Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Warszawa, Ochota

Znaleziono 309 ofert w 9 inwestycjach
Mapa
 • Modern Space
  Pod wynajem

  Robyg S.A.

 • Golden Space

  Nexity Polska Sp. z o.o.

 • Apartamenty Niemcewicza 19

  NAPOLLO

 • Moja Ochota 2
  Pod wynajem

  Grupa Victoria Dom

 • Osiedle Aurora

  Dantex

 • Marina Mokotów

  Dom Development S.A.

 • Pole-Mokotowskie.pl
  od: 11 990 zł/m2
  Pod wynajem

  Magmillon

 • Vangard
  od: 14 000 zł/m2

  Magnitar S.A.

 • Insta 21
  od: 10 000 zł/m2
  Pod wynajem

  Polski Holding Nieruchomości S.A.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Ochoty:

Ochota to jedna z najgęściej zaludnionych dzielnic Warszawy. I nic dziwnego, ponieważ jej lokalizacja oraz obecność rozbudowanej struktury miejskiej zachęcają wiele osób do kupienia właśnie tam mieszkania. Ochota nie jest duża powierzchniowo, ale to właśnie tu znajduje się sporo ważnych punktów na mapie miasta. Graniczy ona bezpośrednio z Mokotowem, Śródmieściem, Wolą oraz Włochami. Lokalizacja warunkuje świetną komunikację niemal w każdy zakątek Warszawy, pomimo braku metra. Z tego względu wielu inwestorów buduje tam nowoczesne mieszkania. Warszawa Ochota to jedna z dzielnic najbardziej przyciągająca młodych ludzi, rodziny, studentów… W tej bogatej historycznie części stolicy znajduje się wiele zabytków, punktów usługowych, ośrodków edukacyjnych czy rekreacyjnych. To także centrum kulturalne Warszawy, tworzone zwłaszcza przez studentów, których tu pełno.

Mieszkania: Ochota a Warszawa

W całej stolicy buduje się bardzo dużo nowych inwestycji, zarówno mieszkaniowych, jak i usługowych. Wiele z nich to nowe mieszkania na Ochocie. To jeden z najwyższych wskaźników w Warszawie, jeśli chodzi o liczbę nowych mieszkań. Już teraz Ochota jest jedną z najbardziej zaludnionych dzielnic w stolicy, co przekłada się m. in. na ceny mieszkań. Miesza się tu architektura współczesna z blokami z PRLu i kamienicami, a nawet zabytkowymi budynkami. Mimo wszystko przeważa niska zabudowa. Brak tu typowych blokowisk, które składają się z wielu wysokich budynków połączonych w jedną ogromna strukturę. Niemniej wiele mieszkań na Ochocie w Warszawie znajduje się w starych kamienicach, których tylko część jest poddana rewitalizacji. Z tego względu wiele lokalizacji jest bardzo zróżnicowana architektonicznie. Warto zaznaczyć także, że niemal wszystkie nowe inwestycje to osiedla zamknięte, w których dominują szkło, jasna elewacja, szerokie balkony i niska zabudowa. To osiedla zamknięte, monitorowane i z prywatną administracją.

Cena mieszkania na Ochocie

Dzielnica z racji swej lokalizacji i popularności jest jedną z najdroższych w Warszawie. Warto zauważyć, że nowe mieszkania na sprzedaż na Ochocie często kosztują tyle samo, co lokale z rynku wtórnego. Dzieje się tak oczywiście ze względu na popyt, który skupia się albo na rewitalizowanych kamienicach, albo nowoczesnych osiedlach. Te drugie mają jednak sporą przewagę ze względu na oferowane parkingi podziemne, co niweluje problem parkowania. Ze względu na gęstość zaludnienia znalezienie miejsca na parkingu, zwłaszcza w godzinach szczytu, jest niezwykle trudne i kosztowne.Najbardziej rozchwytywane są kawalerki oraz nieruchomości 2-pokojowe. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza mieszkania na środkowych piętrach o metrażu ok. 40 mkw.

Ochota: mieszkania do wynajęcia, mieszkania na sprzedaż

Dzielnica jest bardzo popularna zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy studiują i/lub pracują. Dlatego bardzo opłaca się inwestycja w mieszkania do wynajęcia na Ochocie. Bliskość centrum i uczelni, np. Politechniki Warszawskiej, sprawia, że co roku dzielnica znajduje się na jednej z najwyższych pozycji w rankingach regionów modnych wśród młodych osób w kwestiach zamieszkania. Wynajem nie należy tu do najtańszych. Do czynszu należy często doliczyć opłaty za media, które zależą od liczby wynajmujących. Wiele zatem zależy od standardu. Nowe mieszkania do wynajęcia na Ochocie będą znacznie droższe od tych na rynku wtórnym, chociażby z racji licznych udogodnień, jak: miejsca w garażu podziemnym, całodobowa ochrona, dziedzińce pełne zieleni, duże loggie/tarasy czy wyższy standard wykonania budynków. Mimo to, popyt na nie nie maleje. To także powód, dla którego wiele osób inwestuje w mieszkania na Ochocie do dalszej odsprzedaży. Nieruchomości ulokowane w tej dzielnicy często zyskują na wartości z upływem czasu i można je sprzedać za kilka lat z dużym zyskiem.

Nowoczesne osiedla

Nowo powstające osiedla w centralnej dzielnicy Warszawy są tworzone według najnowszych trendów architektonicznych. Przede wszystkim deweloperzy zwracają uwagę na dbałość o ekologię w zakresie rozwiązań budowlanych. Dziedzińce i place, jeśli takowe są planowane w projekcie osiedla, obfitują w zieleń: drzewka, rośliny ozdobne, skwery. Same budynki to kilkukondygnacyjne obiekty o jasno pomalowanej elewacji, wyposażone w dość duże balkony, loggie lub tarasy. Do parterowych mieszkań na Ochocie często przynależą ogródki. Jednym z najczęściej stosowanych surowców jest szkło, które dominuje w miejskiej architekturze już od dłuższego czasu. Choć głównie jest wykorzystywane przy tworzeniu biurowców, to jednak stopniowo włącza się je do budowy osiedli i budynków mieszkalnych. Zastosowanie większej ilości okien, przede wszystkim na korytarzach, to rozwiązanie nie tylko korzystne estetycznie, ale także ekologicznie ze względu na większą ilość światła wpadającego do budynków i brak konieczności ich oświetlania w ciągu dnia. Nowe kondygnacje są zaopatrzone w podziemne parkingi i windy, a na osiedlach znajdują się często wybiegi dla psów czy place zabaw. Mieszkania na sprzedaż na Ochocie w Warszawie zawierają wiele udogodnień dla mieszkańców.

Komunikacja na Ochocie

Dzielnica opiera się przede wszystkim na wielu liniach tramwajowych, które biegną tu od Śródmieścia przez Wolę. Obejmują one najważniejsze punkty komunikacyjne, np. plac Narutowicza, hale Banacha, PKP Rakowiec. Oprócz nich kursuje tu wiele linii autobusowych, które przebiegają przez każdą część dzielnicy, czyli Starą Ochotę, Filtry, Rakowiec i Szczęśliwice. Komunikacja tramwajowo-autobusowa jest czynna niemal całą dobę, zwłaszcza do centrum. Niemniej jednym z najważniejszych punktów komunikacyjnych dla właściciela mieszkania na Ochocie jest Dworzec Zachodni, przez który przebiega linia kolejowa PKP. Pełna jest połączeń międzynarodowych, krajowych, regionalnych, a nawet miastowych. Oprócz tej stacji, obecna jest także stacja WKD, która obsługuje połączenia wewnątrz stolicy i w niewielkiej od niej odległości. Komunikację dopełnia bliskość Okęcia, czyli Lotniska Chopina. Do najciekawszych rozwiązań należą firmy oferujące wypożyczanie środków lokomocji, np. samochodów, rowerów, motocykli, które można odstawić w dowolnym wyznaczony punkcie.

Infrastruktura miejska i otoczenie

Ochota znajduje się w centralnej części Warszawy i bezpośrednio graniczy z najpopularniejszymi dzielnicami: Śródmieściem, Mokotowem i Wolą. Z tego względu właściciel nowego mieszkania na Ochocie może skorzystać z wielu atrakcji miejskich. W samej dzielnicy znajduje się dużo lokali usługowych, w tym znanych kawiarni i restauracji. Co ciekawe nazwa dzielnicy “Ochota” pochodzi właśnie od lokalu gastronomicznego - karczmy Ochota wzniesionej w tym rejonie po 1831 roku, na rogu ulic Grójeckiej i Kaliskiej. Ponadto można skorzystać z szerokiej oferty kulturalnej, wśród której znajdują się Och Teatr i Teatr Ochoty. W tej dzielnicy istnieje najbardziej znany ośrodek edukacyjny, mianowicie Kampus Ochota, w skład którego wchodzą akademiki oraz poszczególne wydziały Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskiej Akademii Nauk. Charakteru akademicko-naukowego dopełnia obecność Biblioteki Narodowej, rektoratów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oraz wiele szkół wyższych. Właściciele nowych mieszkań na Ochocie mogą podziwiać wiele zabytków, wśród których warto wyróżnić Kolonię Lubeckiego, Kolonię Staszica, Zieleniec Wielkopolski czy Redutę Ordona.

Informacje o Ochocie

Na Ochocie dostępnych jest 310 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 10 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy na Ochocie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 7 do 179 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (111 mieszkań).
 • 2-pokojowe (97 mieszkań).
 • 3-pokojowe (71 mieszkań).
 • 4-pokojowe (29 mieszkań).
 • 5-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich na Ochocie nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży na Ochocie kosztuje 120 600 zł.

Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: