Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Poznaj średnie ceny mieszkań w Olsztynie

Maj 2024

header

10 930 zł

Średnia cena za m2

-3%

Rok do roku

568 003 zł

Średnia cena ofertowa

-9%

Rok do roku

863

Liczba mieszkań

-16%

Rok do roku

Ogółem
Kawalerki
2 pokojowe
3 pokojowe
4+

Średnie ceny mieszkań w Olsztynie:

10 930 zł/m2

Średnie ceny kawalerek w Olsztynie:

13 969 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Olsztynie:

10 637 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Olsztynie:

10 486 zł/m2

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Olsztynie:

9 701 zł/m2

Średnie ceny mieszkań w Olsztynie w stanie deweloperskim w maju wynoszą 10 930 zł za m2, co oznacza spadek rzędu -3% rok do roku, a także spadek -1% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny kawalerek w Olsztynie w stanie deweloperskim w maju wynoszą 13 969 zł za m2, co oznacza spadek rzędu -7% rok do roku, a także wzrost 17% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 2 pokojowych w Olsztynie w stanie deweloperskim w maju wynoszą 10 637 zł za m2, co oznacza spadek rzędu -19% rok do roku, a także spadek -8% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 3 pokojowych w Olsztynie w stanie deweloperskim w maju wynoszą 10 486 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 4% rok do roku, a także spadek -2% względem ubiegłego miesiąca.

Średnie ceny mieszkań 4 pokojowych (i więcej) w Olsztynie w stanie deweloperskim w maju wynoszą 9 701 zł za m2, co oznacza wzrost rzędu 5% rok do roku, a także stagnację względem ubiegłego miesiąca.

Mapa nowych inwestycji w Olsztynie

Potrzebujesz profesjonalnych danych?

Nasza platforma BigData prezentuje aktualne, zagregowane dane na podstawie 4000 monitorowanych inwestycji mieszkaniowych rocznie, zamieszczanych na portalu rynekpierwotny.pl, realizowanych przez ponad 1000 deweloperów w całej Polsce.

przejdź do bigdata

Często zadawane pytania

Gdzie szukać tanich mieszkań w Olsztynie?

Jeśli szukasz tanich nieruchomości w Olsztynie, ceny mieszkań z rynku pierwotnego będą najbardziej atrakcyjne na osiedlach obrzeżnych, czyli m.in. Generałów, Jarotach, czy Pieczewie. Niskie ceny mieszkań w Olsztynie utrzymują się także na Zielonej Górce i Podleśnej. Najwyższe ceny mieszkań w Olsztynie notowane są z kolei na osiedlach centralnych, czyli Śródmieściu, Kościuszki i Grunwaldzkim.

Co wpływa na zmiany w cenach mieszkań w Olsztynie?

Zastanawiając się, jak kształtują się ceny mieszkań, Olsztyn wymyka się schematom znanym z Warszawy czy Poznania. W dużych aglomeracjach znaczący wpływ na stawki ma dynamika inwestycji. Ceny nowych mieszkań w Olsztynie reagują przede wszystkim na przypływ młodych par, rodzin, a także studentów, chociaż nie są to wskaźniki tak wysokie, jak m.in. we Wrocławiu lub Trójmieście. Jeśli chodzi o ceny mieszkań, Olsztyn notował wzrosty szczególnie w momencie zapowiedzi budowy portu lotniczego, ale stałe są przede wszystkim zmiany demograficzne, a także turystyka. Na wartość mieszkania w Olsztynie, podobnie jak domów i innych inwestycji najpewniej wpłynie również popyt generowany rządowym wsparciem kredytobiorców.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023