Poznaj średnie ceny mieszkań w Szczecinie

Listopad 2023

header

12 372 zł

Średnia cena za m2

+14%

Rok do roku

624 049 zł

Średnia cena ofertowa

+20%

Rok do roku

1724

Liczba mieszkań

-20%

Rok do roku

Ogółem
Kawalerki
2 pokojowe
3 pokojowe
4+

Średnie ceny mieszkań w Szczecinie:

12 372 zł/m2

Średnie ceny kawalerek w Szczecinie:

12 271 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Szczecinie:

12 170 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Szczecinie:

12 632 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Szczecinie:

12 932 zł/m2

Średnie ceny mieszkań w Szczecinie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 12 372 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 14% rok do roku, a także spadek -1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny kawalerek w Szczecinie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 12 271 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 10% rok do roku, a także stagnację względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Szczecinie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 12 170 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 15% rok do roku, a także spadek -3% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Szczecinie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 12 632 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 13% rok do roku, a także stagnację względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Szczecinie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 12 932 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 23% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań w dzielnicach Szczecina

Potrzebujesz profesjonalnych danych?

Nasza platforma BigData prezentuje aktualne, zagregowane dane na podstawie 4000 monitorowanych inwestycji mieszkaniowych rocznie, zamieszczanych na portalu rynekpierwotny.pl, realizowanych przez ponad 1000 deweloperów w całej Polsce.

przejdź do bigdata

Często zadawane pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Szczecinie?

Za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym w Szczecinie we wrześniu 2023 roku zapłacimy 12 437 zł. Dla kupujących jest to znacząco niższy wydatek jak w przypadku nieco większych aglomeracji, a ceny mieszkań w Szczecinie przypominają bardziej te z Lublina niż pobliskiego Trójmiasta.

Ile kosztuje mieszkanie w Szczecinie?

Ceny mieszkań w Szczecinie zależą przede wszystkim od lokalizacji, ale i metrażu. Kawalerki w Szczecinie potrafią kosztować średnio 12 507 zł za metr kwadratowy, mieszkania dwupokojowe mogą być wystawiane na sprzedaż za 12 598 zł za metr kwadratowy, a trzypokojowe - nawet za 12 727 zł za metr kwadratowy. Jeśli szukasz tanich nieruchomości w Szczecinie, ceny mieszkań z rynku pierwotnego będą najbardziej atrakcyjne na osiedlach tzw. Dzielnicy Prawobrzeżnej. Relatywnie atrakcyjne ceny mieszkań w Rzeszowie utrzymują się także na osiedlach zachodnich, chociaż zależy to od położenia - im bliżej granicy ze Śródmieściem, tym drożej. Najwyższe ceny mieszkań w Rzeszowie notowane są z kolei na osiedlach centralnych - oprócz Śródmieścia Północnego i Zachodniego chodzi m.in. o osiedle Centrum i Nowe Miasto.

Gdzie kupić mieszkanie w Szczecinie?

Ceny mieszkań w Szczecinie powodują, że zwłaszcza młode rodziny szukają nieruchomości na obrzeżach miasta. Przykładowo znacząco niższe ceny mieszkań w Szczecinie znajdziemy na osiedlu Skolwin. Dla porównania w przypadku Łękna stawki mogą być kilkukrotnie wyższe. Na osiedla centralne często decydują się z kolei single oraz inwestorzy indywidualni. Dla nich ciekawą opcją będzie z pewnością osiedle Drzetowo-Grabowo, Turzyn czy wcześniej wspomniane Łękno.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: