, a także klubów zrzeszających osoby chcące doskonalić się m.in. w piłce nożnej, siatkówce, piłce ręcznej, sztukach walk, tenisie, lotnictwie, żeglarstwie.

Informacje o Inowrocławiu

W Inowrocławiu dostępne są 32 oferty nowych mieszkań i domów znajdujących się w 2 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Inowrocławiu mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 28 do 90 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (1 mieszkanie).
 • 2-pokojowe (9 mieszkań).
 • 3-pokojowe (20 mieszkań).
 • 4-pokojowe (1 mieszkanie).
 • 5-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich w Inowrocławiu nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Inowrocławiu kosztuje 196 000 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: