Zmień lokalizację

Łódź

Łódź, łódzkie
 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Znaleźliśmy 68 deweloperów w Łodzi

Aktualnie nasi deweloperzy w Łodzi realizują 120 inwestycji

Deweloperzy z Łodzi z 30-procentowym zyskiem

Dotychczas w większości zestawieniach związanych z ilością zysku ze sprzedaży nieruchomości deweloperzy z Łodzi byli na samym końcu. Co więcej - nieraz borykali się ze stratami. Długi czas sprzedaży mieszkań negatywnie odbijał się na całym rynku. Lata 2016-2018 zmieniły wszystko - to właśnie wtedy Łódź podskoczyła w zestawieniach. Rynek nieruchomości ostro ruszył - deweloperzy z Łodzi mają zatem co świętować. Większy zysk i większa sprzedaż mogą bowiem oznaczać, że popyt w tym mieście wzrasta. I to w dość szybkim tempie. Wystarczył bowiem rok 2018, aby sprzedaż nieruchomości wzrosła aż o 30%. To naprawdę dużo. Zainteresowanie Łodzią wzrasta z roku na rok - i to nie tylko wśród poszukujących mieszkań, ale również firm. Opłaca się inwestować w lokale biurowe, co z resztą widać w planach deweloperów. W Łodzi ma powstać dużo więcej powierzchni użytkowej dostosowanej do wymagań firm. Jednocześnie zachwycają ekologiczne rozwiązania czy renowacje budynków poprzemysłowych. Co oferują deweloperzy w Łodzi osobom poszukującym mieszkań czy biur?

Deweloperzy w Łodzi z ograniczonymi prawami

Łódź stała się kolejnym miastem, które przyjęło lokalne standardy urbanistyczne. Ma to na celu ograniczenie zbyt dużej zdaniem wielu osób swobody deweloperów. Łódź, Warszawa, Słupsk i inne miejscowości nałożyły na firmy budowlane wymogi związane m.in. z ograniczeniami lokalizacyjnymi. Jednym z nich jest np. konieczność postawienia budynku mieszkalnego w takim miejscu, w pobliżu którego znajdują się szkoły czy przystanki. Ma to na celu ograniczenie sytuacji, w której deweloper w Łodzi stawia duże osiedla położone niemal w szczerym polu lub budynki bardzo wysokie, burzące harmoniczną zabudowę. Firmy budujące mieszkania nie będą mogły ignorować planów zabudowy miejskiej. Nowe konstrukcje muszą wpisać się w dotychczasową architekturę, a ponadto odpowiadać potrzebom mieszkańców, zwłaszcza rodzin z dziećmi. Konieczność położenia nieruchomości w pobliżu szkół czy parków rekreacyjnych ogranicza również rozlewanie się miasta i pozwala bardziej kontrolować jego rozrastanie się.

Nie są to jedyne problemy, jakie mogą napotkać deweloperzy w Łodzi. Kolejnymi są te związane z ograniczeniem ilości pozwoleń na budowę. O ich wydaniu decydują radni, którzy rozpatrują podania deweloperów. Łódzcy radni biorą pod uwagę szereg czynników, na podstawie których decydują o tym, czy dany projekt powstanie, czy nie. Mimo takich obostrzeń jednak deweloperzy w Łodzi mogą mówić o sukcesie - dość szybko wzrasta tam ilość kupowanych mieszkań i lokali użytkowych.

Co wpłynęło na sukces deweloperów w Łodzi?

Inwestycje deweloperskie w Łodzi sprzedają się coraz lepiej. Co jednak wpłynęło na taki stan rzeczy? Specjaliści mówią choćby o korzystnym wpływie wysokich cen nieruchomości w Warszawie, Krakowie czy Trójmieście. Osoby chcące zainwestować w nieruchomości na wynajem zrezygnowały bowiem z zakupienia ich w wyżej wymienionych miastach ze względu na zbyt wysoką cenę inwestycji. Poszukując tańszej alternatywy, trafiły na rynek łódzki, który dużo na tym zyskał. Innym czynnikiem wpływającym na sukces deweloperów w Łodzi jest korzystny stosunek płac do kosztów zakupu nieruchomości oraz tzw. “życia” - koszty usług są zdecydowanie niższe niż w Warszawie czy Krakowie. 

Istotne jest też spowolnienie wyludniania się miasta - mimo że proces nadal postępuje, to już nie w takim tempie, jak kiedyś. Wiele osób przeprowadza się do Łodzi w poszukiwaniu pracy, zmniejszył się również odsetek ludzi wyprowadzających się z miasta. Co ciekawe, można spotkać wiele przypadków, w których mieszkańcy Łodzi pracują w Warszawie, ale zostają w swoim rodzinnym mieście. Wynika to choćby z bardzo dobrego dojazdu do stolicy i właśnie niższych kosztów mieszkania. 

Deweloperzy w Łodzi sprzedają coraz więcej mieszkań inwestorom, o czym była mowa wyżej. Inwestorom z kolei opłaca się zakup nieruchomości w stolicy łódzkiego, ponieważ popularny jest tam wynajem długo- i krótkoterminowy. Zwłaszcza w ostatnich latach obserwuje się coraz więcej turystów, którzy przyjeżdżają w celu zobaczenia pozostałości manufaktur czy murali, z których słynie miasto. Wiele inwestycji deweloperskich w Łodzi polega na zaadaptowaniu poprzemysłowych budynków na lofty czy centra handlowe. Lofty stały się niezwykle popularne właśnie w tym mieście ze względu na ilość starszej i atrakcyjnej aranżacyjnie zabudowy. Zyski z wynajmu turystycznego przyciągają coraz więcej inwestorów - rośnie popyt, a wraz z nim podaż. 

Wysyp inwestycji deweloperskich w Łodzi

Pełne sukcesów, poprzednie lata zachęcają deweloperów w Łodzi do planowania kolejnych inwestycji w tym mieście. Korzystne dla nich są ceny terenów zdatnych pod budowę oraz atrakcyjna lokalizacja tych ziem - często położonych blisko centrum. Warto spojrzeć również na ceny nieruchomości. Mimo że Łódź zajmuje trzecie miejsce pod względem ilości mieszkańców w Polsce, to koszty zakupu mieszkań czy lokali biurowych są tu niezwykle atrakcyjne. Wynoszą średnio od 4 900 do 5 500 zł/mkw. Do tego deweloperzy w Łodzi stawiają nieruchomości, które wyróżniają się wysoką jakością budownictwa, a także designem. Tu tu można spotkać jedne z najciekawszych projektów architektonicznych w Polsce - zwłaszcza dotyczące renowacji budynków poprzemysłowych. Taki “recykling” dotychczas nieużytkowanego budownictwa świetnie wpisuje się w cały charakter Łodzi i nadaje jej oryginalnego wyglądu. To dla tego klimatu przyjeżdża tu coraz więcej osób. Mieszkanie w loftach, i to w dodatku kupionych w atrakcyjnej cenie, kusi wielu. Poza nimi można oczywiście spotkać standardowe inwestycje deweloperskie. W Łodzi ma się do czynienia przede wszystkim z wielkimi osiedlami. Z prostego powodu - jest tu dużo miejsca. Osiedla te wyróżniają się już innym standardem. Normą stają się parkingi podziemne, ogrodzenia i monitoring. Udogodnienia takie jak rowerownie i wózkownie już nikogo nie dziwią. Co więcej - nie trzeba za nie dopłacać.

Popularne metraże mieszkań w Łodzi

Deweloperzy w Łodzi stawiają jednak nie tylko na nowoczesność w zakresie architektury, ale również na wygodę mieszkańców. Widać to chociażby na przykładzie metraży - przeważają te najpopularniejsze: od 40 do 60 mkw. Coraz więcej pojawia się również mieszkań trzypokojowych między 60 a 75 mkw. Kawalerki znajdują się dopiero na trzecim miejscu pod względem popularności wśród nabywców mieszkań. Dzięki takiemu rozkładowi metraży w budynku niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zwrócić również uwagę na lofty - pod względem powierzchni to świetna opcja dla osób lubiących przestrzeń - średnio lofty liczą ok. 100 - 150 mkw. Do wielkości mieszkania warto doliczyć również pomieszczenia dodatkowe, jak loggia, balkon czy taras. Nieraz mają one nawet 15 mkw.! Zwłaszcza w inwestycjach luksusowych, które deweloperzy w Łodzi budują coraz częściej. Ten segment rynku również zyskuje nowe oferty. Wraz z nimi w mieście pojawiają się ciekawe koncepcje architektoniczne, dzięki którym krajobraz miejscowości jest coraz piękniejszy. 

Inwestycje deweloperskie w Łodzi powstają często na bardzo atrakcyjnych terenach. Wokół osiedli znajdują się parki, szkoły, sklepy i inne elementy infrastruktury miejskiej. To zachęca również do inwestowania w nieruchomości, które można wynajmować czy odsprzedawać. Wartość mieszkań, lokali użytkowych i domów stale wzrasta.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: