Wybierz ranking
Luty 2023
Lublin

Ranking najlepszych inwestycji w Lublinie

Zobacz najpopularniejsze inwestycje w lutym 2023

1 miejsce
Niecała 7

Niecała 7

Lublin, ul. Niecała 7

I miejsce
2 miejsce
Chodźki Residence

Chodźki Residence

Lublin, ul. Chodźki 10A

II miejsce
3 miejsce
Wieniawska 11

Wieniawska 11

Lublin, ul. Wieniawska 11

III miejsce
Wyróżnienie
Centrum Prusa Twins

Centrum Prusa Twins

Lublin, ul. Prusa 6

Wyróżnienie
Wyróżnienie
Rezydencja Ogród Saski etap I i II

Rezydencja Ogród Saski etap I i II

Lublin, ul. Wieniawska 5

Wyróżnienie
Wyróżnienie
North Park

North Park

Lublin, ul. Północna 27

Wyróżnienie
Wyróżnienie
Osiedle Panorama Lublin

Osiedle Panorama Lublin

Lublin, ul. Droga Męczenników Majdanka

Wyróżnienie
Wyróżnienie
Lubelska Osada

Lubelska Osada

Lublin, ul. Obrońców Lublina

Wyróżnienie
Wyróżnienie
Diamentowe Tarasy

Diamentowe Tarasy

Lublin, ul. Diamentowa/Wolińskiego

Wyróżnienie
Wyróżnienie
Wieniawa Residence II

Wieniawa Residence II

Lublin, ul. Lesława Pagi

Wyróżnienie

Zobacz inne rankingi dla miasta Lublin

Zobacz, jak powstał ranking

step-image
1

Bazujemy na informacjach, otrzymywanych co miesiąc od ponad 500 tys. użytkowników.

step-image
2

Zbieramy informacje o tym, które inwestycje są najbardziej interesujące. Uwzględniamy zapytania do dewelopera, wykonane telefony czy liczbę obejrzanych ofert w danej inwestycji.

step-image
3

Nasz algorytm tworzy finalne zestawienie, na bazie którego powstaje Ranking Inwestycji.

step-image
4

Na początku każdego kwartału ogłaszamy trzy najlepsze inwestycje oraz przyznajemy wyróżnienia w danym regionie.

Ranking Inwestycji Lublin - plebiscyt wart uwagi

Pierwszy Ranking Inwestycji w Lublinie ruszył w 2018 roku! Żeby wyłonić zwycięzce plebiscytu bierzemy pod uwagę akcje wykonane przez użytkowników portalu RynekPierwotny.pl, które świadczą o poważnym zainteresowaniu daną inwestycją. Może to być np. wysłanie zgłoszenia do dewelopera czy podanie numeru telefonu z prośbą o kontakt. W ten sposób wygrywają te projekty, w których zakupem mieszkania zainteresowało się najwięcej użytkowników. Te zasady usprawniają selekcję zwycięzców Rankingu Inwestycji. Lublin może pochwalić się wieloma niezwykle ciekawymi projektami, których architektura oraz rozwiązania technologiczne są bardzo nowoczesne. Warto przyjrzeć się z bliska trendom panującym na lubelskim rynku deweloperskim.

Lubelskie inwestycje - cena czy lokalizacja?

Stolica województwa lubelskiego w ciągu ostatnich kilku lat zmieniła się nie do poznania. Niektóre jej rejony zostały zabudowane wieloma nowoczesnymi osiedlami rodzinnymi. Inne natomiast stanowią skupisko designerskich projektów deweloperskich, przeznaczonych dla studentów lub osób pracujących. Wiele z nich jednak można opisać słowami albo dobra lokalizacja, albo świetna cena. I to właśnie te cechy mają największe znaczenie przy wyborze zwycięzców plebiscytu Ranking Inwestycji Lublin.

Jak w większości dużych miast, tak i tutaj można spotkać się z tym, że albo inwestycja znajduje się w świetnej lokalizacji - blisko centrum, ważnych węzłów komunikacyjnych, albo jej cena jest bardzo atrakcyjna. W drugim przypadku wiele korzyści i udogodnień deweloperzy oferują w znacznie niższej cenie niż w centrum. Wynika to właśnie z gorszej lokalizacji - dużej odległości od centrum i rozbudowanej infrastruktury miejskiej.

Wydawać się może, że takie inwestycje nie mają szans na zajęcie wysokiej pozycji w Rankingu Inwestycji w Lublinie. A jednak przykłady wielu miast pokazują coś zupełnie odwrotnego. Jeśli chodzi o zamieszkanie, coraz więcej osób bardziej ceni sobie korzystną cenę i udogodnienia niż bliskość zatłoczonego i głośnego centrum.

Lubelski rynek nieruchomości

Dojrzały rynek nieruchomości w Lublinie powoduje, że deweloperzy konkurują dziś ze sobą już nie tylko ceną, ale także coraz lepiej przemyślaną, nowoczesną i wielofunkcyjną przestrzenią, która łączy zarówno obiekty mieszkalne, jak i usługowe, biurowe oraz rekreacyjne - tłumaczy Paweł Cienkiera z Urzędu Miasta Lublin.

Miasto systematycznie przygotowuje nowe tereny pod inwestycje mieszkaniowe zlokalizowane w różnych częściach Lublina. Jednak co naturalne, największa dostępność przestrzeni pod zabudowę mieszkaniową znajduje się na terenach położonych na obrzeżach. Już dzisiaj możemy zaobserwować, jak dynamicznie zmienia się krajobraz takich dzielnic, jak Sławin, Ponikwoda, Szerokie, Wrotków czy Węglin Południowy. Dzięki nowym inwestycjom mieszkaniowym następuje rewitalizacja i ponowne zagospodarowanie terenów poprzemysłowych, co ma miejsce na przykład w dzielnicy Bronowice. Posiada ona bardzo duży potencjał rozwojowy ze względu na bliskość śródmieścia oraz otaczającą zieleń. Ludzie, którzy jako miejsca do życia szukają terenów zielonych zlokalizowanych w pobliżu zbiorników wodnych, znajdą dla siebie mieszkanie w jednej z wielu inwestycji zbudowanych w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego.

Ranking Inwestycji w Lublinie - trendy

Które inwestycje cieszą się największą popularnością wśród poszukujących mieszkania? Obecne trendy mieszkaniowe obowiązujące na lubelskim rynku, to przede wszystkim ładna okolica pełna zieleni, teren zamknięty i monitorowany, duża ilość miejsc parkingowych oraz liczne udogodniania dla mieszkańców.

Miasto zmienia się na naszych oczach, a wraz z budową nowych mieszkań powstaje coraz nowocześniejsza infrastruktura miejska - dodaje Paweł Cienkiera.

Nie bez znaczenia pozostają oczywiście cena i lokalizacja. Jednak analizy pokazują, że jeśli przy tej samej ulicy znajdują się dwie inwestycje - jedna tańsza, ale uboższa w komfortowe dla mieszkańców rozwiązania, a druga nieco droższa, ale pełna udogodnień, znacznie więcej osób wybierze tą drugą. To właśnie dlatego wyniki Rankingu Inwestycji w Lublinie nie są z góry przesądzone. Tym bardziej, że gusta i trendy szybko się zmieniają.

Wyniki miesięczne dla miast

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: