Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

+0 km

Lokalizacja

Czas dojazdu

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Dodaj lokalizację

filtruj

sortuj

alerty

Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Przyspiesz swoje poszukiwania

W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Skonfiguruj mieszkanie

Wiadomości na temat Wałbrzycha:

Nowe domy w Wałbrzychu - oferta lokalnych deweloperów

Wałbrzch to miasto położone na południowych zachodzie Polski, w województwie dolnośląskim. To znany ośrodek przemysłowy, wkademicki i naukowy PAN a także aglomeracja o sporym potencjale turystycznym. Wałbrzych graniczy z czterema miastami: Boguszów-Gorce, Szczwno-Zdrój, Jedlina-Zdrój, Świebodzice. Dogodne położenie, inrastruktura miasta oraz liczne walory przyrodnicze sprawiają, że w Wałbrzychu ogromną popularnością cieszą się nieruchomości pochodzące bezpośrednio od deweloperów. Nowe domy w Wałbrzychu to marzenie nie tylko mieszkańców, ale również osób zamieszkałych w ościennych miastach. 

Bogactwo natury w Wałbrzychu

Wałbrzych jest jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce pod względem powierzchnii lasów, parków, zieleńców oraz terenów zieleni osiedlowej w stosunku do ogólnej powierzchni miasta. Tereny zielone zajmują blisko 1/3 miasta. Na terenie Wałbrzycha funkcjonuje aż 7 parków mieskich i 2 parki krajobrazowe. Miasto może pochwalić się również palmiarnią w Lubiechowie oraz największym ogrodem działkowym w kraju - ROD "Podzamcze", na którym znajduje się 2500 działek rodzinnych. To dzięki temu osoby zainteresowane zakupem nowego domu w Wałbrzychu nie muszą się martwić o dostępność terenów zielonych i miejsc przeznazonych do rekreacji. Tych również nie brakuje - liczne ślaki i ścieżki turystyczne dostępne są dla zainteresowanych na różnym poziomie sprawności. 

Podział administracyjny miasta

Wałbrzych podzielony jest administracyjnie na 20 dzielnic i osiedli mieszkaniowych: Biały Kamień, Gaj, Glinik Nowy, Glinik Stary, Konradów, Kozice, Książ, Lubiechów, Nowe Miasto, Nowy Poniatów, Osiedle Wanda, Piaskowa Góra, Podgórze, Podzamcze, Poniatów, Rusinowa, Sobięcin, Stary Zdrój, Szczawienko, Śródmieście.

Jeśli chodzi o zabudowę miasta, dominuje tutaj zabudowa wielorodzinna, zwłaszcza w dzielnicach centralnych oraz zabudowa jednorodzinna, charakterystyczna na dzielnic ościennych. Coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę z bloków do domów jednorodzinnych. Takie migracje widoczne się od kilku ostatnich lat. Ceny nowych domów w Wałbrzychu są porównywalne a niekiedy nawet niższe od mieszkań. Plusem jest także możliwość korzystania z własnych ogródków. 

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie dolnośląskim? Sprawdż bogatą ofertę nowych domów w Włbrzychu i znajdż nieruchomość dopasowaną do twoich potrzeb. 

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023