Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Lubonia:

Luboń to niewielkie, liczące zaledwie 13,51 km2, miasteczko położone w województwie wielkopolskim. Od północy graniczy z Poznaniem, natomiast wschodnią granicę stanowi naturalny bieg Warty. Mimo niewielkich rozmiarów jest to dość mocno zaludnione miasto - na 1 km2 przypada tu aż ponad 2 300 osób. Stąd pojawia się coraz więcej nowych osiedli. Mieszkania w Luboniu często poszukują również pracownicy sezonowi. Ze względu na bliskość stolicy Wielkopolski spora część osób żyjących w Luboniu dojeżdża do Poznania, do pracy i szkoły. Jest również odwrotnie, ponieważ miasteczko tu opisywane może się pochwalić dużą ilością przemysłu, który powstał już na początku XX wieku. Obecnie spora część tych terenów coraz bardziej jest doceniana i postrzegana jako atrakcja turystyczna. Dzięki temu Luboń zyskuje kolejne miejsca, którymi może przyciągnąć turystów. Mimo że jest to niewielka miejscowość granicząca z dużym miastem, nie można powiedzieć, że wpływa to niekorzystnie na Luboń. Wiele firm szukających dobrej lokalizacji na utworzenie swojej siedziby wybiera właśnie to miasteczko ze względu na niższe ceny gruntów, lepszy dojazd - brak korków i wiele dróg, a jednocześnie bliskość Poznania.

Mieszkania w Luboniu coraz chętniej wybierane

Oczywiście głównym kryterium, które wpływa na to, że na nowych osiedlach nieruchomości znikają w szybkim tempie ,jest stosunek ich ceny do jakości. Zwłaszcza ta ostatnia może zaskoczyć. Mieszkania w Luboniu są budowane według nowoczesnych projektów, które zakładają m.in. rozkładowość, równomierny dostęp do światła w kuchni i pokojach, jak również sporą przestrzeń. Popularne są lokale dwupokojowe, w których jedno pomieszczenie to sypialnia, salon natomiast połączony jest z kuchnią. Ponadto takich mieszkań na piętrze znajduje się niewiele. W nowoczesnym budownictwie funkcjonują cichobieżne windy.

Nowe osiedla charakteryzują się dużą ilością zieleni wokół budynków, a także w częściach wspólnych. Powszechne stają się prywatne place zabaw, dziedzińce, a nawet siłownie na świeżym powietrzu, które są dostępne tylko dla mieszkańców. Ogrodzone budynki dają poczucie bezpieczeństwa, podobnie jak monitoring. Podziemne miejsca parkingowe zwiększają jakość mieszkania. Luboń jako niewielkie miasteczko może się pochwalić dużą przestrzenią między osiedlami. Wykorzystują to deweloperzy. Zamiast stawiać ciasne inwestycje, w których między blokami znajduje się niewiele przestrzeni, wolą zadbać o prywatność i komfort mieszkańców. A ile ta wysoka jakość kosztuje?

Jaka jest cena nowego mieszkania na sprzedaż w Luboniu?

Wbrew pozorom wcale nie taka niska, jakby się mogło wydawać. Bezpośrednie sąsiedztwo Poznania znacznie wpływa na wartość nieruchomości w okolicznych miejscowościach, często powodując jej wzrost. Stąd średnia cena mieszkania na sprzedaż w Luboniu wynosi ok.5 000 zł/mkw. W ofertach deweloperów znajdują się oczywiście niższe ceny, nawet o ok. 1 000 zł/mkw. Do średniej są wliczane bowiem zarówno nieruchomości z rynku pierwotnego, jak i wtórnego, mieszkania o podstawowym standardzie i apartamenty. Dlatego średnia nie do końca odzwierciedla rzeczywistą sytuację na rynku. Niemniej znacznie częściej można spotkać mieszkania w Luboniu za ok. 4 200 zł/mkw. niż np. za 3 500 zł/mkw. Warto regularnie sprawdzać oferty deweloperów, ponieważ wielu z nich oferuje sezonowe promocje i rabaty, często również lokale w przedsprzedaży są tańsze.

W 2017 roku oddano do użytku aż 274 mieszkania w Luboniu. Większość z nich została przeznaczona na cele sprzedażowo-wynajemne. Dzięki bogatemu zapleczu nieruchomości mieszkalnych, a nie tylko komercyjnych, miasteczko często staje się celem wyprowadzki ludzi z Poznania. Popyt na mieszkania w Luboniu co roku wzrasta, wraz ze zwiększającą się tendencją uciekania z dużych aglomeracji do małych miasteczek i wsi.

Rynek pracy wciąż nienasycony

Rekordowo niska stopa bezrobocia w województwie wielkopolskim przekłada się na ogromny popyt na pracowników, zwłaszcza wyspecjalizowanych i fizycznych. Rynek pracownika pociąga za sobą podwyżki płac. Firmy oferują także różne dodatki do wynagrodzenia. W pierwszej połowie 2018 roku stopa bezrobocia w Luboniu wynosiła ok. 2%. W Poznaniu zaledwie 1,4%, a w całej Wielkopolsce 3,4%. Najwięcej osób w opisywanym tu miasteczku pracuje w przemyśle i budownictwie - ok. 39,6%, niewiele mniej w usługach - 35,8%. Inne sektory, czyli finanse i usługi, stanowią pozostałą część, kolejno 7,3% i 1,2%. Wiele ofert pracy przyciąga osoby z okolicznych miejscowości. Na plus przemawia także jakość mieszkania w Luboniu jako większym mieście. Wspomniany wyżej przemysł jest tu bardzo rozwinięty, o czym świadczy nie tylko przeważająca ilość osób pracujących w tej branży, ale także liczba firm. Do największych należą Luvena S.A., Investa Sp. z o.o., M&M Hermann Sp. J., Tamico International Sp. z o.o., Condor Polska Sp. z o.o., Elmar Sp. z o.o. Jak można zauważyć, rozwija się tu przemysł chemiczny, budowlany i wiele innych.

Dojazd do centrum Poznania w 20 minut

Luboń znajduje się w bardzo korzystnej lokalizacji z punktu komunikacyjnego. Przez jego północną część przebiega odcinek autostrady A2, a w pobliżu zachodniej granicy droga krajowa nr 5 i droga wojewódzka nr 196. Mieszkańcy mogą również skorzystać z drogi wojewódzkiej nr 430, która biegnie z południa na północ miasta. Niedaleko wschodniej granicy funkcjonuje także droga krajowa S11. Nieco dalej pojawiają się także inne drogi krajowe i wojewódzkie, które prowadzą do Poznania lub stanowią jego obwodnicę.

W samym Luboniu duże znaczenie ma transport publiczny. Często wykorzystywaną linią kolejową jest ta, która łączy Poznań i Wrocław. Mieszkańcy korzystają też z linii 356 na trasie Luboń - Sulechów. Oprócz pociągów, dostępna jest także komunikacja autobusowa, którą zarządzają Przedsiębiorstwo Transportowe Translub, MPK Poznań, ZUK Komorniki, oraz EKO-Rondo Puszczykowo. Dzięki niej można poruszać się po mieście, a także okolicznych miejscowościach. Jest to istotne zwłaszcza dla osób, które na codzień pracują lub uczą się w Poznaniu.

Naturalnie Luboń!

Nie tylko niskie ceny czy wysoka jakość budownictwa przyciągają tu ludzi. Wpływa na to również ogromna ilość zieleni w mieście i wokół niego. Często właśnie przyjemność mieszkania w Luboniu, wśród sadów i ogrodów, jest głównym powodem przeprowadzki. Przy południowo-zachodniej granicy znajduje się Wielkopolski Park Narodowy, w samym mieście zaś można wybrać się na Wzgórze Papieskie lub jeden z licznych skwerów. Są to z pewnością znacznie przyjemniejsze tereny dla oka niż gęsta zabudowa poznańskich blokowisk.

Do ciekawszych zabytków Lubonia należą pozostałości po przemysłowej przeszłości miasta. Należą do nich m.in. zespół zabudowy fabrycznej Zakładów Przemysłu Ziemniaczanego oraz zespół fabryki chemicznej (obecnie Zakłady Chemiczne LUVENA S.A.). Można je zobaczyć w ramach Lubońskiego Szlaku Architektury Przemysłowej. Ponadto warto zwiedzić również kościoły św. Barbary i św. Jana Bosko, willę Montana czy pomnik Siewcy. Będąc w Luboniu można natrafić na jedną z wielu imprez tam organizowanych, chociażby przez Ośrodek Kultury i Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie. Istotnym centrum zajęć sportowych jest Luboński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Informacje o Luboniu

W Luboniu dostępnych jest 8 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

W Luboniu nie znajdziemy w ofercie sprzedaży nowych mieszkań.

Wśród inwestycji deweloperskich w Luboniu dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 83 do 91 m².

Najtańszy nowy dom kupimy za 517 000 zł.

Pobliskie Lokalizacje

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: