Poznaj średnie ceny mieszkań w Olsztynie

Listopad 2023

header

12 200 zł

Średnia cena za m2

+23%

Rok do roku

675 353 zł

Średnia cena ofertowa

+18%

Rok do roku

458

Liczba mieszkań

-46%

Rok do roku

Ogółem
Kawalerki
2 pokojowe
3 pokojowe
4+

Średnie ceny mieszkań w Olsztynie:

12 200 zł/m2

Średnie ceny kawalerek w Olsztynie:

13 460 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Olsztynie:

14 461 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Olsztynie:

11 008 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Olsztynie:

9 801 zł/m2

Średnie ceny mieszkań w Olsztynie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 12 200 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 23% rok do roku, a także spadek -3% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny kawalerek w Olsztynie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 13 460 zł za m2, co oznacza spadek rzędu -5% rok do roku, a także spadek -3% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Olsztynie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 14 461 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 30% rok do roku, a także spadek -8% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Olsztynie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 11 008 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 19% rok do roku, a także wzrost 1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Olsztynie w stanie deweloperskim w listopadzie wynoszą 9 801 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 9% rok do roku, a także wzrost 3% względem ubiegłego miesiąca.

Mapa nowych inwestycji w Olsztynie

Potrzebujesz profesjonalnych danych?

Nasza platforma BigData prezentuje aktualne, zagregowane dane na podstawie 4000 monitorowanych inwestycji mieszkaniowych rocznie, zamieszczanych na portalu rynekpierwotny.pl, realizowanych przez ponad 1000 deweloperów w całej Polsce.

przejdź do bigdata

Często zadawane pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Olsztynie?

Za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym w Olsztynie we wrześniu 2023 roku zapłacimy 12 060 zł. Dla kupujących jest to znacząco mniejszy wydatek niż w największych aglomeracjach kraju, a ceny mieszkań w Olsztynie nie są aż tak dynamiczne jak np. w Warszawie, Gdańsku czy Krakowie.

Gdzie szukać tanich mieszkań w Olsztynie?

eśli szukasz tanich nieruchomości w Olsztynie, ceny mieszkań z rynku pierwotnego będą najbardziej atrakcyjne na osiedlach obrzeżnych, czyli m.in. Generałów, Jarotach, czy Pieczewie. Niskie ceny mieszkań w Olsztynie utrzymują się także na Zielonej Górce i Podleśnej. Najwyższe ceny mieszkań w Olsztynie notowane są z kolei na osiedlach centralnych, czyli Śródmieściu, Kościuszki i Grunwaldzkim.

Co wpływa na zmiany w cenach mieszkań w Olsztynie?

Zastanawiając się, jak kształtują się ceny mieszkań, Olsztyn wymyka się schematom znanym z Warszawy czy Poznania. W dużych aglomeracjach znaczący wpływ na stawki ma dynamika inwestycji. Ceny nowych mieszkań w Olsztynie reagują przede wszystkim na przypływ młodych par, rodzin, a także studentów, chociaż nie są to wskaźniki tak wysokie, jak m.in. we Wrocławiu lub Trójmieście. Jeśli chodzi o ceny mieszkań, Olsztyn notował wzrosty szczególnie w momencie zapowiedzi budowy portu lotniczego, ale stałe są przede wszystkim zmiany demograficzne, a także turystyka. Na wartość mieszkania w Olsztynie, podobnie jak domów i innych inwestycji najpewniej wpłynie również popyt generowany rządowym wsparciem kredytobiorców.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: