Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

2023
Wybierz

Ranking najlepszych inwestycji w Szczecinie

Odkryj, które inwestycje w Szczecinie, w ubiegłym roku cieszyły się największym zainteresowaniem a przy tym posiadały wysoki standard wykonania! Ranking Inwestycji 2023 to głos setek tysięcy użytkowników połączony z eksperckim spojrzeniem na standard nieruchomości, który wpływa nie tylko na wizerunek, ale również komfort i jakość życia. w Szczecinie najlepsze inwestycje mieszkaniowe łączą w sobie praktyczność, estetykę i dużą ilość zieleni. Sprawdź, które z nich wygrały w Rankingu Inwestycji.

 • 2 miejsce

  Grand Bulwar

  4,24

  Zwiń
  Rozrzeźbiona fasada "Grand Bulwar" jest najbardziej charakterystycznym elementem inwestycji. Aby podkreślić efekt uskoków, zastosowano w projekcie dodatkowe materiały, obróbki. Balkony miejscami zamieniają się w loggie lub tarasy. A to wszystko zostało uzupełnione dodatkowymi nakładami potrzebnymi na zaprojektowanie tak złożonej bryły. Wyróżniają się także ozdobne wnętrza oraz wysokie mieszkania.
 • 1 miejsce

  Aloha Residence

  5,00

  Zwiń
  Rzadko spotyka się inwestycję z tak dużymi oknami, jak w "Aloha Residence". W parze idą z nimi szklane balustrady balkonów wykończonych dekiem.
 • 3 miejsce

  CLUBHOUSE

  4,08

  Zwiń
  Budynek położony nad wodą z pewnością jest wyjątkowy, ale budynek z mariną jest bez wątpienia niepowtarzalny. Wyróżniająca jest tym samym fasada budynku "Clubhouse", udekorowana naprzemiennymi przesłonami i rozciągniętymi balkonami. W miejscach, gdzie to było możliwe teren został uzupełniony drzewami, a wnętrza wyposażone w różne rodzaje okładzin oraz tłumiący hałasy dywan na posadzce korytarzy.

Zobacz, jak powstał ranking

I Etap

Wybór użytkowników

Z pomocą użytkowników wybraliśmy nowe inwestycje, które cieszyły się największą popularnością. Za pomocą algorytmu sprawdziliśmy, na które projekty klienci m.in. najczęściej wysyłali swoje zapytania i dzwonili do biur sprzedaży.

Ze względu na wielkość całej oferty wzięliśmy pod uwagę 10 miast z największą liczbą nowych inwestycji.
II Etap

Ocena standardu inwestycji

Wybrane inwestycje dodatkowo oceniliśmy pod względem standardu wykonania za pomocą metodologii USI (Uniwersalnego Standardu Inwestycji), biorącą pod uwagę m.in.:
 • estetykę elewacji,
 • design części wspólnych,
 • funkcjonalny rozkład mieszkań,
 • zagospodarowanie terenu osiedla.

Tak powstało finalne zestawienie, w którym wskazaliśmy 3 laureatów i przyznaliśmy 2 wyróżnienia.

Okiem eksperta

Obraz to kluczowy sposób prezentacji inwestycji mieszkaniowych. Wizualizacje i zdjęcia zrealizowanych budynków przekazują wiele informacji i kształtują nasze emocje. Deweloperzy wykorzystują postrzeganie wzorców, barw i kształtów, aby pokazać elewacje, wnętrza i otoczenie w najbardziej atrakcyjny i przekonujący sposób. Choć pisemne deklaracje są ważne, to właśnie obrazy najmocniej wpływają na nasze odczucia. Elementy takie jak okna, balkony czy kształt budynku pozostają niezmienne, ale drzewa i zieleń będą wzrastać i rozwijać się. Projekty budynków, które odwołują się do naszych emocji, niosą ze sobą przekonanie o istotności życia w harmonii z naturą. To zadanie dla deweloperów i projektantów: stworzyć budynek, w którym chcielibyśmy zamieszkać.

Wojciech Sosnkowski

Wojciech Sosnowski

Specjalista w zarządzaniu procesem projektowym i produktem w branży deweloperskiej. Autor uniwersalnej metody oceny standardu inwestycji deweloperskich.

Ranking Inwestycji w Szczecinie: najlepsze osiedla deweloperskie

Celem Rankingu Inwestycji w Szczecinie jest wyłonienie inwestycji, które cieszyły się zarówno największym zainteresowaniem ze strony użytkowników serwisu RynekPierwotny.pl, jak i najwyższymi notami niezależnego eksperta. Sprawdź najlepsze osiedla deweloperskie w Szczecinie!

Jak wybraliśmy najlepsze osiedla deweloperskie w Szczecinie?

W pierwszej kolejności przeanalizowaliśmy inwestycje deweloperskie w Szczecinie na podstawie licznych akcji, które podejmują użytkownicy np. wysyłają zgłoszenia lub zostawiają swój numer telefonu w celu nawiązania kontaktu z deweloperem. Następnie poszczególnym elementom inwestycji przyjrzał się niezależny ekspert.

Wyniki Rankingu Inwestycji mogą pomóc w określeniu preferencji nabywców mieszkań w Szczecinie - a te, jak wiadomo, z czasem się zmieniają. Potwierdza to m.in. znacznie większa popularność lokali dwupokojowych od kawalerek, które kiedyś przecież święciły triumfy na rynku nieruchomości. Odwieczne pytanie o to, co jest istotniejsze: lokalizacja czy cena również zostanie rozstrzygnięte na podstawie wyników Rankingu Inwestycji w Szczecinie.

Jakich mieszkań szukamy w Szczecinie?

W dotychczasowych edycjach Rankingu Inwestycji w Szczecinie wygrywały projekty o dość podobnych cechach. Niskie budownictwo, zamknięte osiedla, duże przestrzenie między poszczególnymi budynkami, pełno zieleni wokół - właśnie tak można opisać zwycięskie projekty.

Gdzie wolą mieszkać szczeciniacy? Z pewnością lokalizacja ma duże znaczenie, ale jednak coraz częściej motywem zakupu konkretnego lokalu są udogodnienia oferowane przez deweloperów w Szczecinie. Duże okna, szerokie i przestronne balkony (w niektórych M dwa), ogródki, plac zabaw, szerokie miejsca garażowe - to tylko nieliczne z rozwiązań stosowanych w szczecińskich projektach deweloperskich.

Peryferia zyskują na wartości? Wnioski z Rankingu Inwestycji w Szczecinie

Na podstawie wyników Rankingu Inwestycji w Szczecinie można wnioskować, że to nie bliskość centrum decyduje o atrakcyjności danego osiedla. Wiele osób - zwłaszcza młode rodziny - bardziej cenią sobie ciszę, spokój, świeże powietrze, okolicę pełną zieleni. A do tego oczywiście atrakcyjną cenę. Dlatego właśnie decydują się na wybór inwestycji o lepszych udogodnieniach, ale dalszej lokalizacji. Szczecin rozrasta się niemal w każdej dzielnicy, zatem użytkownicy mają całkiem spory wybór.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023