Mieszkania, Domy

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Pokoje

Powierzchnia

Piętra

Termin oddania

Cena

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Nowe mieszkania w Chełmie – oferta i ceny

Położony zaledwie 42 km od granicy z Białorusią i 21 km od granicy z Ukrainą Chełm to trzecie pod względem liczby ludności miasto w województwie lubelskim. Ma długą historię i reprezentuje ciekawą mieszankę kulturową. Jak kształtuje się tutejszy rynek nieruchomości? Ile kosztują nowe mieszkania w Chełmie i w jakich rejonach miasta prowadzone są inwestycje deweloperskie? Sprawdź!

Rynek nieruchomości w Chełmie

Chełm jest kilkukrotnie mniejszy od stolicy województwa – Lublina, dlatego też tutejszy rynek nieruchomości jest znacznie skromniejszy. Nie oznacza to jednak braku nowych inwestycji. W mieście działa kilka firm deweloperskich, które proponują nabywcom lokale stanowiące część nowoczesnych nieruchomości. Zapotrzebowanie na nie jest dość duże, ponieważ nowych mieszkań w Chełmie szukają nie tylko Polacy, ale również przybysze zza wschodniej granicy.

Charakterystyczna dla Chełma jest niska zabudowa. Podłoże glebowe w tym mieście stanowią głębokie warstwy kredy pochodzące sprzed dziesiątek milionów lat, kiedy to dzisiejsze tereny Chełma stanowiły dno ówczesnego oceanu. W związku z tym jedynymi budowlami w mieście, które mają więcej niż 5 pięter, są hotel Kamena (6 pięter) oraz szpital wojewódzki (8 pięter). Mieszkania w Chełmie są ulokowane w budynkach 4-piętrowych lub niższych. Jest to więc odpowiednie miejsce dla osób, które cenią sobie kameralność zabudowy mieszkalnej.

Chełm – nowe mieszkania i ich lokalizacje

Ze względu na niemożność stawiania wysokich budynków Chełm jest dość rozległy terytorialnie. Nowe mieszkania powstają natomiast w inwestycjach rozsianych po niemal całym mieście. Zabudowywane są wolne działki w pobliżu centrum, ale również parcele znajdujące się na obrzeżach. Nowe inwestycje powstają między innymi na Osiedlu Słonecznym, a także w okolicach ulicy Rejowieckiej, stanowiącej główną drogę wylotową z miasta.

Nowe mieszkania w Chełmie są zróżnicowane pod względem metrażu i oferują wszystkie udogodnienia, których oczekują nabywcy. Deweloperzy dbają nie tylko o staranne zaprojektowanie i wykonanie budynków, ale również zapewnienie atrakcyjnych części wspólnych zawierających place zabaw, tereny rekreacji czy miejsca parkingowe.

Ceny nieruchomości w Chełmie

Ile kosztują nowe mieszkania w Chełmie? Z całą pewnością można uznać ich ceny za atrakcyjne. Oscylują wokół średniej krajowej, co czyni je niższymi niż np. w Zamościu czy w Lublinie. Jednocześnie nabywcy na rynku pierwotnym mogą liczyć na wysoki standard nieruchomości i bliskość wszelkich niezbędnych usług oraz infrastruktury. Najtańsze mieszkania w Chełmie można oczywiście znaleźć poza centrum, ale zwykle wszelkie codzienne potrzeby można zaspokoić na miejscu, bez konieczności uciążliwych dojazdów.

Jesteś zainteresowany wynajmem nieruchomości w województwie lubelskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych mieszkań w Chełmie na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Informacje o Chełmnie

Chełm to miasto położone we wschodniej Polsce, w województwie lubelskim. Jego powierzchnia wynosi 35,28 km2 i zamieszkuje ją ok. 64 tysięcy mieszkańców. Chełm jest trzecim, co do liczby ludności miastem w województwie. Leży 42 km od granicy z Białorusią i 27 km od granicy z Ukrainą. Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłowym., Przeważa w nim przemysł mineralny, cementowy, szklarski, ceramiki budowlanej oraz chemiczny. Oprócz tego w Chełmie znajdują się instytucje związane z kulturą: Chełmski Dom Kultury, Chełmska Biblioteka Pedagogiczna, Archiwum Państwowe w Lublinie oddział w Chełmie, Muzeum Ziemi Chełmskiej. Na terenie miasta funkcjonuje 15 przedszkoli w tym 3 niepubliczne, 12 szkół podstawowych, 3 szkoły muzyczne, 4 licea ogólnokształcące oraz 12 szkół policealnych. Ponadto w Chełmie znajdują się 4 szkoły wyższe.

Pobliskie Lokalizacje

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: