Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Tychy - 129 ofert w 3 inwestycjach

 • Nowy Magistrat

  Nowe mieszkania na sprzedaż Tychy, ul. Damrota 72 (3 km od centrum Tych)
  Ceny od: 7 900 brutto/m2
  Nowy Magistrat
  Termin oddania: 2 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 14
  Powierzchnia: 29 - 120 m2
  Liczba pokoi: 1 - 5
  PRB Dom
 • Apartamenty Bacha

  Nowe mieszkania na sprzedaż Tychy, ul. Bacha (2.9 km od centrum Tych)
  Ceny od: 6 100 brutto/m2
  Apartamenty Bacha
  Termin oddania: 4 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 24
  Powierzchnia: 50 - 100 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  Adatex
 • Osiedle Panorama

  Nowe mieszkania na sprzedaż Tychy, ul. Piłsudskiego (2.7 km od centrum Tych)
  Osiedle Panorama
  Termin oddania: 4 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 91
  Powierzchnia: 27 - 131 m2
  Liczba pokoi: 1 - 5
  Akord Sp. z o.o.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Osiedle Łabędzie

  Nowe mieszkania na sprzedaż Tychy, ul. Drozdów (4.1 km od centrum Tych)
  Archiwalna
  Osiedle Łabędzie

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Osiedle Łabędzie 2 Sp. z o.o.
 • Murapol Śląskie Ogrody Tychy

  Nowe mieszkania na sprzedaż Tychy, ul. Żorska 83 (5 km od centrum Tych)
  Archiwalna
  Murapol Śląskie Ogrody Tychy

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Murapol S.A.
 • Apartamentowiec Kameralny

  Nowe mieszkania na sprzedaż Tychy, ul. Żorska 4A (4.3 km od centrum Tych)
  Archiwalna
  Apartamentowiec Kameralny

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Akord Sp. z o.o.
 • Osiedle Dębowe

  Nowe mieszkania na sprzedaż Tychy, ul. Obywatelska (4.8 km od centrum Tych)
  Archiwalna
  Osiedle Dębowe

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Renner Sp. z o.o.
 • Osiedle Przemysłowa

  Nowe mieszkania na sprzedaż Tychy, ul. Przemysłowa (1.9 km od centrum Tych)
  Archiwalna
  Osiedle Przemysłowa

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  ZMIROB S.J.
 • Osiedle Łabędzie Budynek III

  Nowe mieszkania na sprzedaż Tychy, ul. Łabędzia (4.2 km od centrum Tych)
  Archiwalna
  Osiedle Łabędzie Budynek III

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Osiedle Łabędzie 2 Sp. z o.o.
 • Dunikowskiego

  Nowe mieszkania na sprzedaż Tychy, ul. Dunikowskiego (3.3 km od centrum Tych)
  Archiwalna
  Dunikowskiego

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  PRB Dom
 • Cztery Pory Roku Tychy "Mieszkanie dla Młodych"

  Nowe mieszkania na sprzedaż Tychy, ul. Bielska (3.8 km od centrum Tych)
  Archiwalna
  Cztery Pory Roku Tychy "Mieszkanie dla Młodych"

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Murapol S.A.

Tychy to miasto w obrębie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, które od 1 lipca 2017 przynależy również do Metropolii Śląsko-Zagłębiowskiej. Graniczy z Mikołowem, Katowicami, Lędzinami, Bieruniem, Świerczyńcem, Kobiórem i Wyrami. Jest jednym z większych miast aglomeracji śląskiej i liczy aż 128 415 mieszkańców. Tychy znacznie się rozwinęły zwłaszcza w drugiej połowie XX wieku, kiedy to powstał plan rozbudowy: nadano prawa miejskie i wybudowano wiele dużych osiedli socrealistycznych, jak np. osiedle Anna. Dzięki temu miejscowość zyskała na znaczeniu wśród innych miast śląskich. Niestety charakter przemysłowy znacznie zanieczyścił powietrze w mieście, które od kilkunastu lat sukcesywnie zwalcza skutki działalności kopalń i hut. Dzięki temu miasto przyciąga coraz więcej osób poszukujących na Śląsku mieszkania. Tychy to jedna z lepszych opcji dla nowych mieszkańców pod kątem infrastruktury miejskiej, ale również atrakcji sportowo-kulturalnych. Obecnie rozwija się tu gospodarka oparta głównie na handlu oraz usługach i przemyśle lekkim: samochodowym, spożywczym i innych. Czy warto kupić mieszkanie w Tychach?

Mieszkania: Tychy i rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości w tym mieście nie jest tak stabilny, jak w większych aglomeracjach, co przejawia się chociażby w zmiennej ilości inwestycji dostępnych na rynku w danym roku. W 2016 roku oddano do użytku 273 mieszkania w Tychach, z czego ponad 60% zostało przeznaczonych na cele indywidualne, w tym tylko ok. 12% prywatni właściciele chcieli sprzedać lub wynająć, a pozostałe 88% to lokale na użytek własny. Resztę nieruchomości, ok. 40% wszystkich mieszkań oddanych w 2016 roku, deweloperzy lub firmy chciały sprzedać/wynająć. Widać zatem, że rynek jest tu mieszany z lekką przewagą w kierunku mieszkań na potrzeby prywatne. W roku poprzednim, bo 2015, nieruchomości oddanych do użytku było niemal dwa razy więcej, bo aż 428. Ten spadek można tłumaczyć chociażby tym, że wiele mieszkań w Tychach zaczęło powstawać w 2015 roku, a oddano je dopiero w 2016. Ponadto obecnie wyprzedano wszystkie lokale z dopłatą z programu rządowego Mieszkania dla Młodych. Programu tego rząd nie planuje przedłużać, co również jest sygnałem dla deweloperów, aby budować mniej mieszkań w Tychach.

Cena mieszkania w Tychach

Koszt nowego lokalu w tym mieście można porównać z cenami w Katowicach oraz innych większych miastach. Średnia cena mieszkania w Tychach to ok. 4 500 zł/mkw. Poniżej tej liczby ciężko znaleźć nowy lokal w dobrym standardzie, który na wyposażeniu będzie miał garaż podziemny i inne udogodnienia. Mimo, że Tychy nie są tak znanym miastem, jak Katowice czy Gliwice, koszt zakupu nieruchomości jest dość wysoki. Może to wynikać chociażby z tego, że miasto posiada bogatą infrastrukturę miejską oraz dużą liczbę ludności, co przekłada się na większy popyt na mieszkania. Tychy nie są tak zniszczone przez przemysł, jak Chorzów i Bytom, co również wpływa na decyzje mieszkaniowe osób, które chciałyby przenieść się do któregoś z miast GOP-u. Warto zauważyć, że większość lokali, które znajdują się w ofertach inwestorów, ma dość duży metraż, bo od 40 do nawet 80 mkw. Tym samym cena całego mieszkania w Tychach plasuje się na poziomie ok. 250 000 - 300 000 zł. Takie koszty są porównywalne do stolicy śląska, ale na tle Polski to nadal niskie wartości.

Lepszy standard mieszkania w Tychach##

Nowe inwestycje zlokalizowane w Tychach są budowane w lepszym niż dotychczas standardzie. Niskie budownictwo, bezpieczeństwo i dbałość o ekologię to ich wizytówki. Większość z nich to osiedla zamknięte wyposażone w monitoring, domofony, ochronę. Bezpieczne place zabaw i dziedzińce między budynkami pozwalają odpocząć mieszkańcom bez obawy o dzieci. Niemal wszystkie mieszkania w Tychach można doposażyć w komórki lokatorskie, parkingi podziemne lub naziemne. Budynki zostały wyposażone w szerokie windy i korytarze nie ograniczające przestrzeni. Na jednym piętrze znajduje się tylko kilka lokali. Niemal wszystkie mieszkania w Tychach, w nowych inwestycjach posiadają albo szerokie loggie/balkony, albo ogródki w przypadku lokali parterowych. Kolejnym plusem nowych inwestycji jest dbałość o ekologię, która przejawia się w stosowaniu materiałów budowlanych bardziej przyjaznych dla środowiska oraz lamp z panelami słonecznymi. Dzięki wielu udogodnieniom, jak np. bezczynszowość i zarządzanie przez wspólnotę mieszkaniową lub prywatną firmę administracyjną, właściciele nieruchomości mogą poczuć się bezpieczniej i korzystać z komfortowych warunków mieszkaniowych.

Tychy: mieszkania do wynajęcia czy na sprzedaż?

Inwestowanie w rynek nieruchomości, np. mieszkania do wynajęcia w Tychach, może się opłacić. Popyt jest tu dość duży, a ceny adekwatne do jakości. Na koszt oczywiście największy wpływ mają lokalizacja i standard, i jak w wielu innych miastach, także tu najdroższe są nieruchomości w centrum oraz przy pętlach komunikacyjnych. Średnia cena mieszkania do wynajęcia w Tychach to koszt ok. 1 300 zł/miesiąc. Można oczywiście znaleźć lokale nawet za 500 zł za miesiąc, a także luksusowe apartamenty za 4 000 zł/mies. Niemniej za ok. 1 500 zł uda się wynająć mieszkanie w dobrym standardzie, nowym budownictwie i z garażem podziemnym. Główną grupą wynajmujących są studenci, młodzi pracownicy i pracownicy sezonowi. Rodziny częściej decydują się na zakup własnego M. Do nich można skierować ofertę mieszkania na sprzedaż. Tychy to dobre miejsce do inwestycji w nieruchomości, ponieważ to gęsto zaludnione miasto, w którym stopniowo zwiększają się potrzeby mieszkaniowe, zwłaszcza skierowane w stronę nowych osiedli. Opłaca się zatem kupić lokal, wyposażyć go i odsprzedać. Choć zysk nie jest spektakularny, to jednak odczuwalny.

Komunikacja

Choć miasto jest jednym z ośrodków zrzeszonych w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym i razem z innymi posiada wspólną politykę transportową, to prowadzi także odrębną, związaną z miastem i najbliższą okolicą. Odpowiedzialny za nią jest Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach. W jej ramach można szybko dojechać autobusami, tramwajami czy kolejami śląskimi do miejscowości sąsiadujących. Oznacza to także tańsze bilety komunikacji miejskiej i inne oznaczanie stref. Najemcy i właściciele mieszkań w Tychach mogą skorzystać także z dróg ekspresowych, jak S1, DK1, DK44, DK86. Przez miasto przebiegają odcinki Międzynarodowej Trasy Europejskiej: nr 75 z Krety do Skandynawii oraz nr 462 do Czech. W niedalekiej odległości biegną autostrady A1 i A4, którymi można dotrzeć na północ oraz na wschód Polski i do różnych zakątków Europy. Ponadto Tychy leżą blisko Pyrzowic, w których znajduje się lotnisko.

Gospodarka

Pod kątem gospodarki oraz rynku pracy Tychy są w bardzo dobrej sytuacji. Swoją siedzibę ma tu wiele przedsiębiorstw, wśród których warto wymienić Tyskie Browary Książęce (obecnie należą do Kompanii Piwowarskiej S.A.), Fiat, General Motors. Wiele z nich funkcjonuje na terenie podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, której miasto jest udziałowcem. W mieście działają jeszcze kopalnie, np. Ziemowit, ale ich udział jest już niewielki w gospodarce miasta. Tychy mogą się pochwalić także niskim stopniem bezrobocia wśród mieszkańców, bo ok. 3,4%. To wartość znacznie niższa niż średnia dla województwa śląskiego czy nawet całej Polski. Dzięki wielu ofertom pracy, do miasta zjeżdża się wiele osób, które przy okazji napędzają rynek nieruchomości, poszukując mieszkania. Tychy oferują najwięcej pracy w branżach przemysłowej i budowlanej, w których pracuje ponad 50% mieszkańców. Następna w kolejności jest branża usługowa, czyli np. gastronomia, kosmetyka, hotelarstwo, transport. Rynek pracy jest tu znacznie bardziej dynamiczny i wciąż poszukiwani są specjaliści oraz osoby niewykwalifikowane do pracy produkcyjnej.

Atrakcje kulturalne i sportowe

W mieście znajduje się wiele zabytków wartych obejrzenia. Można wśród nich znaleźć np. kościół św. Marii Magdaleny; zespół pałacowy, w skład którego wchodzą pałac, pijalnia piwa, muszla koncertowa, park i stajnia; zespół Browaru Książęcego; zespół Browaru Obywatelskiego; zespół Huty Paprockiej. Bogata oferta kulturalna miasta skupia się wokół teatrów, muzeów oraz miejskich domów kultury. W mieście odbywa się wiele imprez, z których warto wymienić: Śląska Jesień Gitarowa, Tychy Press Photo, Tyska Zima Poetycka, Zielona Oś 2.0, Festiwal „Zderzenie Gatunków”. Mieszkańcy mają do dyspozycji aż 17 zespołów przyrodniczych, a wśród nich parki, skwery, obszary leśne. Dbałość o zieleń jest tu priorytetem, jako że niestety powietrze w dalszym ciągu nie należy do najczystszych w Polsce. Dlatego też nowe mieszkania w Tychach powstają przede wszystkim na osiedlach z dużą ilością zieleni: skwerami, dziedzińcami i innymi. Ich mieszkańcy mają także możliwość skorzystania z oferty kulturalno-sportowej miast ościennych, np. Katowic, Chorzowa i innych wchodzących w skład GOP-u.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij