Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

+0 km

Lokalizacja

Czas dojazdu

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Dodaj lokalizację

filtruj

sortuj

alerty

Mapa

Nowe mieszkania na sprzedaż Luboń

72 oferty w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 8 186 zł/m²

+0 km

Lokalizacja

Czas dojazdu

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Powiadomienia

Zobacz na mapie
Polecane
Najnowsze
Najtańsze
Najtańsze (za m2)
Termin oddania
 • Zielona Przystań nad Wartą
  1 kw. 2025
  Zielona Przystań Nad Wartą to nowe osiedle położone w odległości zaledwie 100 m od rzeki Warty. Luboń ul. Kajakowa 9 i 11 (aglomeracja poznańska). 2 kameralne budynki wielorodzinne ze 112 mieszkaniami. Ceny od 8.090 zł/m2 – 9.340 zł/m2 Nasze osiedle to komfort współgrający z otaczającą przyrodą, gdzie bliska relacja z naturą jest niezwykłą wartością miejsca. Inwestycja zaprojektowana w cichej i

  Zielona Przystań nad Wartą

  ul. Kajakowa 9 i 11, Luboń(0.2 km od Poznania)
  Zielona Przystań nad Wartą
 • getHome

  Zobacz najnowsze oferty z rynku wtórnego w lokalizacji Luboń

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Apartamenty nad Wartą
  Oferta archiwalna
  „Apartamenty nad Wartą” to nowe osiedle powstające w Luboniu, w bliskiej odległości do nadwarciańskich terenów spacerowych. W dwóch 3-piętrowych budynkach mieszalnych wielorodzinnych wybudowanych zostanie łącznie 56 lokali mieszkalnych. Mieszkania 2 i 3 pokojowe, o powierzchniach od 41 m2 do 59 m2. Każdy lokal na parterze będzie posiadał ogródek, zaś na piętrze balkon! Ponadto, wokół budynków

  Apartamenty nad Wartą

  od 6 000 /m2
  ul. Armii Poznań, Luboń(0.4 km od Poznania)
  PHI Development
 • Poznań - Dąbrowskiego
  Oferta archiwalna
  Jest to oferta mieszkań skierowana do tych z Państwa, którzy szukają mieszkania funkcjonalnego, położonego w lokalizacji dobrze skomunikowanej z centrum Poznania oraz dobrze rozwiniętym zapleczem handlowo-usługowym. Budynek wyróżnia się nowoczesną i funkcjonalną architekturą. Jest to idealne miejsce na własne mieszkanie lub inwestycję pod wynajem. W Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego, przy zbiegu z

  Poznań - Dąbrowskiego

  ul. Dąbrowskiego, Luboń(0.3 km od Poznania)
  ART-BUD sp. z o. o.
 • Wschodnia 19
  Oferta archiwalna
  Wschodnia 19 to inwestycja mieszkaniowa położona w nowym centrum Lubonia – oddalone zaledwie o 2 km od autostrady A2, którą w szybki sposób można dostać się do Poznania. Połączenie klasycznej architektury, zastosowanie odwróconego dachu, zielonych tarasów na ostatniej kondygnacji i nowoczesnych dodatków nadaje unikalny charakter i harmonijnie wkomponowuje się w otoczenie. To idealna lokalizacja,

  Wschodnia 19

  od 4 890 /m2
  ul. Wschodnia, Luboń(1.3 km od Poznania)
  Ncs bud Sp. z o.o.
 • Zielony Luboń
  Oferta archiwalna
  Malowniczy widok na rzekę, otoczenie zieleni, a jednocześnie niedaleka odległość od centrum oraz dogodny dojazd do Poznania sprawiają, że inwestycja "Zielony Luboń" jest doskonałą lokalizacją dla wszystkich, którzy kochają kontakt z naturą, a jednocześnie nie lubią rezygnować z uroków i udogodnień

  Zielony Luboń

  od 4 200 /m2
  ul. Jachtowa, Luboń(0.3 km od Poznania)
  Expander Nieruchomości
 • Nowe Osiedle
  Oferta archiwalna
  Budynek został zaprojektowany w kształcie litery L, składa się z dwóch skrzydeł. Parter cofnięty w stosunku do pozostałych kondygnacji tworząc podcień wsparty na słupach zgodnie z zapisami Planu zagospodarowania przestrzennego. W granicy działki od strony dziedzińca zlokalizowany jest wjazd do podziemnego garażu. Dwa wejścia do klatek do budynków znajdują się od strony ulicy Kochanowskiego

  Nowe Osiedle

  od 4 290 /m2
  ul. Kochanowskiego, Luboń(1.4 km od Poznania)
  Immo-Invest

Przyspiesz swoje poszukiwania

W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Skonfiguruj mieszkanie

Nowe mieszkania w Luboniu - przegląd oferty deweloperskiej 

Luboń to niewielkie, liczące zaledwie 13,51 km2, miasteczko położone w województwie wielkopolskim. Od północy graniczy z Poznaniem, natomiast wschodnią granicę stanowi naturalny bieg Warty. Mimo niewielkich rozmiarów jest to dość mocno zaludnione miasto - na 1 km2 przypada tu aż ponad 2 300 osób. Stąd pojawia się coraz więcej nowych osiedli. Mieszkania w Luboniu często poszukują również pracownicy sezonowi. Ze względu na bliskość stolicy Wielkopolski spora część osób żyjących w Luboniu dojeżdża do Poznania, do pracy i szkoły.

Jest również odwrotnie, ponieważ miasteczko tu opisywane może się pochwalić dużą ilością przemysłu, który powstał już na początku XX wieku. Obecnie spora część tych terenów coraz bardziej jest doceniana i postrzegana jako atrakcja turystyczna. Dzięki temu Luboń zyskuje kolejne miejsca, którymi może przyciągnąć turystów. Mimo że jest to niewielka miejscowość granicząca z dużym miastem, nie można powiedzieć, że wpływa to niekorzystnie na Luboń. Wiele firm szukających dobrej lokalizacji na utworzenie swojej siedziby wybiera właśnie to miasteczko ze względu na niższe ceny gruntów, lepszy dojazd - brak korków i wiele dróg, a jednocześnie bliskość Poznania.

Mieszkania na sprzedaż w Luboniu coraz chętniej wybierane

Oczywiście głównym kryterium, które wpływa na to, że na nowych osiedlach nieruchomości znikają w szybkim tempie, jest stosunek ich ceny do jakości. Zwłaszcza ta ostatnia może zaskoczyć. Mieszkania w Luboniu są budowane według nowoczesnych projektów, które zakładają m.in. rozkładowość, równomierny dostęp do światła w kuchni i pokojach, jak również sporą przestrzeń. Popularne są lokale dwupokojowe, w których jedno pomieszczenie to sypialnia, salon natomiast połączony jest z kuchnią. Ponadto takich mieszkań na piętrze znajduje się niewiele. W nowoczesnym budownictwie funkcjonują cichobieżne windy.

Nowe osiedla charakteryzują się dużą ilością zieleni wokół budynków, a także w częściach wspólnych. Powszechne stają się prywatne place zabaw, dziedzińce, a nawet siłownie na świeżym powietrzu, które są dostępne tylko dla mieszkańców. Ogrodzone budynki dają poczucie bezpieczeństwa, podobnie jak monitoring. Podziemne miejsca parkingowe zwiększają jakość mieszkania. Luboń jako niewielkie miasteczko może się pochwalić dużą przestrzenią między osiedlami. Wykorzystują to deweloperzy. Zamiast stawiać ciasne inwestycje, w których między blokami znajduje się niewiele przestrzeni, wolą zadbać o prywatność i komfort mieszkańców. A ile ta wysoka jakość kosztuje?

Luboń mieszkania na sprzedaż - rynek pierwotny 

Wbrew pozorom wcale nie taka niska, jakby się mogło wydawać. Bezpośrednie sąsiedztwo Poznania znacznie wpływa na wartość nieruchomości w okolicznych miejscowościach, często powodując jej wzrost. Do średniej są wliczane bowiem zarówno nieruchomości z rynku pierwotnego, jak i wtórnego, mieszkania o podstawowym standardzie i apartamenty. Dlatego średnia nie do końca odzwierciedla rzeczywistą sytuację na rynku.

Warto regularnie sprawdzać oferty deweloperów, ponieważ wielu z nich oferuje sezonowe promocje i rabaty, często również lokale w przedsprzedaży są tańsze. Większość z nich została przeznaczona na cele sprzedażowo-wynajemne. Dzięki bogatemu zapleczu nieruchomości mieszkalnych, a nie tylko komercyjnych, miasteczko często staje się celem wyprowadzki ludzi z Poznania. Popyt na nowe mieszkania w Luboniu co roku wzrasta, wraz ze zwiększającą się tendencją uciekania z dużych aglomeracji do małych miasteczek i wsi.

Nowe mieszkania Luboń - dla kogo? 

Rekordowo niska stopa bezrobocia w województwie wielkopolskim przekłada się na ogromny popyt na pracowników, zwłaszcza wyspecjalizowanych i fizycznych. Rynek pracownika pociąga za sobą podwyżki płac. Firmy oferują także różne dodatki do wynagrodzenia. Najwięcej osób w opisywanym tu miasteczku pracuje w przemyśle i budownictwie - ok. 39,6%, niewiele mniej w usługach - 35,8%. Inne sektory, czyli finanse i usługi, stanowią pozostałą część, kolejno 7,3% i 1,2%. Wiele ofert pracy przyciąga osoby z okolicznych miejscowości.

Na plus przemawia także jakość mieszkania w Luboniu jako większym mieście. Wspomniany wyżej przemysł jest tu bardzo rozwinięty, o czym świadczy nie tylko przeważająca ilość osób pracujących w tej branży, ale także liczba firm. Do największych należą Luvena S.A., Investa Sp. z o.o., M&M Hermann Sp. J., Tamico International Sp. z o.o., Condor Polska Sp. z o.o., Elmar Sp. z o.o. Jak można zauważyć, rozwija się tu przemysł chemiczny, budowlany i wiele innych.

Dobra komunikacja z Poznaniem 

Luboń znajduje się w bardzo korzystnej lokalizacji z punktu komunikacyjnego. Przez jego północną część przebiega odcinek autostrady A2, a w pobliżu zachodniej granicy droga krajowa nr 5 i droga wojewódzka nr 196. Mieszkańcy mogą również skorzystać z drogi wojewódzkiej nr 430, która biegnie z południa na północ miasta. Niedaleko wschodniej granicy funkcjonuje także droga krajowa S11. Nieco dalej pojawiają się także inne drogi krajowe i wojewódzkie, które prowadzą do Poznania lub stanowią jego obwodnicę.

W samym Luboniu duże znaczenie ma transport publiczny. Często wykorzystywaną linią kolejową jest ta, która łączy Poznań i Wrocław. Mieszkańcy korzystają też z linii 356 na trasie Luboń - Sulechów. Oprócz pociągów, dostępna jest także komunikacja autobusowa, którą zarządzają Przedsiębiorstwo Transportowe Translub, MPK Poznań, ZUK Komorniki, oraz EKO-Rondo Puszczykowo. Dzięki niej można poruszać się po mieście, a także okolicznych miejscowościach. Jest to istotne zwłaszcza dla osób, które na codzień pracują lub uczą się w Poznaniu.

Mieszkania w Luboniu - dlaczego warto? 

Nie tylko niskie ceny czy wysoka jakość budownictwa przyciągają tu ludzi. Wpływa na to również ogromna ilość zieleni w mieście i wokół niego. Często właśnie przyjemność mieszkania w Luboniu, wśród sadów i ogrodów, jest głównym powodem przeprowadzki. Przy południowo-zachodniej granicy znajduje się Wielkopolski Park Narodowy, w samym mieście zaś można wybrać się na Wzgórze Papieskie lub jeden z licznych skwerów. Są to z pewnością znacznie przyjemniejsze tereny dla oka niż gęsta zabudowa poznańskich blokowisk.

Do ciekawszych zabytków Lubonia należą pozostałości po przemysłowej przeszłości miasta. Należą do nich m.in. zespół zabudowy fabrycznej Zakładów Przemysłu Ziemniaczanego oraz zespół fabryki chemicznej (obecnie Zakłady Chemiczne LUVENA S.A.). Można je zobaczyć w ramach Lubońskiego Szlaku Architektury Przemysłowej. Ponadto warto zwiedzić również kościoły św. Barbary i św. Jana Bosko, willę Montana czy pomnik Siewcy. Będąc w Luboniu można natrafić na jedną z wielu imprez tam organizowanych, chociażby przez Ośrodek Kultury i Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie. Istotnym centrum zajęć sportowych jest Luboński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Chcesz zamieszkać w województwie wielkopolskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych mieszkań w Luboniu na portalu rynekpierwotny.pl i znajdż lokal dopasowany do Twoich potrzeb. 

Nowe mieszkania na sprzedaż w Luboniu

W Luboniu dostępne są 72 oferty nowych mieszkań znajdujące się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy w Luboniu mają w sprzedaży nowe mieszkania powierzchniach od 42 do 62 m², w tym:

 • mieszkania 2-pokojowe - 36 lokali
 • mieszkania 3-pokojowe - 36 lokali

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Luboniu?

Najtańsze nowe mieszkanie w Luboniu dostępne w sprzedaży kosztuje 358 964 zł. Aktualnie średnia cena za m2 mieszkania w Luboniu wynosi 8 186 zł.

Aktualnie na rynku pierwotnym w Luboniu nie obowiązują oferty specjalne na mieszkania.

Luboń - mieszkania gotowe do odbioru

Obecnie w ofercie deweloperów w Luboniu nie ma lokali mieszkalnych oddanych do użytku.Najpóźniejszy termin oddania inwestycji lokali mieszkalnych do użytkowania to koniec I kwartału 2025.

Oferty dostępne na portalu

Na portalu rynekpierwotny.pl dostępne są oferty nowych mieszkań w Luboniu, dostosowane do potrzeb odbiorców, w tym:

 • mieszkania na parterze - 15 lokali
 • mieszkania na parterze z ogródkiem - 0 lokali
 • mieszkania na niskich piętrach - 57 lokali
 • mieszkania na wysokich piętrach - 0 lokali
 • mieszkania na ostatnich piętrach - 0 lokali
 • mieszkania na ostatnich piętrach z tarasem - 0 lokali

Chcesz mieszkać w domu z własnym ogródkiem? Poznaj ofertę nowych domów w Luboniu i znajdź nieruchomość dopasowaną do swoich potrzeb.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023