Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz Nowe mieszkania Brodnica

-68 ofertw 2 inwestycjach
 • Osiedle Północ

  Inwestycja Osiedle Północ znajduje się w Brodnicy, ul. Północna (52 km od Torunia), jest realizowana przez dewelopera "Perfekt - Dom" Zdzisław Brążkiewicz & Leszek Wałdowski Sp. z o.o.. Inwestycja Osiedle Północ jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych, w których znajdują się lokale o powierzchniach od 28 do 81 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż brodnicki, Brodnica, ul. Północna (52 km od Torunia)
  Ceny od: 3 300 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Osiedle Północ
  • Termin oddania: 3 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 49
  • Powierzchnia: 28 - 81 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  "Perfekt - Dom" Zdzisław Brążkiewicz & Leszek Wałdowski Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Osiedle Longinówka

  Inwestycja Osiedle Longinówka znajduje się w Brodnicy, ul. Wczasowa (50,4 km od Torunia), jest realizowana przez dewelopera "Perfekt - Dom" Zdzisław Brążkiewicz & Leszek Wałdowski Sp. z o.o.. Inwestycja Osiedle Longinówka jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 4 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajdują się 43 lokale mieszkalne o powierzchniach od 35 do 71 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż brodnicki, Brodnica, ul. Wczasowa (50,4 km od Torunia)
  Ceny od: 4 700 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Osiedle Longinówka
  • Termin oddania: 3 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 19
  • Powierzchnia: 35 - 71 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 4
  "Perfekt - Dom" Zdzisław Brążkiewicz & Leszek Wałdowski Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria

Brodnica to jedno z najstarszych i najbardziej niepowtarzalnych miast w Polsce. Słynie z przepięknej przyrody: jezior, fauny i flory, a także dobrze zachowanych zabytków. Z tego względu stanowi popularny punkt turystyczny w województwie kujawsko-pomorskim. Na turystyce oparta jest też większość przedsiębiorstw regionalnych, jakie można znaleźć w tym miasteczku i jego okolicach. Dla turystów i mieszkańców przygotowanych jest wiele atrakcji: od wycieczek rowerowych, pieszych, aż po obserwację wnętrza uli na żywo i szlaki kajakowe - dużo się dzieje! Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się mieszkania do wynajęcia w Brodnicy, zarówno pod kątem wynajmu krótkoterminowego, jak i na stałe. Czy jednak to się opłaca?

Tanie mieszkania w Brodnicy

W przeciągu ostatnich dwóch lat powstało wiele nowoczesnych osiedli w Brodnicy, które zawierają w sobie ofertę luksusowych mieszkań na sprzedaż. Koszt kupna jest tu nieporównanie bardziej atrakcyjny niż w okolicznych dużych miastach. Zaczyna się ona od 3 000 zł, np. na osiedlu Morskie Oko. Nieopodal, bo na Zielonym Wzgórzu, zapłata za mkw wynosi ok. 4 200 zł, ale i atrakcji dostępnych dla mieszkańców jest tu nieporównanie więcej. Oprócz standardowych placów zabaw, można skorzystać np. z centrum rehabilitacji i odnowy biologicznej. W okolicy obydwu osiedli (Morskie Oko, Zielone Wzgórza) znajdują się także miejsca ogólnodostępne: plaża ze zjeżdżalnią wodną, przystań z dostępem do sprzętu pływającego, bezpieczny plac zabaw, kort tenisowy, boiska do siatkówki plażowej, plenerowa scena z miejscem na widownię oraz domek grillowy i restauracja z salą na 120 osób. Dlatego też mieszkania do wynajęcia w Brodnicy, czy to dla turystów, czy dla mieszkańców, stają się coraz bardziej popularne. Ich atrakcyjność zwiększa fakt, że są usytuowane w niskiej zabudowie, w otoczeniu zieleni i monitorowane. Warto zwrócić uwagę również na okolicę: bliskość sklepów, przedszkoli, parków, ścieżek rowerowych i wielu innych udogodnień może przekonać niejednego najemcę do wyboru mieszkania w Brodnicy właśnie na takim osiedlu. A to z kolei przyczynia się do stałego wzrostu dochodów właściciela.

Mieszkania na sprzedaż: od kawalerek do kilku poziomów

Nie tylko jednak okolica stanowi wartość dodaną nowych osiedli. Zaletą jest także możliwość wyboru spośród wielu rodzajów mieszkań na sprzedaż w Brodnicy - od kawalerek, aż po kilkupoziomowe lokale. Te ostatnie to trend, który utrzymuje się tu od ok. 2 lat i stanowi świetną alternatywę dla własnego domku jednorodzinnego. Większość mieszkań ma dość spory metraż, np. kawalerki 37 mkw, pokoje 2-osobowe 50 mkw, co gwarantuje przestronność każdego pomieszczenia. Dodatkowo deweloperzy zadbali o to, by mieszkania na wynajem w Brodnicy były jasne, co wiąże się z zamontowaniem większej, niż przeciętnie, liczby okien. Dzięki temu właściciel lub najemca mogą podziwiać wspaniałe widoki, jak np. jeziora, tereny zielone, rzekę Drwęcę. Do lokalu można się dostać za pomocą windy lub schodów, do każdego z nich często przynależy komórka lokatorska i miejsce parkingowe. Kolejną zaletę może stanowić kupno z odrębną własnością, z własnością gruntu. Każdy właściciel ma prawo do decydowania o zmianach na osiedlu oraz unika problemów, które związane są z typowymi spółdzielniami mieszkaniowymi.

Mieszkanie do wynajęcia w Brodnicy na sezon

Ze względu na ilość atrakcji turystycznych w okolicy, warto się zastanowić nad pomysłem wynajmu mieszkania w Brodnicy w sezonie turystycznym, co staje się w tym mieście coraz popularniejszym sposobem na życie. Największy ruch panuje tu oczywiście od wczesnej wiosny do późnej jesieni, kiedy to otwarte są szlaki piesze, kajakowe i rowerowe w Brodnickim Parku Krajobrazowym. W tym okresie właściciele mieszkań na wynajem w Brodnicy nie mają na co narzekać. Wielu turystów rezygnuje z hoteli oraz hosteli właśnie na rzecz prywatnego lokalu z dostępną tylko dla nich kuchnią oraz łazienką, bez konieczności meldowania się i wypełniania stosu papierów. Często są to rodziny, którym jest wygodniej przebywać w mieszkaniu, które ma oddzielne pokoje dla dzieci i rodziców, a jednocześnie zapewnia intymność i bezpieczeństwo.

Turystom z pewnością spodoba się także świetna komunikacja - do centrum można dostać się średnio w 20 minut, do popularnych szlaków w ok. pół godziny. Dzięki temu mogą oni spokojnie wyjechać rano nad jedno z wielu pięknych jezior i wrócić na obiad do mieszkania w Brodnicy. Koszt wynajmu lokalu dwupokojowego na dobę to ok. 100 zł za całość, choć ceny rynkowe wahają się od 70 do nawet 150 zł w zależności od lokalizacji i wyposażenia. W przypadku nowych osiedli, większość z nich jest usytuowana w pobliżu licznych atrakcji, jak np. plaży lub kortów tenisowych, co oczywiście wpływa na cenę i atrakcyjność. Niemniej, mieszkania na wynajem bliżej centrum Brodnicy również są chętnie rozchwytywane przez turystów ze względu na bliskość sklepów, uroczych kawiarni czy zabytków.

Brodnica - piękne miasto i okolica

Miasto może pochwalić się bardzo długą historią: istniało już w XIII wieku. W związku z tym zachowało się także wiele zabytków wartych odwiedzenia, jak np. gotycki kościół św. Katarzyny, ruiny zamku krzyżackiego czy pałac Anny Wzówny. Kameralne uliczki między kamienicami oraz zadbany rynek to wizytówki Brodnicy. Warto zajrzeć także do jednej z licznych kawiarni oraz muzeum miejskiego. Miasto słynie z pięknych widoków: z okien mieszkań można podziwiać uliczki lub liczne zielone tereny i jeziora. Pobyt urozmaicają spływy kajakowe, ośrodki sportu i rekreacji oraz wydarzenia kulturalne. Miasto położone jest po obydwu stronach rzeki Drwęcy, przez którą przebiega wiele mostów.

Z Brodnicy bez problemu każdy dojedzie do większych miast: Torunia, Grudziądza czy Bydgoszczy, co zajmuje od godziny do dwóch jazdy samochodem. Ok. 3 godziny dzielą miasto od Morza Bałtyckiego. Z drugiej strony Brodnica graniczy z Brodnickim Parkiem Krajobrazowym, w którym zamieszkuje ok. 130 gatunków ptaków, w tym łabędzie, perkozy, żurawie, orły bieliki, sokoły wędrowne. Ponadto żyją tu łosie, jelenie, daniele i bobry. Oprócz zwierząt można podziwiać przyrodę: lasy, rzeki i różnorodne jeziora. Liczne szlaki piesze, rowerowe i kajakowe umożliwiają zobaczenie pełni różnorodności flory i fauny. Najbardziej charakterystyczne dla Brodnickiego Parku Krajobrazowego są ponad 200-letnie buki. Co roku odbywają się konkursy na najlepsze zdjęcia przyrody związane z parkiem. W Brodnicy są obecne liczne kąpieliska, na które można dostać się wprost z mieszkania. Specjalnie przygotowane plaże, pomosty i obecność ratowników sprawiają, że pobyt nad jeziorem będzie bezpieczny i przyjemny.

Przemysł w mieście - to warto wiedzieć

W Brodnicy funkcjonuje wiele znanych firm, które zapewniają pracę sporej ilości mieszkańcom. Znajdują się tu m.in. Zakłady Sprzętu Motoryzacyjnego Polmo, produkujące tłumiki i filtry do samochodów. To największy tego typu obiekt w okolicy. Ponadto zatrudnienie można znaleźć także w Fabryce Żelatyny, mleczarni Boromik czy Vobro - znany producent słodyczy takich, jak Frutti di Mare. Bardzo intensywnie rozwija się przemysł meblarski i drzewny, poligraficzny, opakowaniowy i odzieżowy. Na uwagę zasługują takie firmy, jak Sits, Vidox, Wytwórnia Opakowań Kartonowych, Drescher, Vorwerk, Seni, Cofresco.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij