Tanie domy pod Warszawą

Daniel Grzegorzek

Data publikacji: 02.05.2023, Data aktualizacji: 04.08.2023

7 minut czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 7 głosów

Tanie domy pod Warszawą – TOP 10
Szukasz atrakcyjnej nieruchomości w województwie mazowieckim? Sprawdź nasz ranking 10 najtańszych ofert nowych domów pod Warszawą.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • gdzie znaleźć tanie domy pod Warszawą,
 • którzy deweloperzy proponują tanie domy w okolicach stolicy,
 • z jakimi kosztami muszą liczyć się przyszli kupujący. 

Dlaczego warto zamieszkać w strefie podmiejskiej? 

Domy pod Warszawą powstają znacznie częściej niż w stolicy. Wynika to m.in. z lepszej dostępności gruntów inwestycyjnych i przekłada się na bogatszą ofertę nieruchomości na sprzedaż. Do wyboru są domy wolnostojące, w zabudowie szeregowej, bliźniaczej oraz budynki typu segment. Atrakcyjne ceny za m2 pozwalają nabywcom kupić komfortowy dom o dużej powierzchni użytkowej i wysokim standardzie. Mogą oni zarazem oszczędzać dzięki niskim kosztom utrzymania nieruchomości.

Warto zamieszkać w strefie podmiejskiej, aby uniknąć wielkomiejskiego hałasu, częstych korków drogowych czy dużego zanieczyszczenia powietrza. Tani dom pod Warszawą to dobre rozwiązanie dla osób, które szukają ciszy, spokoju, prywatności oraz kameralnej atmosfery. Mogą zamieszkać w zielonej okolicy, otoczonej parkami, lasami oraz innymi terenami zielonymi.

Podwarszawskie miejscowości szybko się rozwijają i zapewniają mieszkańcom bogatą infrastrukturę społeczną. Mogą oni korzystać m.in. z licznych placówek edukacyjnych i medycznych, sklepów, punktów usługowych czy gastronomicznych. Właściciele domów w strefie podmiejskiej szybko dojadą do stolicy, czemu sprzyja rozwinięta komunikacja w ramach aglomeracji warszawskiej. Można mieszkać na co dzień w tanim domu pod Warszawą, a pracować lub studiować w stolicy. 

Atrakcyjne okolice Warszawy

Najtańsze domy blisko stolicy powstają w wielu okolicznych miejscowościach województwa mazowieckiego. Sprawdź w innym artykule na naszym blogu, gdzie zamieszkać pod Warszawą i poznaj najważniejsze zalety każdej z lokalizacji. Dowiedz się również, ile czasu zajmuje dojazd do centrum miasta.

Najtańsze domy pod Warszawą – ranking

Wybraliśmy 10 wartych uwagi inwestycji deweloperskich w tanie domy pod Warszawą. Znajdź pośród nich nieruchomość, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Osiedle Jaworowa 

Osiedle Jaworowa to inwestycja, w ramach której deweloper postanowił wybudować 22 domy w zabudowie bliźniaczej. Zgodnie z planem, mają one zostać oddane do użytku w 3. kwartale 2023 roku. Nieruchomości położone są na terenie wsi Jaworowa w powiecie pruszkowskim

Tanie domy pod Warszawą: Osiedle Jaworowa

Oferta dotyczy nowoczesnych domów o powierzchni 95 m2 i 111 m2 na działce od 149 do 184 m2. Mieszkańcy będą mieć do swojej dyspozycji m.in. pompę ciepła, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła i łącze światłowodowe. Działki są uzbrojone w prąd, wodę i kanalizację. Na parterze budynku znajduje się łazienka, kuchnia i salon, a na piętrze 3 pokoje wraz z poddaszem. Cena tego nowoczesnego domu wynosi od 789 000 do 849 000 zł.

Lokalizacja może okazać się atrakcyjna zwłaszcza dla osób, które dojeżdżają do pracy w pobliskich dzielnicach – Włochach, Ursynowie, Ochocie lub Ursusie. Niedaleko znajduje się Lotnisko Chopina w Warszawie.

Oferta Osiedle Jaworowa

Witosa 33 

Do najtańszych domów w strefie podmiejskiej Warszawy zaliczają się domy na ul. Witosa 33 w Piastowie. W ramach inwestycji powstaje 12 domów szeregowych o powierzechni od 125 do 138 m2. Każdy z nich ma 3 kondygnacje, parter i poddasze. Inwestycja ma zostać ukończona w 2. kwartale 2023 roku.

Tanie domy pod Warszawą: Witosa 33

Lokalizacja nieruchomości umożliwia szybki dojazd do Śródmieścia, w około 30 minut bez korków. Jest to możliwe dzięki położeniu przy ważnych arteriach – Al. Jerozolimskich i drodze wojewódzkiej DW719. Najszybciej można dojechać do trzech dzielnic Warszawy – Woli, Ochoty i Włoch. 

W pobliżu inwestycji znajdują się aż 3 przedszkola, obiekty sportowe oraz tereny rekreacyjne. Jest to atrakcyjne miejsce do zamieszkania zwłaszcza dla młodych małżeństw z dziećmi.

Domy Witosa 33 Piastów

Domy przy Willowej 

Domy przy Willowej 2 w Falentach Nowych to inwestycja zakładająca wybudowanie 80 domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Domy mają składać się z od 3 do 6 pokoi o łącznym metrażu od 62 do 109 m2. Znajdują się na dużych działkach – o powierzchni do 296 m2. Najtańsze lokale kosztują 499 000, a najdroższe 879 000 złotych.

Tanie domy pod Warszawą: przy Willowej

Do dyspozycji nabywców zostaną oddane garaże i miejsca parkingowe. Mieszkańcy z okien swoich domów będą mogli zobaczyć widok na panoramę Warszawy. Na piętrze każdego budynku znajduje się łazienka i sypialnia, a na parterze salon z aneksem kuchennym. Wszystkie domy są sprzedawane z ogrodem.

Nieruchomości znajdują się blisko centrum. Ich mieszkańcy będą mieli zapewniony świetny dojazd do Śródmieścia przez Al. Krakowską – dzięki licznym liniom Warszawskiego Transportu Publicznego. Niedaleko miejsca inwestycji znajdują się także Ursynów i Włochy. Do atutów lokalizacji zalicza się położenie w pobliżu jeziora, parków oraz rezerwatu przyrody.

Domy przy Willowej - sprawdź

Manufaktura Marki 

Kolejna inwestycja w naszym rankingu najtańszych domów pod Warszawą to Manufaktura Marki – 152 budynków w zabudowie szeregowej o powierzchni od 56 do 78 m2. Każdy z nich został wyposażony w kocioł gazowy z grzejnikami panelowymi, trzyszybowe okna, ogródki oraz dodatkowo płatne miejsca parkingowe.

Tanie domy pod Warszawą: Manufaktura Marki

Osiedle znajduje się w miejscowości Marki na ul. Fabrycznej – w pobliżu Targówka, Białołęki, Rembertowa i Wesołej. W bezpośredniej okolicy inwestycji przebiega główna arteria – Al. Piłsudskiego. Do najbliższego przystanku autobusowego można dojść w 4 minuty.

Zgodnie z planem nieruchomości mają zostać oddane do użytkowania w 3 kw. 2024 roku. Cena za metr kwadratowy została ustalona na od 6617 do 8955 zł.

Zobacz Manufaktura Marki

Pod Topolami 

Pod Topolami to inwestycja w miejscowości Zamienie na terenie powiatu piaseczyńskiego. Jednopiętrowe domy na sprzedaż znajdują się w pobliżu dzielnic Włochy i Ursynów. Inwestycja zakłada powstanie 36 domów szeregowych w zabudowie szeregowej i bliźniaczej o powierzchni od 63 do 81 m2. Ich cena wynosi od 559 000 do 799 000 zł.

Tanie domy pod Warszawą; pod Topolami

Do dyspozycji mieszkańców są przestronny salon z aneksem kuchennym, duża łazienka i dwie sypialnie. Mogą oni dodatkowo wykupić 2 miejsca postojowe. Osiedle ma kameralny klimat i jest otoczone rezerwatem przyrody.

Inwestycja Pod topolami - klik

Novisa Modern 

Kolejna inwestycja w naszym zestawieniu TOP 10 tanich domów pod Warszawą to Novisa Modern w Nowej Woli. Jest to atrakcyjne miejsce do zamieszkania zwłaszcza dla osób, które pracują w firmach z siedzibą na Ursynowie i Włochach.

Tanie domy pod Warszawą: Nowista

Domy mają metraż od 78 do 86 m2 i zostały wybudowane w zabudowie bliźniaczej. Ich architektura nawiązuje do stylu angielskiego. Każdy budynek jest sprzedawany z garażem i miejscem postojowym. Cena nieruchomości wynosi od 609 000 do 709 000 zł.

W okolicy znajduje się sporo terenów zielonych i rekreacyjnych, place zabaw, skatepark czy sklepy popularnych sieci handlowych.

Tędy do Novisa Modern

Leszczynowa Village 

W zestawieniu znalazła się również inwestycja Leszczynowa Village w Laszczkach niedaleko warszawskiej wsi Włochy. Do dyspozycji nabywców jest 16 domów 2-kondygnacyjnych w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 128 m2 każdy. Ceny zakupu nieruchomości wynoszą od 899 000 do 949 000 zł.

Tanie domy pod Warszawą: Leszczynowa

Wszystkie domy na sprzedaż są bezczynszowe i powstały w ponadczasowej technologii – z cegły ceramicznej. Każdy budynek składa się z dwóch łazienek, salonu z aneksem kuchennym, trzech sypialni, garderoby, pomieszczenia gospodarczego oraz pokoju pod biuro. Do dyspozycji mieszkańców jest garaż.

Sprawdź Leszczynowa village

Osiedle Gierymskiego 

Do najtańszych domów pod Warszawą należą budynki na Osiedlu Gierymskiego w Ożarowie Mazowieckim. Inwestycja zakłada powstanie czterech domów w zabudowie bliźniaczej. Mają one dwie kondygnacje, a łączny metraż wszystkich pokoi w budynku wynosi 148 m2. 

Tanie domy pod Warszawą: Gierymskiego

Nieruchomości znajdują się na dużych działkach o powierzchni 394 m2. Zostały wybudowane z dala od miejskiego zgiełku, w kameralnej części miasta. Najważniejszą arterią w lokalizacji jest ulica Poznańska. Doskonałą komunikację z Warszawą zapewniają też podmiejskie linie autobusowe oraz pociągi Kolei Mazowieckich.

Ceny zakupu domów zaczynają się od 6500 zł za m2. Do każdego budynku przynależy garaż.

Idę do Osiedle Gierymskiego

Kameralny Zaułek 

Tanie domy pod Warszawą znajdują się również w Koczargach Nowych, w pobliżu Bemowa, Żoliborza i Ursusa. W ramach inwestycji Kameralny Zaułek powstały dwa murowane domy w zabudowie bliźniaczej. Lokale składają się z pięciu pokoi o łącznej powierzchni użytkowej 194 m2. Koszt metra kwadratowego nieruchomości został ustalony na 5922 zł.

Tanie domy pod Warszawą: Kameralny Zaułek

Do każdego domu przynależy garaż, brama garażowa z napędem i ogród o powierzchni 277 lub 311 m2. Wszystkie domy są ogrodzone i prowadzi do nich dojście z kostki brukowej. 

W pobliżu inwestycji znajdują się przystanki, z których można dojechać do stolicy autobusami linii 714 i 729. W najbliższej okolicy znajdują się m.in. dyskonty, szkoła podstawowa i klub fitness.

Zobacz Kameralny Zaułek

Mozaika V 

Nasz ranking zamykają tanie domy pod Warszawą we wsi Zgorzała. Mozaika V to inwestycja w pobliżu Ursynowa i tamtejszej stacji metro, Wilanowa, Włoch i Ochoty. Inwestycja zakłada powstanie 13 domów segmentowych i bliźniaczych o powierzchni od 129 do 157 m2. Nieruchomości są oferowane wraz z garażem, ogrodem i poddaszem do własnej aranżacji. Ich ceny wynoszą od 499 000 do 764 800 zł.

Tanie domy pod Warszawą: Mozaika V

Dojazd do Śródmieścia bez korków zajmuje około 25 minut. Do stolicy można dojechać autobusami komunikacji miejskiej. W najbliższej okolicy inwestycji znajduje się m.in. siłownia plenerowa, basen oraz boisko.

Przechodzę do Mozaika V

Tanie domy pod Warszawą: podsumowanie

To już wszystkie tanie domy pod Warszawą z naszego rankingu TOP 10. Wybierz jedną z nieruchomości w strefie podmiejskiej i korzystaj z licznych zalet życia w pobliżu stolicy.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: