Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Warszawa, Praga-Południe
Znaleziono 611 ofert w 17 inwestycjach

Mapa
 • Stacja Grochów
  Pod wynajem

  Dom Development S.A.

 • Rezydencja Stanisława Augusta
  od: 15 900 zł/m2

  Dom Development S.A.

 • Żółkiewskiego 7
  od: 9 150 zł/m2
  Pod wynajem

  Żółkiewskiego 7 Skavia Development Sp. z o.o. Sp. K.

 • Omulewska
  Pod wynajem

  Matexi Polska Sp. Z o.o.

 • Chrzanowskiego
  od: 9 500 zł/m2

  P. B. Konstanty Strus

 • Mińska Rewir - Etap III

  Budimex Nieruchomości Sp. z o.o.

 • Osiedle Yugo

  PROFBUD

 • Osiedle Mieszko

  Victoria Dom S.A.

 • Horyzont Praga

  Cordia Polska

 • Mińska 63

  Syrena Invest Sp. z o.o.

 • Pasaż Aniński

  ED invest S.A.

 • Nowa Grochowska
  od: 8 233 zł/m2

  ATAL S.A.

 • Bliska Residence
  od: 10 975 zł/m2

  Kreator Dom Invest Sp. z o.o. Sp. K.

 • Kryształ Powiśla- Solec Residence

  Sawa Apartments

 • Apartamenty Targowa
  Pod wynajem

  BJM Development Sp. z o.o. Sp.k.

 • Praga Deco
  Pod wynajem

  Robyg S.A.

 • Rezydencja Melody
  od: 11 000 zł/m2
  Pod wynajem

  Kawecki Nieruchomości

Wiadomości na temat Pragi-Południe:

Praga Południe jest prawobrzeżną dzielnicą Warszawy. Bezpośrednio graniczy z Pragą Północ, Targówkiem, Rembertowem i Wawrem. Liczba mieszkańców to ponad 180 tysięcy osób, co powoduje duża gęstość zaludnienia na terenie dzielnicy. W ostatnich latach Praga Południe staje się coraz bardziej popularna. Powstają tu nowe inwestycje, a bliskość centrum i liczne tereny zielone sprawiają, że dzielnica cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób planujących zakupić nowe mieszkanie w Warszawie.

Praga Południe - aktualizacja z dnia 31.03.2021

Ostatnimi czasy tematem pierwszych stron jest pandemia koronawirusa. Z początku pandemii zakup swojego mieszkania był niemalże nie do zrealizowania. Wprowadzenie przez deweloperów rozwiązań umożliwiających podjęcie decyzji zakupowych powoduje większą przychylność ze strony zainteresowanych. W obecnym czasie wzrost zainteresowań zakupów przez internet nie powinien dziwić. Być może i w obecnych czasach zakup własnych czterech kątów stanie się rzeczą na porządku dziennym?

Jak wygląda zabudowa na warszawskiej Pradze?

Zabudowa Pragi Południe jest bardzo zróżnicowana. W tej części stolicy możemy znaleźć wszelkiego rodzaju nieruchomości. Powstają tu liczne kompleksy mieszkaniowe, luksusowe apartamenty, biurowce, a na Saskiej Kępie restaurowane są zabytkowe wille. Dominuje tu jednak zabudowa przemysłowa i bloki z lat sześćdziesiątych. Mieszkańcy Pragi Południe mają do dyspozycji liczne tereny zielone, między innymi Park Skaryszewski, który w 2009 roku uzyskał tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce. W tej lokalizacji znajdziemy wiele modnych restauracji, pubów i knajp, do których chętnie przyjeżdża sporo osób z innych dzielnic Warszawy. Miejscem na Pradze Południe, które na pewno warto zobaczyć, jest z całą pewnością okolica ulicy Francuskiej. Ciekawa zabudowa, dużo zieleni i duża ilość restauracji na pewno wielu osobom przypadnie do gustu.

Mieszkania od deweloperów na Pradze Południe

Praga cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród deweloperów, którzy budują tu chętnie nowe osiedla i pojedyncze budynki. Nowe inwestycje na Pradze Południe sprawiają, że dzielnica wraca do dawnych lat swojej świetności. W projektach inwestorów dominuje nowoczesna architektura, która podkreśla urok Pragi Południe i przyciąga nowych, młodych mieszkańców. Atutem mieszkań na Pradze Południe jest dość niska cena kupna lub wynajmu mieszkania i bliskość centrum. Najwięcej nowych inwestycji deweloperskich powstaje na Gocławiu. 

Ceny nieruchomości na Pradze Południe

Choć ceny mieszkań na Pradze rosną z roku na rok, to wciąż opłata za metr kwadratowy jest tu niższa niż w lokalach położonych w innych dzielnicach, takich jak Ochota, Mokotów czy Śródmieście. Tym samym Praga Południe przyciąga wielu potencjalnych klientów, którzy szukają taniego lokum i doskonałego połączenia z centrum miasta. To najbardziej okazyjne cenowo inwestycje w tej lokalizacji. Z uwagi na bardzo duży potencjał, deweloperzy budują na Pradze Południe również ekskluzywne inwestycje. 

Praga Południe- co oferuje mieszkańcom?

Na terenie dzielnicy znajdują się różnego rodzaju uczelnie, między innymi Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej czy Wyższa Szkoła Artystyczna. Mieszkańcy mają do dyspozycji ponad 40 przedszkoli, zarówno publicznych, jak i prywatnych. Na terenie Pragi Południe dostępnych jest 14 szkół podstawowych, 10 gimnazjów i 7 liceów. Dzielnica staje się dla wielu osób ważnym punktem na mapie Warszawy. Na Pradze znaleźć można wiele ciekawych miejsc, jak choćby Drewniany Dom przy Kawęczyńskiej - jeden z reliktów dawnej drewnianej zabudowy. Warto odwiedzić także bazar przy Namysłowskiej - to ogromne targowisko, na którym znaleźć można warzywa, owoce, ubrania i wszelkiego rodzaju starocie. Niezwykłym punktem na mapie dzielnicy jest wielokulturowe liceum im. Jacka Kuronia, w którym znajduje się mykwa, czyli miejsce, w którym Żydzi obmywali się przed szabatem. To tylko nieliczne z niezwykłych miejsc warszawskiej Pragi Południe.

Komunikacja na Pradze Południe

Praga Południe to jedna z najlepiej skomunikowanych dzielnic w Warszawie. Posiada liczne linie autobusowe, tramwajowe, kolejowe, a także jedną stację metra, które jest rozbudowywane. Tym samym do ścisłego centrum stolicy można dostać się w kilka minut z Dworca Wileńskiego. Ponadto na Grochowie znajduje się część słynnej Trasy Siekierkowskiej, która łączy bezpośrednio Pragę Południe z Mokotowem. Dzięki temu można bardzo szybko dostać się do pracy znajdującej się np. na Mordorze. Na Pradze Południe można skorzystać także z Dworca Wschodniego, który obsługuje linie krajowe, oraz Dworca Wileńskiego, na którym zatrzymują się głównie linie Kolei Mazowieckich. Świetna komunikacja wewnątrz dzielnicy i z innymi częściami miasta to kolejny powód, dla którego wiele osób szuka mieszkania na wynajem na Pradze Południe.

Informacje o Pradze-Południe

Na Pradze-Południe dostępnych jest 626 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 23 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy na Pradze-Południe mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 19 do 131 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (155 mieszkań).
 • 2-pokojowe (173 mieszkania).
 • 3-pokojowe (208 mieszkań).
 • 4-pokojowe (65 mieszkań).
 • 5-pokojowe (14 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich na Pradze-Południe nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży na Pradze-Południe kosztuje 338 618 zł.

Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna. Dostępne jest także 1 mieszkanie w ofercie last minute.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: