Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Słupsk - 120 ofert w 4 inwestycjach

 • Kołobrzeska Premium

  Nowe mieszkania na sprzedaż Słupsk, ul. Kołobrzeska (2.6 km od centrum Słupska)
  Ceny od: 5 300 brutto/m2

  Inwestycja polecana

  Kołobrzeska Premium
  Termin oddania: 2 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 36
  Powierzchnia: 41 - 62 m2
  Liczba pokoi: 2 - 3
  Excellent Home
 • Sonata Park etap IV

  Nowe mieszkania na sprzedaż Słupsk, ul. Witolda Lutosławskiego (0.5 km od centrum Słupska)
  Sonata Park etap IV
  Termin oddania: 1 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 32
  Powierzchnia: 37 - 105 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  EKP Deweloper
 • Tarasy Sobieskiego

  Nowe mieszkania na sprzedaż Słupsk, ul. Sobieskiego (1.6 km od centrum Słupska)
  Ceny od: 5 696 brutto/m2
  Tarasy Sobieskiego
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 10
  Powierzchnia: 38 - 46 m2
  Liczba pokoi: 2
  City Center
 • Baltic Park

  Nowe mieszkania na sprzedaż Słupsk, ul. Poniatowskiego (1.3 km od centrum Słupska)
  Ceny od: 5 200 brutto/m2
  Baltic Park
  Termin oddania: 2 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 42
  Powierzchnia: 30 - 55 m2
  Liczba pokoi: 1 - 3
  Arkom
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Sonata Park

  Nowe mieszkania na sprzedaż Słupsk, ul. Rybacka (0.6 km od centrum Słupska)
  Archiwalna
  Sonata Park

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  EKP Deweloper
 • Osiedle nad Stawem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Słupsk, ul. Zamiejska (1.6 km od centrum Słupska)
  Archiwalna
  Osiedle nad Stawem

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Oktan BiR Brzescy SP.J.
 • Nowa Zamiejska

  Nowe mieszkania na sprzedaż Słupsk, ul. Zamiejska (1.6 km od centrum Słupska)
  Archiwalna
  Nowa Zamiejska

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Oktan BiR Brzescy SP.J.
 • Mieszkania na Zatorzu

  Nowe mieszkania na sprzedaż Słupsk, Ul. Jana Sobieskiego 30 (1.1 km od centrum Słupska)
  Archiwalna
  Mieszkania na Zatorzu

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Kornas
 • Copernicus Park II

  Nowe mieszkania na sprzedaż Słupsk, ul. Mikołaja Kopernika (1 km od centrum Słupska)
  Archiwalna
  Copernicus Park II

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  SGI Sp. z o.o.
 • Bursztynowe Osiedle

  Nowe mieszkania na sprzedaż Słupsk, ul. Kulczyńskiego (2.7 km od centrum Słupska)
  Archiwalna
  Bursztynowe Osiedle

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  SGI Sp. z o.o.

Słupsk to jedno z największych i najbardziej znanych miast w województwie pomorskim. Słynie zwłaszcza z architektury gotyckiej i wielu atrakcji turystycznych. Zaledwie ok. 20 km dzieli Słupsk od morza, dzięki czemu zjeżdża się tu co roku wielu turystów. W okresie od maja do końca września miasto “ożywa” właśnie dzięki nim. Wiele hoteli, restauracji i barów otwiera się tylko na okres wakacyjny. Jednak poza sezonem miasto również tętni życiem, Głównie za sprawą szerokiej oferty kulturalno-sportowej i akcji społecznych. Obecnie jedną z ciekawszych rzeczy wartych zobaczenia są murale i szeroko pojęty street art, którymi przyozdobione są niektóre bloki lub mieszkania. Słupsk organizuje też wernisaże i konkursy związane ze sztuką uliczną. Miasto wciąż się rozwija i przyciąga coraz to liczniejsze grono inwestorów, związanych zwłaszcza z branżą turystyczną. Dzięki temu ma więcej do zaoferowania swoim mieszkańcom. Jak kształtuje się rynek nieruchomości w Słupsku?

Mieszkania: Słupsk

Rynek nieruchomości w mieście jest dość dynamiczny, co częściowo może być spowodowane rządowym programem Mieszkanie dla Młodych. Od 2 lat systematycznie wzrasta ilość nowych lokali, które pojawiły się w tym regionie. W 2016 roku oddano do użytku 295 mieszkań w Słupsku (zarówno domów, jak i mieszkań w bloku). W tym, wśród nich ponad połowa, bo 58,3% została przeznaczona na cele indywidualne: 21,5% na użytek własny, a aż 78,5% na wynajem lub sprzedaż. Pozostałe lokale w ilości 41,7% deweloperzy od razu zdecydowali się wynająć lub sprzedać. Wynika z tego, że w Słupsku o wiele większą popularnością cieszą się inwestycje w nieruchomości, zwłaszcza pod wynajem. Dodatkowo lokale te są dość duże: średnio mają ok. 4 pokoje i ok. 77 mkw. Być może jest tak z powodu wzrastającej popularności wynajmu mieszkań w Słupsku turystom. Do miasta przybywa również wiele osób w celach zarobkowych, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. To napędza rynek nieruchomości i zaważa na popularności lokali wielopokojowych.

Cena mieszkania: Słupsk

Koszt zakupu lokalu na cele indywidualne nie jest wcale tak wysoki w tym regionie, jak można by przypuszczać. Średnia cena mieszkania w Słupsku to ok. 3 235 zł/mkw, choć nowe lokale można kupić znacznie powyżej tej kwoty. Wiele mieszkań zostało sprzedanych z dopłatą, z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych, który zwiększył dynamikę rynku nieruchomości w całej Polsce. Koszt nieruchomości jest porównywalny z innymi miastami o podobnym stopniu rozwoju. Całe mieszkanie w Słupsku można kupić średnio za ok. 217 300 zł. To jedna z tańszych ofert pozyskania nieruchomości w miejscowości nadmorskiej o takiej powierzchni. Dlatego też inwestorzy chętnie wybierają to miejsce, tym bardziej, że popyt na wynajem lub kupno lokalu wzrasta. Najbardziej popularne są lokale dwu- i trzypokojowe od ok. 30 do 60 mkw. One też znikają najszybciej z ofert deweloperów. I nic dziwnego: takie mieszkania w Słupsku zawsze będą cieszyć się popularnością, nie będzie więc problemu z ich wynajmem czy sprzedażą.

Wynajem mieszkania w Słupsku

Wiele nadmorskich miast jest znanych z popularności wynajmu nieruchomości turystom i biznesmenom, którzy przyjeżdżają na kilka dni lub tygodni. Podobnie jest w miejscowości Słupsk. Mieszkania do wynajęcia są tu stosunkowo tanie. Można znaleźć ceny od 100 do 400 zł/dobę w zależności od standardu. Przy tym mowa tu zarówno o kawalerkach, dwuosobowych przestronnych lokalach czy luksusowych apartamentach. Średnia cena mieszkania do wynajęcia w Słupsku wynosi 150 zł/dobę. Najczęściej dotyczy ona dwupokojowego lokalu o powierzchni ok. 40 mkw. Z tego typu oferty opłaca się zatem korzystać przede wszystkim rodzinom wielodzietnym, 4-osobowej grupie znajomych czy osobom, które przyjechały w celach zarobkowych na sezon wakacyjny i nie zostaną w mieście dłużej niż 2-3 miesiące. Oczywiście właściciel lokalu musi zgłosić chęć wynajmu do urzędu skarbowego, niemniej nawet po odliczeniu podatku opłaca mu się taki sposób zarabiania na nieruchomości. Tym bardziej, że mieszkania na wynajem w Słupsku stają się coraz popularniejsze. Ich zaletą jest względnie niski koszt w stosunku do standardu, ale również większa prywatność czy swoboda.

Praca w Słupsku

Wbrew pozorom, w mieście najwięcej osób (aż ok. 30% pracujących) jest zatrudnionych w sektorze przemysłu oraz budownictwa. Tylko ok. 20% ludzi znalazło zatrudnienie w branży turystycznej i usługowej. Kolejne popularne sektory to finanse oraz rolnictwo. W 2016 roku stopa bezrobocia wynosiła tu tylko 5,9%, czyli znacznie mniej niż stopa rejestrowana dla całego województwa pomorskiego czy nawet całej Polski. Więcej osób przyjeżdża do miasta, niż z niego wyjeżdża, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Stąd wynika też duża popularność mieszkań na sprzedaż w Słupsku. Zatrudnienie można znaleźć zwłaszcza w dużych firmach, które swoją działalność prowadzą w ramach Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Z tej miejscowości pochodzą znane w Polsce i na świecie przedsiębiorstwa, jak np. marka obuwnicza Gino Rossi. Słupsk to jedna z lepszych gmin do inwestowania, co potwierdza zdobyty przez nią w 2014 roku tytuł Gminy Przyjaznej Inwestorom. Liczne ulgi podatkowe, wiele ha przygotowanych pod budowę fabryk czy dotacje przyciągają inwestorów z całego kraju i z zagranicy.

Komunikacja

Słupsk jest miastem bardzo dobrze skomunikowanym niemal pod każdym względem. Na terenie miasta działają przede wszystkim liczne linie autobusowe. Niektóre z nich mają status podmiejskich, co oznacza, że kursują między miastem a okolicznymi miasteczkami/wsiami. Oprócz nich istnieje wiele środków komunikacji, za pomocą których z mieszkania w Słupsku można dotrzeć do innych miejscowości. Do wyboru są PKS, Szybka Kolej Miejska, pociągi PKP czy prywatni przewoźnicy. Jeśli chodzi o komunikację samochodową, miejscowość jest pełna dobrej jakości dróg z obwodnicą S6 na czele. Dzięki temu do Koszalina można dotrzeć zaledwie w godzinę, a do Trójmiasta (Gdańsk, Sopot, Gdynia) w ok. 2 godziny. Droga nad morze zajmuje średnio ok. 20 min. Dzięki obecności wielu turystów powstały prywatne firmy transportowe, które zajmują się głównie dowozem osób nad morze, np. do Ustki. Słupsk posiada także wiele tras przeznaczonych do turystyki pieszej lub rowerowej.

Atrakcje w Słupsku

W mieście odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, z których jest ono znane w całej Polsce. Należą do nich m.in. Festiwal Pianistyki Polskiej, Komeda Jazz Festival, Jesienny Przeciąg Gitarowy, Konfrontacje Sztuki Kobiecej, Schaefferiada. Do tego miłośnicy sztuki znajdą tu aż 4 teatry oraz filharmonię. W Słupsku czynne jest Muzeum Pomorza Środkowego z największym na świecie zbiorem prac Witkacego i wieloma innymi zabytkami. Warto wśród nich wymienić chociażby oryginalną mapę Lubiniusa czy kolekcję prac Ottona Priebe’a. Jeśli chodzi o zabytki architektoniczne, bezsprzecznie trzeba zobaczyć Młyn Zamkowy, który widać z okien wielu mieszkań. Słupsk to również siedziba Bałtyckiej Biblioteki Cyfrowej, w której mieszczą się w formie cyfrowej zbiory dotyczące regionu. Ogromną zaletą jest lokalizacja miasta, ponieważ dzięki temu do miasta zjeżdżają się turyści pragnący spędzić wakacje nad morzem. Wokół mieści się wiele kurortów nadmorskich i jezior. Turyści i mieszkańcy Słupska mają blisko także do Słowińskiego Parku Narodowego, który został wpisany na listę UNESCO. Znajduje się w nim niezwykle ciekawa fauna i flora, w tym pasmo wydm.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij