+0 km

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

PROMOCJE

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Sprawdź nowe domy na sprzedaż Wałbrzych

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Wiadomości na temat Wałbrzycha:

Nowe domy w Wałbrzychu - oferta lokalnych deweloperów

Wałbrzch to miasto położone na południowych zachodzie Polski, w województwie dolnośląskim. To znany ośrodek przemysłowy, wkademicki i naukowy PAN a także aglomeracja o sporym potencjale turystycznym. Wałbrzych graniczy z czterema miastami: Boguszów-Gorce, Szczwno-Zdrój, Jedlina-Zdrój, Świebodzice. Dogodne położenie, inrastruktura miasta oraz liczne walory przyrodnicze sprawiają, że w Wałbrzychu ogromną popularnością cieszą się nieruchomości pochodzące bezpośrednio od deweloperów. Nowe domy w Wałbrzychu to marzenie nie tylko mieszkańców, ale również osób zamieszkałych w ościennych miastach. 

Bogactwo natury w Wałbrzychu

Wałbrzych jest jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce pod względem powierzchnii lasów, parków, zieleńców oraz terenów zieleni osiedlowej w stosunku do ogólnej powierzchni miasta. Tereny zielone zajmują blisko 1/3 miasta. Na terenie Wałbrzycha funkcjonuje aż 7 parków mieskich i 2 parki krajobrazowe. Miasto może pochwalić się również palmiarnią w Lubiechowie oraz największym ogrodem działkowym w kraju - ROD "Podzamcze", na którym znajduje się 2500 działek rodzinnych. To dzięki temu osoby zainteresowane zakupem nowego domu w Wałbrzychu nie muszą się martwić o dostępność terenów zielonych i miejsc przeznazonych do rekreacji. Tych również nie brakuje - liczne ślaki i ścieżki turystyczne dostępne są dla zainteresowanych na różnym poziomie sprawności. 

Podział administracyjny miasta

Wałbrzych podzielony jest administracyjnie na 20 dzielnic i osiedli mieszkaniowych: Biały Kamień, Gaj, Glinik Nowy, Glinik Stary, Konradów, Kozice, Książ, Lubiechów, Nowe Miasto, Nowy Poniatów, Osiedle Wanda, Piaskowa Góra, Podgórze, Podzamcze, Poniatów, Rusinowa, Sobięcin, Stary Zdrój, Szczawienko, Śródmieście.

Jeśli chodzi o zabudowę miasta, dominuje tutaj zabudowa wielorodzinna, zwłaszcza w dzielnicach centralnych oraz zabudowa jednorodzinna, charakterystyczna na dzielnic ościennych. Coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę z bloków do domów jednorodzinnych. Takie migracje widoczne się od kilku ostatnich lat. Ceny nowych domów w Wałbrzychu są porównywalne a niekiedy nawet niższe od mieszkań. Plusem jest także możliwość korzystania z własnych ogródków. 

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie dolnośląskim? Sprawdż bogatą ofertę nowych domów w Włbrzychu i znajdż nieruchomość dopasowaną do twoich potrzeb. 

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: