Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

+0 km

Lokalizacja

Czas dojazdu

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Dodaj lokalizację

filtruj

sortuj

alerty

Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Przyspiesz swoje poszukiwania

W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Skonfiguruj mieszkanie

Nowe mieszkania w Kłodzku – dogodnie zlokalizowanym mieście

Kłodzko to miasto położone w województwie dolnośląskim, będące siedzibą gminy i powiatu. Ma powierzchnię 24,84 km² i według danych GUS z 2021 roku liczy 25 717 mieszkańców. Jest uznawane za ważny ośrodek administracyjny, kulturowy, oświatowy, finansowy i turystyczny regionu.

W lokalizacji występuje podział na wiele osiedli mieszkaniowych – Przedmieście Nyskie

Osiedle Krzyżna Góra, Przedmieście Ząbkowickie, Przedmieście za Zieloną Bramą, Osiedle im. Gustawa Morcinka, Osiedle im. Dąbrówki, Osiedle im. Leona Kruczkowskiego, Książek, Kościelniki, Zagórze, Leszczyny, Osiedle im. św. Wojciecha, Osiedle Owcza Góra, Osiedle im. Henryka Sienkiewicza, Przedmieście Wojciechowickie, Jurandów, Ustronie, Osiedle Nowy Świat, Przedmieście Piasek, Osiedle Nysa, Osiedle im. Warszawy-Centrum i Stare Miasto.

Skomunikowanie miasta

 Miejscowość stanowi ważny węzeł komunikacyjny. Przebiegają przez nią aż 4 drogi krajowe – DK381 Kłodzko-Wałbrzych, DK46 Kłodzko-Opole, Dk33 Kłodzko-Międzylesie i DK8 Wrocław-Kłodzko-Kudowa.

W lokalizacji znajdują się dwie stacje kolejowe oraz dworzec PKS. Pociągi kursują na linii Wrocław Główny-Międzylesie i Polanica Zdrój-Olsztyn Główny. Mieszkańcy mogą również korzystać z autobusów komunikacji miejskiej, które odjeżdżają m.in. z przystanków Kościuszki, Szpital, Warszawa Centrum, Objazdowa, Rodzinna, Korytowska czy CH Galeria Twierdza.

Najbliższy port lotniczy (Wrocław-Strachowice) jest oddalony od miasta o około 90 km.

Klimat biznesowy w lokalizacji

W miejscowości znajduje się podstrefa Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej. Przedsiębiorcy mogą korzystać z terenów inwestycyjnych na osiedlu Leszczyny, a także ze zwolnień od podatku dochodowego i wsparcia na każdym etapie inwestycji. W mieście powstały również centra logistyczne z halami magazynowymi oraz parki handlowe.

W Kłodzku swoje siedziby ma wiele dużych firm, m.in. z branży metalowej, spożywczej, odzieżowej, energetycznej, automotive, nieruchomości przemysłowych, meblowej czy produkcji maszyn i urządzeń. Sporym atutem lokalizacji jest położenie w transgranicznym regionie, niedaleko granic z Czechami i Niemcami.

Mieszkania na sprzedaż w Kłodzku i okolicach

Deweloperzy sporadycznie realizują inwestycje w powiecie. Nowe mieszkania w Kłodzku to najczęściej lokale 3-pokojowe w około 5-piętrowej zabudowie wielorodzinnej. Najpopularniejszy metraż wynosi około 70-90 m². Nowe mieszkania w Kłodzku powstają m.in. przy ul. Wiosennej, Letniej, Zamiejskiej i Warszawy-Centrum.

Mieszkania na sprzedaż w Kłodzku kosztują mniej niż średnia dla województwa dolnośląskiego i ich ceny są stosunkowo stabilne.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie dolnośląskim? Sprawdź bogatą ofertę nowych mieszkań w Kłodzku na portalu RynekPierwotny.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023