Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Grodzisk Mazowiecki

Znaleziono 8 ofert w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 5 928 zł/m²

map

Zobacz na mapie

 • Osiedle Diamentowe

  Osiedle Diamentowe

  EBB Nieruchomości Sp. z o.o.

  Mieszkanie Grodzisk Mazowiecki
  ul. Bałtycka 32
  18.8 km od Warszawy
  • Oddanie: gotowe
  • Metraż: 61-77 m2
  • Mieszkań: 8
  • Pokoje: 3-4
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Grodziska Mazowieckiego:

Grodzisk Mazowiecki znajduje się ok. 35 km od Warszawy, co znacznie wpłynęło na rozwój miasta, chociażby pod kątem komunikacji, która jest najbardziej rozwinięta właśnie w kierunku stolicy. Mimo niewielkiej powierzchni wynoszącej 13,2 km2, w Grodzisku Mazowieckim żyje aż 30 593 osób. Wiele z nich przeprowadziło się tu z okolicznych miejscowości, a nawet z Warszawy. Miasto przyciąga stabilnym rynkiem pracy, ciszą i spokojem, a także niskimi cenami za mieszkania. Grodzisk Mazowiecki to również wiele atrakcji kulturalnych i zabytków, które pozostały z czasów, kiedy miasto było znanym ośrodkiem wypoczynkowo-letniskowym. Obecnie ma charakter coraz bardziej przemysłowo-handlowy, choć ciekawostką jest, że na terenie miasta nie wolno budować obiektów handlowych, których powierzchnia przekracza 5 000 mkw. Dzięki lokalizacji, miejscowość stanowi dość ważny obiekt pod kątem transportu, a także atrakcyjny teren dla inwestorów. Wpływa na to również o wiele niższa niż w stolicy cena gruntów czy wynajmu. A jak wygląda rynek nieruchomości w Grodzisku Mazowieckim?

Mieszkania: Grodzisk Mazowiecki

W mieście powstaje bardzo dużo inwestycji, na co niemały wpływ ma dotacja z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. W 2016 r. oddano do użytku aż 371 mieszkań w Grodzisku Mazowieckim, w tym domów i lokali w blokach. Wśród nich 50% to nieruchomości przeznaczone na użytek prywatny, z czego połowę kupiono w celu dalszej odsprzedaży lub wynajmu. Aż 27,8% z ogólnej puli to mieszkania spółdzielcze, a 27% to lokale od razu przeznaczone na sprzedaż lub wynajem. Jak widać, rynek nieruchomości rozwija się tu w miarę równomiernie na każdym polu. Choć zdecydowanie dominują lokale oddane na użytek prywatny, to jednak ostatecznie najwięcej jest tych przeznaczonych na wynajem lub sprzedaż. Dzięki takiej sytuacji na rynku nieruchomości, poszukujący mieszkania w Grodzisku Mazowieckim mają duży wybór w kwestii wynajmu lub kupna. Nie każdemu bowiem odpowiada zależność od spółdzielni mieszkaniowej czy też osoby prywatnej. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na standard oferowany przez poszczególnych właścicieli.

Cena mieszkania: Grodzisk Mazowiecki

Mimo że nie jest to duża miejscowość, koszt zakupu własnego M jest dość wysoki. Największy wpływ mają na to oczywiście lokalizacja i popyt. Średnia cena mieszkania w Grodzisku Mazowieckim wynosi ok. 4 900 zł/mkw, choć można znaleźć nowe M w znacznie niższej cenie. Przykładowo, w inwestycji osiedle Platinum znajdują się lokale w cenie od 3 830 zł/mkw, w dodatku z dopłatą, z programu Mieszkanie dla Młodych. Średnia cena całego mieszkania w Grodzisku Mazowieckim wynosi ok. 290 000 zł. W porównaniu do miejscowości o podobnej wielkości i stopniu rozwoju, koszty te są dość wysokie. Należy jednak pamiętać o tym, że Grodzisk znajduje się w pobliżu Warszawy, a dzięki silnej strukturze gospodarczej zarobki są tu dość wysokie - średnio wynoszą ok. 4 350 zł brutto za miesiąc. Koszt zakupu mieszkania zależy w dużym stopniu od jego lokalizacji oraz standardu. Zwłaszcza umiejscowienie jest tu szczególnie istotne, ponieważ wiele osób wyjeżdża z miasta do pracy mieszczącej się np. w Warszawie, więc bliskość dróg szybkiego ruchu jest im niezbędna.

Mieszkania do wynajęcia i na sprzedaż: Grodzisk Mazowiecki

W Grodzisku Mazowieckim niesłabnącą popularnością cieszy się budowanie domów oraz kupowanie mieszkań na użytek własny. Niemniej na rynku coraz wyraźniejszy staje się trend handlu nieruchomościami. Zyskują lokale w nowym budownictwie, dobrym standardzie, z dobrą komunikacją. Nowe mieszkania na wynajem w Grodzisku Mazowieckim to średni koszt od ok. 1 200 do nawet 3 000 zł/miesiąc. Tak duże różnice wynikają oczywiście z lokalizacji i standardu. Jeśli wynajmującemu zależy na osiedlu zamkniętym, z monitoringiem i miejscem parkingowym, musi być przygotowany na wyższe opłaty. Niewielka konkurencja działa na razie na korzyść właścicieli nieruchomości, którzy mogą dyktować dość wysokie ceny za mieszkanie na wynajem w Grodzisku Mazowieckim. Nieco inaczej wygląda sytuacja sprzedaży takiego lokalu. Rynek nieruchomości nie jest tu tak dynamiczny, jak w Warszawie, w związku z czym właściciel nie może liczyć na szybką sprzedaż i duży zysk. Tym bardziej, że cena mieszkania na sprzedaż w Grodzisku Mazowieckim, na rynku wtórnym i pierwotnym są do siebie zbliżone. Nieraz bardziej opłaca się kupno nowego lokalu niż używanego, który trzeba będzie wyremontować.

Nowoczesne osiedla

Obecnie nowe budownictwo wszędzie ulega podobnym trendom. Należą do nich m. in. zamknięte osiedla, niskie bloki z dużymi tarasami/balkonami/loggiami, miejsca parkingowe podziemne, przestrzenne mieszkania. Dzięki wielu udogodnieniom, nowoczesne osiedla szybko zyskały na popularności i obecnie popyt na nie znacznie się zwiększa. Ich największą zaletą jest zapewnienie mieszkańcom większego poczucia bezpieczeństwa poprzez ogrodzenia, monitoring czy całodobową ochronę. Kolejny plus to brak przynależności do tradycyjnej spółdzielni mieszkaniowej. Osiedla są zarządzane przez wspólnotę mieszkaniową, a także prywatne firmy administracyjne. Dzięki temu mieszkańcy mogą zgłaszać swoje potrzeby, problemy czy propozycje związane z osiedlem niemal o każdej porze. Takie rozwiązanie sytuacji daje im także większą kontrolę nad miejscem, w którym mieszkają - nie są uzależnieni od decyzji zarządu spółdzielni mieszkaniowej. Zaletą prywatnych osiedli jest także duża ilość zieleni, części wspólne (place zabaw, dziedzińce) oraz większa kameralność. Obecne trendy pokazują wyraźnie, że większość osób nie chce mieszkać na wielkim blokowisku, gdzie nikt się nie zna i jest mało bezpiecznie.

Komunikacja

Grodzisk Mazowiecki jest niedużym miastem, ale niezwykle ważnym z punktu widzenia transportu. Dlatego przez tę miejscowość przechodzi wiele istotnych dróg. Przede wszystkim mowa tu o Autostradzie Wolności (A2), łączącej zachód ze wschodem - biegnie ona od granicy z Niemcami, aż do Warszawy, a w planach jest dobudowanie odcinka do przejścia granicznego z Białorusią. Dzięki niej mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego mogą dojechać do centrum stolicy już w 45 minut, oczywiście poza godzinami szczytu, w których czas ten znacznie się wydłuża. Poza A2, przez miasto przebiegają również drogi wojewódzkie: nr 719 oraz 579. Świetna lokalizacja Grodziska Mazowieckiego umożliwia szybki dojazd do wielu miejsc w Polsce, ale także do granicy z Białorusią czy z Ukrainą. Mieszkanie w Grodzisku Mazowieckim ma zalety także ze względu na inne środki transportu. Należą do nich np. pociągi Kolei Mazowieckich czy Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Linie autobusowe są obsługiwane przez firmę PKS Grodzisk Mazowiecki.

Atrakcje

Miasto obfituje w rozmaite atrakcje dla turystów oraz dla mieszkańców. Znajduje się tu wiele zabytków, zwłaszcza związanych z danych wypoczynkowym charakterem Grodziska Mazowieckiego. Należą do nich chociażby kościół parafialny pw. św. Anny, kaplica pw. Świętego Krzyża, cmentarz żydowski, dawny dworzec kolejowy, dom z ogrodem, zespół willi, willa „Niespodzianka”, willa "Radogoszcz", dwór "Dworek Skarbków", willa Haberlego, dom drewniany. Poza tym warto przejść się wieloma uliczkami, zwłaszcza w okolicy rynku. Wokół Grodziska Mazowieckiego znajduje się wiele obszarów przyrodniczych, np. Las Młochowski, Lasy Sękocińskie, Bolimowski Park Krajobrazowy, Kampinoski Park Narodowy. Są to świetne tereny rekreacyjne zwłaszcza dla osób aktywnych fizycznie oraz lubiących turystykę pieszą i rowerową. To także wspaniałe tereny wypoczynkowe dla całych rodzin. Również na terenie miasta znajduje się wiele obiektów sportowo-rekreacyjnych oraz kulturalnych, dzięki którym każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Informacje o Grodzisku Mazowieckim

W Grodzisku Mazowieckim dostępnych jest 15 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 2 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Grodzisku Mazowieckim mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 61 do 77 m2, w tym lokale:

 • 3-pokojowe (2 mieszkania).
 • 4-pokojowe (6 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich w Grodzisku Mazowieckim dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchni 83 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Grodzisku Mazowieckim kosztuje 317 835 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 559 000 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: