+0 km

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

PROMOCJE

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Sprawdź nowe mieszkania na sprzedaż Ciechocinek

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Nowe mieszkania w Ciechocinku – mieście uzdrowiskowym

Ciechocinek to miasto w województwie kujawsko-pomorskim, na Kujawach. Należy do powiatu aleksandrowskiego. Graniczy z gminami Raciążek, Obrowo, Czernikowo i Aleksandrów Kujawski.

Zalicza się do najpopularniejszych w Polsce ośrodków uzdrowiskowych i wypoczynkowych. Powierzchnia miasta wynosi 15,26 km² i według danych GUS z 2021 roku zamieszkuje je 10415 osób.

Skomunikowanie miasta

Ciechocinek znajduje się w dogodnej lokalizacji – pomiędzy Toruniem a Włocławkiem. Główną arterią jest znajdująca się 2 km od miasta droga krajowa DK91, łącząca Częstochowę z Gdańskiem. Za ważny szlak komunikacyjny uznaje się także przebiegającą przez miejscowość drogę wojewódzką DW266 Ciechocinek-Aleksandrów Kujawski-Radziejów-Konin.

Do dyspozycji mieszkańców są liczne połączenia autobusowe prywatnych przewoźników, m.in. do Warszawy, Bydgoszczy, Łodzi, Płocka, Gdańska, Torunia, Włocławka i Kalisza. W najbliższej przyszłości miasto planuje uruchomienie dwóch linii autobusowych, które będą obsługiwane przez elektryczne autobusy.

Biznes w lokalizacji

W miejscowości swoje siedziby mają firmy głównie z branży turystycznej, gastronomicznej, hotelarskiej i medycznej. Ze względu na uzdrowiskowy charakter lokalizacji, podmioty z sektora przemysłowego należą do zdecydowanej mniejszości.

Mieszkania na sprzedaż w Ciechocinku

W ostatnich latach deweloperzy stosunkowo często budują nowe mieszkania na sprzedaż w Ciechocinku. Powstają one m.in. przy ul. Ogrodowej, Topolowej, Mickiewicza, Kolejowej, Wołuszewskiej, Broniewskiego czy Alei 700-lecia.

Największą popularnością cieszą się dwupokojowe nowe mieszkania w Ciechocinku o metrażu około 50-70 m². Powstają one najczęściej w zabudowie wielorodzinnej, głównie w pobliżu centrum miasta.

Mieszkania w Ciechocinku kosztują mniej niż w Toruniu. Na ich zakup często decydują się osoby inwestujące w wynajem luksusowych apartamentów odwiedzającym miejscowość turystom i kuracjuszom. Lokale chętnie kupują również rodziny z dziećmi i seniorzy.

Dlaczego warto tutaj zamieszkać?

Warto kupić nowe mieszkanie w Ciechocinku w celach mieszkaniowych m.in. z powodu uzdrowiskowo-turystycznych walorów lokalizacji. W miejscowości znajduje się sporo terenów zielonych, w tym Park Zdrojowy, kwietniki i skwery. Nie brakuje aptek, żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych.

Do dyspozycji mieszkańców są również liczne obiekty sportowe, w tym boiska, korty tenisowe i baseny. Rozrywkę zapewnia kino i lokalne centrum kultury. Lokalizacja wyróżnia się zarazem bogatą ofertą restauracji, sklepów oraz punktów usługowych.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie kujawsko-pomorskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych mieszkań w Ciechocinku na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

 

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: