Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

+0 km

Lokalizacja

Czas dojazdu

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Dodaj lokalizację

filtruj

sortuj

alerty

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Batorego House
  Oferta archiwalna
  Batorego House to kameralna inwestycja, która składa się z 3 budynków w zabudowie bliźniaczej. Do Państwa dyspozycji oddajemy 12 mieszkań. W ofercie posiadamy: - 4 mieszkania 2-pokojowe o pow. ok. 52m2 wraz z ogródkami; - 4 mieszkania dwu-poziomowe o pow. ok. 87m2 (pow. całkowita 104m²) wraz z balkonami oraz przynależnymi ogródkami; - 2 mieszkania trzy-poziomowe (dom w zabudowie bliźniaczej) o

  Batorego House

  od 6 189 /m2
  ul. Batorego, Niepołomice(1.3 km od Krakowa)
  Soltris Developer
 • Majowa Park
  Oferta archiwalna
  "Majowa Park" to nowoczesne, funkcjonalne domy w zabudowie szeregowej powstające w centrum Niepołomic. W skład osiedla wchodzą 3 segmenty budynków, w których wybudowane zostanie łącznie 26 domów. Każdy z nich posiadać będzie ok. 100 m2 powierzchni, 3 kondygnacje (parter, piętro, poddasze), garaż, ogródek i 2 balkony. Domy wykończone zostaną w standardzie deweloperskim. Planowane przeniesienie

  Majowa Park

  od 4 450 /m2
  ul. 3 Maja, Niepołomice(1 km od Krakowa)
  NOVA PARTNERS Sp. z o.o.
 • Osiedle przy ul. Wimmera
  Oferta archiwalna
  Niepołomice – jedno z najbardziej urokliwych miasteczek zlokalizowanych w Małopolsce, miejsce idealne zarówno dla osób młodych jak i nieco starszych, szukających odpoczynku od miejskiego zgiełku. Sąsiedztwo Puszczy Niepołomickiej sprawia, że miejsce te jest niemal stworzone dla rodzin z dziećmi, które preferują spokojny i zrównoważony rozwój malucha, a także osób aktywnych. Bliska odległość od

  Osiedle przy ul. Wimmera

  od 4 900 /m2
  ul. Wimmera, Niepołomice(1.9 km od Krakowa)
  WLW Development
 • Domy Niepołomice
  Oferta archiwalna
  Osiedle na wspólnej to nowo budowane osiedle mieszkań jednorodzinnych obok centrum Niepołomic (600m od Rynku). Spokojna okolica i niewielka odległość do centrum miasta to bardzo duże atuty tej lokalizacji. Na osiedlu znajduje się 12 mieszkań w dwóch osobnych

  Domy Niepołomice

  od 4 588 /m2
  ul. Wspólna, Niepołomice(1.9 km od Krakowa)
  Domy Niepołomice
 • ParkEko Niepołomice
  Oferta archiwalna
  Miło nam zaprezentować Państwu Osiedle Parkeko w Niepołomicach. Składa się z 117 domów jednorodzinnych i 8 mieszkań. Nasza oferta łączy zalety nowoczesności i kompleksowości rozwiązań z walorami rekreacyjnymi okolicy. Osiedle Parkeko to kameralny zespół domów jednorodzinnych oraz mieszkań o wysokim standardzie wykończenia. Osiedle stanowi kompleks budynków zaprojektowanych w nowoczesnej i
  Niepołomice, Niepołomice(2.3 km od Krakowa)
  Invest House S.A.
 • Osiedle Ostoja
  Oferta archiwalna
  Osiedle Ostoja to kameralny zespół niskiej zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej o wysokim standardzie wykończenia. Osiedle stanowi zamknięty i strzeżony kompleks 4 budynków zaprojektowanych w nowoczesnej, dynamicznej formie, uwzględniającej powiązanie z tradycyjnym budownictwem regionu. Osiedle jest w pełni przyjazne osobom niepełnosprawnym - jest miejscem bez barier architektonicznych. Każdy z
  ul. Zabierzowska, Niepołomice(2.2 km od Krakowa)
  Grupa Ostoja Sp. z o.o. Sp. k.

Przyspiesz swoje poszukiwania

W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Skonfiguruj mieszkanie

Niepołomice to jedna z najstarszych miejscowości w Polsce. Jej początki datowane są na czasy organizowania Państwa Polskiego. Stąd liczne wzmianki w kronikach np. Jana Długosza. Miasto było siedzibą Piastów oraz innych władców kraju. Dzięki bogatej historii zachowało się tu wiele zabytków - wśród nich piękny Zamek Królewski ufundowany przez Kazimierza Wielkiego. Niepołomice leżą w województwie małopolskim i zajmują powierzchnię ok. 27,4 km2. Ich północna granica przebiega wzdłuż Wisły. Od Krakowa dzieli je zaledwie ok. 20 km w linii prostej. Dzięki temu wiele osób szuka mieszkania w Niepołomicach, które są tańsze, spokojniejsze, mniej zatłoczone. Choć wiele osób tu mieszkających pracuje w Krakowie, częściej wybierają Niepołomice do spędzania wolnego czasu po pracy. Przyciąga ich duża ilość zieleni, cisza i większe możliwości aktywnej rekreacji bez tłoku.

Mieszkania Niepołomice

Rynek nieruchomości jest tu dość spokojny w porównaniu z Krakowem. Buduje się mniej inwestycji, ale też dba o to, by były one zgodne z polityką miasta. Chodzi tu głównie o ekologię: zadbanie o odpowiednią ilość zieleni na osiedlu i nie niszczenie zielonych terenów miasta po to, by zbudować nowe osiedla.Większość mieszkań kupuje się tu na użytek własny. Jeśli wziąć pod uwagę liczbę mieszkań w Niepołomicach, które zostały oddane w ciągu ostatnich kilku lat, okazuje się, że była ona niewielka, ale stabilna. Z roku na rok osiedla się w tym mieście coraz więcej osób, głównie rodzin z dziećmi, które chcą uciec od hałasu i zgiełku Krakowa. Stało się to sygnałem do deweloperów, żeby budować więcej inwestycji w tym rejonie.

Cena mieszkania w Niepołomicach

Wartość nieruchomości w tym niewielkim mieście jest znacznie niższa niż w Krakowie, co stało się dla wielu powodem kupna mieszkania właśnie tutaj. W dość niskiej cenie mieszkańcy mają często zapewnione osiedlowe place zabaw, komórki lokatorskie, duże ogródki/balkony, czy nawet miejsca garażowe. Wiele z nowych mieszkań w Niepołomicach to lokale bezczynszowe - nie podlegają państwowej spółdzielni mieszkaniowej, ale wspólnocie mieszkaniowej. Administruje nimi również prywatna firma. Dzięki temu mieszkańcy mają decydujący głos w wielu sprawach, np. zmiany wyglądu części wspólnych, remontów, konserwacji. Taki stan rzeczy oraz kameralność osiedli wpływają również na lepszą integrację właścicieli lokali, większe poczucie bezpieczeństwa i lepszą atmosferę. Mieszkania w Niepołomicach, w nowych inwestycjach, można często kupić w cenie znacznie niższej, a w wyższej lub takiej samej jakości, jak w Krakowie.

W Niepołomicach rynek nieruchomości nie jest duży, a co za tym idzie - także wynajem czy sprzedaż lokali nie jest tak opłacalna, jak w Krakowie. Najczęściej poszukiwane i oferowane są mieszkania do wynajęcia. Niepołomice przyciągają rodziny, ale też pracowników, czy osoby starsze, które chcą spędzić emeryturę w spokojniejszym miejscu bliżej natury. Wbrew pozorom poszukujący nie mają dużego wyboru. Najwięcej ofert dotyczy mieszkań w Niepołomicach wybudowanych przed 2000 rokiem, o dużych powierzchniach. Można jednak znaleźć nowsze inwestycje, z tym, że są one droższe.

Komunikacja

Niepołomice są dobrze skomunikowane pod względem możliwości dojazdu do większych miejscowości. Główną arterią jest droga krajowa nr 75, prowadząca od Krakowa do granicy ze Słowacją. Do stolicy województwa małopolskiego można dojechać już w ok. 40 minut w zależności od natężenia ruchu. Do innych większych miast dojazd jest również bezproblemowy, np. do Wieliczki - ok. 20 minut, Bochni - ok. 20 min., do Tarnowa - ok. 50 min. Na przekroczenie słowackiej granicy potrzebne są ok. 2 godziny. Mieszkańcy mają także możliwość skorzystania z autobusów PKS, prywatnych przewoźników oraz MPK Kraków. W mieście nie ma żadnej czynnej stacji kolejowej - została ona zlikwidowana kilka lat temu ze względu na nierentowność. Po samych Niepołomicach warto poruszać się rowerem, zwłaszcza w obrębie Puszczy Niepołomickiej. Wytyczone trasy pozwalają na szybką i bezproblemową jazdę.

Rynek pracy

W dużej mierze rynek pracy w Niepołomicach jest związany z Krakowem - pracuje tam wiele osób z tego małego miasteczka. Niemniej ono samo znacznie się rozwija, naciskając jednak na zrównoważony rozwój gminy. Na jej terenie działa ok. 60 firm średnich i dużych. Należą do nich m.in.: Coca-ColaMAN TrucksPratt&Whitney Tubes (UTC)OknoplastFoodCareDHL Express LogistykaElektrotermiaPharma-C-FoodFabryka Kart Trefl-Kraków. Dużo osób przyjeżdża do Niepołomic spoza gminy, zwłaszcza z okolicznych wsi. Na terenie miasteczka działa Niepołomicka Strefa Inwestycyjna, w ramach której dostępne są liczne zniżki oraz ułatwienia dla inwestorów. Ma to na celu zachęcenie nowych firm, aby otworzyły swoje siedziby właśnie na terenie gminy. Stopa bezrobocia jest tu dość wysoka. Najbardziej poszukiwani są specjaliści oraz pracownicy fizyczni.

Atrakcje Niepołomic

Miasto może się pochwalić bogatą historią, co widać chociażby po zabytkach czy układzie miasta. Centrum zabytkowym jest Zamek Królewski, który powstał w XIV wieku z inicjatywy króla Kazimierza Wielkiego. Stanowił jego siedzibę zwłaszcza w czasie polowań w Puszczy Niepołomickiej. Obecnie znajduje się w nim restauracja, urząd miasta, Muzeum Niepołomickie, hostel oraz Centrum Konferencyjne im. Lecha Wałęsy. Wokół zamku odrestaurowano Ogrody Królowej Bony.

Kolejną perłę stanowi Kościół Parafialny pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników, również ufundowany przez króla Kazimierza Wielkiego. Na przestrzeni wieków była rozbudowywana m.in. przez Jana Branickiego.

Miłośnicy spacerów z pewnością docenią walory Puszczy Niepołomickiej, mogą wejść również na Kopiec Grunwaldzki usypany na cześć zwycięstwa z Krzyżakami w słynnej bitwie pod Grunwaldem. W mieście działa wiele ośrodków i klubów sportowych.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023