Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe domy Marki

Znaleziono 84 oferty w 3 inwestycjach

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 7 285 zł/m²

map

Zobacz na mapie

 • Osiedle Chopina
  od: 7 403 zł/m2

  Osiedle Chopina

  Kasbud Development Sp. z o.o.

  Dom Marki
  ul. Chopina
  2.3 km od Warszawy
  • Oddanie: 4 kw. 2023
  • Metraż: 91 m2
  • Domów: 27
  • Pokoje: 4
 • Berensona
  od: 5 875 zł/m2
  Pod wynajem

  Berensona

  ELMIS GK Sp. z o.o. sp.j.

  Dom Grodzisk, Białołęka, Warszawa
  ul. Berensona 03-287
  11.8 km od centrum
  • Oddanie: 3 kw. 2023
  • Metraż: 57-146 m2
  • Domów: 26
  • Pokoje: 2-5
 • Manufaktura Marki
  od: 6 616 zł/m2

  Manufaktura Marki

  Novisa Development Sp. z o.o. Sp. J.

  Dom Marki
  ul. Fabryczna
  2.1 km od Warszawy
  • Oddanie: 2 kw. 2023
  • Metraż: 57-76 m2
  • Domów: 31
  • Pokoje: 3-4
 • Polecane nieruchomości
  Zobacz 3 dostępne mieszkania i domy
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Marek:

Alternatywa dla Warszawy, pełna spokoju i ciszy, położona wśród zieleni. Tak właśnie postrzegane są Marki - niewielka miejscowość granicząca ze stolicą na północnym wschodzie. Z drugiej strony to również miasto satelitarne, mocno uzależnione od Warszawy pod kątem gospodarczym, kulturalnym, edukacyjnym i pracowniczym. Dlatego niektórzy przewidują nawet, że niedługo Marki staną się kolejną dzielnicą stolicy. Obecnie jednak stanowią świetne rozwiązanie dla osób, które szukają własnego kąta poza Warszawą. Często zależy im na kupnie domu. Marki, razem z Legionowem i Konstancinem, to pierwsza trójka miast branych pod uwagę w takim przypadku. Osoby zdecydowane na dom mają bowiem niewielki wybór w Warszawie, zaledwie 5 dzielnic: Białołęka, Bielany, Wawer, Wesoła i Rembertów. Jak widać, 4 z nich i tak znajdują się po prawej stronie Wisły. A nie wszystkie z nich mogą pochwalić się tyloma zaletami, co Marki. Mowa tu m.in. o komunikacji, infrastrukturze miejskiej, więziach sąsiedzkich. Jak zatem wygląda rynek domów w Markach?

Zamiast stolicy

Niewielkie miejscowości graniczące ze stolicą mają wiele do zaoferowania osobom, które zdecydują się w nich mieszkać. Do takich korzyści należą chociażby walory przyrodnicze. Duża przestrzeń, pełne zieleni skwery, niedaleka odległość do parków krajobrazowych czy akwenów wodnych. Wiele osób właśnie w takim otoczeniu widzi swój przyszły dom. Marki dodatkowo zapewniają prywatność i bezpieczeństwo na poziomie, o który trudno w Warszawie. Jako alternatywa dla stolicy wyróżniają się przede wszystkim innym podejściem do rozwoju miasta. Nacisk kładą na dbałość o przyrodę i wygodę mieszkańców. Prospołeczne podejście pokazują np. w planach inwestycyjnych, w których priorytetem jest naprawa dróg i budowa nowych, tworzenie miejsc rekreacji (np. pumptrack, strefa relaksu) czy również miejsc pracy.

Różnica między wyborem domu w Markach i w Warszawie pojawia się również w aspekcie finansowym. Nie chodzi tu tylko o niskie koszty zakupu nieruchomości, ale o zarządzanie miejskim budżetem. Marki są niewielkie i nie ma problemu z dbaniem o tereny położone dalej od centrum. Rzadko kiedy zdarza się sytuacja, w której gdzieś brakuje wyasfaltowania dróg czy infrastruktura miejska jest wybitnie uboga. A nawet jeśli, w planach jest odpowiednie zagospodarowanie obszaru. Dlatego też wiele osób decyduje się na dom w Markach.

Warszawa ma zupełnie inne podejście - najistotniejsze są obszary centralne, a więc Śródmieście, Mokotów, Żoliborz. I to również z pominięciem niektórych aspektów, np. Siekierki położone ok. 15 min. jazdy samochodem od centrum do dziś nie mają kanalizacji. Nie mówiąc już o ignorowaniu potrzeb dzielnic dalej położonych, jak Białołęka, Wawer, Rembertów. Tam brakuje przedszkoli, dróg, komunikacji miejskiej... A to właśnie na tych terenach buduje się najwięcej domów. Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, lepiej postawić na dom w Markach niż w Warszawie, ponieważ miasto to jest niemal równomiernie rozwinięte. Stolica natomiast rozwinęła się mocno w centrum, a dalsze rejony są zaniedbane.

Nowoczesne domy w Markach

Współczesne budownictwo znacznie różni się od ubiegłowiecznego. Marki w tym względzie rozwinęły się tak naprawdę dość późno, dlatego rzadko kiedy można tu spotkać wysokie bloki czy nawet typowe blokowiska budowane w czasach PRL-u. Zazwyczaj powstawały domy jednorodzinne, co również stanowiło zaletę dla utrzymania jednolitego krajobrazu miasta. Nie trzeba się obawiać, że nowy dom w Markach zostanie osłonięty wokół przez wyższe budownictwo, jak to się dzieje czasem w Warszawie. Tym bardziej, że również podejście deweloperów znacznie się zmieniło.

O ile kiedyś często domy budowane były przez pojedyncze osoby, tak teraz rynek ten w większości należy do firm deweloperskich. Z jednej strony pozytywnie wpływa to na krajobraz ujednolicając go, z drugiej można im zarzucić brak indywidualizmu. Jednak firmy deweloperskie większą uwagę niż na wygląd zwracają na użytkowość nowych domów na sprzedaż w Markach. Przejawia się to w tworzeniu wygodnych rozwiązań dla mieszkańców, np. łatwym dojeździe do posesji, stosowaniu energooszczędnych systemów i materiałów. A jaka jest ich cena?

Ile kosztują domy na sprzedaż w Markach?

Zazwyczaj znacznie mniej niż w Warszawie. Można nawet znaleźć oferty willi luksusowych, które są tańsze niż nieruchomości o znacznie niższym standardzie w stolicy. Domy na sprzedaż w Markach kosztują średnio ok. 4 000 zł/mkw. Średnią obliczano, biorąc pod uwagę zarówno rynek pierwotny, jak i wtórny. Dlatego na tym pierwszym oferty będą zazwyczaj droższe, w okolicach 4 100 - 4 900 zł/mkw. Mimo to, jest to niższa kwota niż w Warszawie, gdzie średnia za mkw. wynosi ok. 5 800 zł, przy czym domy o podwyższonym standardzie potrafią nieraz kosztować i 9 000 zł/mkw.

Domy w Markach okazują się zatem tańszą alternatywą dla tych w Warszawie. Kuszą również osoby wahające się między zakupem nieruchomości jednorodzinnej a mieszkaniem w bloku. W tym przypadku bowiem nieraz koszt zakupu całego domu w Markach jest podobny lub nawet niższy niż wartość mieszkania w stolicy. Trzeba również pamiętać, że nieruchomości w miejscowościach, w okolicach dużych miast również stale zyskują na wartości. A warto zwrócić uwagę na kolejne zalety Marek.

Zalety małych miasteczek

Jako niewielkie miasto, Marki znacznie różnią się od dużych aglomeracji niemal w każdej sferze. Jak zostało wspomniane wyżej, miasta satelickie są w znacznej mierze traktowane jako sypialnie. Oznacza to, że wiele osób wyjeżdża z nich wcześnie rano i wraca późnym wieczorem. Pracują, uczą się, korzystają z rozrywki czy kultury głównie w dużej aglomeracji. Wielu z nich nie zna lub nie docenia posiadania domu w Markach. Do zalet tej miejscowości należy przede wszystkim wspomniana wcześniej prospołeczna polityka. W jej ramach mieszczą się nie tylko nowe inwestycje, ale również zupełnie inne podejście do mieszkańców.

Niewątpliwą zaletą Marek jest niewielka anonimowość. Zazwyczaj sąsiedzi się znają, co ma wpływ na bezpieczeństwo. Przykładowo, bez problemu można poprosić o to, by przypilnowali domu. Marki organizują wiele imprez i wydarzeń mających na celu lepsze poznanie się mieszkańców. To pikniki rodzinne, akcje “Na weekend zostaję z rodziną w Markach” czy kino plenerowe. Tu najszybciej można się wszystkiego dowiedzieć, mieszkańcy mają też duży wpływ na kształtowanie miasta. Nowe domy w Markach powstają zgodnie z wytycznymi związanymi z ochroną przyrody. Nie trzeba też daleko jeździć, żeby załatwić wszystko w urzędzie. Te i o wiele więcej zalet sprawiają, że Warszawa staje się mniej atrakcyjnym miejscem do mieszkania.

Marki - przyjemnie żyć!

Ogromną zaletą miasta jest jego położenie. Blisko Warszawy, ale jednocześnie obwodnicy S8. Przez Marki z południa na północ przebiega też droga krajowa nr 8. Oprócz tego znajdują się tu dwie drogi wojewódzkie. Samochodem do centrum Warszawy można dotrzeć już w 25 minut. Świetną jakość reprezentuje również komunikacja miejska, w ramach której kursują linie autobusowe do stolicy oraz okolicznych miejscowości.

Za większość wydarzeń kulturalnych odpowiadają Marecki Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna Miasta Marki, za sportowe m.in. Towarzystwo Przyjaciół Marek oraz Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze. Cyklicznie organizowane są tu Mistrzostwa Marek w Piłce Halowej TPM CUP, Spartakiada Rodzinna CZAT, Drużynowe Zawody w Tenisa Stołowego.

Do najsłynniejszych terenów zielonych należą najwyższy szczyt Marek, czyli Horowa Góra, i rezerwat przyrody Horowe Bagno, a także parki: Wenecja, Park Miejski, Glinianka Meksyk, Jezioro Czarne. Oprócz nich wokół miasta znajduje się wiele innych kompleksów przyrodniczych, np. Jezioro Zegrzyńskie. Glinianki Zielonka, rezerwaty przyrody Puszcza Słupecka czy Łęgi Czarnej Strugi.

Informacje o Markach

W Markach dostępnych jest 148 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 6 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Markach mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 45 do 177 m2, w tym lokale:

 • 2-pokojowe (5 mieszkań).
 • 3-pokojowe (23 mieszkania).
 • 4-pokojowe (15 mieszkań).
 • 5-pokojowe (15 mieszkań).
 • 6-pokojowe (6 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich w Markach dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 57 do 146 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Markach kosztuje 362 800 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 389 000 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: