Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania pabianicki, Pabianice - 12 ofert w 2 inwestycjach

 • Św. Rocha

  Nowe mieszkania na sprzedaż pabianicki, Pabianice, ul. Św. Rocha (3.7 km od Łodzi)
  Ceny od: 5 000 brutto/m2
  Św. Rocha
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 3
  Powierzchnia: 56 - 61 m2
  Liczba pokoi: 2 - 3
  Niko Nieruchomości
 • Konopnickiej

  Nowe mieszkania na sprzedaż pabianicki, Pabianice, ul. M.Konopnickiej 24, 26 (4.5 km od Łodzi)
  Ceny od: 5 500 brutto/m2
  Konopnickiej
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 9
  Powierzchnia: 71 - 89 m2
  Liczba pokoi: 3 - 4
  R.M.A. LOCUM Sp z o.o.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Domino Park

  Nowe mieszkania na sprzedaż pabianicki, Pabianice, ul. Powstańców Warszawy 14 (4.5 km od Łodzi)
  Archiwalna
  Domino Park

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  AR Group Sp.J.
 • Sienna Park

  Nowe mieszkania na sprzedaż pabianicki, Pabianice, ul. Sienna (4.7 km od Łodzi)
  Archiwalna
  Sienna Park

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Pro-Inwest Sp. z o.o.
 • Osiedle Pod Modrzewiami II

  Nowe mieszkania na sprzedaż pabianicki, Pabianice, ul. Sienna 30 (4.7 km od Łodzi)
  Archiwalna
  Osiedle Pod Modrzewiami II

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Pro-Inwest Sp. z o.o.
 • Lutomierska 28

  Nowe mieszkania na sprzedaż pabianicki, Pabianice, ul. Lutomierska 28 (3.8 km od Łodzi)
  Archiwalna
  Lutomierska 28

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  AR Group Sp.J.
 • Dom na Waryńskiego

  Nowe mieszkania na sprzedaż pabianicki, Pabianice, ul. Waryńskiego 23 (4.2 km od Łodzi)
  Archiwalna
  Dom na Waryńskiego

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Aleksandria
 • Centrum Pabianic

  Nowe mieszkania na sprzedaż pabianicki, Pabianice, ul. Armii Krajowej 25 (3.8 km od Łodzi)
  Archiwalna
  Centrum Pabianic

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  AR Group Sp.J.

Pabianice to niewielkie miasteczko w województwie łódzkim, które w XX wieku słynęło z przemysłu miękkiego. Dzięki położeniu w centralnej części Polski, w dodatku blisko Łodzi, Warszawy i Częstochowy, jest bardzo atrakcyjne zarówno dla firm, jak i rodzin. Z tego względu siedzibę ma tu wiele znanych przedsiębiorstw, a ich obecność napędza gospodarkę lokalną. To także dobre miejsce do zamieszkania, dlatego wiele osób szuka w Pabianicach mieszkania do wynajęcia lub zakupu. Rynek mieszkaniowy jest tu bardzo dynamiczny, więc potencjalny kupiec nie ma za dużo czasu na podjęcie decyzji dotyczącej zakupu nieruchomości.

Pabianice: mieszkania do wynajęcia czy na sprzedaż?

Obecnie w Pabianicach dostępne są mieszkania w co najmniej czterech inwestycjach: Sienna Park, Lutomierska 28, Osiedle pod Modrzewiami II, Osiedle Rąbieńska. Co istotne, dla większości mieszkańców to nie lokalizacja bliżej centrum miasta jest najważniejsza, ale odległość do Łodzi. Dzieje się tak dlatego, że spora liczba osób pracuje w mieście stołecznym, w związku z czym zależy im na jak najkrótszej drodze od mieszkania w Pabianicach do pracy. Ma to istotny wpływ na ceny nieruchomości. A te kupują najczęściej osoby, które wcześniej mieszkały w Łodzi, choć nowo przybyłych z innych miast czy wsi jest coraz więcej. Ich zwiększająca się z roku na rok liczba stanowi przyczynę powstawania nowych osiedli mieszkaniowych o podwyższonym standardzie. Można to zauważyć na przykładzie wspomnianych wyżej inwestycji. Osobom szukającym mieszkania do wynajęcia w Pabianicach zależy na parkingu podziemnym, estetycznym wyglądzie otoczenia, monitoringu, zamkniętych placach zabaw i innych udogodnieniach w dobrej cenie. Standardem stają się także niskie zabudowy, duża ilość okien i przestronne lokale, które można dowolnie aranżować.

Co ciekawe, mieszkania na sprzedaż w Pabianicach są o wiele tańsze od tych w Łodzi. Średnia cena za mkw wynosi tu 4 000 zł, w mieście stołecznym natomiast ok. 5 000 zł. A ponieważ obydwa miasta znajdują się blisko siebie, bo w odległości ok. 17 km (mowa o centrum miast), dużo osób wybiera właśnie Pabianice na swoje lokum. Dlatego opłaca się tu mieszkanie wynająć oraz sprzedać. Średnia cena wynajmu wynosi ok. 1 200 zł, a opłaty nie są wysokie. Pieniądze płynące z najmu lokali mogą stanowić stałą część dochodu właściciela tym bardziej, że nowe mieszkania w Pabianicach w większości nie przynależą do żadnej spółdzielni mieszkaniowej, a zatem nie trzeba płacić czynszu.

Wśród osób szukających tymczasowego dachu nad głową są rodziny, osoby pracujące oraz studenci. Wielu z nich po pewnym czasie zaczyna szukać mieszkania w Pabianicach na stałe, więc do nich swoją ofertę mogą skierować właściciele, którzy kupili nieruchomość z intencją dalszej odsprzedaży. Rok do roku wzrasta wartość tego typu inwestycji, tym bardziej na rynku pierwotnym. Komfortowe osiedla mieszkaniowe wyposażone w infrastrukturę usługowo-handlową lub edukacyjną, a w dodatku z dobrym dojazdem do Łodzi i położone w ładnej, zielonej okolicy, będą stale cieszyć się popularnością wśród potencjalnych kupujących.

Rynek pracy napędza budowę mieszkań w Pabianicach

Miasto w XX wieku było jednym z największych ośrodków przemysłu miękkiego w Polsce. W ostatnich latach ilość dużych przedsiębiorstw zmalała na rzecz firm lokalnych oraz start upów. Większość z nich nadal lokuje się w jednej z wydzielonych stref ekonomicznych: starej lub nowej dzielnicy przemysłowej. Z większych przedsiębiorstw można wymienić chociażby zakłady farmaceutyczne Polfa czy fabrykę żarówek Philips. Różnorodność gałęzi przemysłu sprawiła, że przetrwał on niemal w nienaruszonej formie dotychczasowe zmiany polityczno-ekonomiczne. Powstało także wiele nowych firm, dzięki czemu obecnie na terenie miasta działa ok. 2 200 podmiotów gospodarczych. Wśród nich można znaleźć coraz więcej deweloperów, którzy budują nowe biura oraz mieszkania na sprzedaż w Pabianicach. W 2016 roku oddali oni 80 mieszkań do użytku, które zostały niemal natychmiast wykupione, a ok. 30% z nich zostało przeznaczonych na wynajem lub odsprzedaż. To pokazuje, że rynek pracy w Pabianicach oraz okolicy szybko się rozwija i przyciąga wiele osób spoza miasta, które potrzebują dachu nad głową.

Kultura

Pabianice to świetne miasto dla osób, które chcą żyć w ciekawym i nowoczesnym miejscu. Z jednej strony można tu podziwiać wiele zabytków, jak np. renesansowy kościół św. Mateusza, dwór obronny kapituły krakowskiej, domy tkaczy, a nawet perełki w postaci zabudowań fabrycznych zakładów bawełnianych “Krusche-Ender”. Z drugiej strony zachwyca wiele nowoczesnych budynków będących siedzibami firm lub instytucji kulturalnych. Miasto, jako jedno z niewielu, bardzo dba o zachowanie równowagi architektonicznej. Dominuje niska zabudowa, będąca pozostałością po minionych wiekach, w której estetykę świetnie wpisują się nowe mieszkania na sprzedaż w Pabianicach. Oprócz architektury warto przejrzeć ofertę kulturalno-sportową miasta. Działa tu wiele stowarzyszeń i klubów, które cyklicznie organizują imprezy, słuchowiska, spektakle kulturalne i zawody sportowe. W mieście odbywa się m.in. festiwal “Muzyka świata” czy “Błękitna kolęda”. Z Pabianicami jest związanych wiele znanych osób ze świata muzyki, np. Stanisław Staszewski (Tata Kazika), Tomasz Olejnik (członek zespołu Proletaryat), Henryk Debich, Karol M. Prosnak, Karol Nicze i wielu innych.

Przyroda w Pabianicach i okolicy

Właściciele mieszkań w Pabianicach często mogą podziwiać z okien lasy oraz równiny znajdujące się wokół miasta. Miejscowość może się pochwalić sporą ilością pomników przyrody, wśród których znajdują się np. dąb szypułkowy, lipa drobnolistna lub platan klonolistny. Duża ilość zieleni to świetna okazja do wyjścia na spacer czy grzyby. To również przejaw zrównoważonego rozwoju miasta, który dba o środowisko. Położenie Pabianic to także duża zaleta w przypadku chęci podróżowania po dalszych zakątkach Polski. W ok. dwie godziny można dotrzeć do Jury Krakowsko-Częstochowskiej na południowym zachodzie, jak i nad mazurskie jeziora. Wokół znajduje się dużo parków krajobrazowych, w których można skorzystać z licznych atrakcji w postaci obserwacji przyrody i spływów kajakowych.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij