Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Poznaj średnie ceny mieszkań we Wrocławiu

Kwiecień 2024

header

13 554 zł

Średnia cena za m2

+11%

Rok do roku

761 392 zł

Średnia cena ofertowa

+24%

Rok do roku

6509

Liczba mieszkań

-6%

Rok do roku

Ogółem
Kawalerki
2 pokojowe
3 pokojowe
4+

Średnie ceny mieszkań we Wrocławiu:

13 554 zł/m2

Średnie ceny kawalerek we Wrocławiu:

16 321 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych we Wrocławiu:

14 175 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych we Wrocławiu:

12 859 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) we Wrocławiu:

12 267 zł/m2

Średnie ceny mieszkań we Wrocławiu w stanie deweloperskim w kwietniu wynoszą 13 554 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 11% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny kawalerek we Wrocławiu w stanie deweloperskim w kwietniu wynoszą 16 321 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 23% rok do roku, a także spadek -4% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych we Wrocławiu w stanie deweloperskim w kwietniu wynoszą 14 175 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 8% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych we Wrocławiu w stanie deweloperskim w kwietniu wynoszą 12 859 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 15% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) we Wrocławiu w stanie deweloperskim w kwietniu wynoszą 12 267 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 11% rok do roku, a także stagnację względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań w dzielnicach Wrocławia

Potrzebujesz profesjonalnych danych?

Nasza platforma BigData prezentuje aktualne, zagregowane dane na podstawie 4000 monitorowanych inwestycji mieszkaniowych rocznie, zamieszczanych na portalu rynekpierwotny.pl, realizowanych przez ponad 1000 deweloperów w całej Polsce.

przejdź do bigdata

Często zadawane pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania we Wrocławiu?

Za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym we Wrocławiu w styczniu 2024 roku płaciliśmy 13 161 zł. Dla kupujących jest to znacząco większy wydatek niż w mniejszych aglomeracjach kraju, a ceny mieszkań we Wrocławiu nie są aż tak stabilne, jak np. w Olsztynie, Kielcach czy Rzeszowie.

Ile kosztuje mieszkanie we Wrocławiu?

Ceny mieszkań we Wrocławiu zależą przede wszystkim od lokalizacji, ale i metrażu. Kawalerki we Wrocławiu potrafią kosztować średnio 16 643 zł za metr kwadratowy, mieszkania dwupokojowe w stolicy Dolnego Śląska mogą być wystawiane na sprzedaż za 14 003 zł za metr kwadratowy, a trzypokojowe - nawet za 12 561 zł za metr kwadratowy. Jeśli szukasz tanich nieruchomości we Wrocławiu, ceny mieszkań z rynku pierwotnego będą najbardziej atrakcyjne w dzielnicach obrzeżnych, czyli m.in. na dalekich osiedlach Fabrycznej i Psiego Pola. Relatywnie atrakcyjne ceny mieszkań we Wrocławiu utrzymują się także na Krzykach, chociaż zależy to od położenia - im bliżej granicy ze Starym Miastem i Śródmieściem, tym drożej. Najwyższe ceny mieszkań we Wrocławiu notowane są z kolei w dzielnicach centralnych, czyli Starym Mieście i Śródmieściu.

Czy ceny mieszkań we Wrocławiu spadną?

Prognozy ceny mieszkań we Wrocławiu nie są optymistyczne, chociaż nadal deweloperzy realizują atrakcyjne inwestycje. Zastanawiając się, jak kształtują się ceny mieszkań, Wrocław wymyka się schematom znanym z Olsztyna czy Kielc. W tak dużej metropolii znaczący wpływ na stawki ma ogromna dynamika rozwoju miasta. Ceny nowych mieszkań we Wrocławiu reagują przede wszystkim na przypływ singli, młodych par, rodzin, a także studentów, chociaż najistotniejsza jest coraz większa obecność obcego kapitału i biznesu. Jeśli chodzi o ceny mieszkań, Wrocław najpewniej będzie coraz droższy również ze względu na częstszą obecność zagranicznych przedsiębiorstw oraz rozwoju w kierunku jeszcze większego miasta akademickiego.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023