Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

2023
Wybierz

Ranking najlepszych inwestycji w Lublinie

Odkryj, które inwestycje w Lublinie, w ubiegłym roku cieszyły się największym zainteresowaniem a przy tym posiadały wysoki standard wykonania! Ranking Inwestycji 2023 to głos setek tysięcy użytkowników połączony z eksperckim spojrzeniem na standard nieruchomości, który wpływa nie tylko na wizerunek, ale również komfort i jakość życia. w Lublinie najlepsze inwestycje mieszkaniowe łączą w sobie praktyczność, estetykę i dużą ilość zieleni. Sprawdź, które z nich wygrały w Rankingu Inwestycji.

 • 2 miejsce

  Rezydencja Ogród Saski etap I i II

  4,94

  Zwiń
  Rezydencja Ogród Saski wprowadza mnogość i różnorodność takich elementów jak: zabudowy balkonów, szkło, uskoki bryły. Przygotowanie inwestycji złożonej z kilku budynków w taki sposób, aby każdy miał własny oryginalny wygląd nie mogło obejść się bez uzupełnienia fasad i balkonów o ponadstandardowe elementy.
 • 1 miejsce

  Chodźki Residence

  5,00

  Zwiń
  Inwestycję wyróżnia niecodzienna bryła oraz duże obiegające budynek loggie. Nietypowa forma budynku wymaga porzucenia oszczędnego i konwencjonalnego podejścia do tworzenia fasad oraz balkonów.
 • 3 miejsce

  Wieniawska 11

  4,71

  Zwiń
  Wieniawska 11" wyróżnia się przestrzenną elewacją i dodatkowym nakładem na wysokiej jakości okładziny fasad. Nie bez znaczenia dla takiej inwestycji są też dopracowane wnętrza, wymagające także uzupełnienia zakresu o zabudowy, posadzki, oświetlenie i różne dodatki. "Wieniawska 11" ma to wszystko.

Zobacz, jak powstał ranking

I Etap

Wybór użytkowników

Z pomocą użytkowników wybraliśmy nowe inwestycje, które cieszyły się największą popularnością. Za pomocą algorytmu sprawdziliśmy, na które projekty klienci m.in. najczęściej wysyłali swoje zapytania i dzwonili do biur sprzedaży.

Ze względu na wielkość całej oferty wzięliśmy pod uwagę 10 miast z największą liczbą nowych inwestycji.
II Etap

Ocena standardu inwestycji

Wybrane inwestycje dodatkowo oceniliśmy pod względem standardu wykonania za pomocą metodologii USI (Uniwersalnego Standardu Inwestycji), biorącą pod uwagę m.in.:
 • estetykę elewacji,
 • design części wspólnych,
 • funkcjonalny rozkład mieszkań,
 • zagospodarowanie terenu osiedla.

Tak powstało finalne zestawienie, w którym wskazaliśmy 3 laureatów i przyznaliśmy 2 wyróżnienia.

Okiem eksperta

Obraz to kluczowy sposób prezentacji inwestycji mieszkaniowych. Wizualizacje i zdjęcia zrealizowanych budynków przekazują wiele informacji i kształtują nasze emocje. Deweloperzy wykorzystują postrzeganie wzorców, barw i kształtów, aby pokazać elewacje, wnętrza i otoczenie w najbardziej atrakcyjny i przekonujący sposób. Choć pisemne deklaracje są ważne, to właśnie obrazy najmocniej wpływają na nasze odczucia. Elementy takie jak okna, balkony czy kształt budynku pozostają niezmienne, ale drzewa i zieleń będą wzrastać i rozwijać się. Projekty budynków, które odwołują się do naszych emocji, niosą ze sobą przekonanie o istotności życia w harmonii z naturą. To zadanie dla deweloperów i projektantów: stworzyć budynek, w którym chcielibyśmy zamieszkać.

Wojciech Sosnkowski

Wojciech Sosnowski

Specjalista w zarządzaniu procesem projektowym i produktem w branży deweloperskiej. Autor uniwersalnej metody oceny standardu inwestycji deweloperskich.

Ranking Inwestycji Lublin: najlepsze osiedla deweloperskie

Publikujemy wyniki kolejnego już Rankingu Inwestycji w Lublinie! Tym razem jednak oprócz analizy zachowań użytkowników zaangażowaliśmy niezależnego eksperta, który przyjrzał się szczegółom przedsięwzięć lubelskich deweloperów. Już teraz sprawdź najlepsze osiedla deweloperskie w Lublinie!

Jak wybraliśmy najlepsze osiedla w Lublinie?

Aby wyłonić zwyciężców plebiscytu bierzemy pod uwagę akcje wykonane przez użytkowników portalu RynekPierwotny.pl, które świadczą o poważnym zainteresowaniu daną inwestycją. Może to być np. wysłanie zgłoszenia do dewelopera czy podanie numeru telefonu z prośbą o kontakt. W ten sposób wygrywają te projekty, w których zakupem mieszkania zainteresowało się najwięcej użytkowników.

Te zasady usprawniają selekcję zwycięzców Rankingu Inwestycji, ale aby pogłębić naszą analizę współpracowaliśmy również z niezależnym ekspertem, który przyjrzał się najbardziej strategicznym elementom poszczególnych osiedli. Były to m.in. elewacje, materiały wykończeniowe, balkony i wszystkie inne udogodnienia, które przekładają się na satysfakcję mieszkańców.

Jakich mieszkań deweloperskich szukamy w Lublinie?

Czym cechują się najlepsze projekty deweloperskie w Lublinie? Wiele z nich jednak można opisać słowami albo dobra lokalizacja, albo świetna cena. I to właśnie te cechy mają największe znaczenie przy wyborze zwycięzców plebiscytu Ranking Inwestycji Lublin.

Jak w większości dużych miast, tak i tutaj można spotkać się z tym, że albo inwestycja znajduje się w świetnej lokalizacji - blisko centrum, ważnych węzłów komunikacyjnych, albo jej cena jest bardzo atrakcyjna. W drugim przypadku wiele korzyści i udogodnień deweloperzy oferują w znacznie niższej cenie niż w centrum. Wynika to właśnie z gorszej lokalizacji - dużej odległości od centrum i rozbudowanej infrastruktury miejskiej.

Wydawać się może, że takie inwestycje nie mają szans na zajęcie wysokiej pozycji w Rankingu Inwestycji w Lublinie. A jednak przykłady wielu miast sugerują całkowicie odmienną tendencję. Jeśli chodzi o zamieszkanie, coraz więcej osób bardziej ceni sobie korzystną cenę i udogodnienia niż bliskość zatłoczonego i głośnego centrum.

Jak wygląda lubelski rynek nieruchomości?

Dojrzały rynek nieruchomości w Lublinie powoduje, że deweloperzy konkurują dziś ze sobą już nie tylko ceną, ale także coraz lepiej przemyślaną, nowoczesną i wielofunkcyjną przestrzenią, która łączy zarówno obiekty mieszkalne, jak i usługowe, biurowe oraz rekreacyjne - tłumaczy Paweł Cienkiera z Urzędu Miasta Lublin.

Miasto systematycznie przygotowuje nowe tereny pod inwestycje mieszkaniowe zlokalizowane w różnych częściach Lublina. Jednak co naturalne, największa dostępność przestrzeni pod zabudowę mieszkaniową znajduje się na terenach położonych na obrzeżach. Już dzisiaj możemy zaobserwować, jak dynamicznie zmienia się krajobraz takich dzielnic, jak Sławin, Ponikwoda, Szerokie, Wrotków czy Węglin Południowy. Dzięki nowym inwestycjom mieszkaniowym następuje rewitalizacja i ponowne zagospodarowanie terenów poprzemysłowych, co ma miejsce na przykład w dzielnicy Bronowice. Posiada ona bardzo duży potencjał rozwojowy ze względu na bliskość śródmieścia oraz otaczającą zieleń. Ludzie, którzy jako miejsca do życia szukają terenów zielonych zlokalizowanych w pobliżu zbiorników wodnych, znajdą dla siebie mieszkanie w jednej z wielu inwestycji zbudowanych w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego.

Ranking Inwestycji w Lublinie pokazuje deweloperom kierunek rozwoju

Ranking Inwestycji w Lublinie to także cenny sygnał z perspektywy Obecne trendy mieszkaniowe obowiązujące na lubelskim rynku, to przede wszystkim ładna okolica pełna zieleni, teren zamknięty i monitorowany, duża ilość miejsc parkingowych oraz liczne udogodniania dla mieszkańców.

Miasto zmienia się na naszych oczach, a wraz z budową nowych mieszkań powstaje coraz nowocześniejsza infrastruktura miejska - dodaje Paweł Cienkiera.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023