mazowieckie, Warszawa, Targówek

Informacja na temat Targówka

Aktualnie na Targówku dostępnych jest 580 ofert w 16 inwestycjach

mazowieckie, Warszawa, Targówek

W porównaniu z innymi dzielnicami Warszawy, położony w północno-wschodniej części miasta Targówek, odznacza się średniej wielkości obszarem (ok. 24 km2) i liczbą ludności wynoszącą ok. 124 tys. osób. Gęstość zaludnienia w obrębie dzielnicy ma układ niejednorodny. Największymi skupiskami ludności są wysokie blokowiska – Bródno i Targówek Mieszkaniowy, nieco mniej mieszkańców mieści zabudowa jednorodzinna na Elsnera czy willowa na Zaciszu, natomiast Targówek Fabryczny to tereny przemysłowe. Stosunkowo niskie ceny gruntów sprawiają, że w dzielnicy powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe, a w części przemysłowej przedsiębiorcy chętnie lokują zakłady. Targówek nie przytłacza szarością betonu, bowiem aż 30% obszaru stanowi zieleń miejska: Park Leśny Bródno, Park Bródnowski, Park Wiecha oraz liczne skwery. Głównymi środkami transportu są autobusy dojeżdżające szybko do centrum stolicy dzięki nowo wybudowanym ulicom. Na Targówku znajdują się 3 kina, 2 teatry oraz unikatowy Park Rzeźby.

Informacja o lokalizacji

Należącą do prawobrzeżnej części Warszawy dzielnicę Targówek zamieszkuje ok. 124 tys. osób, a ludność koncentruje się przede wszystkim w wysokich blokach Bródna i Targówka Mieszkaniowego oraz w domkach na Zaciszu i Elsnera. W przemysłowej strefie dzielnicy znajdują się budynki fabryk, m.in. Procter&Gamble, STO czy Żywiec Trade. Trzy parki stanowią przestrzeń naturalnego krajobrazu, a liczne instytucje kulturalne oraz sportowa infrastruktura pozwalają ciekawie spędzić wolny czas.

Wśród placówek oświatowych dominują na Targówku przedszkola publiczne i niepubliczne, których jest aż 51. Ponadto istnieją tu żłobki i szkoły wszystkich etapów edukacji, 8 szkół językowych oraz Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowskiej Curie.

Wojewódzki Szpital Bródnowski to wysokiej rangi zakład opieki zdrowotnej, stanowiący kompleks 12 budynków z parkiem. Znajdują się tutaj katedry i kliniki II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej, Instytut Żywienia i Żywności, odziały szpitalne, zakłady diagnostyczne i terapeutyczne oraz 30 poradni.

Na obszarze dzielnicy wytyczone zostały liczne ścieżki rowerowe, biegowe i nordic walking. Aktywnie działa tutaj aż 35 klubów i stowarzyszeń sportowych, a w tym: kluby fitness, sportów walki, tenisowe, bilardowe czy jeździeckie.

Najważniejszym ośrodkiem handlowo-usługowym jest w dzielnicy Centrum Handlowe Targówek, ale znajdują się tutaj również duże sklepy sieciowe, jak: OBI, Carrefour, Castorama, Ikea, Decathlon. Popularnością cieszą się okoliczne bazary, np. Bazar Bródno, Bazar Gminny przy Rembielińskiej czy Krasnobrodzka Bazar.

Kontakt ze sztuką umożliwiają: Park Rzeźby na Bródnie, Galeria Kondratowicza i Manufaktura Artystyczna. Spektakle można oglądać w Teatrze Dziecięcym „Raj” bądź Teatrze Rampa, zaś filmy – w kinach: Świt, Multikino Targówek i Silver Screen.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Targówku mogą wybierać z pośród 16 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 524 mieszkania i 20 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych na Targówku wahają się od 5 300 do 12 273 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje na Targówku

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Targówka

Ruszyła budowa osiedla Unidevelopment S.A. przy ul. Marywilskiej

,

Ruszyła budowa osiedla Unidevelopment S.A. przy ul. Marywilskiej

Ruszyła budowa nowej inwestycji Unidevelopment S.A w Warszawie - Marywilska Osiedle Kameralne. Generalnym wykonawcą jest UNIBEP S.A. Na osiedlu powstaną 333 mieszkania. Prace zakończą się w III kwartale 2019 roku.

Warszawskie dzielnice – czy stereotypy są wciąż żywe?

,

Warszawskie dzielnice – czy stereotypy są wciąż żywe?

Jak każde miasto, tak i każda dzielnica budzi określone skojarzenia u mieszkańców. Z niektórymi miejscami są związane lepsze, a z innymi gorsze stereotypy. W stolicy mówi o bandyckiej Pradze czy bogatym Wilanowie, a także o tym, że na Białołęce nikt nie mieszka, a Ursynów to ...

Mieszkanie przy metrze – czy to się opłaca?

,

Mieszkanie przy metrze – czy to się opłaca?

Co ma największy wpływ na wartość mieszkania? Jednym z najważniejszych czynników oddziałujących na decyzję o zakupie czy wynajmie nieruchomości jest z pewnością dogodne położenie. Jeśli jednak lokal nie jest usytuowany w centrum, kluczowym aspektem dla jego inwestycyjnej atra...

Na Targówku dostaniesz jeszcze mieszkanie w MdM

,

Na Targówku dostaniesz jeszcze mieszkanie w MdM

Wraz z początkiem stycznia i odblokowaniem nowej puli pieniędzy w ramach rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych“, ruszył kolejny wyścig po dopłaty. Osoby, które chcą skorzystać z dofinansowania, muszą się spieszyć. Środków do wykorzystania w tym roku najprawdopodobniej ...

Osiedle Gama ukończone!

,

Osiedle Gama ukończone!

Na początku grudnia Unidevelopment S.A. otrzymała pozwolenie na użytkowanie Osiedla Gama. W inwestycji znajdującej się w samym sercu warszawskiego Targówka powstało 127 mieszkań i ponad 4 tys. m² powierzchni komercyjnych, które mogą być wykorzystane zarówno na potrzeby dział...