Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Gniezna:

Nowe mieszkania w Gnieźnie – pierwszej stolicy Polski

Gniezno to miasto położone w województwie wielkopolskim, oddalone o około 40 km od Poznania i 90 km od Bydgoszczy. W promieniu 300 km znajdują się również inne ważne ośrodki przemysłowe, w tym Warszawa, Trójmiasto, Łódź, Wrocław, Berlin i Górnośląski Okręg Przemysłowy. Przez miejscowość przebiegają dwie drogi krajowe – DK15 (Ostróda-Trzebnica) i DK5 (Lubawka-Nowe Marzy), cztery drogi wojewódzkie – DW194 do Poznania, DW197 do Sławy Wielkopolskiej, DW190 do Krajenki i DW260 do Wólki. Do stolicy Wielkopolski można także dojechać drogą ekspresową S5, która jest odcinkiem trasy europejskiej E261.

Miasto znajduje się niedaleko międzynarodowych lotnisk – Poznań-Ławica (60 km) i Bydgoszcz-Szwederowo (80 km). W lokalizacji tej mieszczą się trzy stacje kolejowe – pociągiem można dostać się bezpośrednio m.in. do Poznania, Wrocławia, Olsztyna, Gdańska i Jarocina. Funkcjonuje również miejska komunikacja autobusowa, umożliwiająca dotarcie do różnych części Gniezna. Miejscowość ta dzieli się na następujące osiedla: Stare Miasto, Róża, Ustronie, Grunwaldzkie, Pustachowa-Kokoszki, Arkuszewo, Dalki, Kawiary-Osiniec, Piekary, Winiary, Tysiąclecie i Skiereszewo.

Jaki jest klimat inwestycyjny w tej lokalizacji

W Gnieźnie panuje klimat sprzyjający przedsiębiorczości. Miasto znajduje się w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Do dyspozycji inwestorów są rozległe tereny pod budownictwo mieszkaniowe i inne inwestycje biznesowe. Działki zostały uzbrojone, m.in. w wodę, elektryczność, łącze światłowodowe i gaz. Przedsiębiorcy mogą korzystać ze wsparcia licznych instytucji otoczenia biznesu. Na lokalnym rynku swoje siedziby mają polskie i międzynarodowe firmy z różnych branż, m.in. tekstylnej, motoryzacyjnej, naftowej, elektrycznej, odzieżowej, spożywczej, budowlanej i szklarskiej.

Rynek pierwotny gnieźnieńskich nowych mieszkań

Na lokalnym rynku nieruchomości występuje duża konkurencja wśród deweloperów. Zapewniają oni zróżnicowaną ofertę nowych mieszkań w Gdańsku. Na osiedlu Winiary i Tysiąclecia dominują wielokondygnacyjne wieżowce, a w pozostałych częściach miasta powstaje sporo lokali w niskiej zabudowie szeregowej i wielorodzinnej. W ostatnich latach nowe mieszkania na sprzedaż w Gnieźnie zostały wybudowane m.in. przy ulicy Tuwima, Łąkowej, Wrzesińskiej, Żuławy, Liliowej, Cymsa i Dobrzyńskiej.

Zapotrzebowanie na nieruchomości

Istnieje spory popyt na mieszkania z rynku pierwotnego. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się lokale 2-pokojowe na peryferiach, które chętnie wybierają zwłaszcza pracownicy poznańskich firm. Najpopularniejszy metraż wynosi około 50 m2. Mieszkanie można kupić taniej niż w stolicy Wielkopolski, lecz ceny dynamicznie rosną.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie wielkopolskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych mieszkań w Gnieźnie na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Informacje o Gnieźnie

Gniezno leży we wschodniej części województwa wielkopolskiego i rozciąga się na 7 wzgórzach, stanowiąc terytorium o powierzchni prawie 41 km2. Jako pierwsza stolica kraju oraz najstarsza metropolia kościelna, Gniezno odgrywa ważną rolę w polskiej historii. Najcenniejsze zbytki to: Katedra z Drzwiami Gnieźnieńskimi, Kolegiata oraz zbiory Muzeum Archidiecezjalnego. Miasto podzielone jest na 12 osiedli, na których mieszka ok. 70 tys. osób. Wieżowce dominują na osiedlach Tysiąclecia i Winiary, a w pozostałych częściach miasta występuje niska zabudowa: wielorodzinna (np. stylowe kamienice), szeregowa, jednorodzinna i willowa. W Gnieźnie funkcjonuje ok. 50 dużych zakładów produkcyjnych, które zlokalizowane są głównie w rejonach północno-wschodnich. Miejska zieleń to min. 5 parków, Dolina Pojednania, Skwer Orląt Lwowskich oraz Las Miejski, zaś pejzaż Gniezna wzbogaca 5 jezior. Największym obiektem handlowym jest Galeria Gniezno.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: