Łódź
Warszawa
mazowieckie, Warszawa
12999 ofert
Wrocław
dolnośląskie, Wrocław
6893 oferty
Kraków
małopolskie, Kraków
5736 ofert
Poznań
wielkopolskie, Poznań
5004 oferty
Łódź
łódzkie, Łódź
3437 ofert
Znaleźliśmy 73 deweloperów w Łodzi
Aktualnie nasi deweloperzy w Łodzi realizują 138 inwestycji
Deweloperzy z Łodzi z 30-procentowym zyskiem
Dotychczas w większości zestawieniach związanych z ilością zysku ze sprzedaży nieruchomości deweloperzy z Łodzi byli na samym końcu. Co więcej - nieraz borykali się ze stratami. Długi czas sprzedaży mieszkań negatywnie odbijał się na całym rynku. Lata 2016-2018 zmieniły wszystko - to właśnie wtedy Łódź podskoczyła w zestawieniach. Rynek nieruchomości ostro ruszył - deweloperzy z Łodzi mają zatem co świętować. Większy zysk i większa sprzedaż mogą bowiem oznaczać, że popyt w tym mieście wzrasta. I to w dość szybkim tempie. Wystarczył bowiem rok 2018, aby sprzedaż nieruchomości wzrosła aż o 30%. To naprawdę dużo. Zainteresowanie Łodzią wzrasta z roku na rok - i to nie tylko wśród poszukujących mieszkań, ale również firm. Opłaca się inwestować w lokale biurowe, co z resztą widać w planach deweloperów. W Łodzi ma powstać dużo więcej powierzchni użytkowej dostosowanej do wymagań firm. Jednocześnie zachwycają ekologiczne rozwiązania czy renowacje budynków poprzemysłowych. Co oferują deweloperzy w Łodzi osobom poszukującym mieszkań czy biur?
Deweloperzy w Łodzi z ograniczonymi prawami
Łódź stała się kolejnym miastem, które przyjęło lokalne standardy urbanistyczne. Ma to na celu ograniczenie zbyt dużej zdaniem wielu osób swobody deweloperów. Łódź, Warszawa, Słupsk i inne miejscowości nałożyły na firmy budowlane wymogi związane m.in. z ograniczeniami lokalizacyjnymi. Jednym z nich jest np. konieczność postawienia budynku mieszkalnego w takim miejscu, w pobliżu którego znajdują się szkoły czy przystanki. Ma to na celu ograniczenie sytuacji, w której deweloper w Łodzi stawia duże osiedla położone niemal w szczerym polu lub budynki bardzo wysokie, burzące harmoniczną zabudowę. Firmy budujące mieszkania nie będą mogły ignorować planów zabudowy miejskiej. Nowe konstrukcje muszą wpisać się w dotychczasową architekturę, a ponadto odpowiadać potrzebom mieszkańców, zwłaszcza rodzin z dziećmi. Konieczność położenia nieruchomości w pobliżu szkół czy parków rekreacyjnych ogranicza również rozlewanie się miasta i pozwala bardziej kontrolować jego rozrastanie się.
Nie są to jedyne problemy, jakie mogą napotkać deweloperzy w Łodzi. Kolejnymi są te związane z ograniczeniem ilości pozwoleń na budowę. O ich wydaniu decydują radni, którzy rozpatrują podania deweloperów. Łódzcy radni biorą pod uwagę szereg czynników, na podstawie których decydują o tym, czy dany projekt powstanie, czy nie. Mimo takich obostrzeń jednak deweloperzy w Łodzi mogą mówić o sukcesie - dość szybko wzrasta tam ilość kupowanych mieszkań i lokali użytkowych.
Co wpłynęło na sukces deweloperów w Łodzi?
Inwestycje deweloperskie w Łodzi sprzedają się coraz lepiej. Co jednak wpłynęło na taki stan rzeczy? Specjaliści mówią choćby o korzystnym wpływie wysokich cen nieruchomości w Warszawie, Krakowie czy Trójmieście. Osoby chcące zainwestować w nieruchomości na wynajem zrezygnowały bowiem z zakupienia ich w wyżej wymienionych miastach ze względu na zbyt wysoką cenę inwestycji. Poszukując tańszej alternatywy, trafiły na rynek łódzki, który dużo na tym zyskał. Innym czynnikiem wpływającym na sukces deweloperów w Łodzi jest korzystny stosunek płac do kosztów zakupu nieruchomości oraz tzw. “życia” - koszty usług są zdecydowanie niższe niż w Warszawie czy Krakowie.
Istotne jest też spowolnienie wyludniania się miasta - mimo że proces nadal postępuje, to już nie w takim tempie, jak kiedyś. Wiele osób przeprowadza się do Łodzi w poszukiwaniu pracy, zmniejszył się również odsetek ludzi wyprowadzających się z miasta. Co ciekawe, można spotkać wiele przypadków, w których mieszkańcy Łodzi pracują w Warszawie, ale zostają w swoim rodzinnym mieście. Wynika to choćby z bardzo dobrego dojazdu do stolicy i właśnie niższych kosztów mieszkania.
Deweloperzy w Łodzi sprzedają coraz więcej mieszkań inwestorom, o czym była mowa wyżej. Inwestorom z kolei opłaca się zakup nieruchomości w stolicy łódzkiego, ponieważ popularny jest tam wynajem długo- i krótkoterminowy. Zwłaszcza w ostatnich latach obserwuje się coraz więcej turystów, którzy przyjeżdżają w celu zobaczenia pozostałości manufaktur czy murali, z których słynie miasto. Wiele inwestycji deweloperskich w Łodzi polega na zaadaptowaniu poprzemysłowych budynków na lofty czy centra handlowe. Lofty stały się niezwykle popularne właśnie w tym mieście ze względu na ilość starszej i atrakcyjnej aranżacyjnie zabudowy. Zyski z wynajmu turystycznego przyciągają coraz więcej inwestorów - rośnie popyt, a wraz z nim podaż.
Wysyp inwestycji deweloperskich w Łodzi
Pełne sukcesów, poprzednie lata zachęcają deweloperów w Łodzi do planowania kolejnych inwestycji w tym mieście. Korzystne dla nich są ceny terenów zdatnych pod budowę oraz atrakcyjna lokalizacja tych ziem - często położonych blisko centrum. Warto spojrzeć również na ceny nieruchomości. Mimo że Łódź zajmuje trzecie miejsce pod względem ilości mieszkańców w Polsce, to koszty zakupu mieszkań czy lokali biurowych są tu niezwykle atrakcyjne. Wynoszą średnio od 4 900 do 5 500 zł/mkw. Do tego deweloperzy w Łodzi stawiają nieruchomości, które wyróżniają się wysoką jakością budownictwa, a także designem. Tu tu można spotkać jedne z najciekawszych projektów architektonicznych w Polsce - zwłaszcza dotyczące renowacji budynków poprzemysłowych. Taki “recykling” dotychczas nieużytkowanego budownictwa świetnie wpisuje się w cały charakter Łodzi i nadaje jej oryginalnego wyglądu. To dla tego klimatu przyjeżdża tu coraz więcej osób. Mieszkanie w loftach, i to w dodatku kupionych w atrakcyjnej cenie, kusi wielu. Poza nimi można oczywiście spotkać standardowe inwestycje deweloperskie. W Łodzi ma się do czynienia przede wszystkim z wielkimi osiedlami. Z prostego powodu - jest tu dużo miejsca. Osiedla te wyróżniają się już innym standardem. Normą stają się parkingi podziemne, ogrodzenia i monitoring. Udogodnienia takie jak rowerownie i wózkownie już nikogo nie dziwią. Co więcej - nie trzeba za nie dopłacać.
Popularne metraże mieszkań w Łodzi
Deweloperzy w Łodzi stawiają jednak nie tylko na nowoczesność w zakresie architektury, ale również na wygodę mieszkańców. Widać to chociażby na przykładzie metraży - przeważają te najpopularniejsze: od 40 do 60 mkw. Coraz więcej pojawia się również mieszkań trzypokojowych między 60 a 75 mkw. Kawalerki znajdują się dopiero na trzecim miejscu pod względem popularności wśród nabywców mieszkań. Dzięki takiemu rozkładowi metraży w budynku niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zwrócić również uwagę na lofty - pod względem powierzchni to świetna opcja dla osób lubiących przestrzeń - średnio lofty liczą ok. 100 - 150 mkw. Do wielkości mieszkania warto doliczyć również pomieszczenia dodatkowe, jak loggia, balkon czy taras. Nieraz mają one nawet 15 mkw.! Zwłaszcza w inwestycjach luksusowych, które deweloperzy w Łodzi budują coraz częściej. Ten segment rynku również zyskuje nowe oferty. Wraz z nimi w mieście pojawiają się ciekawe koncepcje architektoniczne, dzięki którym krajobraz miejscowości jest coraz piękniejszy.
Inwestycje deweloperskie w Łodzi powstają często na bardzo atrakcyjnych terenach. Wokół osiedli znajdują się parki, szkoły, sklepy i inne elementy infrastruktury miejskiej. To zachęca również do inwestowania w nieruchomości, które można wynajmować czy odsprzedawać. Wartość mieszkań, lokali użytkowych i domów stale wzrasta.