Mieszkania, Domy
  • Warszawamazowieckie, Warszawa
    12999 ofert
  • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
    6893 oferty
  • Krakówmałopolskie, Kraków
    5736 ofert
  • Poznańwielkopolskie, Poznań
    5004 oferty
  • Łódźłódzkie, Łódź
    3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Zgierza:

Nowe domy w Zgierzu - dla kogo? 

Zgierz to niewielkie miasto leżące na północ od Łodzi. Położone nad Bzurą zachwyca ogromną ilością zabytków. Turystyczna perła województwa łódzkiego, którą co roku odwiedza wiele osób z różnych zakątków kraju. Zgierz to również teren atrakcyjny z biznesowego punktu widzenia - powstają tu obszary typowo pod prowadzenie działalności, zwłaszcza przemysłowej. Dzięki zachęcającej polityce miasta przybywają wciąż nowe firmy. Poza dużym potencjałem turystycznym oraz biznesowym, jest także świetnym miejscem do zamieszkania. Dlaczego warto rozważyć zakup nowego domu w Zgierzu? Sprawdzamy. 

Lokalny rynek nieruchomości 

W Zgierzu dominuje budownictwo wolnostojące, w szczególności zabudowa szeregowa. Te pierwsze są dość duże - mogą osiągać nawet 400 mkw. bez wliczania w tę powierzchnię ogrodu. Najczęściej jednak kupujący preferują mniejsze domy na sprzedaż. Zgierz może im zaoferować metraże od ok. 130 mkw. do 220 mkw. Pierwsze, mniejsze, występują głównie w zabudowie szeregowej. Jest to opcja dla osób, które nie potrzebują dużego domu, nie przeszkadza im także bliskie sąsiedztwo innych osób. Co istotne, warto zauważyć, że nowe domy w Zgierzu nieco różnią się od tych budowanych w latach 90-tych. Przede wszystkim lepsza jakość materiałów przekłada się na wysoki stopień izolacji. W większości inwestycji nie ma problemu, z którym borykają się nawet niektóre nowoczesne budynki wielorodzinne. Mowa o sytuacji, w której latem jest gorąco, a zimą zimno w pomieszczeniach. Nie słychać również sąsiadów zza ściany.

Wnętrze nieruchomości można dostosować do własnych potrzeb, nawet w zakresie innego ustawienia ścian działowych. Trzeba jednak zdecydować się dość szybko na zakup domu w Zgierzu, aby móc na etapie budowy wdrożyć zmiany w projekcie. Co jeszcze oferuje deweloper? Często 3 typy ogrzewania - centralne, gazowe, podłogowe. Do tego miejsca garażowe (od 1 do 3), podniesione użytkowe poddasze, tarasy. Niekiedy w cenie jest ogrodzenie całego terenu, monitoring, a także części wspólne - place zabaw czy dodatkowe parkingi naziemne. Dodatkowo niektórzy deweloperzy oferują możliwość wykończenia pod klucz. A jaka jest cena?

Nowe domy w Zgierzu - dlaczego warto? 

Osoby, które zdecydowały się na budynek jednorodzinny zamiast lokalu w bloku, najczęściej chwalą sobie komfort i większą prywatność. Dodatkowo istotna jest swoboda, duża przestrzeń, ale również większa “samotność”. Brak otoczenia dużą ilością sąsiadów z każdej strony znacząco przyczynia się do wzrostu jakości mieszkania. Złe stosunki i problemy ze współmieszkańcami bloku należą bowiem do najczęstszych, na które uskarżają się mieszkańcy blokowisk. Mimo że pojawiają się wciąż nowe osiedla, bardziej kameralne i z niską zabudową, wiele problemów pozostaje. Hałas zza ściany czy nieprzyjemne zapachy to numer jeden wśród wad życia w bloku.

Dlatego wiele osób decyduje się na wybór domu w Zgierzu. Miasto posiada sporo terenów, które nie są tak gęsto zabudowane. Nie trzeba zatem obawiać się, że zaraz obok wybudują blok, który wszystko zasłoni, a jego mieszkańcy będą zaglądać do ogródka - sytuacja znana z dużych miast. Zaletą są okoliczne tereny zielone, większy spokój, cisza. W ogrodzie można spokojnie wypocząć, zrobić grill czy ognisko. Ponadto do większych zalet należy również duża ilość miejsca. Domy na sprzedaż w Zgierzu są wyposażone w co najmniej jedno miejsce garażowe, przy czym jest to prywatny garaż. Można go urządzić po swojemu. Znika obawa o to, że ktoś zniszczy auto, jak to ma miejsce w przypadku wielkich hal garażowych na osiedlach z blokami. Posiadanie domu w Zgierzu ma naprawdę wiele zalet, których ciężko szukać w Łodzi.

Zgierz - atuty lokalizacji

Większość osób zapewne zapyta o Łódź, ponieważ tam znalazło pracę. Zgierz jest miastem świetnie skomunikowanym zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. W aglomeracji, niemal na jej środku, krzyżują się ze sobą drogi krajowe nr 91 oraz 71. W niedalekiej odległości znajduje się ich znacznie więcej, m.in. autostrada A2 czy droga krajowa nr 14. Dojazd z centrum Zgierza do centrum Łodzi zajmuje zaledwie 20 minut samochodem. Poza wspomnianymi wyżej arteriami, istotne są również drogi wojewódzkie oraz lokalne. Ich gęsta sieć pozwala mieszkańcom szybko przemieszczać się po mieście oraz po sąsiednich miejscowościach.

Komunikacja miejska jest dość ściśle powiązana z MPK-Łódź, które obsługuje dwie linie tramwajowe, które kursują w mieście, a także część linii autobusowych. W tej chwili w Zgierzu obowiązują dwa bilety - związany z aglomeracją łódzką oraz tzw. taryfa zgierska, która obejmuje przewozy międzygminne na trasie Stryków - Aleksandrów Łódzki. Najbliższe lotnisko znajduje się w Łodzi. Po Zgierzu warto również poruszać się rowerem, szczególnie na ścieżkach specjalnie do tego przeznaczonych.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie łodzkim? Sprawdź bogatą ofertę nowych domów w Zgierzu na portalu RynekPierwotny.pl. 

Informacje o Zgierzu

Zgierz to miasto położone ok. 3 km. od Aleksandrowa Łódzkiego i ok. 4 km. Od Łodzi na powierzchni 42 km. kw. Z 57 tys. mieszkańców. Wchodzi w skład aglomeracji łódzkiej. Przez Zgierz przebiega droga krajowa 91 Gdańsk – Częstochowa i droga krajowa 71 Stryków- Rzgów. Bliskość Łodzi umożliwia korzystanie z tamtejszych uczelni wyższych, kin, teatrów i życia kulturalnego. Jednak i w Zgierzu dużo się dzieje dzięki corocznym festiwalom czy zabytkom poprzemysłowym i sakralnym. W mieście są też supermarkety, m.in. Netto, Tesco czy Biedronka. Tutejszy szpital i dwie całodobowe apteki zapewniają opiekę medyczną na wysokim poziomie podczas gdy relaks umożliwiają miejskie lasy, rzeka Bzura, korty tenisowe, baseny czy korty do squasha..

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: