Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Rybnik

Znaleziono 21 ofert w 3 inwestycjach
Mapa
 • Boguszowicka
  od: 5 300 zł/m2

  KeFeBe – Management Sp. z o. o.

 • Rajskie Tarasy

  Dombud-Invest Sp. z o.o.

 • Osiedle Różane, etap IV
  od: 4 488 zł/m2

  AWIM INWEST

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Rybnika:

Historyczne miasto, położone w południowej części Polski, w województwie śląskim. Centralny punkt Rybnickiego Okręgu Węglowego, do tej pory przeżywający stagnację na rynku nieruchomości. Rybnik, bo o nim mowa, zajmuje 25 miejsce na liście największych miast Polski. Teren, zamieszkiwany przez blisko 140 tys. mieszkańców, oferuje coraz więcej nowych, nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych i zdaje się być miastem, w którym każdy znajdzie miejsce dla siebie.

Nowe mieszkania w Rybniku

Na Śląsku pojawia się wiele deweloperskich inwestycji, ale zazwyczaj są to pojedyncze budynki, czy małe, kameralne osiedla. Rybnik jest regionalną stolicą rozrywki, edukacji i kultury. Wiele osób z tych względów decyduje się na zakup nowego M właśnie w tym mieście. Rynek nieruchomości w Rybniku jest na tyle różnorodny, że każdy w ofercie znajdzie coś dopasowanego do własnych potrzeb. Decyzja dotycząca kupna nowego mieszkania w Rybniku jest na tyle poważna, że powinniśmy zapoznać się z pełną ofertą, analizując wszystkie za i przeciw.

Rybnicki rynek nieruchomości

Rozpoczynając poszukiwania nowego mieszkania w Rybniku, warto zastanowić się jaki aspekt jest dla nas najistotniejszy oraz na czym zależy nam najbardziej. Lokalizacja, standard, a może cena? Kwestia ta z pozoru błaha, w praktyce może okazać się wyznacznikiem decydującym o kupnie.

Zacznijmy od najważniejszego. Rybnik składa się z 27 dzielnic (Boguszowice Osiedle, Boguszowice Stare, Chwałowice, Chwalęcice, Golejów, Gotartowice, Grabownia, Kamień, Kłokocin, Ligota – Ligocka Kuźnia, Meksyk, Niedobrzyce, Niewiadom, Maroko- Nowiny, Ochojec, Orzepowice, Puraszowiec- Piaski, Popielów, Radziejów, Rybnicka Kuźnia, Rybnik – Północ, Smolna, Śródmieście, Stodoły, Wielopole, Zamysłów, Zebrzydowice), stanowiących pomocnicze szczeble samorządowe. Klienci zainteresowani kupnem własnego M, mogą zatem wybierać z bardzo szerokiej oferty.

Ceny mieszkań z rynku pierwotnego w Rybniku

Należy pamiętać, że wartość mieszkania w Rybniku uzależniona jest od lokalizacji. Kluczowym elementem decydującym o kupnie nieruchomości jest ich wielkość oraz końcowy koszt zakupu. Na rybnickim rynku mieszkaniowym największym zainteresowaniem cieszą się lokale 2 i 3- pokojowe. Metraż jaki oferują deweloperzy w Rybniku jest różnorodny. Występują zarówno lokale o powierzchni zaczynającej się od 28 kończąc na 148 m2. Najdrożej jest w centrum Rybnika, a także w dzielnicach takich jak: Zamysłów, Smolna, Orzepowice.

Zamysłów- najpopularniejszą dzielnicą Rybnika

Okolica położona w bezpośredniej odległości rybnickiego Śródmieścia to chyba najpopularniejszy obszar poszukiwań nowego mieszkania w Rybniku. Malownicza okolica, z przepływającą tędy rzeką, kompleksem leśnym Okrzeszyniec to miejsce wprost idealne dla upragnionego M. To właśnie tu, coraz więcej deweloperów decyduje się na budowę nowych inwestycji.

Zakup nowego mieszkania w Zamysłowie to idealne rozwiązanie dla osób poczynających inwestycję, gdyż jak wskazują statystyki, wartości nieruchomości położonych w tej okolicy będzie wciąż rosnąć.

Mieszkania z rynku wtórnego w Rybniku

W obszernej ofercie mieszkań z rynku wtórnego w Rybniku pojawiają się przeróżne lokali. Standard, lokalizacja, wyposażenie odgrywają tu najistotniejszą kwestię. Cena jest na ogół, ostatecznym wyznacznikiem. W ogłoszeniach pojawia się szereg mieszkań, niektóre z wyjątkowo wygórowanymi kwotami. Decydując się na zakup mieszkania w Rybniku na rynku wtórnym, prześledźmy rynek tak, aby nie przepłacić. Sztuczne zawyżanie cen, pozwala właścicielowi się wzbogacić, jednak pamiętajcie, że kwoty należy negocjować i realnie patrzeć na wartość, porównując ją z sytuacją rynku mieszkaniowego, aktualnie panującą w Rybniku.

Rybnik- mieszkanie do wynajęcia

Kupując mieszkanie w Rybniku z myślą o wynajmie, potencjalny inwestor zaczyna od obliczania zysków. Do Rybnika przede wszystkim przeprowadzają się osoby poszukujące pracy, młodzi ludzie pragnący się usamodzielnić, czy rodziny z dziećmi szukające większego M. Jak wynika z danych Urzędu Miasta w Rybniku, najczęściej poszukiwane są mieszkania 2 pokojowe lub kawalerki. Podejmując decyzję o zakupie inwestycyjnym, warto więc rozważyć przede wszystkim taki układ mieszkania.

Czy warto kupić mieszkanie pod wynajem w Rybniku?

Jeśli padnie ostateczna decyzja, aby zakupić nieruchomość, a następnie wynająć ją, warto zwróćić uwagę na klka ważnych aspektó. Na samym poczatku należy zadbać o wygląd takiego lokalu. Mieszkanie musi być w pełni umeblowane i wyposażone. W dzisiejszych czasach klienci są wyjątkowo wymagający, co za tym idzie, standard powinien być na jak najwyższym poziomie. Mieszkanie do wynajęcia w Rybniku powinno być zlokalizowane jak najbliżej centrum, w niedalekiej odległości od dworca, szkół, czy sklepów. Na koniec warto dodać, że całkowity zysk z wynajmu może liczyć od kilkuset do nawet tysiąca złotych miesięcznie.

Atrakcje w Rybniku - docenione nawet przez filmowców

Rybnik, miasto najdłuższej w Polsce ścieżki rowerowej, kwiatów i drzew. Mimo przynależności do śląskiego zagłębia jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce. Liczne zabytki: Zamek w Rybniku, Bazylika Mniejsza, ratusz i atrakcje: Zalew Rybnicki, Rybnicki Park Atrakcji, dają możliwość różnorodnego spędzania czasu wolnego. Kto chociaż raz przyjedzie do Rybnika, zostanie całkowicie oczarowany. Zdarza się, że turyści po wizycie kupują mieszkanie właśnie w tych stronach, obierając Rybnik za swoje miejsce na ziemi.

Od września 2017 roku, Rybnik zadebiutował na łamach telewizyjnego ekranu. Uroki obszaru zostały docenione przez twórców nowej produkcji, tym samym przyczyniając się do rozsławiania tutejszej okolicy. Widzowie serialu mają okazję podziwiać strategiczne miejsca Rybnika jak park przy Nacynie, biurowce, rybnickie osiedla (o jakże niepowtarzalnym klimacie), szpital, park sensoryczny i wiele innych miejsc kluczowych dla fabuły, jak i samych mieszkańców miasta.

Jeśli interesuje Cię nowe mieszkanie w Rybniku, zapraszamy do zapoznania się z ofertą zamieszczoną na naszym portalu. Skontaktuj się z ekspertem lub bezpośrednio z deweloperem by wymarzone mieszkanie, w kilku krokach mogło stać się Twoje.

Informacje o Rybniku

W Rybniku dostępne są 22 oferty nowych mieszkań i domów znajdujących się w 3 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Rybniku mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 36 do 78 m2, w tym lokale:

 • 2-pokojowe (5 mieszkań).
 • 3-pokojowe (16 mieszkań).
 • 4-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich w Rybniku nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Rybniku kosztuje 230 272 zł.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: