Poznaj średnie ceny mieszkań w Białymstoku

Listopad 2023

header

9 884 zł

Średnia cena za m2

+17%

Rok do roku

513 739 zł

Średnia cena ofertowa

+1%

Rok do roku

403

Liczba mieszkań

-4%

Rok do roku

Ogółem
Kawalerki
2 pokojowe
3 pokojowe
4+

Średnie ceny mieszkań w Białymstoku:

9 884 zł/m2

Średnie ceny kawalerek w Białymstoku:

10 246 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Białymstoku:

10 507 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Białymstoku:

9 436 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Białymstoku:

9 263 zł/m2

Średnie ceny mieszkań w Białymstoku w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 9 884 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 17% rok do roku, a także wzrost 2% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny kawalerek w Białymstoku w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 10 246 zł za m2, co oznacza spadek rzędu -8% rok do roku, a także spadek -5% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Białymstoku w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 10 507 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 25% rok do roku, a także wzrost 3% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Białymstoku w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 9 436 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 11% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Białymstoku w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 9 263 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 13% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Mapa nowych inwestycji w Białymstoku

Potrzebujesz profesjonalnych danych?

Nasza platforma BigData prezentuje aktualne, zagregowane dane na podstawie 4000 monitorowanych inwestycji mieszkaniowych rocznie, zamieszczanych na portalu rynekpierwotny.pl, realizowanych przez ponad 1000 deweloperów w całej Polsce.

przejdź do bigdata

Często zadawane pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Białymstoku?

Za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym w Białymstoku we wrześniu 2023 roku zapłacimy 9 644 zł. Dla kupujących jest to porównywalny wydatek jak np. w Rzeszowie i co ciekawe - znacząco niższy niż w niedalekim Olsztynie.

Ile kosztuje mieszkanie w Białymstoku?

Ceny mieszkań w Białymstoku zależą przede wszystkim od lokalizacji, ale i metrażu. Kawalerki w Białymstoku potrafią kosztować średnio 10 637 zł za metr kwadratowy, mieszkania dwupokojowe w stolicy Podlasia mogą być wystawiane na sprzedaż za 10 439 zł za metr kwadratowy, a trzypokojowe - nawet za 9 357 zł za metr kwadratowy. Jeśli szukasz tanich nieruchomości w Białymstoku, ceny mieszkań z rynku pierwotnego będą najbardziej atrakcyjne na osiedlach obrzeżnych, czyli m.in. na dalekich osiedlach Dolid, Skorup, Wygody i Zawad. Relatywnie atrakcyjne ceny mieszkań w Białymstoku utrzymują się także na Jaroszówce, chociaż zależy to od położenia - im bliżej granicy z Białostoczkiem, tym drożej. Najwyższe ceny mieszkań w Białymstoku notowane są z kolei w dzielnicach centralnych (m.in. Centrum, Przydworcowe, Młodych, Piaski).

Czy ceny mieszkań w Białymstoku spadną?

Prognozy ceny mieszkań w Białymstoku nie są optymistyczne, chociaż nadal deweloperzy realizują atrakcyjne inwestycje. Zastanawiając się, jak kształtują się ceny mieszkań, Białystok wymyka się schematom znanym m.in. z Olsztyna. W tak dużej metropolii znaczący wpływ na stawki ma ogromna dynamika rozwoju miasta. Ceny nowych mieszkań w Białymstoku reagują przede wszystkim na przypływ singli, młodych par, rodzin, a także studentów, chociaż najistotniejsza jest coraz większa obecność obcego kapitału i biznesu. Jeśli chodzi o ceny mieszkań, Białystok najpewniej będzie coraz droższy również ze względu na dynamiczny rozwój lokalnych przedsiębiorstw oraz rozwoju w kierunku jeszcze większego miasta akademickiego.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: