Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Ciechanów

Znaleziono 103 oferty w 2 inwestycjach

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 6 754 zł/m²

map

Zobacz na mapie

 • Osiedle Klonove
  od: 6 072 zł/m2

  Osiedle Klonove

  Novdom Sp. z o.o.

  Mieszkanie Ciechanów
  ul. Karola Szwanke
  1.7 km od centrum
  • Oddanie: 4 kw. 2023
  • Metraż: 35-84 m2
  • Mieszkań: 61
  • Pokoje: 2-4
 • Osiedle Szwanke

  Osiedle Szwanke

  Grupa Scotia Sp. z o.o.

  Mieszkanie Ciechanów
  ul. Karola Szwanke
  1.8 km od centrum
  • Oddanie: 2 kw. 2023
  • Metraż: 36-69 m2
  • Mieszkań: 42
  • Pokoje: 2-4
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Ciechanów jest miastem leżącym w północnej części województwa mazowieckiego. W kraju słynie zwłaszcza z browaru piwnego Ciechan, ale również jako miejsce urodzenia znanego językoznawcy Jerzego Bralczyka czy piosenkarki Doroty “Dody” Rabczewskiej. Ta niewielka miejscowość leży zaledwie ok. 100 km od centrum Warszawy i mniej więcej tyle samo od mazurskich jezior. Ciechanów ma swoją historię, która sięga czasów sprzed powstania pierwszego państwa polskiego na tych terenach. Dzięki temu w mieście zachowało się wiele zabytków oraz układów architektonicznych, które dziś mogą zobaczyć turyści oraz mieszkańcy. Miasto stopniowo wraca do czasów swojej świetności poprzez rozwój gospodarczy i kulturalny. Swoje siedziby ma tu wiele firm, i choć na przestrzeni lat wiele osób wyjechało, decydując się na zamieszkanie w innym mieście czy kraju, do miasta przyjeżdża coraz więcej mieszkańców. Wielu z nich to również obcokrajowcy zza wschodniej granicy. Zauważyli to także firmy deweloperskie, które budują mieszkania w Ciechanowie. Stąd ożywienie także w tej części przemysłu.

Mieszkania: Ciechanów

Rynek nieruchomości w mieście jest dość stabilny i charakteryzuje się naprzemiennymi okresami wzrostu i obniżenia ilości nowych lokali. Od 2012 roku do 2015 włącznie utrzymywała się tendencja wzrostowa, której apogeum przypadło na 2014 rok, kiedy to oddano aż 221 mieszkań w Ciechanowie. W 2016 roku było to już tylko 68, z czego wszystkie wykupiono na cele indywidualne. Mniej więcej połowa została przeznaczona na użytek własny, a połowa na sprzedaż lub wynajem. Powyższe dane wskazują na duży popyt na nowe mieszkania w Ciechanowie, któremu nie podołała podaż. Ilość potrzebnych na rynku nowych nieruchomości mieszkalnych jest za duża w stosunku do ilości rzeczywiście budowanych inwestycji. Powoduje to szybkie znikanie ofert z rynku - potencjalni kupcy muszą się szybko decydować. Z drugiej strony stopniowo rośnie także obszar związany z inwestycją w nieruchomości w celu dalszej odsprzedaży i wynajmu. Jednak nadal nie rozwiązuje to problemu związanego ze zbyt małą ilością nowych mieszkań w Ciechanowie.

Cena mieszkania: Ciechanów

Ze względu na status miasta, nieruchomości tutaj nie są drogie, choć stopniowo ich cena rośnie, ponieważ ilość nie jest wystarczająca, a standard coraz wyższy. Dlatego nowe mieszkania w Ciechanowie mogą kosztować nawet ok. 4 500 zł/mkw. Średnia cena to ok. 3 000 zł/mkw. Wiele zależy tu od dokładnej lokalizacji, standardu, roku budowy. Można znaleźć lokale już za 2 000 zł/mkw, jednak w większości będą się one nadawały do remontu. Droższe nieruchomości znajdują się zazwyczaj na zamkniętych osiedlach o podwyższonych standardach bezpieczeństwa. Mają na wyposażeniu podziemne garaże, dziedzińce, place zabaw, rowerownie. W większości zarządza nimi wspólnota mieszkaniowa, co niweluje problemy związane ze spółdzielniami państwowymi. Mieszkańcy mają też większy wpływ na zmiany dokonywane na terenie osiedla. O wyższym standardzie nowego budownictwa świadczyć może również lepsza jakość materiałów wykorzystanych do budowy, większa powierzchnia ogródków, balkonów czy loggii, a także nowoczesny design. To wszystko wpływa na droższy koszt nowego mieszkania w Ciechanowie. Popyt na nie jednak nie maleje.

Mieszkania do wynajęcia i na sprzedaż: Ciechanów

Jak na niewielkie miasteczko o powierzchni ok. 32,8 km2, można znaleźć tu dużo ofert mieszkań do wynajęcia. Ciechanów przyciąga głównie ludzi z okolicznych miejscowości, których często nie stać na zakup własnego M. Powoduje to rosnącą ilość i popularność rozwiązań związanych z wynajmem. Można znaleźć oferty zaczynające się od ok. 800 do nawet 2 000 zł. Tu oczywiście kluczowymi aspektami są standard i lokalizacja. Wiele osób decyduje się na wynajem pokoju, co generuje znacznie niższe koszty. Popularniejsze stają się też mieszkania do wynajęcia w Ciechanowie pracownikom sezonowym, turystom czy też biznesmenom. Jeśli chodzi o turystów, przyciąga ich oczywiście bliskość jezior mazurskich, a nie wszyscy preferują urlop w domku nad jeziorem. Wynajem może się opłacić, jak również zakup mieszkania na sprzedaż w Ciechanowie. Odsprzedaż lokalu będzie tym bardziej zyskowna, że wartość nieruchomości rośnie, a w mieście już teraz popyt przewyższa podaż. Może się jednak okazać, że znalezienie kupca będzie trochę trwało, ponieważ rynek nie jest tu tak dynamiczny, jak w dużych miastach.

Komunikacja

Ciechanów jest bardzo dobrze skomunikowany z pozostałą częścią województwa, a także innymi miastami w kraju. Głównymi arteriami drogowymi są drogi krajowe nr 50 oraz nr 60. Pierwsza z nich przebiega w całości przez Mazowsze, druga natomiast łączy Mazowsze z województwem łódzkim. Ważniejszymi ulicami są: Mleczarska, Aleja Niepodległości, Tysiąclecia, Niechodzka, Prymasa Tysiąclecia i Pętla miejska. Poruszanie się po mieście i poza nim ułatwiają drogi wojewódzkie nr 615, 616 i 617. W Ciechanowie funkcjonuje komunikacja miejska zarządzana przez Zakład Komunikacji Miejskiej, który obsługuje także linie podmiejskie do miejscowości na terenie gmin: Ciechanów, Gołymin-Ośrodek, Opinogóra Górna i Ojrzeń. Oprócz tego mieszkańcy mogą skorzystać z kolei PKP, by dojechać do Warszawy czy Trójmiasta. W mieście stacjonuje wiele prywatnych przewoźników obsługujących trasy dalekobieżne oraz taksówek. Ciechanów jest zaopatrzony w miejskie lotnisko sanitarne. Dobrym środkiem komunikacji, który sprawdzi się w mieście, jest również rower. Dzięki niemu można uniknąć korków ulicznych.

Rynek pracy i gospodarka

Największym ośrodkiem przemysłowym w Ciechanowie jest Dzielnica Przemysłowa. Na jej terenie znajdują się m.in. firmy: Luka Sp. z o.o. - Fabryka Maszyn, Intur, Dachmur, Powiatowy Zarząd Dróg, Metaltech Piasecki Sp. J. W mieście funkcjonuje Browar Ciechan, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz wiele innych przedsiębiorstw. Dzięki temu nastąpiło znaczne ożywienie gospodarki. Prowadzi to także do stopniowego zmniejszania bezrobocia, które obecnie wynosi ok. 13,5%. Wiele osób przenosi się z Ciechanowa do Warszawy i innych dużych miast w celu podjęcia pracy, Natomiast w samej miejscowości najwięcej osób zatrudnionych jest w sektorze przemysłu i budownictwa, a zaraz po nim - rolnictwa. Sektor usług jest niewiele mniejszy. Na tak wysoki poziom rozwoju rolnictwa wpływa ilość terenów przeznaczonych pod uprawę i hodowlę zwierząt - to aż 58% powierzchni gminy. Powoli rozwija się turystyka, a także inne sektory. Działa tu wiele pozarządowych organizacji gospodarczych, m.in. Mazowiecka Izba Gospodarcza, Zrzeszenie Prywatnego Handlu i Usług, Regionalny Ośrodek EFS, Fundacja Gospodarcza im. Karola Marcinkowskiego, Europejskie Towarzystwo Rozwoju Kompetencji Społecznych im. Johna Deweya.

Atrakcje

Osoby posiadające mieszkanie w Ciechanowie mają zapewniony rozwój kulturalno-sportowy, a także wiele terenów zielonych, które mogą służyć do rekreacji. Przede wszystkim działają tu Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO, Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki, Muzeum Szlachty Mazowieckiej, Miejska Biblioteka Publiczna, Powiatowa Biblioteka Publiczna, Kino Łydynia. To także miasto wielu organizacji artystycznych, m. in. Akademia Tańca Mada Dance, Rozmyty Kontrast - Grupa Teatralna, Ludowy Zespół Artystyczny „Ciechanów”, Exodus – Teatr. Odbywają się tu cyklicznie imprezy: Dionizje – Ogólnopolski Festiwal Teatralny, Zajazd Szlachecki, Spotkania ze Średniowieczem, Blues na dołku – Spotkania z bluesem, Ciechanowskie Otwarte Spotkania Motocyklowe, Spring Blues Night Festiwal. Oprócz tego funkcjonuje wiele klubów sportowych i dostępnych jest sporo obiektów do rekreacji sportowej. Zwiedzić można ruiny Zamku Książęcego, Farską Górkę, kościół farny, wieżę ciśnień, krzywą halę, ratusz. Aktywnie działa tu też harcerstwo.

Informacje o Ciechanowie

W Ciechanowie dostępne są 103 oferty nowych mieszkań i domów znajdujących się w 2 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Ciechanowie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 35 do 84 m2, w tym lokale:

 • 2-pokojowe (47 mieszkań).
 • 3-pokojowe (34 mieszkania).
 • 4-pokojowe (22 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich w Ciechanowie nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Ciechanowie kosztuje 250 000 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: