Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Ciechanów - 106 ofert w 3 inwestycjach

 • Osiedle Szwanke

  Nowe mieszkania na sprzedaż ciechanowski, Ciechanów, ul. Karola Szwanke (1.8 km od centrum Ciechanowa)
  Ceny od: 4 800 brutto/m2
  Osiedle Szwanke
  Termin oddania: 2 kw. 2023
  Liczba mieszkań: 61
  Powierzchnia: 36 - 69 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  Grupa Scotia Sp. z o.o.
 • Harcerska 8

  Nowe mieszkania na sprzedaż ciechanowski, Ciechanów, ul. Harcerska 8 (1 km od centrum Ciechanowa)
  Ceny od: 4 645 brutto/m2
  Harcerska 8
  Termin oddania: 2 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 40
  Powierzchnia: 47 - 84 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  Novdom Sp. z o.o.
 • Osiedle Perłowe

  Nowe mieszkania na sprzedaż ciechanowski, Ciechanów, ul. Witosa (0.8 km od centrum Ciechanowa)
  Osiedle Perłowe
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 5
  Powierzchnia: 87 - 99 m2
  Liczba pokoi: 4 - 5
  Novdom Sp. z o.o.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Witosa Apartments

  Nowe mieszkania na sprzedaż ciechanowski, Ciechanów, ul. Wincentego Witosa (0.9 km od centrum Ciechanowa)
  Archiwalna
  Witosa Apartments

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Novdom Sp. z o.o.
 • Mieszkania przy ul. Marii Ranieckiej

  Nowe mieszkania na sprzedaż ciechanowski, Ciechanów, ul. Marii Ranieckiej (1.4 km od centrum Ciechanowa)
  Archiwalna
  Mieszkania przy ul. Marii Ranieckiej

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Achtel Project Sp. z o.o.

Ciechanów jest miastem leżącym w północnej części województwa mazowieckiego. W kraju słynie zwłaszcza z browaru piwnego Ciechan, ale również jako miejsce urodzenia znanego językoznawcy Jerzego Bralczyka czy piosenkarki Doroty “Dody” Rabczewskiej. Ta niewielka miejscowość leży zaledwie ok. 100 km od centrum Warszawy i mniej więcej tyle samo od mazurskich jezior. Ciechanów ma swoją historię, która sięga czasów sprzed powstania pierwszego państwa polskiego na tych terenach. Dzięki temu w mieście zachowało się wiele zabytków oraz układów architektonicznych, które dziś mogą zobaczyć turyści oraz mieszkańcy. Miasto stopniowo wraca do czasów swojej świetności poprzez rozwój gospodarczy i kulturalny. Swoje siedziby ma tu wiele firm, i choć na przestrzeni lat wiele osób wyjechało, decydując się na zamieszkanie w innym mieście czy kraju, do miasta przyjeżdża coraz więcej mieszkańców. Wielu z nich to również obcokrajowcy zza wschodniej granicy. Zauważyli to także firmy deweloperskie, które budują mieszkania w Ciechanowie. Stąd ożywienie także w tej części przemysłu.

Mieszkania: Ciechanów

Rynek nieruchomości w mieście jest dość stabilny i charakteryzuje się naprzemiennymi okresami wzrostu i obniżenia ilości nowych lokali. Od 2012 roku do 2015 włącznie utrzymywała się tendencja wzrostowa, której apogeum przypadło na 2014 rok, kiedy to oddano aż 221 mieszkań w Ciechanowie. W 2016 roku było to już tylko 68, z czego wszystkie wykupiono na cele indywidualne. Mniej więcej połowa została przeznaczona na użytek własny, a połowa na sprzedaż lub wynajem. Powyższe dane wskazują na duży popyt na nowe mieszkania w Ciechanowie, któremu nie podołała podaż. Ilość potrzebnych na rynku nowych nieruchomości mieszkalnych jest za duża w stosunku do ilości rzeczywiście budowanych inwestycji. Powoduje to szybkie znikanie ofert z rynku - potencjalni kupcy muszą się szybko decydować. Z drugiej strony stopniowo rośnie także obszar związany z inwestycją w nieruchomości w celu dalszej odsprzedaży i wynajmu. Jednak nadal nie rozwiązuje to problemu związanego ze zbyt małą ilością nowych mieszkań w Ciechanowie.

Cena mieszkania: Ciechanów

Ze względu na status miasta, nieruchomości tutaj nie są drogie, choć stopniowo ich cena rośnie, ponieważ ilość nie jest wystarczająca, a standard coraz wyższy. Dlatego nowe mieszkania w Ciechanowie mogą kosztować nawet ok. 4 500 zł/mkw. Średnia cena to ok. 3 000 zł/mkw. Wiele zależy tu od dokładnej lokalizacji, standardu, roku budowy. Można znaleźć lokale już za 2 000 zł/mkw, jednak w większości będą się one nadawały do remontu. Droższe nieruchomości znajdują się zazwyczaj na zamkniętych osiedlach o podwyższonych standardach bezpieczeństwa. Mają na wyposażeniu podziemne garaże, dziedzińce, place zabaw, rowerownie. W większości zarządza nimi wspólnota mieszkaniowa, co niweluje problemy związane ze spółdzielniami państwowymi. Mieszkańcy mają też większy wpływ na zmiany dokonywane na terenie osiedla. O wyższym standardzie nowego budownictwa świadczyć może również lepsza jakość materiałów wykorzystanych do budowy, większa powierzchnia ogródków, balkonów czy loggii, a także nowoczesny design. To wszystko wpływa na droższy koszt nowego mieszkania w Ciechanowie. Popyt na nie jednak nie maleje.

Mieszkania do wynajęcia i na sprzedaż: Ciechanów

Jak na niewielkie miasteczko o powierzchni ok. 32,8 km2, można znaleźć tu dużo ofert mieszkań do wynajęcia. Ciechanów przyciąga głównie ludzi z okolicznych miejscowości, których często nie stać na zakup własnego M. Powoduje to rosnącą ilość i popularność rozwiązań związanych z wynajmem. Można znaleźć oferty zaczynające się od ok. 800 do nawet 2 000 zł. Tu oczywiście kluczowymi aspektami są standard i lokalizacja. Wiele osób decyduje się na wynajem pokoju, co generuje znacznie niższe koszty. Popularniejsze stają się też mieszkania do wynajęcia w Ciechanowie pracownikom sezonowym, turystom czy też biznesmenom. Jeśli chodzi o turystów, przyciąga ich oczywiście bliskość jezior mazurskich, a nie wszyscy preferują urlop w domku nad jeziorem. Wynajem może się opłacić, jak również zakup mieszkania na sprzedaż w Ciechanowie. Odsprzedaż lokalu będzie tym bardziej zyskowna, że wartość nieruchomości rośnie, a w mieście już teraz popyt przewyższa podaż. Może się jednak okazać, że znalezienie kupca będzie trochę trwało, ponieważ rynek nie jest tu tak dynamiczny, jak w dużych miastach.

Komunikacja

Ciechanów jest bardzo dobrze skomunikowany z pozostałą częścią województwa, a także innymi miastami w kraju. Głównymi arteriami drogowymi są drogi krajowe nr 50 oraz nr 60. Pierwsza z nich przebiega w całości przez Mazowsze, druga natomiast łączy Mazowsze z województwem łódzkim. Ważniejszymi ulicami są: Mleczarska, Aleja Niepodległości, Tysiąclecia, Niechodzka, Prymasa Tysiąclecia i Pętla miejska. Poruszanie się po mieście i poza nim ułatwiają drogi wojewódzkie nr 615, 616 i 617. W Ciechanowie funkcjonuje komunikacja miejska zarządzana przez Zakład Komunikacji Miejskiej, który obsługuje także linie podmiejskie do miejscowości na terenie gmin: Ciechanów, Gołymin-Ośrodek, Opinogóra Górna i Ojrzeń. Oprócz tego mieszkańcy mogą skorzystać z kolei PKP, by dojechać do Warszawy czy Trójmiasta. W mieście stacjonuje wiele prywatnych przewoźników obsługujących trasy dalekobieżne oraz taksówek. Ciechanów jest zaopatrzony w miejskie lotnisko sanitarne. Dobrym środkiem komunikacji, który sprawdzi się w mieście, jest również rower. Dzięki niemu można uniknąć korków ulicznych.

Rynek pracy i gospodarka

Największym ośrodkiem przemysłowym w Ciechanowie jest Dzielnica Przemysłowa. Na jej terenie znajdują się m.in. firmy: Luka Sp. z o.o. - Fabryka Maszyn, Intur, Dachmur, Powiatowy Zarząd Dróg, Metaltech Piasecki Sp. J. W mieście funkcjonuje Browar Ciechan, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz wiele innych przedsiębiorstw. Dzięki temu nastąpiło znaczne ożywienie gospodarki. Prowadzi to także do stopniowego zmniejszania bezrobocia, które obecnie wynosi ok. 13,5%. Wiele osób przenosi się z Ciechanowa do Warszawy i innych dużych miast w celu podjęcia pracy, Natomiast w samej miejscowości najwięcej osób zatrudnionych jest w sektorze przemysłu i budownictwa, a zaraz po nim - rolnictwa. Sektor usług jest niewiele mniejszy. Na tak wysoki poziom rozwoju rolnictwa wpływa ilość terenów przeznaczonych pod uprawę i hodowlę zwierząt - to aż 58% powierzchni gminy. Powoli rozwija się turystyka, a także inne sektory. Działa tu wiele pozarządowych organizacji gospodarczych, m.in. Mazowiecka Izba Gospodarcza, Zrzeszenie Prywatnego Handlu i Usług, Regionalny Ośrodek EFS, Fundacja Gospodarcza im. Karola Marcinkowskiego, Europejskie Towarzystwo Rozwoju Kompetencji Społecznych im. Johna Deweya.

Atrakcje

Osoby posiadające mieszkanie w Ciechanowie mają zapewniony rozwój kulturalno-sportowy, a także wiele terenów zielonych, które mogą służyć do rekreacji. Przede wszystkim działają tu Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO, Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki, Muzeum Szlachty Mazowieckiej, Miejska Biblioteka Publiczna, Powiatowa Biblioteka Publiczna, Kino Łydynia. To także miasto wielu organizacji artystycznych, m. in. Akademia Tańca Mada Dance, Rozmyty Kontrast - Grupa Teatralna, Ludowy Zespół Artystyczny „Ciechanów”, Exodus – Teatr. Odbywają się tu cyklicznie imprezy: Dionizje – Ogólnopolski Festiwal Teatralny, Zajazd Szlachecki, Spotkania ze Średniowieczem, Blues na dołku – Spotkania z bluesem, Ciechanowskie Otwarte Spotkania Motocyklowe, Spring Blues Night Festiwal. Oprócz tego funkcjonuje wiele klubów sportowych i dostępnych jest sporo obiektów do rekreacji sportowej. Zwiedzić można ruiny Zamku Książęcego, Farską Górkę, kościół farny, wieżę ciśnień, krzywą halę, ratusz. Aktywnie działa tu też harcerstwo.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij