Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa
 • Narutowicza 10/12
  od: 6 000 zł/m2

  Narutowicza 10/12

  Narutowicza 10/12

  Mieszkanie Pabianice
  ul. Narutowicza 10/12
  4.1 km od Łodzi
  • Oddanie: 3 kw. 2022
  • Metraż: 35-87 m2
  • Mieszkań: 19
  • Pokoje: 3-6
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.
 • Domino Park
  Oferta archiwalna

  Domino Park

  AR Group Sp.J.

  Mieszkanie Pabianice
  ul. Powstańców Warszawy 14
  4.5 km od Łodzi
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Sienna Park
  Oferta archiwalna

  Sienna Park

  Pro-Inwest Sp. z o.o.

  Mieszkanie Pabianice
  ul. Sienna
  4.7 km od Łodzi
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Osiedle Pod Modrzewiami II
  Oferta archiwalna

  Osiedle Pod Modrzewiami II

  Pro-Inwest Sp. z o.o.

  Mieszkanie Pabianice
  ul. Sienna 30
  4.7 km od Łodzi
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Lutomierska 28
  Oferta archiwalna

  Lutomierska 28

  AR Group Sp.J.

  Mieszkanie Pabianice
  ul. Lutomierska 28
  3.8 km od Łodzi
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Dom na Waryńskiego
  Oferta archiwalna

  Dom na Waryńskiego

  Aleksandria

  Mieszkanie Pabianice
  ul. Waryńskiego 23
  4.2 km od Łodzi
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Centrum Pabianic
  Oferta archiwalna

  Centrum Pabianic

  AR Group Sp.J.

  Mieszkanie Pabianice
  ul. Armii Krajowej 25
  3.8 km od Łodzi
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane

Pabianice to niewielkie miasteczko w województwie łódzkim, które w XX wieku słynęło z przemysłu miękkiego. Dzięki położeniu w centralnej części Polski, w dodatku blisko Łodzi, Warszawy i Częstochowy, jest bardzo atrakcyjne zarówno dla firm, jak i rodzin. Z tego względu siedzibę ma tu wiele znanych przedsiębiorstw, a ich obecność napędza gospodarkę lokalną. To także dobre miejsce do zamieszkania, dlatego wiele osób szuka w Pabianicach mieszkania do wynajęcia lub zakupu. Rynek mieszkaniowy jest tu bardzo dynamiczny, więc potencjalny kupiec nie ma za dużo czasu na podjęcie decyzji dotyczącej zakupu nieruchomości.

Pabianice: mieszkania do wynajęcia czy na sprzedaż?

Warto wspomnieć, że dla większości mieszkańców to nie lokalizacja bliżej centrum miasta jest najważniejsza, ale odległość do Łodzi. Dzieje się tak dlatego, że spora liczba osób pracuje w mieście stołecznym, w związku z czym zależy im na jak najkrótszej drodze od mieszkania w Pabianicach do pracy. Ma to istotny wpływ na ceny nieruchomości. A te kupują najczęściej osoby, które wcześniej mieszkały w Łodzi, choć nowo przybyłych z innych miast czy wsi jest coraz więcej. Ich zwiększająca się z roku na rok liczba stanowi przyczynę powstawania nowych osiedli mieszkaniowych o podwyższonym standardzie. Można to zauważyć na przykładzie wspomnianych wyżej inwestycji. Osobom szukającym mieszkania do wynajęcia w Pabianicach zależy na parkingu podziemnym, estetycznym wyglądzie otoczenia, monitoringu, zamkniętych placach zabaw i innych udogodnieniach w dobrej cenie. Standardem stają się także niskie zabudowy, duża ilość okien i przestronne lokale, które można dowolnie aranżować.

Co ciekawe, mieszkania na sprzedaż w Pabianicach są o wiele tańsze od tych w Łodzi A ponieważ obydwa miasta znajdują się blisko siebie, bo w odległości ok. 17 km (mowa o centrum miast), dużo osób wybiera właśnie Pabianice na swoje lokum. Dlatego opłaca się tu mieszkanie wynająć oraz sprzedać. Pieniądze płynące z najmu lokali mogą stanowić stałą część dochodu właściciela tym bardziej, że nowe mieszkania w Pabianicach w większości nie przynależą do żadnej spółdzielni mieszkaniowej, a zatem nie trzeba płacić czynszu.

Wśród osób szukających tymczasowego dachu nad głową są rodziny, osoby pracujące oraz studenci. Wielu z nich po pewnym czasie zaczyna szukać mieszkania w Pabianicach na stałe, więc do nich swoją ofertę mogą skierować właściciele, którzy kupili nieruchomość z intencją dalszej odsprzedaży. Rok do roku wzrasta wartość tego typu inwestycji, tym bardziej na rynku pierwotnym. Komfortowe osiedla mieszkaniowe wyposażone w infrastrukturę usługowo-handlową lub edukacyjną, a w dodatku z dobrym dojazdem do Łodzi i położone w ładnej, zielonej okolicy, będą stale cieszyć się popularnością wśród potencjalnych kupujących.

Rynek pracy napędza budowę mieszkań w Pabianicach

Miasto w XX wieku było jednym z największych ośrodków przemysłu miękkiego w Polsce. W ostatnich latach ilość dużych przedsiębiorstw zmalała na rzecz firm lokalnych oraz start upów. Większość z nich nadal lokuje się w jednej z wydzielonych stref ekonomicznych: starej lub nowej dzielnicy przemysłowej. Z większych przedsiębiorstw można wymienić chociażby zakłady farmaceutyczne Polfa czy fabrykę żarówek Philips. Różnorodność gałęzi przemysłu sprawiła, że przetrwał on niemal w nienaruszonej formie dotychczasowe zmiany polityczno-ekonomiczne. Powstało także wiele nowych firm, dzięki czemu obecnie na terenie miasta działa ok. 2 200 podmiotów gospodarczych. Wśród nich można znaleźć coraz więcej deweloperów, którzy budują nowe biura oraz mieszkania na sprzedaż w Pabianicach. W ostatnich kilku latach oddali oni ponad kilkadziesiąt mieszkań do uzytku, które niemal natychmiast wykupione, a ok. 30% z nich zostało przeznaczonych na wynajem lub odsprzedaż. To pokazuje, że rynek pracy w Pabianicach oraz okolicy szybko się rozwija i przyciąga wiele osób spoza miasta, które potrzebują dachu nad głową.

Kultura

Pabianice to świetne miasto dla osób, które chcą żyć w ciekawym i nowoczesnym miejscu. Z jednej strony można tu podziwiać wiele zabytków, jak np. renesansowy kościół św. Mateusza, dwór obronny kapituły krakowskiej, domy tkaczy, a nawet perełki w postaci zabudowań fabrycznych zakładów bawełnianych “Krusche-Ender”. Z drugiej strony zachwyca wiele nowoczesnych budynków będących siedzibami firm lub instytucji kulturalnych. Miasto, jako jedno z niewielu, bardzo dba o zachowanie równowagi architektonicznej. Dominuje niska zabudowa, będąca pozostałością po minionych wiekach, w której estetykę świetnie wpisują się nowe mieszkania na sprzedaż w Pabianicach. Oprócz architektury warto przejrzeć ofertę kulturalno-sportową miasta. Działa tu wiele stowarzyszeń i klubów, które cyklicznie organizują imprezy, słuchowiska, spektakle kulturalne i zawody sportowe. W mieście odbywa się m.in. festiwal “Muzyka świata” czy “Błękitna kolęda”. Z Pabianicami jest związanych wiele znanych osób ze świata muzyki, np. Stanisław Staszewski (Tata Kazika), Tomasz Olejnik (członek zespołu Proletaryat), Henryk Debich, Karol M. Prosnak, Karol Nicze i wielu innych.

Przyroda w Pabianicach i okolicy

Właściciele mieszkań w Pabianicach często mogą podziwiać z okien lasy oraz równiny znajdujące się wokół miasta. Miejscowość może się pochwalić sporą ilością pomników przyrody, wśród których znajdują się np. dąb szypułkowy, lipa drobnolistna lub platan klonolistny. Duża ilość zieleni to świetna okazja do wyjścia na spacer czy grzyby. To również przejaw zrównoważonego rozwoju miasta, który dba o środowisko. Położenie Pabianic to także duża zaleta w przypadku chęci podróżowania po dalszych zakątkach Polski. W ok. dwie godziny można dotrzeć do Jury Krakowsko-Częstochowskiej na południowym zachodzie, jak i nad mazurskie jeziora. Wokół znajduje się dużo parków krajobrazowych, w których można skorzystać z licznych atrakcji w postaci obserwacji przyrody i spływów kajakowych.

Informacje o Pabianicach

W Pabianicach dostępnych jest 19 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy w Pabianicach mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 35 do 87 m2, w tym lokale:

 • 3-pokojowe (10 mieszkań).
 • 4-pokojowe (6 mieszkań).
 • 5-pokojowe (2 mieszkania).
 • 6-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich w Pabianicach nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Pabianicach kosztuje 246 610 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: