+0 km

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Powiadomienia

Sprawdź oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Przyspiesz swoje poszukiwania

W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Skonfiguruj mieszkanie

Oferta domów w Bełchatowie – rynek pierwotny

Bełchatów to średniej wielkości miasto położone w woj. łódzkim, ok. 25 km na zachód od Piotrkowa Trybunalskiego i ok. 50 km na południe od Łodzi. Jest to piąte pod względem liczby ludności miasto regionu, charakteryzujące się spokojnym tempem życia i bardzo atrakcyjnymi cenami nieruchomości. Co warto wiedzieć o nowych domach w Bełchatowie? Jak można znaleźć atrakcyjne oferty? Sprawdź!

Rynek nieruchomości w Bełchatowie – nowe domy

Rynek nieruchomości w Bełchatowie jest raczej skromny, szczególnie w porównaniu z kilkukrotnie większą Łodzią. Miasto najdynamiczniej rozwijało się w latach 60. XX wieku, kiedy jego wizytówką była prężnie działająca kopalnia węgla brunatnego. W tej i dwóch kolejnych dekadach powstało tutaj wiele budynków mieszkalnych, w szczególności osiedli z wielkiej płyty. Do tej pory to właśnie one dominują w krajobrazie miasta. Również kopalnia i znajdująca się tuż obok elektrownia funkcjonują do dziś. W mieście zlokalizowana jest także siedziba koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. 

Niższa zabudowa znajduje się raczej na obrzeżach. Domy w Bełchatowie są budowane przede wszystkim przez indywidualnych inwestorów. Obecnie inwestycje deweloperskie są tu realizowane rzadko. Dlatego, gdy na rynku pojawiają się atrakcyjne, nowoczesne nieruchomości, zainteresowanie nimi jest bardzo duże.

Nowe domy w Bełchatowie – gdzie się znajdują?

Centrum Bełchatowa jest zdominowane raczej przez zabudowę o wyższej intensywności. Duże bloki mieszkalne znajdują się także we wschodniej i południowej części miasta (Osiedle Okrzei, Osiedle 1 Maja, Osiedle Dolnośląskie, Osiedle Żołnierzy POW, Osiedle Wolności). Spokojniejsze osiedla domów to między innymi Edwardów, Koziny, Lipy, Politanice czy Bełchatówek. To właśnie tam należy szukać inwestycji oferujących nowe domy. Co jakiś czas realizowane są projekty deweloperskie charakteryzujące się nowoczesną architekturą i rozmaitymi udogodnieniami dla mieszkańców. Wiele z nich ma bardzo atrakcyjne lokalizacje w pobliżu ważnych szlaków komunikacyjnych czy kluczowych usług (np. edukacji, handlu). Nowe domy w Bełchatowie powstające w ramach inwestycji deweloperskich to najczęściej bliźniaki oraz szeregówki.

Ceny nieruchomości w Bełchatowie

Bełchatów jest atrakcyjnym miejscem dla osób poszukujących przystępnych cenowo nieruchomości. Tutejsze ceny plasują się poniżej średniej krajowej i są wyraźnie niższe od cen w stolicy województwa czy pobliskim Piotrkowie Trybunalskim. Dzięki temu w Bełchatowie można dość łatwo pozwolić sobie na większy metraż – nowe domy w tym mieście kosztują niewiele więcej niż znacznie mniejsze mieszkania w droższych lokalizacjach. To dlatego miasto przyciąga inwestorów.

Jesteś zainteresowany wynajmem nieruchomości w województwie łódzkim? Sprawdź bogatą ofertę nowych domów w Bełchatowie na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: