Mieszkania, Domy

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Pokoje

Powierzchnia

Piętra

Termin oddania

Cena

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Wiadomości na temat Wałbrzycha:

Nowe domy w Wałbrzychu - oferta lokalnych deweloperów

Wałbrzch to miasto położone na południowych zachodzie Polski, w województwie dolnośląskim. To znany ośrodek przemysłowy, wkademicki i naukowy PAN a także aglomeracja o sporym potencjale turystycznym. Wałbrzych graniczy z czterema miastami: Boguszów-Gorce, Szczwno-Zdrój, Jedlina-Zdrój, Świebodzice. Dogodne położenie, inrastruktura miasta oraz liczne walory przyrodnicze sprawiają, że w Wałbrzychu ogromną popularnością cieszą się nieruchomości pochodzące bezpośrednio od deweloperów. Nowe domy w Wałbrzychu to marzenie nie tylko mieszkańców, ale również osób zamieszkałych w ościennych miastach. 

Bogactwo natury w Wałbrzychu

Wałbrzych jest jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce pod względem powierzchnii lasów, parków, zieleńców oraz terenów zieleni osiedlowej w stosunku do ogólnej powierzchni miasta. Tereny zielone zajmują blisko 1/3 miasta. Na terenie Wałbrzycha funkcjonuje aż 7 parków mieskich i 2 parki krajobrazowe. Miasto może pochwalić się również palmiarnią w Lubiechowie oraz największym ogrodem działkowym w kraju - ROD "Podzamcze", na którym znajduje się 2500 działek rodzinnych. To dzięki temu osoby zainteresowane zakupem nowego domu w Wałbrzychu nie muszą się martwić o dostępność terenów zielonych i miejsc przeznazonych do rekreacji. Tych również nie brakuje - liczne ślaki i ścieżki turystyczne dostępne są dla zainteresowanych na różnym poziomie sprawności. 

Podział administracyjny miasta

Wałbrzych podzielony jest administracyjnie na 20 dzielnic i osiedli mieszkaniowych: Biały Kamień, Gaj, Glinik Nowy, Glinik Stary, Konradów, Kozice, Książ, Lubiechów, Nowe Miasto, Nowy Poniatów, Osiedle Wanda, Piaskowa Góra, Podgórze, Podzamcze, Poniatów, Rusinowa, Sobięcin, Stary Zdrój, Szczawienko, Śródmieście.

Jeśli chodzi o zabudowę miasta, dominuje tutaj zabudowa wielorodzinna, zwłaszcza w dzielnicach centralnych oraz zabudowa jednorodzinna, charakterystyczna na dzielnic ościennych. Coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę z bloków do domów jednorodzinnych. Takie migracje widoczne się od kilku ostatnich lat. Ceny nowych domów w Wałbrzychu są porównywalne a niekiedy nawet niższe od mieszkań. Plusem jest także możliwość korzystania z własnych ogródków. 

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie dolnośląskim? Sprawdż bogatą ofertę nowych domów w Włbrzychu i znajdż nieruchomość dopasowaną do twoich potrzeb. 

Informacje o Wałbrzychu

Wałbrzych położony jest na południowym zachodzie Polski, w województwie dolnośląskim nad Pełcznicą. Miasto leży na Pogórzu Zachodniosudeckim i Sudetach Środkowych, w Paśmie Gór Wałbrzyskich. Zajmuje 84,7 km2 powierzchni i liczy ok. 114 tysięcy mieszkańców. Wałbrzych to miasto coraz bardziej zielone, który powoli odradza się po szkodach spowodowanych przemysłem kopalnianym. Na mapie znajduje się 7 parków miejskich oraz 2 parki krajobrazowe. Na północnych obrzeżach znajduje się Książański Park Narodowy z rezerwatem przyrody Przełomy pod Książem oraz Jeziorkiem Daisy. Wałbrzych jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, akademickim oraz naukowym. Wałbrzych posiada bogate zaplecze kulturalne - kina, teatry, filharmonie, Galerię Sztuki BWA oraz Park Nauki i Techniki.

Pobliskie Lokalizacje

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: