Mieszkania, Domy

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Pokoje

Powierzchnia

Piętra

Termin oddania

Cena

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Oferta domów w Bełchatowie – rynek pierwotny

Bełchatów to średniej wielkości miasto położone w woj. łódzkim, ok. 25 km na zachód od Piotrkowa Trybunalskiego i ok. 50 km na południe od Łodzi. Jest to piąte pod względem liczby ludności miasto regionu, charakteryzujące się spokojnym tempem życia i bardzo atrakcyjnymi cenami nieruchomości. Co warto wiedzieć o nowych domach w Bełchatowie? Jak można znaleźć atrakcyjne oferty? Sprawdź!

Rynek nieruchomości w Bełchatowie – nowe domy

Rynek nieruchomości w Bełchatowie jest raczej skromny, szczególnie w porównaniu z kilkukrotnie większą Łodzią. Miasto najdynamiczniej rozwijało się w latach 60. XX wieku, kiedy jego wizytówką była prężnie działająca kopalnia węgla brunatnego. W tej i dwóch kolejnych dekadach powstało tutaj wiele budynków mieszkalnych, w szczególności osiedli z wielkiej płyty. Do tej pory to właśnie one dominują w krajobrazie miasta. Również kopalnia i znajdująca się tuż obok elektrownia funkcjonują do dziś. W mieście zlokalizowana jest także siedziba koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. 

Niższa zabudowa znajduje się raczej na obrzeżach. Domy w Bełchatowie są budowane przede wszystkim przez indywidualnych inwestorów. Obecnie inwestycje deweloperskie są tu realizowane rzadko. Dlatego, gdy na rynku pojawiają się atrakcyjne, nowoczesne nieruchomości, zainteresowanie nimi jest bardzo duże.

Nowe domy w Bełchatowie – gdzie się znajdują?

Centrum Bełchatowa jest zdominowane raczej przez zabudowę o wyższej intensywności. Duże bloki mieszkalne znajdują się także we wschodniej i południowej części miasta (Osiedle Okrzei, Osiedle 1 Maja, Osiedle Dolnośląskie, Osiedle Żołnierzy POW, Osiedle Wolności). Spokojniejsze osiedla domów to między innymi Edwardów, Koziny, Lipy, Politanice czy Bełchatówek. To właśnie tam należy szukać inwestycji oferujących nowe domy. Co jakiś czas realizowane są projekty deweloperskie charakteryzujące się nowoczesną architekturą i rozmaitymi udogodnieniami dla mieszkańców. Wiele z nich ma bardzo atrakcyjne lokalizacje w pobliżu ważnych szlaków komunikacyjnych czy kluczowych usług (np. edukacji, handlu). Nowe domy w Bełchatowie powstające w ramach inwestycji deweloperskich to najczęściej bliźniaki oraz szeregówki.

Ceny nieruchomości w Bełchatowie

Bełchatów jest atrakcyjnym miejscem dla osób poszukujących przystępnych cenowo nieruchomości. Tutejsze ceny plasują się poniżej średniej krajowej i są wyraźnie niższe od cen w stolicy województwa czy pobliskim Piotrkowie Trybunalskim. Dzięki temu w Bełchatowie można dość łatwo pozwolić sobie na większy metraż – nowe domy w tym mieście kosztują niewiele więcej niż znacznie mniejsze mieszkania w droższych lokalizacjach. To dlatego miasto przyciąga inwestorów.

Jesteś zainteresowany wynajmem nieruchomości w województwie łódzkim? Sprawdź bogatą ofertę nowych domów w Bełchatowie na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Informacje o Bełchatowie

Miasto Bełchatów leży pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim, Radomskiem, Wieluniem a Zduńską Wolą. Na powierzchni 34 km. kw. Mieszka ok. 60 tys. mieszkańców. Od wschodu i południa Bełchatów otaczają malownicze lasy a kilka kilometrów od miasta leżą jeziora. Miasto przecina droga krajowa 74 Wieluń – Kielce. Znajdują się tu liczne zabytkowe dworki czy kościoły, ale też licea, szkoły policealne, przedszkola, gimnazja, szpital czy restauracje. Do tego można tu zrobić zakupy w jednym z kilku supermarketów a także wybrać się do kina. Większe galerie handlowe można znaleźć w oddalonym o ok.10 km Piotrkowie Trybunalskim. Bełchatów to głównie miasto o charakterze pofabrycznym, stąd liczne kamienice i bloki.

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: