Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe domy Gdynia

Znaleziono 4 oferty w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 11 514 zł/m²

map

Zobacz na mapie

 • Wiczliński Potok - etap II
  od: 4 599 zł/m2

  Wiczliński Potok - etap II

  Batory Projekt Sp. z o.o.

  Dom Chwarzno-Wiczlino, Gdynia
  ul. Oleńki Billewiczówny
  8.2 km od centrum
  • Oddanie: 4 kw. 2022
  • Metraż: 184-185 m2
  • Domów: 4
  • Pokoje: 4
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Gdyni:

Gdynia wchodzi w skład Trójmiasta razem z Sopotem i Gdańskiem. Jej funkcjonowanie związane jest z obecnością portu morskiego, który powstał na początku XX wieku. Do dziś port ten jest uznawany za najbardziej wszechstronny w Polsce ze względu na charakter zarówno przeładunkowy, komunikacyjny, jak i turystyczny. Obecnie miasto staje się również ośrodkiem usługowym, zwłaszcza w sektorze finansów. To miejsce przyjazne inwestorom, w którym pojawia się coraz więcej oddziałów firm międzynarodowych. Dzięki równomiernemu rozwojowi miejscowość zyskuje coraz wyższą pozycję w wielu rankingach miast przyjaznych do życia. Zwiększa się także popyt na mieszkania i domy. Gdynia ma świetnie rozwiniętą komunikację lądową i morską. Również pod względem kultury nie ustępuje innym aglomeracjom. Znana jest zwłaszcza impreza Gdynia Film Festival, w czasie której przyznawane są statuetki Złote Lwy w dziedzinie kinematografii. Wiele ośrodków kulturalnych oraz sportowych daje mieszkańcom i turystom dużo możliwości spędzania czasu.

Gdzie kupić dom w Gdyni?

Jak w wielu większych miastach, również i tutaj najwięcej budynków jednorodzinnych powstaje na obrzeżach. W centrum dominuje zabudowa blokowo-biurowcowa, nowoczesna i starsza. W dzielnicach dalej położonych można kupić dom w Gdyni na kameralnym osiedlu otoczonym zielenią. Jest więcej przestrzeni oraz ciszy. Najwięcej nowych inwestycji tego typu można zatem spotkać w następujących częściach miasta: Dąbrowa, Wielki Kack, Mały Kack, Chwarzno-Wiczlino, Cisowa, Podgórze. Którą z tych dzielnic warto wybrać, jeśli rozpatruje się zakup domu w Gdyni? Wiele zależy tu od oczekiwań klienta. Istnieje jednak kilka rzeczy, które ułatwiają podjęcie decyzji. Przede wszystkim trzeba sprawdzić dojazd do pracy i szkół, odległość od przychodni czy sklepów, a także obecność dobrej jakości dróg dojazdowych. Nie bez znaczenia jest zatem obecność komunikacji miejskiej. Ponadto warto przejrzeć oferty deweloperów - co wchodzi w skład ceny, za co trzeba dodatkowo dopłacić i czy bardziej istotne jest np. otoczenie zieleni, czy miejskiej zabudowy.

Mieszkanie czy dom w Gdyni? Co się opłaca?

Poszukując własnego lokum, trzeba liczyć się z wydaniem znacznej sumy. Ze względu na to, że w Trójmieście rynek nieruchomości jest drogi, również mieszkania i domy w Gdyni nie należą do najtańszych. Średnia wartość lokalu w bloku to aż 8 300 zł/mkw., a całości ok. 600 000 zł. Podobnie jest w przypadku innych nieruchomości. Średnia cena domu w Gdyni wynosi ok. 5 500 zł/mkw. natomiast za całość trzeba zapłacić średnio aż 1 600 000 zł. Na szczęście bez trudu można znaleźć znacznie tańsze oferty. W inwestycji Park Rewerendy cena za mkw. wynosi mniej niż 5 000 zł, podobnie w Przy Skrzypowej. Dlatego warto regularnie sprawdzać oferty deweloperów w Gdyni. Domy na sprzedaż są niekiedy tańsze niż mieszkania, a komfort życia w nich znacznie większy. Kameralne osiedla, ogródki, własne garaże, większa przestrzeń, brak hałasu i świeższe powietrze - to tylko nieliczne z zalet mieszkania na obrzeżach. Wiele dzielnic położonych daleko od centrum posiada także bogatą infrastrukturę miejską, włącznie z ofertą kulturalno-sportową.

Komunikacja w Gdyni

Wiele osób obawia się, że z dzielnic położonych daleko od centrum trudniej będzie dojechać do pracy czy szkoły. Warto zatem spojrzeć na mapę. Przed zakupem domu w Gdyni dobrze jest sprawdzić, jakie większe drogi znajdują się w jego otoczeniu. I tak na przykład blisko dzielnic Dąbrowa oraz Wielki Kack przebiega droga krajowa nr 20, wojewódzka nr 474, a także obwodnica S6. Gdynia ma gęsto zbudowaną sieć dróg miastowych, dzięki którym można łatwo dostać się do każdej części. Ponadto dobrze funkcjonuje tu transport publiczny. Dostępne są tramwaje, a oprócz tego autobusy przewoźników publicznych oraz prywatnych. W centrum znajduje się kolejowa stacja główna, przez którą przejeżdżają pociągi międzymiastowe, w tym SKM łącząca miejscowości wchodzące w skład Trójmiasta. Poza tym w mieście funkcjonuje aż 5 przystani morskich oraz port przystosowane do celów komunikacyjnych: przewożenia turystów i mieszkańców. Najbliższe lotnisko znajduje się w Gdańsku, można się na nie szybko dostać dzięki obwodnicy S6. Coraz popularniejszym środkiem transportu staje się również rower, który można wypożyczyć w miejskich punktach rowerowych.

Gdynia dobra dla przedsiębiorców

Aglomeracja stanowi bardzo atrakcyjny punkt dla inwestorów. Funkcjonuje tu Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Bardzo mocno rozwinął się przemysł stoczniowy i morski, powstało także wiele firm związanych z tym przemysłem. Do najistotniejszych przedsiębiorstw należą: Stocznia Gdynia S.A., Stocznia Marynarki Wojennej S.A., Stocznia Remontowa „Nauta” S.A., Bałtycki Terminal Kontenerowy, Balticon Sp. z o.o., Gdynia Container Terminal S.A., Polskie Linie Oceaniczne, C. Hartwig Gdynia S.A., ATC Cargo S.A., Maersk Sp. z o.o., Mirtrans Sp. z o.o., Dalmor S.A., Wilbo S.A., AB Inwestor, Hossa S.A., Allcon S.A., Ekolan S.A., Invest Komfort S.A., Mega S.A., MTM, Radmor S.A. Funkcjonuje tu coraz więcej przedsiębiorstw budujących biura, mieszkania i domy. Gdynia inwestuje również w sektor usługowy, zwłaszcza w branży finansowej. Dzięki temu równoważy udział przemysłu ciężkiego w gospodarce. Ponadto istotną gałąź stanowi również turystyka, z którą związanych jest wiele firm usługowych. Powstają hotele, lokale gastronomiczne, ale również punkty typowo turystyczne: muzea, skanseny. Stopa bezrobocia w 2016 roku, w Gdyni wynosiła zaledwie 4,00%.

Dobrze jest mieszkać w Gdyni

Dynamiczny rozwój miasta w wielu aspektach przyciąga coraz więcej osób. Zwłaszcza tych, którym zależy na bliskości morza bez konieczności pokonywania wielokilometrowych tras. Zaletą jest bogata oferta kulturalna, w skład której wchodzą muzea, teatry, kina czy wydarzenia artystyczne i oferty zajęć prowadzonych w miejskich ośrodkach kultury. Do najważniejszych instytucji należą: Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza, Galeria „Tygiel”, Towarzystwo Miłośników Gdyni, Akwarium Gdyńskie, Muzeum Emigracji, Centrum Nauki Experyment, Centrum Kultury w Gdyni. Podobnie jest w przypadku sportu: działa tu wiele klubów różnych dyscyplin, a także ośrodków sportowych: boisk, basenów, kortów… Oferta edukacyjna opiera się głównie na szkołach morskich i wojskowych związanych z marynarką wojenną. Można jednak bez problemu znaleźć licea ogólnokształcące i szkoły policealne o różnych profilach. Kupując dom w Gdyni warto zwrócić uwagę również na dużą ilość zieleni: Rezerwat Kacze Łęgi, Rezerwat Cisowa i wiele innych.

Informacje o Gdyni

W Gdyni dostępnych jest 360 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 17 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Gdyni mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 26 do 163 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (30 mieszkań).
 • 2-pokojowe (69 mieszkań).
 • 3-pokojowe (187 mieszkań).
 • 4-pokojowe (68 mieszkań).
 • 5-pokojowe (2 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich w Gdyni dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 184 do 185 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Gdyni kosztuje 301 938 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 799 000 zł.

Aktualnie obowiązują 2 oferty promocyjne.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: